Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 23:39

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 406 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 14:52 
Offline

Joined: 17. 03. 2010. 01:34
Posts: 90
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2010. 02:23
Posts: 421
Location: Cazin
Guzovan wrote:
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Sta se ti javljas,pa tebi su prvom dali ban do prvog maja,pa eto te ponovo tu...ne kenjaj


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 17:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Guzovan wrote:
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Prva rečenica ti je nepovezana, piši da te se može razumjeti. Elem, problem s duplim nalozima je baš problem ali se rješava nekako, npr. skoro je podjeljeno mnogo banova na IP adrese zbog toga.
Druga stvarno nema smisla niti veze - pogledaj malo datume, razloge i stanje sa tim (ne)banovanim korisnicima, be real.
Treća - zbog neozbiljnosti članova koji zaboravljaju da postoje pravila na forumu, da se ne krše u toliko intenzivnoj mjeri vjeruj mi da bi bilo i manje žalbi kako je postao odron (zahvaljujući i tebi, je li ;-) ) a da se strogo ta pravila primjenjuju forum bi bio zaključan na neko vrijeme, temeljito očišćen/ispremještan i dosta bi članova bilo na trajnom banu. Ali ne, možete se zajebavati kako želite - do mjere kad se počnete vrijeđati i/ili prepucavati međusobno ili zaspammavati neku temu koja nije u Offtopicu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
artredis wrote:
Guzovan wrote:
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Prva rečenica ti je nepovezana, piši da te se može razumjeti. Elem, problem s duplim nalozima je baš problem ali se rješava nekako, npr. skoro je podjeljeno mnogo banova na IP adrese zbog toga.
Druga stvarno nema smisla niti veze - pogledaj malo datume, razloge i stanje sa tim (ne)banovanim korisnicima, be real.
Treća - zbog neozbiljnosti članova koji zaboravljaju da postoje pravila na forumu, da se ne krše u toliko intenzivnoj mjeri vjeruj mi da bi bilo i manje žalbi kako je postao odron (zahvaljujući i tebi, je li ;-) ) a da se strogo ta pravila primjenjuju forum bi bio zaključan na neko vrijeme, temeljito očišćen/ispremještan i dosta bi članova bilo na trajnom banu. Ali ne, možete se zajebavati kako želite - do mjere kad se počnete vrijeđati i/ili prepucavati međusobno ili zaspammavati neku temu koja nije u Offtopicu.


nedaj se care.
samo ti krljaj de treba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Guzovan wrote:
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Dinki..? :) 128 kazes..? :mrgreen:

Bolan, nek sredjuje forum tko kako hoce, ionako je odavno postao nesto drugo.. treba drzati neki red, kvalitet i uredjenje, ali cenzura, neki ''teror'' ili samovolja je neka deseta prica.. k'o metalci.. :p


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 25. 03. 2010. 20:11 
Offline

Joined: 17. 03. 2010. 01:34
Posts: 90
Al\m/a wrote:
Guzovan wrote:
Al\m/a wrote:
ne vidim potrebe za banovanjem,kad ionako sebi naprave novi account i ponovo sve isto!! :roll:


Moderatori kada nekom npr daju mjesec dana ban , ako skuze da je napravio novi ban trebaju mu dati do isto datuma ban na taj drugi acc . I jos nesto , bez Seratora I Namelessa ovaj forum nije isti , ili ona glupost kad ste Dinki ili drugom Dinki ( SODOMU) davali banove a likovi su na tim accovima bili poznati u raji , legende i ako se nekome trebao dati ban onda to nisu oni . Forum zbog neozbiljnosti moderatora ode u kurac a ne zbog nas .


Sta se ti javljas,pa tebi su prvom dali ban do prvog maja,pa eto te ponovo tu...ne kenjaj


Alma znam gdje zivis :twisted:
Prvo nisi dovoljno na forumu da znas kakve sam ja sve budalestine i pizdarije izvodio i nemas pravo ti da mi pricas o tome da li sam zasluzio ban ili ne , artredis i ostali koji su tu godinama mogu mi reci sta hoce kad znaju jbg :mrgreen:
Arinoe mi dala ban bezze fkt na Obezglavator accu zato jer sam joj se zamjerio prije toga a isto mi je ona dala ban prije toga zato suti i pisi taj maturski .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 08:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nekrodemon je se registrovao pod novim nickom želeći ne znam ni ja šta objasniti nešto... kao da "zabranjeno je vrijeđati druge usere foruma" pravilo nije dovoljno jasno a kome nije jasno bit će mu pojašnjeno - no, ne nekom pseudoaccountu koji je zabranjen samim banom prvim accounta - nego tek kada tom prvom (bannovanom) acc. istekne ban - onda nek se dotični javi sa pitanjima. Više me je stid cirkusa koji se pravi sa ovim duplim i novim accountima od sada čim se desi takav slučaj ide ban na IP adresu.

I probaj za ovih preostalih 5-6 dana bana sam doći do odgovora na pitanje: "Zašto sam dobio ban na forumu ako sam vrijeđao drugog korisnika a to je strogo zabranjeno?"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 10:29 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Otkud to pravio da se banuju osobe koje vrijedjaju druge? I kako se odredjuju granice?

Po mom shvatanju, pravila foruma bi trebala biti u skladu sa onim sto korisnici zele. Rekao bih da vecina korisnika ne zeli da se ljudi banuju radi sitnica. Nisu ni ranije, pa je forum dogurao koliko je dogurao. Cak i u slucaju vrijedjanja. Isto kao sto ne ides u policiju kad se posvadjas sa komsijom il ti neko nesto opsuje na ulici, nego to rjesavas sam. Intrevencije osoba sa autoritetom bi trebale biti maksimalno ogranicene i primjenjivati se samo kao krajnje zlo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 11:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Hvala što si to mišljenje podjelio sa nama.

Poštujem ga, kao što poštujem tebe zbog činjenice da si stariji na forumu od mnogih i vjerovatno IRL, kao i to što su ti rečenice jasne i razgovjetne.

No.

Što se tiče pravila o zabrani vrijeđanja - tu nema dogovaranja niti promjene stava - takvo pravilo postoji i postoji zato da bi cirkusa i skalamerije na forumu bilo u relativno podnošljivoj mjeri. Još jednom - tu nema dogovaranja i tu priču sad i ovdje završavamo.!

Tvoj prijedlog se ionako u velikoj mjeri već ostvaruje, ne znam kako to previđaš, možda si idealista pa ti jorgan nikad nije dovoljno velik da te cijelog prekrije, ne znam... Ali sigurno, kada bi se tvoja dioptrija sagledavanja ovih stvari primjenila - ne da bi bio postojeći moderatorski mininalizam, kako je sad, nego bi i moderatura i pravila foruma bile misaone imenice - a to se neće desiti.

Ti i ja na ovim stranicama ili gdje drugo možemo razmjenjivati mišljenja i prijedloge i ulaziti u njihove analize ali - činjenica je da, kao što ja ne shvatam tvoju potrebu da i minimalnom modelu moderiranja ograničavaš dijapazon do ništice, ni ti ne shvataš da, u svakodnevnici, ovaj forum ide svojim tromim i baksuznim koracima putevima šarenila i nekulture komuniciranja i da vas se dira jedino kad - ubrzate korak.

O ovom stvarno više nema potrebe da se raspravlja jer - praktično - će biti bez rezultata. Ako imate kakav konstruktivan prijedlog, bolje šaljite ihtiju, biafri i meni na pm.

Ovako, stvarno, neće ići.

Pis.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ja tebe Samire, rastjerujes ljude kao macke, pis, pis :)

Smatram da se treba svesti primjena sile na najmanju mogucu mjeru, ali i ljudi trebaju da se ponasaju tako da nema potrebe za "silom". Nema smisla da se konstatno na iste teme ljudi podhebavaju, da ti istih 5 likova dolazi i kaki za iste stvari godinama, ok, skontali smo da imamo potpuno suprotne afinitete i stavove po nekim pitanjima, i nema vajde ako cemo podbadati i omalovazavati jedni druge na tu temu, ne mozemo biti produktivni ni zanimljivi = PRESKOCIMO TAKVE JALOVE RASPRAVE koje vode samo u svadju, vrijedjanje i mrznju. Sigurno osim tih par nesuglasica postoje stotine tema o kojima mozemo prijateljski pricati da bude svima dobro.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Tvoj prijedlog se ionako u velikoj mjeri već ostvaruje, ne znam kako to previđaš, možda si idealista pa ti jorgan nikad nije dovoljno velik da te cijelog prekrije, ne znam... Ali sigurno, kada bi se tvoja dioptrija sagledavanja ovih stvari primjenila - ne da bi bio postojeći moderatorski mininalizam, kako je sad, nego bi i moderatura i pravila foruma bile misaone imenice - a to se neće desiti.

Ovdje pricamo o relativnom nivou moderacije. Kolicina intervencija se povecala u zadnjih par mjeseci. Je li to doprinijelo povecanju kvaliteta rasprava? Ja mislim da nije. Sudeci prema nivou prituzbi, veliki broj korisnika ocigledno misli isto. Radije cu procitati komentar Libijca u kome bez dlake na jeziku kaze sta misli (pa makar time nekoga i vrijedjao), nego 100 urednih tema o bendovima koji me ne zanimaju.

Ne kontam zasto se uopste trudite toliko, samo sebi stvarate vise posla koji ocigledno nije cijenjen od vecine korisnika, a samim tim ni potreban. I onda zbog svojih dobrih namjera ispadate mucenici, jer ih ostali korisnici dovoljno ne cijene.

Ma dzaba sve dobre namjere, meni ne treba nicija pomoc da odredim cije postove treba citati, a cije ne. Radije bih vidio 1000 glupih poruka nego dozivio da neko izbrise jednu koju sa jam napisao. Da sam mislio da je nepotrebna ne bih je ni pisao.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 19:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Topic je bio zaključan kratak period radi spammanja.

Zaključat će se opet u slučaju spammanja.

Pritužbe se nižu na dvije strane konca: na jednoj su oni koji žele očuvati učmalost, na drugoj su oni kojima te stvari smetaju - često kad se prevrši mjera.

Kako god, balansa će biti - koliko god da neki smatrali da imaju apsolutnu slobodu od pridržavanja pravila - uvijek će tu biti neki faktor koji će čuvati (minimalni) red.

Pomirite se s tim.

I

Ovaj forum nije vaša prćija - vas usera koji se žalite da vam se ne da da se zajebavate. Niti će biti - na to možete slobodno zaboraviti. Vrijeđanje je zabranjeno, spammovanje ograničeno a i domet offtopica smanjen. Ovaj forum će biti prohodan i slobodan od tih sadržaja koliko je moguće - a vjerujte da ima korisnika koji upravo to traže na forumu, moramo svima udovoljiti podjednako ;-) , dakle - balans.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 19:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
što moj post obrisa srećo? u kratkim crtama sam pojasnio da mi se niko ne obraća za belaje koji bi mogli da nastanu jer me više boli kurac ( da prostiš ) kako će da bude. ovo je liječenje živaca i onih koji bi da seru i onih koji bi da održavaju, a ja sam srećom sebi našao dovoljno ventila u stvarnom životu kako je proljeće stiglo tako da mi ovaj više nije potreban. osim kad šiljim :mrgreen:

kad smo kod šiljenja, ajde ba da se dogovorimo svi pa da pišemo na forumu samo kad smo pod utjecajem kanabisa. na taj način niko neće ići toliko u offtopic da bi smetao moderatoru a rasprave o bendovima će biti WOAH :o

ako ništa napraviti podforum za te prilike...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 21:21 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Ovaj forum nije vaša prćija - vas usera koji se žalite da vam se ne da da se zajebavate. Niti će biti - na to možete slobodno zaboraviti.

Tacno, do sad su svi trebali skontati da je ovaj forum postao prcija moderatora, i nicija vise :)

Ja bih se od sad mogao pridrzavati ovog biafrinog prijedloga, i ucesce ograniciti na zanimljive teme :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 22:45 
Offline

Joined: 17. 03. 2010. 01:34
Posts: 90
Stargazer wrote:
Quote:
Ovaj forum nije vaša prćija - vas usera koji se žalite da vam se ne da da se zajebavate. Niti će biti - na to možete slobodno zaboraviti.

Tacno, do sad su svi trebali skontati da je ovaj forum postao prcija moderatora, i nicija vise :)

Ja bih se od sad mogao pridrzavati ovog biafrinog prijedloga, i ucesce ograniciti na zanimljive teme :mrgreen:


Muda narastu cim dobiju mod status , u pravu si


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 26. 03. 2010. 22:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Stargazer wrote:
Quote:
Ovaj forum nije vaša prćija - vas usera koji se žalite da vam se ne da da se zajebavate. Niti će biti - na to možete slobodno zaboraviti.

Tacno, do sad su svi trebali skontati da je ovaj forum postao prcija moderatora, i nicija vise :)

Ja bih se od sad mogao pridrzavati ovog biafrinog prijedloga, i ucesce ograniciti na zanimljive teme :mrgreen:


Tako treba, taj je prijedlog najbolji do sada :D .

Guzovane ti si ovdje kratko, ne znaš stvari, lupaš gluposti i opet si jedan lončić lupio. Ne povlači vraga za muda da te ne bi... lupilo u čelo ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 27. 03. 2010. 00:11 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ovaj stargejzer sve hoce da vam kaze da se igrate hitlera, al nece da vas uvrijedi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 27. 03. 2010. 09:53 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ili zatvorite sve a ostavite samo black podforum. tamo već dosta vremena nije bilo sranja kolko sam ja vidio. eto.

i zatvoriti i obrisati teme metalika, slejer i slične pizdarije jer se o tome nadromilo sve šta se nasrati dalo pa se sad samo sere bezveze.

i ko ima brisat i jebat po offtopicu? zato se valjda zove tak.. i jebo vas više i hrvatska i srbija i bosna i nogomet, smirite se malo :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 27. 03. 2010. 11:31 
SHITTY ZA MODA!!! :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Pritužbe od raje...
PostPosted: 27. 03. 2010. 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Tamo je otvorena diktatura zato nema sranja :mrgreen:
Eto hocete vi vamo, balans svima isto ovo ono :razz: :razz: :razz:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 406 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group