Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 184 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Darkest Hour
PostPosted: 28. 03. 2007. 18:17 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ovaj bend iz Amerike postoji od 1998-e godine, vec od prvog albuma odisu kvalitetom koji ih ne napusta ni kroz jedan slijedeci. Zvuk je vecinom izrazito intenzivan, vokal ostar kao zilet, prepun bijesa i strasti, gitare nevjerovatno melodicne, atmosfericne i tehnicki potkovane, dok se bubnjar glede opreme krece blize granicama minimalizma (jedan timpan, 3 cinele?!) ali ga to ne sprijecava da svoj posao odradi kvalitetno i raznoliko. Kakav se zvuk na kraju dobije? Subjektivno: FENOMENALAN, grubo receno: metalcore, a momci sami za sebe kazu: “a strong foundation of Gothenburg-style Swedish death metal, hardcore song structures, and punk rock attitude”
Takodje, na svojoj stranici kazu, da su u pocetku bili bend koji je inkorporirao elemente Death metala, Thrasha i Punk-a, sto se i dalje osjeca u njihovoj muzici.
Tekstovi (kao sto je obecano) imaju jasno izrazen politcki stav, kritikujuci greske koje ne vidimo, kao i one na koje samo zazmurimo, pisani su “inteligentno” to jest, nije rijec o tipicnom “pljuvanju” po ovom i onom, vec o znatno suptilnijoj lirici, dok je manji dio tekstova izrazito emotivan, i jako dobro napisan za taj pravac.
Da li je neko greskom, srecom ili slucajem slusao ovaj bend? Velika bi steta bila propustiti ga, pogotovo za ljude koji vole hardcore ideologiju, a vole cuti takvo razmisljanje uz tehnicki znatno slozeniju muziku.

Do sada izdali:
Mark of the Judas (2000),
So Sedated, So Secure (2001),
Hidden Hands Of A Saddist Nation (2003),
Undoing ruin (2005).
Archives (2006 ) - snimci starih pjesama

Prilika za chuti i skinuti 4 pjesme i tekstove na:
http://www.myspace.com/darkesthour


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2007. 00:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
hehe to brate znao sam da ces ovo stavit(iduce je ko da gledam...shai hulud...undying mozda?)...da definitvino sjajni tekstovi,melodije jos ludje,na ternutke dosta i catchy(nije da to ne volim)...jedan od mojih prvih bbendova sto se mc-a tice s kojima sam ovo poceo sve vise i vise slusat...HHOASN mi je najbolji,ostali ne zaostaju previse,jedino mi mark of judas nije najbolje legao,al boze moj...strava bend...ocekuje se novi album u ovoj ghodini kako sam negdje procitao,bice klaona:D
moj omiljeni,number one bend definitivno!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Darkest Hour
PostPosted: 26. 06. 2007. 16:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
jao,jao,jao,jao...nogom u usta!nogom u zvalje zvaljave nogom u mozak svaka sekunda novog albuma "DELIVER US"...definitivno predvodnici metalcorea i new breed metala opcenito pa sve do melodeatha...jao majko...ne mogu ga se naslusat.ne pamtim kad mi je neki album trako savrseno legao...prva pjesma s albuma "Doomsayer(The Beginning of the End)" mi je tako u usi usla,to je cudo!svaka pjesma na albumu...jao ubistva-MUST HAVE LJUDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!ne zajebajem se i ne pretjerujem,ko god da nema novi album PODHITNO SKINUTI!PODHITNO!!!!ima na metalmusicforeveru link...savrsen nastavak na HHOASN i Undoing Ruin,koji su isto predobri albumi,a i oni prethodni ne zaostaju nimalo...
DAKLE OBAVEZNO SKINUTI NOVI ALBUM,SAVRSENSTVO JEBENO...svaka melodija,rif,refren,strofa,sola,aranzman,tekst,atmofera i osjecaj...jebena nirvana!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Darkest Hour
PostPosted: 29. 06. 2007. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Hehe, cuo sam Demons i ubi pjesma, kao i Stand up and ... Ono je zivi metalcore,a l bas dobar! Prije su se orijentisali oko melodije kao osovine, koja je povezivala cijelu pjesmu, a vidim sada ima svega u ove nove 2. Jedva cekam da uzmem od nekog album!

PS ma nova Black Dahlia ce oduvati sve, imam osjecaj :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Darkest Hour
PostPosted: 26. 07. 2007. 01:26 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Na srecu, prevario sam se, novi album rezhe pravo :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Darkest Hour
PostPosted: 26. 01. 2008. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Uhh, Deliver Us preedobar album, full imperial collapse nije da reze, cak sam stavio sliku u avatar :oops: :oops: :oops: sve u svemu naki su energicni i bas ono "ostri" po meni with a thousand words to say but one najbolja :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Darkest Hour
PostPosted: 26. 01. 2008. 19:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hehehe tooooo Carnal :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 23. 02. 2008. 10:30 
ne pitajte mene, pitajte moje komsije i starce sta misle o albumu muahaha :D :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 23. 02. 2008. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2008. 00:03
Posts: 93
Location: Labin
Jebemu, nisam još stigao poslušat Deliver Us. Dok za Undoing Ruin smatram najboljim metalcore albumom! (Uz "Through the eyes of a martyr" :mrgreen: )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 23. 02. 2008. 13:17 
The Acacia Strain wrote:
Jebemu, nisam još stigao poslušat Deliver Us. Dok za Undoing Ruin smatram najboljim metalcore albumom! (Uz "Through the eyes of a martyr" :mrgreen: )


imas moj potpis tu :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 23. 02. 2008. 18:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hahah hvala ljudi :)
Btw meni je Deliver Us,znaju svi,album 2007. godine!
Svaki tekst se naucio napamet od slusanja.
Cijelo sam ljeto pilao raju ovim albumom,cak sam uspio Faruka,Alexa,Vedu i Saleta navuc na njih,kao i ostalu raju ovdje u Sa.
Moj drugi omiljeni bend :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 23. 02. 2008. 22:30 
a ko ono bjese prvi?? :D :D :D

nema sta, darkest hour kad sam prvi put poslusao - moj komentar je bio "a u kurac, sad znam kako zvuci MEtalcore!!!" :D :D :D ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 02. 08. 2008. 00:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Jebem mu majku. Ovaj bjend (i to samo album Undergoing Ruin - koji mi je bio ništa da bi mi postao skoro sve) me osvojio. Toliko puno emocija... Fakat sam ih iskreno zavolio i prisvojio. Ovdje ću skrenuti na onu priču o zakletvama sa drugog topica. Meni je jednom zakletva uvijek zakletva. Meni je DH zarobio srce - slušam ih srcem. Ne mogu da vjerujem da sam u metalu našao nešto što bi ovako djelovalo na mene...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 05. 08. 2008. 21:38 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Deliver Us dođe kao šlag na tortu svega što su do sada uradili... A imam osjećaj da će sljedeći biti još bolji ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 31. 08. 2008. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Nema sta, ako i ja ikada budem sjekao vene, sjecem ih na ovu pjesmu.

Now playig - With a Thousand Words To Say But One


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 31. 08. 2008. 23:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
as_the_sun_sets wrote:
Nema sta, ako i ja ikada budem sjekao vene, sjecem ih na ovu pjesmu.

Now playig - With a Thousand Words To Say But One

Ja sam rekao, da ce me pokopati jednog dana uz tu pjesmu..Perfekcija nad perfekcijama...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 31. 08. 2008. 23:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nevjerovatno je koliko ovaj band, ova muzika koju isti radi može dodirnuti čovjeka, u njemu probuditi nešto - čak više nego Ill Nino (kojeg zbog tog volim). Meni je jednostavno teško to skontati ali isti je efekt kad god ih slušam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 01. 09. 2008. 00:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pa zato i zauzimaju mjesto koje zauzimaju. A i to je premalo za njih ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 29. 09. 2008. 00:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Mike Schleibaum, gitarista od početka koji je otišao nakon Mark of Judas albuma se vratio i tako popunio prazninu koju je ostavio dosadašnji giatrista Kriss Norris.
Ovo možda i nije neka vijest ali ova definitivno jeste :twisted: :
Quote:
Darkest Hour will enter the studio in November 2008. Look for a European headlining tour this January, and a new record in the spring of '09.

Date: Sep 15, 2008


Ima da sljedeća godina bude jebena :twisted: !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Darkest Hour
PostPosted: 29. 09. 2008. 00:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Da je Kriss izasao sam znao al ni9sam znao ovoza novog djitorsha, zakon :D mada Krisa mislim da ce tesko zamijenit ijedan drugi gitarista, al hajd...jedva cekam novi album!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 184 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group