Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 10. 02. 2009. 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
ako kojim slučajem bude fake ripam ga ja sa my space-a pa postavim link :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 10. 02. 2009. 11:27 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
ok je... :lol: sad ćemo da vidimo na šta liči... 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 10. 02. 2009. 13:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Album na prvo slusanje rame uz rame sa Gone Forevereom, dakle mnogo bolji od Constitutiona, a od starih da ne govorim.
Lezi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 10. 02. 2009. 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Album na prvo slusanje rame uz rame sa Gone Forevereom, dakle mnogo bolji od Constitutiona, a od starih da ne govorim.
Lezi.


htio sam ovo isto napisati :D album je fenomenalan, samo bi možda bilo bolje da su cleanovi otpjevani kao na Gone Forever-u (sa malo više jaja :mrgreen: ), ali i ovako je sve super! Meni je ovaj album jači od novog LoG-a :oops:

naj stvar za sada; Empire of The Gun :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 12. 02. 2009. 19:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Iskren da budem, ja GF izgleda ne varim dobro. Tek mi je Gone Forever sjeo iz prve a IV: Constitution of a Treason sam isto svario tek nakon 3-4 slušanja. Prethodne nisam ni preslušao još. Earthsblood mi je na prvu ono - nemam riječi ali ni osjećaja - a najgore ti je kad ti muzika ama baš ništa ne pobudi - jebote te to onda, ne doživljavaš je - ne slušaj je.

Ali zbog iskustva s prethodnim albumom danas opet stavim Earthsblood i preslušam. I dalje me ne fascinira kao ovaj Within The Ruins ali onaj vokal mi je čudan. I ne samo on, sav način sviranja koji oscilira između metalcore-a i nekog old-school metal zvuka kako se meni čini. Vokal mi je dobar ali clean djelovi mi ne leže nikako. Za sada Walk Alone, Shallow i War of Attrition da su mi dobre - ostale ono...niš :| .

Samo mi opasno drugačije zvuči ovaj album od dosadašnjeg metalcore-a koji sam preslušao. Baš nešto ima da se zapitaš šta to slušaš, ono, nedefinisano meni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 12. 02. 2009. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
onak more proci .. ali moram jos malo da ih preslusam :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 13. 02. 2009. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
artredis wrote:
I dalje me ne fascinira kao ovaj Within The Ruins ali onaj vokal mi je čudan. I ne samo on, sav način sviranja koji oscilira između metalcore-a i nekog old-school metal zvuka kako se meni čini. Vokal mi je dobar ali clean djelovi mi ne leže nikako. Za sada Walk Alone, Shallow i War of Attrition da su mi dobre - ostale ono...niš :| .


cleanovi i jesu najslabiji dio albuma... nikad ne bih rekao da ih pjeva onakva mrcina od čovjeka, već neki gay al eto... rekao sam već gore, da su cleanovi kao na Gone Forever-u album bi bio čista 10. a within the ruins je fakat moćan, sad baš preslušah pažljivije :)


Last edited by DeathRides on 13. 02. 2009. 01:23, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 13. 02. 2009. 01:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ma Gone Forever je klasika već. Ovaj novi je u onom fazonu "treba proći vremena da ga publika skonta" mada je meni prvi utisak bio da je riječ o "e ajmo snimit album, ti imaš ideju dvije a prošle godine smo izbacili dvd pa je vrijeme za novi album" :| .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 13. 02. 2009. 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Ma dobro, meni iskreno ne zvuči kao tek tako sklepani album... Preslušao sam jako pažljivo 6-7 puta i ima tako moćnih riffova i varijacija, dakle nešto što ne možeš tek tako sklepati. Moglo bi se reći da je ovo najzrelije izdanje do sada, muzički posmatrajući :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 13. 02. 2009. 01:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Znači ipak je ova prva kategorija a. Ma i moje mišljenje je isto. Zreo album poprilično a i dalje ima moćnih trenutaka. Samo što ja ne gotivim te zrele albume, tipa novi Fear My Thoughts i Slipknot mada znam da valjaju - samo moraš prepoznati, cijeniti. Walk Alone najjača fakat, meni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 13. 02. 2009. 01:32 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
meni je empire of the gun moć prava, ali i walk alone definitivno jedna od dražih s albuma.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 19. 03. 2009. 14:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Evo Starkinjo je uradio recenziju za cmar-net. Po meni odlično opisuje zvuk i daje objektivnu ocjenu. Ovaj, kad skontaš je New Wave of American HEAVY METAL u pravom smislu rječi, posebno Walk Alone :) :

Quote:
God Forbid su jedan od onih bendova koji su u danima kada je metalcore žanr ili bolje rečeno NWOAHM (New Wave Of American Heavy Metal) poprimao globalno prepoznatljiv oblik, bili među najzaslužnijima za popularizaciju istog. No, God Forbid su uvijek ostajali iskreni prema vlastitom prepoznatljivom stilu i što je najvažnije imali svoju priču koja ih je tjerala u drugačijem smjeru od bendova kao što su Killswitch Engage, Trivium, Lamb Of God ili Shadows Fall. Bez obzira što često trpani u isti koš, svi ovi bendovi se podosta razlikuju, a God Forbid su do svojeg petog studijskog albuma unijeli najviše inovacije u svoj zvuk i napravili jedan dosta zreo album.

Njihov zvuk je uvijek bio baziran na žestokoj varijanti thrash metala sa dosta melodičnim gitarama i ponešto utjecaja hardcore glazbe, no u osnovi se radi o metal bendu skrojenom za današnja vremena. ''Earthsblood'' je album koji fanovima možda neće sjesti na prva, a možda će ga refleksivno odbaciti nakon prvog slušanja. Ljudi koji su navikli na zvuk sa albuma ''Gone Forever'' i ''IV: Constitution of Treason'' će najvjerovatnije ostajati pri stajalištu da su upravo ta dva albuma dosadašnji vrhunac ovog benda, više s naglaskom na odličan ''Gone Forever'' album.

Takvo gledište je skroz shvatljivo jer su stvari kao što su ''Antihero'', ''Better Days'' i ''Gone Forever'' čvrsto zacementirano u diskografsku povijest kao okosnica God Forbid playliste. Glazbeno gledajući, ovo je zasigurno kvalitetniji i kompleksniji uradak. No, fanovi navikli na intenzitet i pamtljive momente koji su izraženiji na prijašnjim albumima, gdje se sa lakoćom nameću agresivnost i brži tempo, možda neće htjeti prihvatiti ono što ovaj album čini kvalitetnim.

''Eartshblood'' je nešto drugačiji. Prvo, album je dosta sporiji, sa tek par stvari bržeg ritma, no s druge strane - slojevitiji je i progresivniji, sa dosta gitarističkih dijelova koje je zahtjevnije za odsvirati. Možemo slobodno reći da je brzina žrtvovana kako bi bend pokazao da su evoluirali u kompozitorskom smislu i kako bi svaka dionica na albumu bila istaknutija i naglašenija. Prirodni tijek stvaralaštva u svakom slučaju. Odlične melodije i solaže su bolje nego ikad, te su više zastupljeni heavy i rockerski riffovi koji ponegdje čak znaju zaći u laganu progresivu i koji se međusobno nadopunjuju, prijelaze u nešto sasvim deseto i općenito ne pogoduju jednostavnoj formi u stilu ''četiri refrena po pjesmi, most, solaža i breakdown''. Zvuk je općenito puniji i teži, a produkcija fantastična, obogaćena divnim pijanističkim uvodima i intermezzoima.

Što se vokala tiče, Dallasovo clean pjevanje je prisutno u dosta velikoj mjeri. Upravo u vokalnom smislu se vidi veliki pomak, kako uvijek sigurnog Byrona, tako i zastupljenijeg Dallasa Coylea. Ne radi se tu o tipičnim kratkim refrenima kao na npr. ''Better Days'', već o nešto više epskoj konstrukciji vokalnih dijelova, gdje nema žurbe sa prijelazima između refrena i ostatka stvari već se neprimjetno briše ta granica, a vokali prirodno stapaju jedni sa drugima.

Kad poslušate pjesmu ''Bat The Angels'' jasno vam je da se nešto promjenilo, a to će vam biti jasnije na devetominutnoj sporoj ''Earthsblood'' koja je prilično epskog ugođaja i odgovara konceptu albuma koji bi se dao opisati kao simbolično crpljenje krvi iz ljudi i Zemlje, u smislu preforsiravanja granica ljudske rase pomoću ratova, ekonomskih kriza i općenito sranja bilo koje vrste. Tek stvar ''Empire Of The Sun'' će vas podsijetiti da slušate God Forbid. Ovo je stvar koja će vjerovatno mnogima biti najdraža, jer se radi o zaista pravom metal hitu sa odličnim refrenom, a ništa dalje od toga nije ni ''The Rain''. Jedna od zanimljivijih je svakako i ''Gaia (The Vultures)'' koja savršeno ocrtava taj spori mučni ugođaj iznesen u osnovnom konceptu albuma. ''War of Attrition'' će vam pokazati da ovi momci nisu izgubili smisao za energične i agresivne stvari, dapače. ''Walk Alone'' je heavy metal stvar obučena u ruho modernog zvuka. Raznovrsnih pjesama ne manjka kao što možete vidjeti.

God Forbid su oduvijek bili bend koji nije robovao trendovima i koji ima svoju jasnu i kreativnu viziju. Popularnost ovog benda među njihovim fanovima ne dolazi iz hitoidne slušljivosti, već od svojeg inovativnog pristupa metal glazbi, što je za svaku pohvalu i što je najvidljivije na ovom albumu. ''Earthsblood'' zaslužuje da mu date priliku, bez obzira na to jeste li njihov fan.


Album je dobio 8 od 10.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 02. 04. 2009. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Gitarista Dallas Coyle napustio bend!!! :shock: :shock: :cry: :cry:
Postao čovjek otac pa nije htio da ide na tour (trebali sa LoG-om) + prijašnje razmirice sa članovima benda... Na njegovo mjesto uskače ni manje ni više nego bivši gitarista Darkest Hour-a Kris Norris, ali samo privremeno. Šteta, lik je bio za 10 :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 02. 04. 2009. 01:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
JohnnyT wrote:
Gitarista Dallas Coyle napustio bend!!! :shock: :shock: :cry: :cry:
Postao čovjek otac pa nije htio da ide na tour (trebali sa LoG-om) + prijašnje razmirice sa članovima benda... Na njegovo mjesto uskače ni manje ni više nego bivši gitarista Darkest Hour-a Kris Norris, ali samo privremeno. Šteta, lik je bio za 10 :cry:


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D Nek im Kris ostane na jednom albumu samo i bice im album karijere!! Taj covjek ne zna los rif napravit, jednostavno ne zna!! Steta sto ne ostaje malo duze barem..S njim bi postali jos jaci..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 02. 04. 2009. 11:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
JohnnyT wrote:
Gitarista Dallas Coyle napustio bend!!! :shock: :shock: :cry: :cry:
Postao čovjek otac pa nije htio da ide na tour (trebali sa LoG-om) + prijašnje razmirice sa članovima benda... Na njegovo mjesto uskače ni manje ni više nego bivši gitarista Darkest Hour-a Kris Norris, ali samo privremeno. Šteta, lik je bio za 10 :cry:


Čovječe pa KRIS NORRIS! Halo bolan pa taj lik je genijalac a to je pokazao i u Darkest Houru i u solo projektu. Sad ima i death metal bend ali vjerovatno da će malo manje biti angažiran na tom polju zbog rada sa God Forbidom.

A Dallas je bio isto što i Norris u DH. Ali zamjena je adekvatna nema priče o tome.

Inače mislim da je Earthsblood najozbiljniji album GF i da bi ga cijenili i old-skuleri, tačnije oni koji slušaju kvalitetnu mjesto ušminkane zike.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: God Forbid
PostPosted: 24. 03. 2012. 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Image

God Forbid – Equilibrium (2012)
Genre: Melodic Thrash Metal/Metalcore
Origin: United States
111 mb | mp3, VBR 282 kbps [V0] (Scene CD-Rip)

Tracklist:
1. Don’t Tell Me What To Dream (3:07)
2. My Rebirth (4:52)
3. A Few Good Men (3:49)
4. Scraping The Walls (4:01)
5. Conquer (4:14)
6. Equilibrium (5:01)
7. Overcome (4:38)
8. Cornered (4:19)
9. This Is Who I Am (4:12)
10. Move On (5:17)
11. Pages (3:44)
12. Awakening (2:35)
13. Where We Come From (3:59)
________
69:53:48 min

Code:
http://ul.to/mpi4ashp


Code:
http://www.easybytez.com/ynavi6bpmakg


Code:
http://depositfiles.com/files/el3rfedpf


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group