Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 20:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 29. 01. 2010. 23:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ja sam za to da se države navode samo u slučajevima kad dva benda imaju isto ime


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 29. 01. 2010. 23:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
nekrodemon wrote:
pa de se admini usaglasite, sa ili bez država...nemojte da podforumi budu ono jedan ovakav jedan onakav..ocemo li drzave samo za domacu scenu, a za ostalo da navedemo u prvom postu?


Kao prvo, super što se zanimaš, to je pohvalno, svako ko od ovog foruma želi reprezenta bh metal i rock scene umjesto kakvog stupidnog foruma za opuštanje i internu šprehu ima moj respekt kao globalnog moderatora i punu podršku.

Drugo, što se tiče postanja države porijekla uz naziv topica (benda) ne mogu pristati da se to vodi kao pravilo na svim poforumima iz dva razloga, prvi je principijelan a drugi konkretan:

- (p) ne želim i ne mislim da je fer da se admin i globalni i ostali modovi mješaju u rad drugih moderatora - neka oni urade kako misle da je najbolje, za to su dobili povjerenje.

- (k) moj/naš podforum New Breed neće imati oznaku države pored naziva iz razloga što su zemlje porijekla, zajedno sa oznakom (pod-pod)žanra označene na temi POPIS.

Pretpostavavljam da oznaka zemlje porijekla benda fakat ne treba na pdf koji tu informaciju sadržava na temi sa popisom. I po mom mišljenju - da Deathu se trebalo uraditi na temi za popis umjesto da se stavlja - uz ime benda još i država - ali vi ste glavni i vi određujete tu stvar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 29. 01. 2010. 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
biafra wrote:
ja sam za to da se države navode samo u slučajevima kad dva benda imaju isto ime


tako je, nemojte daviti s nepotrebnim glupostima koje zapravo ne sređuju ništa...ok za domaću scenu, al drugdje stvarno nije potrebno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 29. 01. 2010. 23:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Saiyajin wrote:
biafra wrote:
ja sam za to da se države navode samo u slučajevima kad dva benda imaju isto ime


tako je, nemojte daviti s nepotrebnim glupostima koje zapravo ne sređuju ništa...ok za domaću scenu, al drugdje stvarno nije potrebno...


Moram se složiti sa ovim. Zemlju porijela odista nije potrebno navoditi u topicu. I... znam da sam dosada ali ko vas jebe moderatori - teme sa popisom bendova (istaknuta) za lakšu preglednost i direktnog linka na teme koji su na.... 13-oj ili daljoj stranici :) .

Dosađivat ću ja još s ovim.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 30. 01. 2010. 02:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ok onda pisemo samo kada je u pitanjudrugi bend sa istim imenom, jer se ni meni ono ne svidja, al eto.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 30. 01. 2010. 02:15 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
artredis wrote:
Saiyajin wrote:
biafra wrote:
ja sam za to da se države navode samo u slučajevima kad dva benda imaju isto ime


tako je, nemojte daviti s nepotrebnim glupostima koje zapravo ne sređuju ništa...ok za domaću scenu, al drugdje stvarno nije potrebno...


Moram se složiti sa ovim. Zemlju porijela odista nije potrebno navoditi u topicu. I... znam da sam dosada ali ko vas jebe moderatori - teme sa popisom bendova (istaknuta) za lakšu preglednost i direktnog linka na teme koji su na.... 13-oj ili daljoj stranici :) .

Dosađivat ću ja još s ovim.


Mašala, nek sam ja editovo pola podforuma. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 01. 02. 2010. 20:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
od podforuma jedino zalazim na thrash i moram priznati da je do sada pregledno i da nema previse spama, a sto se tice oftopika i oglasa, tamo bi trebalo pobrisati pola sranja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 01. 02. 2010. 23:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
khomaniac wrote:
od podforuma jedino zalazim na thrash i moram priznati da je do sada pregledno i da nema previse spama, a sto se tice oftopika i oglasa, tamo bi trebalo pobrisati pola sranja.


Obrisala sam ja pola prahistorijskih oglasa, i trebalo bi još a i na offtopicu brišem ako nema odgovora par dana. Mislim, tražiti smisao na offtopicu i nešto što nije sranje je sasvim besmisleno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 13. 02. 2010. 08:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
jebiga, većina stvari koje smo planirali i započeli ni blizu nije dovršena ( većina nije ni započeta zapravo :? ), od onih najbanalnijih - da se organizuju moderatori - o čemu se mjesecima priča, pa do ove smijurije s portalom, za koji nikako da dobijemo pristup.
pošto vidim da se Ihtiju ovo nit' da, nit' bi da neko drugi preuzme forum i sajt, ja bi da se povučem iz ovog 'projekta' jer smatram da se ovako samo nepotrebno blamiram, što znači da ćete me skloniti iz globalnih. kome se da, bujrum.

hvala


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 13. 02. 2010. 11:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
biafra wrote:
jebiga, većina stvari koje smo planirali i započeli ni blizu nije dovršena ( većina nije ni započeta zapravo :? ), od onih najbanalnijih - da se organizuju moderatori - o čemu se mjesecima priča, pa do ove smijurije s portalom, za koji nikako da dobijemo pristup.
pošto vidim da se Ihtiju ovo nit' da, nit' bi da neko drugi preuzme forum i sajt, ja bi da se povučem iz ovog 'projekta' jer smatram da se ovako samo nepotrebno blamiram, što znači da ćete me skloniti iz globalnih. kome se da, bujrum.

hvala


I ja mislim isto. Biafra i ja smo htjeli da nešto učinimo i sa forumom i sa portalom ali se skoro ništa nije učinilo od onoga što smo tražili od ihtija - a što je jako bezveze jer smo predlagali (više puta) da ako čovjek ne može da da nekome drugom da vodi sve.

Glup je osjećaj kad ostavljaš hrpu prijedloga i nudiš se da slobodno vrijeme utrošiš da ih ostvariš ako ti se za to obezbjede uslovi ili imaš podršku drugih a to sve pada na gluhe uši. Jebote, rock planet isto nam država - logika stagnacije i neostvarivanja šansi.

Ako se i ovo ogluši, ako se fakat neće ništa raditi na forumu i portalu - onda i mene de maknite iz globalnih jer ovako više nema smisla... Zato - ko treba sad da se javi (a znamo svi ko treba) neka se javi i konačno kaže hoćel' ovo ili neće.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 13. 02. 2010. 19:44 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Rubrika : Rock, Hard Rock i Rock Contest je dosta prećišćena već. Ostavljene su samo "normalnije " teme ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 14. 02. 2010. 23:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ja kod mene i ne trebam ništ' radit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 04:14 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Primite moje iskreno izvinjenje zbog odsustva i nezainteresovanosti tj. manjkom vremena da se posvetim RP-u i odgovorim na Vasa pitanja i prijedloge. Sto se tice foruma, ja sam Vam prepustio skoro punu kontrolu, slobodno radite sto mislite da je najbolje za RP forum. Ja cu i dalje forum tehnicki odrzavat kao sto sam i do sad radio.

Portal trenutno tehnicki nije funkcionalan, skripta je zastarjela i ne vrijedi je uopste popravljat. Dakle portal se mora radit novi, i ja bi bio najsretniji da RP portal opet zazivi, medjutim ja trenutno fakat nemam vremena nit mogu tacno precizirat kad cu imat da napravim novi RP portal. Ako neko ima znanje, vrijeme i volju da krene radit na novom RP od mene ce dobit pristup serveru i tehnicku podrsku koliko budem u mogucnosti.

Idemo dalje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 18:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ja samo definitivno mogu istać jednu stvar, sad bez preseravanja i neke lažne priče, da je postavljanje Artredisa za jednog od global modova nešto najbolje što se forumu desilo u zadnje vrijeme.

Evo baš gledam, doveo je pod konac masu stvari što se tiče uređenja foruma, podforuma, tema i sl.
Fakat se potrudio i realizirao već jedan pofin dio ideja koje je iznosio.

Foriću, aferim :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 20:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
ihti wrote:
Primite moje iskreno izvinjenje zbog odsustva i nezainteresovanosti tj. manjkom vremena da se posvetim RP-u i odgovorim na Vasa pitanja i prijedloge. Sto se tice foruma, ja sam Vam prepustio skoro punu kontrolu, slobodno radite sto mislite da je najbolje za RP forum. Ja cu i dalje forum tehnicki odrzavat kao sto sam i do sad radio.

Portal trenutno tehnicki nije funkcionalan, skripta je zastarjela i ne vrijedi je uopste popravljat. Dakle portal se mora radit novi, i ja bi bio najsretniji da RP portal opet zazivi, medjutim ja trenutno fakat nemam vremena nit mogu tacno precizirat kad cu imat da napravim novi RP portal. Ako neko ima znanje, vrijeme i volju da krene radit na novom RP od mene ce dobit pristup serveru i tehnicku podrsku koliko budem u mogucnosti.

Idemo dalje...


Nisi fer ihti, nisi nimalo fer i nisi nimalo pošten i ovaj ti post nije trebao.

Mogao si vidjeti naše prijedloge i na admn pdf-u i na privatnim što smo ti biafra i ja ostavljali/slali. Mogao si u ovih mjesec i više dana da ih realiziraš. Zar barem minimum od postavljanja predložene grupe članova na moderatorska mjesta i omogućavanje globalnim da teme stavljamo u announcement i sticky sekciju nije moglo biti učinjeno?

I nije mi jasna stvar sa forumom i portalom, manje mi je jasna stvar sa forumom jer si objasnio ovo za obsolete script... ali, stari, zar si mogao tako hladno da se oglušiš na dobrovoljne želje biafre i mene da sredimo (zajedno sa ostalima) forum - ne da liči na nešto - već da bude internet centar bh metal scene. Meni to nije jasno, ni sekudne.

Ja kao ne-metalac želim da pomognem metal sceni na način na koji znam - emisijom, internetskim aktivnostima, odlascima na koncerte... biafra isto - čovjekovi čelični (svaka čast fakat) živci i volja da se nešto uradi, i moja želja isto, naiđe na zid šutnje. A do tebe je kao administratora da nam neke stvari omogućiš i da postupiš po našim prijedlozima i molbama. I zato molim te ne govori da si nam pustio punu kontrolu kako bi radili šta želimo, nismo djeca već odrasli ljudi koji svoj dio slobodnog vremena žele iskoristiti u neke svrhe - očito koje - a tvoje što je bilo da se uradi - urađeno nije!

Jednostavno smo došli do pozicije kada ćemo otvoreno dati odgovor na sljedeće pitanje:
Da li me boli kurac za rock planet forumom i portalom ili ne?
Mene da boli ne bi pisao ovaj post. Tebe ako ne boli naći ćeš vremena da odgovoriš na molbe/prijedloge/zahtjeve i naći nekoga da radi portal (ja ne mogu jer ne znam čovječe!). Koga ne boli bar će se uzdržati od neprimjerenih komentara i bar pokušati verzbalizirati svoje misli u neku normalnu komunikacijsku formu.

@Andrej

Nisam ja ništa uradio stari, osim što sam dao prijedloge i sriktao domaću metal scenu. Pravi posao tek dolazi - ukoliko je ikom stalo da se išta radi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 21:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
jebiga, potpisujem ovo.
mislim, ja Ihti razumijem da ti imaš posao koji ti uzima dosta vremena, ali neki minimum zahtjeva možeš ispuniti. dalje, kad je akcija u pitanju - ima četa globalnih, niko da prstom mrdne, sve nešto razočarani, nešto jebo vas forum, kuliraju lafo...barem budite fer i javite da vas skinemo jer forumu treba neko ko bi radio, kao što je recimo nekrodemon koji što se mene tiče može odmah na tu poziciju. isto i sa adminima - kad su ti zadnji put bili na forumu? pa mater mu...
kao što artredis kaže, iako nijedan ne pripadamo metal sceni, voljni smo raditi na ovome, a vjerujem da bi vremenom okupili finu ekipu ljudi kojima bi se dalo održavati čitav 'projekt'. za portal ista stvar - ne znam raditi s time, ne bih znao sastaviti sajt, ali vjerujem da bi našli nekog kad bi se organizirali, čak na forumu.
zato brate, ako će se ovako nastaviti, ako će sve ostati na prijedlozima i prepiskama i Ihti prijatelju, ako nisi siguran da ovo možeš, de vi mene sklonite s globalnih jer ne želim odgovornost koja ne vodi nigdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 21:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Biafra pravo zbori.


Druga stvar, za taj portal, krajnje je vrijeme.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 22:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Biafra je dobro primjetio Å¡ta nam treba Å¡to hitnije:

Treba nam tim globalnih moderatora spremnih na aktivno djelovanje. Pored Namelessa 100% sam za nekrodemona a možda nam se još neko javi. Ko više ne želi neka otkaže i aj zdravo.

Treba nam i vojska moderatora na temi Koncerti. Mislim da je sazrijelo vrijeme da taj podforum dovedemo u neki red. Imam konkretne ideje i paklen plan.

Svi koji žele da pomognu neka se jave na ovu temu - ovo je vaša prilika, iskoristite je sad, odvojite 5 minuta i napišite nešto korisno.

Ukoliko se na ovaj prijedlog i misli oglušiti - mjesto toga nek se meni vrati status običnog moderatora na new breedu, hvala.
Komunicirati možemo ovdje, preko admin pdfa ili pm-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 22:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ti Foka, Biafra, Arinoe, Nekrodemon, Sharan, ja.
Koliko ja kontam.

Eventualno Grind Bastard.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SreÄ‘ivanje Rock Planeta!
PostPosted: 15. 02. 2010. 22:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Mislim da svako treba da se izjasni sam.

Najbolje je da imamo tim aktivnih moderatora koji će se međusobno dogovarati i raditi na nekim principima, prvi korak je da se sastavimo a onda se dogovaramo i potom idemo djelovati - ako biafru i mene u međuvremenu ne vrate u prvobitni status.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group