Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
podijeli, ne budi stipsa :D ako ces ikom dat to sam ja :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 23:08 
Offline

Joined: 14. 10. 2010. 11:51
Posts: 19
Hocu i ja... :evil: :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 23:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Samo da vam kažem da je albumčina u pitanju. Uskoro recenzija :)

Pjesma koju bih sada izdvojio je The Art of War. Mada svaka ima onaj Ill Nino duh i na svakoj se osjetno radilo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
meni je album monoton i predvidljiv (ali ok, od ovog žanra se ne može nešto mnogo ni očekivati). mislim da je ovo prvo izdanje u kojem više nema onih uleta na španskom jeziku (osim kad kaže na pjesmi "mi revolucion" - mi revolucion :lol:)
jedina stvar koja mi je instantno uletila u uho i koju sam poslušao 5 puta za redom je "How could I believe". e to se zove pjesma, kako voklano tako i muzički :twisted:
samo sam ga jednom poslušao pa je još rano za neke sudove, ali realno teško može nadmašiti neku 7,5/8 :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
artredis wrote:
Pjesma koju bih sada izdvojio je The Art of War.


meni se ne sviđa nešto. jest žešća, i ima solidan refren ali malo je repetativna. i dobro je alejandro rekao za onaj singl. UBJEDLJIVO najgora pjesma na albumu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 14. 10. 2010. 23:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Opet, za stare Ill Nino fanove kojima jednostavna struktura pjesama sa puno perskusija i drugih zvukova u pozadini odgovara ovo će biti na nivou koji je uspostavljen sa Revolucion.

Bleed Like You - već vidim kako ljudi pjevaju refren nakon prvog slušanja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 15. 10. 2010. 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
... sta nas lozite ovdje :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 16. 10. 2010. 11:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Joooj, jedva cekam da mi komp at home opet proradi. Ovo prvo na skidanje ide :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 16. 10. 2010. 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
album preslusao par puta:D odličan!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 16. 10. 2010. 19:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Recenzija: Ill Nino - Dead New World

Prva na našim jezicima :D . 9/10.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 17. 10. 2010. 00:53 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
to je ta ekskluziva!!! spread the word! :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 17. 10. 2010. 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2010. 00:21
Posts: 98
http://www.youtube.com/watch?v=hciwGcxg ... re=related
:lol: :lol: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 20. 10. 2010. 21:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Za intervju sa bendom još samo treba da se dogovori vrijeme (pri čemu je preklapanje vremenskih zona presudan faktor) i da se pošalju pitanja :D .

I u ovom trenutku mi nije bitno s kim ćemo pričati. Ako to bude Machado to je premija :mrgreen: . Intervju će ići na emisiji, inšAllah :D

Ima li ko prijedlog kakvog pitanja, nešto da ga posebno zanima da priupitamo :mrgreen: ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 20. 10. 2010. 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
pitaj Hin ocel ikad doc do nas ovdje :D il barem negdje u okruzenju, al ozbiljno :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 10:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Alejandro wrote:
pitaj Hin ocel ikad doc do nas ovdje :D il barem negdje u okruzenju, al ozbiljno :D


To se pitanje podrazumjeva ali fakat imaš li kakvo pitanje da delegiraš? Anyone? Ovog vikenda im moramo poslati set pitanja :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
dogovorimo se kad sjednemo negdje ;) u osnovi imam plan kako i Å¡ta :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 12:06 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Alejandro wrote:
pitaj Hin ocel ikad doc do nas ovdje :D il barem negdje u okruzenju, al ozbiljno :D


ono što sam uspio primjetit čitajući vaše komentare na ovom dijelu foruma jeste da većina vas želi da vidi vama drage bendove kod nas u gostima ali vrlo malo radite da se to ostvari.
možda neki od vas ne znaju,ali ti bendovi neće doći ako ih VI ne dovete,tj. ne organizujete događaj.
ono što radite sa blogom i sajtom je super stvar,a ista formula može da se primjeni i na organizaciju svirke,samo što to zahtjeva puno više od drim vivera i kliktanja mišem.
koliko sam primjetio ima vas 5-6 koji radite zajednički na raznoraznim web projektima.
to je solidna grupa ljudi za napraviti nešto više u sferi muzike koju volite.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Sale Hodgson wrote:
Alejandro wrote:
pitaj Hin ocel ikad doc do nas ovdje :D il barem negdje u okruzenju, al ozbiljno :D


ono što sam uspio primjetit čitajući vaše komentare na ovom dijelu foruma jeste da većina vas želi da vidi vama drage bendove kod nas u gostima ali vrlo malo radite da se to ostvari.
možda neki od vas ne znaju,ali ti bendovi neće doći ako ih VI ne dovete,tj. ne organizujete događaj.
ono što radite sa blogom i sajtom je super stvar,a ista formula može da se primjeni i na organizaciju svirke,samo što to zahtjeva puno više od drim vivera i kliktanja mišem.
koliko sam primjetio ima vas 5-6 koji radite zajednički na raznoraznim web projektima.
to je solidna grupa ljudi za napraviti nešto više u sferi muzike koju volite.


s obzirom da si sam član benda znaš kako te stvari funkcionišu (posebno kod nas). tek smo počeli malo ozbiljnije sa ovim projektom i realno još nije vrijeme za takve poteze. imamo u planu dovođene dva-tri strana benda sljedeće godine, i u kontaktu smo sa istim. ljudi su zaista voljni da sviraju ovdje i uraditi ćemo sve što je u našoj moći da ostvarimo te planove. naravno, preduslov je da nađemo ljude voljne za saradnju ovdje, jer bez kolike-tolike podrške ostalih od toga nema ništa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 12:56 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
ma samo przite ljudi ... sajt je drama , a sve ce doci malo po malo ... naslusan sam nju brida nenormalno , ustvari to je jedina muzika koju slusam , ali nisam u mogucnosti pisanja recenzija i toga jer neobracam se na te neke detalje i te stvarcice , rifovi , bubanj picke materine , al doce sve na svoje ... koncerti pomalo , al valja lo bi da se sta dovedde dok nije sve(nju brid) k vragu otislo xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ill Nino
PostPosted: 21. 10. 2010. 14:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
DeathRides wrote:
Sale Hodgson wrote:
Alejandro wrote:
pitaj Hin ocel ikad doc do nas ovdje :D il barem negdje u okruzenju, al ozbiljno :D


ono što sam uspio primjetit čitajući vaše komentare na ovom dijelu foruma jeste da većina vas želi da vidi vama drage bendove kod nas u gostima ali vrlo malo radite da se to ostvari.
možda neki od vas ne znaju,ali ti bendovi neće doći ako ih VI ne dovete,tj. ne organizujete događaj.
ono što radite sa blogom i sajtom je super stvar,a ista formula može da se primjeni i na organizaciju svirke,samo što to zahtjeva puno više od drim vivera i kliktanja mišem.
koliko sam primjetio ima vas 5-6 koji radite zajednički na raznoraznim web projektima.
to je solidna grupa ljudi za napraviti nešto više u sferi muzike koju volite.


s obzirom da si sam član benda znaš kako te stvari funkcionišu (posebno kod nas). tek smo počeli malo ozbiljnije sa ovim projektom i realno još nije vrijeme za takve poteze. imamo u planu dovođene dva-tri strana benda sljedeće godine, i u kontaktu smo sa istim. ljudi su zaista voljni da sviraju ovdje i uraditi ćemo sve što je u našoj moći da ostvarimo te planove. naravno, preduslov je da nađemo ljude voljne za saradnju ovdje, jer bez kolike-tolike podrške ostalih od toga nema ništa.


ne govorim ovo iz ugla člana benda,naprotiv,govorim iz neutralnog ugla.
u tuzli npr. nikada nije organizovan nju brid koncert od strane poklonika te vrste muzike,a kako stvari stoje nece ga ni biti s obzirom koliko je aktivna populacija koja sluša tu vrstu muzike.
koliko vidim ništa bolja situacija nije ni u sarajevu,za ostatak zemlje da ne govorim.
u principu aktivnosti ljubitelja ove vrste muzike svode se na empetri,dobar dizajn na majici iz inostranstva,rijetki odlaze na svirke bilo koje vrste (fak ispit),a za inostranstvo da ne govorim.
čisto da se zna,ovo apsolutno ne govorim iz zle namjere.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group