Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 17:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: PC simulacije AMP-ova, distorzija, efekata...
PostPosted: 03. 12. 2004. 04:57 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Koje razocarenje!

Instaliram ti ja Cubase jer sam cuo, odnosno u ruku dobio CD sa simulacijama Hughes & Kettner pojacala i to tri komada: Jazz Chorus, Plexi Marshall i Recti Warp (meni najmiliji). Swe ti ja to instaliram i jos nadjem na internetu Boss DS-1, JCM900, Tube screemer swsta nesto...a ono swe truba, odnosno izgleda da je moj racunar truba jer: Na internetu nadjem Cubase forum gdje decki diskutuju o ovim napravama koje kod njih funkcionisu. Cak i nadjem mp3 file za download za koji autor tvrdi da je nastao upravo preko JCM900 simulatora. ZVUCI ODLICNO (s obzirom da je nastao u pentiumu)

Ewo link

http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm

Imate download malih (do 100KB) mp3ca i iznenaditi cete se da zaista nije lose za komp!
Da li vi koristite ili cete koristiti ove stvarcice? Za prvu pomoc cine se zgodne!?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 09:57 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 12:55
Posts: 457
Location: Osijek
ja imam instaliran Sonar 4 PE. uz par zadnjih sonara (2 pa nadalje) dode i Dxi plug in "ReValver". ReValver je nesto poput gitarskog racka i ima sve sto je potrebno gitaristi bilo kojeg muzickog pravca. medutim ovo je neki limited edition a da bi dosli do full ed. naravno koristite eMule :) ReValver se moze koristiti i kao stand alone application, sto ce rec steknes se u comp, namjestis zvuk i uzivas (latency naravno zavisi od CPUa compa).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PC simulacije AMP-ova, distorzija, efekata...
PostPosted: 24. 12. 2004. 15:54 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
AntiDope wrote:
http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm

Imate download malih (do 100KB) mp3ca i iznenaditi cete se da zaista nije lose za komp!
Da li vi koristite ili cete koristiti ove stvarcice? Za prvu pomoc cine se zgodne!?


Moram priznati da ovo dobro zvuci. Samo pitanje je ko od nas smrtnika moze izvuci ovakav zvuk iz svog PC-a. Nesto mi se cini poprilicno nemoguce, pogotovo odsvirati nesto u real-timeu, dok u pozadini program snima i svira ostale instrumente :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 01:22 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
e ljudi dajte koji link za skidanje tih distorzija, treba mi to na kompu... thx ak iko da takav link!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 01:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Dragi moji kolege,

Vec dvije godine snimam gitare pomocu VST/DXi efekata, i moram vam iskreno reci, rezultati su skoro uvjek bolji nego oni koji se dobiju putem standardnog line-out/line-in snimanja preko jeftinih gitarskih procesora.

Naravno ovi efekti se ne mogu mjeriti sa pravim snimanjem preko mikrofona i pojacala, pa cak ne i sa nekim pocetnickim rack-mount efektom, ali sasvim solidno zamjenjuju POD, V-Amp, ili slicni proizvod od Johnson-a. Sto znaci da je ovo daleko kvalitetniji metod od bilo kakvih boss-ova, korg-ova, digitech-ova, zoom-ova i ostalih djecijih igracki.

No, postoji par problema. Direktno stekati gitaru u racunar i ocekivati bilo kakve reultate je pomalo suludo. Prvo vam treba barem DI kutija, da regulisete jacinu signala (solidna Behringerova DI kutija kosta oko 50 maraka na e-bay-u). To mozete dobiti i preko nekog procesora ili pojacala koji imaju potenciometar za regulisanje jacine signala koji se baca na line out.

Same mogucnosti ovih efekata su zapanjujuce, ali bez kvalitetne zvucne kartice (u najmanju ruku to mora biti jedan m-audio) ce te biti poprilicno osakaceni. Nije tu toliko bitan CPU clock speed (iako donekle jest, na pIII-ici zaboravite), ali RAM igra presudnu ulogu.

Nisam neki ekspert za Sonar, dapace jedva se snalazim sa njim, a ni Cool Edit mi ne lezi ni najmanje pa neznam kako to ide sa njima, ali sa Cubase-om (SX 1.0 i navise) znam da Re-Valver (kao DXi plug-in) proizvodi prilicno lose rezultate. Re-Valver live (emulacija gitarskog efekta, direktno, bez mogucnosti snimanja i bez potrebe za maticnim sekvencerom) koji Piper spominje je bezvezarija, bar koliko sam se ja bio spreman gnjavit sa njim bez DI kutije. H&K-ov Warp je bio prvi efekt ove vrste, i osim jednog amp modela koji ima prilicno jebenu distorziju, ne nudi neke sire mogucnosti. Amplitube je po meni nadaleko najbolji od ove grupe, efekti su mu prilicno vjerodostojni, i ima pregrst parametara sa kojim se covjek moze zajebavati kao i jebene preset-ove. Kvalitet samog procesiranja je ovdje skoro na razini V-Amp-a i POD-a.

No da bi ste dobili ASIO playback/snimanje trebace vam prilicno jebena zvucna karta. Jadnici (kao ja) sa integrisanim cipovima ce se morati zadovoljiti sa post-procesiranjem (sto je malo zajebano ako niste dobar sluhista). Mada za one od vas sa SB Live! kartama (koje kostaju do 50KM) ima spasa u KX drajverima (potrazite na Google-u KX drivers) koji ce izvuci minimalno kasnjenje (latency) pri upotrebi i najzahtjevnijih ASIO efekt set-up-a. Naravno mozete komotno zaboraviti na igrice i DirectX kompatibilnost (ona postoji, ali je sramotna), tako da ovo nije za djecu i one koji koriste jedan racunar za sve svrhe.

Ja licno pri snimanju koristim svoj Marshall VS30R na clean-u ustekan u racunar i nakon snimanja gitarskih dionica koristim ampli-tube za distorziju. Najveca mana ovog metoda jeste to da kad snimate tremolo trzanje (koje je neizbjezno u BM-u/DM-u) imate poprilicno ofirnu kolicinu ruznih zvukova trzalice, sto je jedino moguce otkloniti nekim vanjskim (ne onim ugradjenim u Amplitube il ReValver) Gate-om. Poslijedica jest da ce vam gitare izgubiti na visokotoncima, ali meni taj rezultirajuci ton ni najmanje ne smeta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PC simulacije AMP-ova, distorzija, efekata...
PostPosted: 25. 12. 2004. 01:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
IcedFlame wrote:
Nesto mi se cini poprilicno nemoguce, pogotovo odsvirati nesto u real-timeu, dok u pozadini program snima i svira ostale instrumente :?


ASIO :D

Treba ti samo dobra zvucna :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 02:26 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
link, link, linkkkkk


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 02:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eh nemere to tako, ta sranja kostaju ko i pravi procesor (ako ne i vise)

eMule, bittorrent...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 03:33 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
dajte lijepo onda nazive tih programa za distorzije... neki najbolji po vama... da ja to mogu nach..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 07:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Amplitube
Re-Valver
Warp


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 12. 2004. 07:08 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Imas gore link za SimulAnalog Guitar Suite koji je postavio AntiDope.

Taj je freeware i mozes ga skinut dzabe, al su semplovi snimani sa M-Audio-ovom Delta kartom, a to je odoka 500 kerma :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 12. 2004. 04:52 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
haha
thx Kold :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
nea frke ba ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2005. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2005. 13:53
Posts: 13
Location: Zagreb
A jeste li možda čuli za Guitar Rig?!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2005. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 12:55
Posts: 457
Location: Osijek
carpe diem wrote:
A jeste li možda čuli za Guitar Rig?!


skoro sam ga nasao i stvarno je strahota.

inace kold s mojoj jadnom opremom sve ove efekte koristim za post produkciju. u te svrhe revalver moze pomoci (naravno ne SE verzija). ima nekih finih komponenti. al i ja sam sad na alplitube i guitar rig preso skoro skroz.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2005. 23:05 
Offline

Joined: 29. 06. 2005. 22:57
Posts: 3
hmmmm ljudi ja koristim Kristal (freeware program s' podrskom za VST plugin-ove) i josh stuff-a s' http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm , i zaista sam prezadovoljan, imam integrisanu ac97 zvucnu, ali sam nasao Asio4all (http://download.freenet.de/archiv_a/asio4all_6648.html),
driver koji radi s'gotovo svim zvucnim karticama i omogucava koristenje asio funkcija, tako da s'integrisanom zvucnom imam jako malu lantenciju (NEPRIMJETNO JE)... I iskreno prezadovoljan sam, kvalitetet snimka je super... malo je teze izvesti krkanske Nu metal distorzije (hvala bogu pa mi nisu ni potrebne ;-)), a kombinacijom jcm900+tube screamer se dobiju dobri rezultati (+noise gate plugin, jer krci k'o demo black metal band-a)... a ako neko ima efekte (plugin-ove) za bass (overdrive, distorzija) nek mi javi... i josh sam u potrazi za rectifier simulacijom :)...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2006. 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pipsymbol wrote:
carpe diem wrote:
A jeste li možda èuli za Guitar Rig?!


skoro sam ga nasao i stvarno je strahota.



Ev naso novi guitar rig, 2.0...uh dobar skroz!

Ako nekog interesuje link slucajno nek se javi, oko 190 mb sa crackom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2006. 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Elektron wrote:
Pipsymbol wrote:
carpe diem wrote:
A jeste li možda čuli za Guitar Rig?!


skoro sam ga nasao i stvarno je strahota.



Ev naso novi guitar rig, 2.0...uh dobar skroz!

Ako nekog interesuje link slucajno nek se javi, oko 190 mb sa crackom :D

skinuo neki dan 2.0.1

nije me se bas dojmio sto se tice emulacija u njemu, a usput i latencija od 7ms me kolje tak' da je nemoguce nesh snimiti


btw, neb' bilo lose otvoriti sticky temu u vezi ove igrackice, sa linkovima na sampleove, tips&tricks, da ne moram svako malo na cmaru trazit


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2006. 19:14 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Ma valja i meni kaku novu zvucnu uzet...ova je dobra skroz, al za igre, a za ovog nije nikako pa latencija i do 10 ide :D

a nije losa ideja za tu temu.. imas li kakih linkova za pocetak ? :P :D:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2006. 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
slabo, i ja sam n00b s ovim programom :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group