Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 02:37

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 234 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 04. 10. 2007. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
ja kad hocu poruku ja slusam i hc i metal i chillout i rap i drum&bass..

iskljucivo ne slusam industrijske bendove,niti muziku..
niti bilo sta sto ima veze sa milionima,dolarima,bjesnim tinejdzerima,i kavijarom u bek stejdzu.
sve je to isto ko i zvjezde granda,samo upakovano u mejnstrim metal,i prolazi kod drugacije vrste publike nego npr. shabanluk.

sve u svemu,prazno je.
za 10god mozda ces se ti i jos neki sjecati triviuma i sl,ali tvoj malac sigurno nece,ali ce znati ko je nejt king kol,igi pop,rej biz,slejer,djordje marjanovic i zvizduk u 8..

ne kazem da treba slusati samo takvu muziku,ali po meni muzika nije samo muzika,nego i ono sto vecina nas zivi.
vjeruj mi ovakve furke kao trivium nisu prava stvar u svakom pogledu.
sagledao sam sve ovo iz svih uglova,najbolji drugar isto gotivi trivium,i sa njim sam bas o ovom bendu jednom diskutovao.

u svakom slucaju,svako slusa sta zeli
aj


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 04. 10. 2007. 19:37 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
xChoicex wrote:
iskljucivo ne slusam industrijske bendove,niti muziku..
niti bilo sta sto ima veze sa milionima,dolarima,bjesnim tinejdzerima,i kavijarom u bek stejdzu.


Ebiga stari, ali zato kupujes coca-cola proizvode, nike/adidas/puma i ostalo :D
Ne vidim da cu skidanjem ilegalnog albuma podrzati tu industriju u bilo kojem pogledu :s


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 06. 10. 2007. 14:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne kontam kakve to veze ima sa muzikom i rijecima koje sire...makar oni to i lazno mislili i lovu zgratli,zar nije bitno kako ti to dozivis...?ja je dozivljavam licno i iskreno,taj kompletan koncept new breed of metal bendova sa pocetkom od nu-a pa do metalcorea,deathcorea i mathcorea(rap metal i rapcore uglavnom i ne gotivim bas kao ni crossovere)...ima mainstreama dosta,ali taj isti koncept o kojem pricam koriste i maideni decenijama pa niko nista,oni su babe,tite,legende.i ne,ne poredim ova dva benda,to vi cinite...kojekakvi bog punk bendovi takodjer seru nesto protiv sistema,a kupaju se u novcu...svejedno i dalje pisu tekstove protiv sistema i tu furku prodaju klincima,ma masama opcenito...ne smatram trivium prekomercijalnim,barem ne u europi...a da im je zvuk mainstream pa jest...to ih ne cini manje vrijednim,barem u mojim ocima...milioni su to pokusavali i pokusavaju sto su oni haman jos ko klinci postigli...ascendancy je po meni najbolji mc album svih vremena,govorili drugi sta hoce...dozivljavam tu muziku licno,trnci me znaju proci na odredjenim dijelovima pjesama...automatski je JA dozivljavam,a mene BOLI ZIVO KURAC sta oni sami misle o svojim tekstovima...mada ne mislim da su neiskreni i da ovo rade za lovu,jer su "a bunch of rich kids with instruments",kako ih je m. shadows nazvao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 27. 11. 2007. 03:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jebga jarane sta je reci...Taj "osjecaj" je individualan,meni taj osjecaj nastupi dok slusam jedan Khanate,Emperor,Iced Earth il slicno sto je nekom van pameti...Opet mi taj isti osjecaj dodje uz bendove tipa Triviuma,Ill Nina i Protest the Hero-a sto je opet nekima van pameti...meni recimo nema osjecaja dok slusam 90 posto brutale i goregrinda(ne pikam Nile i jos neke bendove u to),ali mi je cudno i nepojmljivo kako nekom dodje taj filing savrsenstva i topline u srcu(citaj:gotive)od slusanja:" zaklacu te,iznutrice ti se raspada,..."...a nekom drugom(kao tebi i mnogima) je bas to taj osjecaj...kontas,individualno je i do psihe osobe...
Darkthrone(novi majka,stari sam mrzio),a Trivium isto:D:D
Jarane kako ste mi ludi svi vi sto serete a pojma nemate...izvini al fakat jarane...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 27. 11. 2007. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Kontaj to da se neko može osjećat uz Trivium ko ti uz Darkthrone. Nemaju svi isti ukus za Boga milog


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 27. 11. 2007. 13:49 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Pogledaj šta ti iz Triviuma slušaju. Onaj kinez je jendom bio u majici Darkthrona
http://image.listen.com/img/356x237/9/0 ... 56x237.jpg
Mene bend živcira jer su prenapuhani


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 27. 11. 2007. 17:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
A napuhani vala jesu...a sto se tice jednostavnosti-po meni je u tome i ljepota,zato me privlaci i masa nu metal bendova,al nvm sad...samo sam htio reci upravo ovo sto je azrael rekao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 02. 12. 2007. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
jako dobar bend,ali nije za rezat žile.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 02. 12. 2007. 15:02 
Offline
User avatar

Joined: 15. 03. 2007. 14:29
Posts: 73
Location: sarajevo
Band koji me fakat nervira izgledom i tim stvarima, al jbg. nastranu toga kvalitet je ocigledan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 13:15 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
tjeskoba wrote:
ja mislim da je bullet for my valentine veći gay bend od ovih :?
al nisam sto posto siguran
kad budem ,javicu


Sta ti ba pricas....gledas mtv po citav dan pa nesh izdvajas, kad ti budes mogo ono svirat onda nesh rec protiv njih.....to vazi za sviju vas, ako ce te bend gledat po stil jebo te to, to vise nije muzika nego neko preseravanje, isto vazi za sotonjare kao sto su dimmu borgir i ostali black, koji cu ja kurac njih slusat kad to vise nije muzika nego neki izopaceni marketing(budale poput njih je tesko nac)...mislim sve moze u odredjenoj mjeri, al jarane kad skontas nisu nista bolji od lordija i ostalih sranja

"moje skromno misljenje" :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 17:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hahahaha Carnal ja prvi slusam i volim Dimmu,al svaka cast! :D Slazem se s tobom! ;-)
Kad raja mogne svirat i pjevat poput Triviumovaca nek se jave.A o inventivnosti da ne govorim.Jedan Ascendancy kad neko napravi moze srat...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Nameless wrote:
Hahahaha Carnal ja prvi slusam i volim Dimmu,al svaka cast! :D Slazem se s tobom! ;-)
Kad raja mogne svirat i pjevat poput Triviumovaca nek se jave.A o inventivnosti da ne govorim.Jedan Ascendancy kad neko napravi moze srat...


Ne al fkt, jarane dimmu ak su dobri(i ne sumnjam da jesu) ne samo oni, bilo ko u metal industriji, ne trebaju ti neke sminke i maske i jos kojekakva sranja da bi ti uspio... :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Carnal_Ash wrote:
Nameless wrote:
Hahahaha Carnal ja prvi slusam i volim Dimmu,al svaka cast! :D Slazem se s tobom! ;-)
Kad raja mogne svirat i pjevat poput Triviumovaca nek se jave.A o inventivnosti da ne govorim.Jedan Ascendancy kad neko napravi moze srat...


Ne al fkt, jarane dimmu ak su dobri(i ne sumnjam da jesu) ne samo oni, bilo ko u metal industriji, ne trebaju ti neke sminke i maske i jos kojekakva sranja da bi ti uspio... :evil:

Jer to je ono jarane ako cemo pravit muziku hajmo,a ako cemo pravit neke gluposti hajmo u cirkus jbt :lol: :lol: :lol: :lol: ne moze se drugacije opisat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 19:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne,pazi.Black metal ima kao i ostalo svoje zasto i svoje zato.Taj corpsepaint ima svoje razloge,al o tome necu sad jer necu spamma.Vratimo se na temu Triviuma:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 19. 12. 2007. 20:14 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Nameless wrote:
Ne,pazi.Black metal ima kao i ostalo svoje zasto i svoje zato.Taj corpsepaint ima svoje razloge,al o tome necu sad jer necu spamma.Vratimo se na temu Triviuma:)

ma svejedno necu da se tim zamaram uopste to meni nema smisla.....tako da je to ipak bolje :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 03. 01. 2008. 08:36 
Offline

Joined: 23. 11. 2007. 03:06
Posts: 44
Nameless wrote:
Hahahaha Carnal ja prvi slusam i volim Dimmu,al svaka cast! :D Slazem se s tobom! ;-)
Kad raja mogne svirat i pjevat poput Triviumovaca nek se jave.A o inventivnosti da ne govorim.Jedan Ascendancy kad neko napravi moze srat...

Hrvatski Inciter je puno bolji (samo da spomenem svjetski nepoznat band) a Trivium kazu da sviraju thrash...to je jebeni metalcore....uh jezim se na nove americke bendove


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 03. 01. 2008. 12:32 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
za sve one koji nevjeruju da trivium sviraju thrash,poslusajte album The Crusade,koji je thrash 100% i neodoljivo podsjeca na staru metallicu,pogotovo vokali..
a boli me kurac sto izgledaju sminkerasto,sto su komercijalni,sto su im spotovi visoke produkcije,i sto se klinke vlaze na njih!
ja volim i cannibale i system,i satyricon i audioslave,benediction i chimaira,deicide i creed...........
slusam i jedno i drugo,i tr00 i komericjalu i boli me karina


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 04. 01. 2008. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Morgoth wrote:
Nameless wrote:
Hahahaha Carnal ja prvi slusam i volim Dimmu,al svaka cast! :D Slazem se s tobom! ;-)
Kad raja mogne svirat i pjevat poput Triviumovaca nek se jave.A o inventivnosti da ne govorim.Jedan Ascendancy kad neko napravi moze srat...

Hrvatski Inciter je puno bolji (samo da spomenem svjetski nepoznat band) a Trivium kazu da sviraju thrash...to je jebeni metalcore....uh jezim se na nove americke bendove

bolji al u qrcu, ti si na nekim drogama opasnim..cuj od Triviuma Inciter bolji..haloo?
Ember To Inferno, Ascendancy, Crusade..halo?
i Crusade jeste Thrash 1/1...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 04. 01. 2008. 03:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
:shock: :shock: Morgoth ba cime se ti pucas?? :shock: :shock:
Bolesno...samo bolesno...
I da,da potvrdim Farukovo-The Crusade,album iz 2006 JESTE thrash metal!!!
Album je odlican,samo su sad po meni vokalno pali malo kurcu za usi,al ok...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Trivium
PostPosted: 06. 01. 2008. 08:18 
Offline

Joined: 23. 11. 2007. 03:06
Posts: 44
Nameless wrote:
:shock: :shock: Morgoth ba cime se ti pucas?? :shock: :shock:
Bolesno...samo bolesno...
I da,da potvrdim Farukovo-The Crusade,album iz 2006 JESTE thrash metal!!!
Album je odlican,samo su sad po meni vokalno pali malo kurcu za usi,al ok...

tebi takav thrash pashe!? ok....tvoje misljenje...meni ne pase...meni vise lezi Inciter , Evile , Bonded By Blood , Wolfpack Unleashed , Havock , Warbringer itd od nadolazece generacije koji nemaju nikakve veze sa metal core vokalima i koji nisu pokusali da odma idu na billboard sa prodajom albuma i koji rade muziku sa srcem a ne komercijalom


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 234 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group