Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 15. 12. 2008. 12:01 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
Bruno wrote:
TI :lol:


jel to tvoja.. pardon, jesu to tvoje none na avataru :o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 15. 12. 2008. 19:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Libija pa opet bullshit all the way i poredjenja...
Nije isto, tekstom, zikom, nicim. Isto ko sto tebi nisu isti Darkthrone i Sisters Of Mercy, tako nama ovo nije, gotovo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 01:39 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
treba uvest podforum Libijac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 05:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
normala, i ukinut sve ostalo, i samo se moze o muzici s mudima diskutovat.

jasta je ba neg isto, thrice, poison the well, zao, te bendove su lamb of god i kompanija pokrali...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 05:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
ptw i zao su druga prica od thriceovskih sranja...vidis libija da ne znas...buraz, sto se jednostavno ne drzis svoga, ovdje fakat ne znas o stvarima...isto da ja sad tebi poredim twisted sister i blut aus nord..e isto!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 08:42 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
haha ja sam bio izlozen (jer sluso nikad nisam) ptw-u i zao-u prije neg su se LoG pojavili ;)

dobro thrice mozda nije isto, al bullet for my valentine je jos veca karinada od thricea...

nemos mene ubjedit kad znam, ba, to ovima sto za to ne znaju prosipaj :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 12:07 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Mene strasno ubode u oci ono za post punk.Znaci bendovi kao Joy Division,Gang of Four,Mission of Burma...itd su emo...ok. ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 13:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
stari serator wrote:
haha ja sam bio izlozen (jer sluso nikad nisam) ptw-u i zao-u prije neg su se LoG pojavili ;)

dobro thrice mozda nije isto, al bullet for my valentine je jos veca karinada od thricea...

nemos mene ubjedit kad znam, ba, to ovima sto za to ne znaju prosipaj :P


Ma sta znas, pises gluposti, ogromne bujice gluposti. Ni BFMV nisu skrimo jebote!!Halooo?!?! Getenburg i brejk=metalkor.
a to sto su pederana je druga stvar...

ptw su jos evenutalno donekle u tim sferama, al zao??pa to je cisti mc s krscanskom tematikom!!covjece, veze nemas sta pises, ne provaljuj gluposti..

cuj zao stavit u screamo... :roll:


@Defunctuse nisi skonto o cem se radi. Nije "taj" post-punk. Nije Joy Division tip, ok? ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Nameless wrote:
@Defunctuse nisi skonto o cem se radi. Nije "taj" post-punk. Nije Joy Division tip, ok? ;-)

Skonto sam ja o cemu se radi,to je bio samo cinicni komentar...posto nisam u toku,ako sad stvarno tako nazivaju taj zanr (tih emo punk bendova),onda mi je mnogo glupo,mogli su smisliti neki drugi naziv,bar to nije tesko...zna se koji su bendovi prva asocijacija kad se kaze post punk. ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 27. 12. 2008. 18:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jebiga, nisam ja davao ime. Cak to ni ne slusam. Tema je taj podforum da vise u nbom, punk i hc ne ubacuju ta govna jer ih niko nece, a navala bendova masa...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 05:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Defunctus wrote:
Nameless wrote:
@Defunctuse nisi skonto o cem se radi. Nije "taj" post-punk. Nije Joy Division tip, ok? ;-)

Skonto sam ja o cemu se radi,to je bio samo cinicni komentar...posto nisam u toku,ako sad stvarno tako nazivaju taj zanr (tih emo punk bendova),onda mi je mnogo glupo,mogli su smisliti neki drugi naziv,bar to nije tesko...zna se koji su bendovi prva asocijacija kad se kaze post punk. ;-)


ma ova djeca baljezgaju ba misle da su pokupili pamet cjelog svjeta...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 05:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nameless wrote:
stari serator wrote:
haha ja sam bio izlozen (jer sluso nikad nisam) ptw-u i zao-u prije neg su se LoG pojavili ;)

dobro thrice mozda nije isto, al bullet for my valentine je jos veca karinada od thricea...

nemos mene ubjedit kad znam, ba, to ovima sto za to ne znaju prosipaj :P


Ma sta znas, pises gluposti, ogromne bujice gluposti. Ni BFMV nisu skrimo jebote!!Halooo?!?! Getenburg i brejk=metalkor.
a to sto su pederana je druga stvar...

ptw su jos evenutalno donekle u tim sferama, al zao??pa to je cisti mc s krscanskom tematikom!!covjece, veze nemas sta pises, ne provaljuj gluposti..

cuj zao stavit u screamo... :roll:


@Defunctuse nisi skonto o cem se radi. Nije "taj" post-punk. Nije Joy Division tip, ok? ;-)


paz vako, samo zato sto se tebi ne svidja/tebi je kul da se tim vrstama muzike smijes ne znaci da nisu ISTI kao muzika koju velicas. nigdje ja nisam rekao da su BfMV screamo, al su u biti isti kurac kao i thrice, oni jadikujuci, pederski, predskolski vokali, nekakva "neo-metal" muzika, sad jesul svoje fazone marnuli od et d gejtsa il od fugazija je AKADEMSKO pitanje, a ocito je da su jedini proponenti takve muzike na ovom forumu likovi sa new breed sekcije, dolazimo, do zakljucka kruznom logikom da je jedini problem na ovom forumu to da ti nedozvoljavas da ljudi otvaraju teme za te bendove na tvom djelu foruma :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 05:24 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
shitpifter wrote:
treba uvest podforum Libijac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


pa bar bi imali očem pričat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 05:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
i sav taj nju brid je CISTI metalkor sa raznoraznim derivativama pravog metala iz proslosti.

mozes jugu ofarbat u bilo koju boju hoces, opalit lambo vrata, al je opet, jugo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 18:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ma new breed je izmisljen naziv, da sjedini ove moderne zanrove metala, koje stara skola (ona tru tru tururu ala ti npr.) mrzi, nova skolaobozava...ali NIKO od nas (sem mozda Moondusta) nece reci da voli/slusa emo ili skrimo. Nema cak ni muzicke relacije velike sa metalcoreom.

Kakvi jadikovci, to mozda BFMV, al metalkorasi i ne seru toliko o propalim ljubavima i pickama. Cleanovi u real metalcoreu su nalik onim boy-group cleanovima u nu-u, dok su emo/screamo cleanovi (ala Thrice, Story Of the Year, Silverstein i sl.) vise nalik na hm...plakanje? Debelog Precjednika?
Muzika je u jednima metal u podlozi, u drugima punk i hc, il barem nesto sto je iz toga proizaslo.
Jedno je cesme nevidjeno s tuznim onim fringeovima, a drugo je Heaven Shall Burn :D


Tako da, meni ta govna ne dolaze na pdf. Dobio si objasnjenje, a sad mi ti do sutra mozes vazit o stvarima koje ne znas/ne volis/ne slusas kako je to tako, jer si ti cuo Lamb of God pa Silverstein i nasao relaciju :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 20:49 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ne nuzno, al bfmv su hevi metal silverstein...solaze ih ne spasavaju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 28. 12. 2008. 21:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Mozes i tako, ali hevi metal. velika je razlika. izmedju silversteinova tri akorda, jednog alesana/madina lake/blessthefall vokala i onog debila iz BFMV i njihove muzike (a oni su realno jedan od najslabijih primjeraka metalkor bendova, sljam , nesto ala COF - Nymphetamine sto dodje blekku, Poison album doduse ja smatram i dalje dobrim al to je vec druga dimenzija).

Dakle, druga dva svijeta.
Slicni su ne znam. Ko Nightwish i Arkanum.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 11. 01. 2009. 16:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ako bi vi uveli ove podforume, post, opet bi imali jos vece zbrku. post punk kao termin postoji od kasnih sedamdesetih, a post hardcore od kasnih osamdesetih, ako mislite na emo i screamo, onda je to emo i screamo, inace bi imali zajedno na istom mjestu, neznam, PUBLIC IMAGE LTD, NO MEANS NO, i npr nintendo core, definitivno jos veca zbrka. takodjer ove post rock finte, ma ima toga, tesko je to sve uklopit. pa i taj emo i screamo, izvorne varijante nemaju vise gotovo nikakve veze sa ovim novim, neznam kako rjesit situaciju, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 11. 01. 2009. 18:30 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
kktz wrote:
ako bi vi uveli ove podforume, post, opet bi imali jos vece zbrku. post punk kao termin postoji od kasnih sedamdesetih, a post hardcore od kasnih osamdesetih, ako mislite na emo i screamo, onda je to emo i screamo, inace bi imali zajedno na istom mjestu, neznam, PUBLIC IMAGE LTD, NO MEANS NO, i npr nintendo core, definitivno jos veca zbrka. takodjer ove post rock finte, ma ima toga, tesko je to sve uklopit. pa i taj emo i screamo, izvorne varijante nemaju vise gotovo nikakve veze sa ovim novim, neznam kako rjesit situaciju, heh.


Onda nek se zove emo/screamo, isti kurac, boli me kurac samo da odjebu s normalnih podforuma..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Post-punk/post-hardcore podforum
PostPosted: 11. 01. 2009. 19:00 
stari serator wrote:
ne nuzno, al bfmv su hevi metal silverstein...solaze ih ne spasavaju...


ovo si covjece tako lijepo opisao
al nekako mi ne ide u glavu kako covjece, kako??? pa covjece ti znas kako bfmv i silverstein zvuce
ti si car covjece


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group