Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 04. 2024. 00:50

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Poznavanje domacih grupa!
PostPosted: 23. 10. 2003. 23:31 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
ok interesuje me koliko pratite domacu scenu ( YU.Bih,HR)?
koje su po vama najbolje grupe ( domace) ?
ok ovo se odnosi na metal grupe !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 10. 2003. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 05. 11. 2002. 20:16
Posts: 10
Location: Bihac
Torment - Bihac


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 10. 2003. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
uhhh ja obozavam domacu (ex-yu) scenu koliko god to cudno zvucalo
jednostavno obozavam slijedece bendove: psychoparadox, alogia, sanatorium, southern storm, neon nights, alister, tornado, may result...
a volim i istrazivati demo bendove (bez ugovora) tu su mi odlicni: dusk delight (slo), draconic (scg), silent kingdom (bih), abonos (scg)...
a sto se tice albuma najjaci mi je sanatorium - na rabot na razumot :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 10. 2003. 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2003. 01:02
Posts: 559
Location: Visoko
Pa poslusao sam Southern Storm,Toxicdeath,Agonize,Silent Kindom,Simargal,Enjoy Sarma. eto to je to


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 10. 2003. 18:39 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ja sam slusala Southern Storm, Agonize, Silent Kingdom, Toxicdeath i hrpu neafirmisanih grupa koje su dosta dobre, al' nazalost nista to u ovoj drzavi ne prolazi :evil: Vazno je da se mali Deen i njemu slicni sepure na raznoraznim televizijama... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Poznavanje domacih grupa!
PostPosted: 24. 10. 2003. 22:33 
WALK wrote:
ok interesuje me koliko pratite domacu scenu ( YU.Bih,HR)?
koje su po vama najbolje grupe ( domace) ?
ok ovo se odnosi na metal grupe !


a koje ti volis? da nisi ti clan neke od njih?


Top
  
 
 Post subject: Re: Poznavanje domacih grupa!
PostPosted: 24. 10. 2003. 22:59 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
sqo wrote:
WALK wrote:
ok interesuje me koliko pratite domacu scenu ( YU.Bih,HR)?
koje su po vama najbolje grupe ( domace) ?
ok ovo se odnosi na metal grupe !


a koje ti volis? da nisi ti clan neke od njih?


pa nisam clan niti jedne od grupa vec imam u ponudi dosta orginala domacih grupa. ali to nije bitno vec me interesuje koliko pratite domacu scenu jer ako je nepratimo i nepodrzavamo bice losa!
pa ja bi vam mogao nabrojati stvarno dota grupa koje sam slusao , a favoriti bas nemam zato sto podrzavam svaku domacu grupu!
mada braca brankovic ( alogia,psychoparadox,hexagram,ok racunari ...itd i kozeljnik imaju blagu prednos :wink: )
a uskoro cu praviti (do decembra sigurno) 1cd na kome ce se sadrzati pesme od svih neafirmisanih domacih grupakoje sakupim!
i 1 cd sa po jednom pesmom od svih domacih metal bendova koji su izdali albume bez obzira za koju izdavacku kucu ( i bez obzira na zanr death,black,progresive,power...) !
obadva cd-a ce biti besplatna koje cemo slati svima koji nam se budu javljali , i sluzice iskljucivo za upoznavanje ljudi sa domacom scenom!
i da jednostavno covek zna sta da sebi kupi ( tj izabere)!
a to je samo jedan od poteza koje cemo da uradimo zbog poboljsanja scene ( a to cemo raditi dok god budemo imali imalo snage i finansija)!
ali jos cemo to objavljivati , ali najbolji nacin je da se prijavite na maling listu http://www.walkrec.tk !
ovo nije reklama vec samo poziv!
a idalje naglasavan da diskove radi RAGE I Bomber ( bez obzira na mene ) i momcima dajem maximalnu podrsku ( ja cu ubaciti vase reklame u novostima koje cu slati pismima) :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 10. 2003. 11:11 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
BiH
Souther Storm - meni najbolji bend na domacim prostorima
Agonize, Toxicdeath, Interfector, Neon Nights, Path Beyond Serenity, Secret South, Silent Kingdom

HR:
Ashes You Leve, Gorthaur's Wrath, Darkendome - odlicni bendovi
imam jos dvije kompilacije "Od oluja mrzitelja" i "United Force - Volume 1" tu ima od svakog boljeg HR bedna pjesma moze se reci da je u HR Metal scena poprilicno dobra

Srbija:
samo sam cuo Alogiu i Tornado odlicni bendovi


Last edited by ihti on 29. 10. 2003. 19:27, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 10. 2003. 13:19 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Meni se domaca scena, pod domaca mislim na ex-yu pravo svidja. Ima tu bandova vrhunskih od kojih neki i jos sviraju, a neki nazalost ne postoje (neon knights)

od bih bandova najjaci su mi southern storm i neon knights koji su izdali jedan vanserijski odlican album deserted land i nestali. za southern storm se nista ne treba ni reci. jos sam posluso toxic death, silent kingdom i codex, ali nisam ljubitelj muzike koji oni sviraju, ali treba im dati podrsku.

od yu bandova juce sam posluso alogiju i vrhunska je, a od prije znam za tornado koji je mozda najkvalitetniji domaci metal band. cuo sam jos za kraljevski apartman i enjoj sarmu, ali nisam imo priliku slusati.

od hr bandova sam cuo jedino elektrik butshaperz ali oni nosu metal, nego neki blues rock..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2003. 05:39 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
MAKSIMALNA PODRSKA domacim bendovima!!!

btw. mislim da necemo imati jacu scenu dok se neko ne usudi da napravi izdavacku kucu koja bi izdavala Metal cd-ove. Ima dosta bendova u BiH, ali sanse su im skoro nikakve i jedino se mogu osloniti na sebe.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2003. 08:29 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
slusao sam dosta - neke i live
ali tri cetiri samo slusam kuci


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2003. 16:58 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
bendovi s ovih prostora ciji rad poznajem, barem kroz jedan album, neki vise ni ne postoje:
BIH:
Agonize, Interfector, Neon Nights, Path Beyond Serenity (meni najbolje odgovarali), Silent Kingdom, Southern Storm (naj BH bend), Toxicdeath
HR:
Ashes You Leave (naj CRO bend), Darkendome, Gorthaurs Warth, Nailed
SRCG:
Alogia, Enjoy Sarma, May Result, Psychoparadox, Tornado
MK:
Sanatorium

+ kompilacije: "Od Oluja Mrzitelja" i "United Forces Vol.1"
Od spomenutih slijedece sam imao prilike slusati i uzivo: Southern Storm, Silent Kingdom, Toxicdeath, Nailed, Interfector, Ashes You Leave; plus jos neke nespomenute... Uglavnom, vecina bendova su dosta dobri i vrijedi ih ako nista uzivo vidjeti i cuti 8)

PODRSKA DOMACIM BENDOVIMA!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2003. 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 08:30
Posts: 959
Location: Krapina, Hrvatska
Death Of Folk iz Rijeke! Jedan fenomenalan bend koji će, ako nađe dobru izdavačku kuću, postati svjetski poznat bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2003. 22:38 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
Bathory Aria wrote:
Ja sam slusala Southern Storm, Agonize, Silent Kingdom, Toxicdeath i hrpu neafirmisanih grupa koje su dosta dobre, al' nazalost nista to u ovoj drzavi ne prolazi :evil: Vazno je da se mali Deen i njemu slicni sepure na raznoraznim televizijama... :roll:


slazem se sa tobom za to da ovi imaju ( deen) podrsku domacih medije i ostali sranja!
ali zato mi metalci (rock-eri) moramo pruziti podrsku metal i rock bendovima i tako bar malo pomoci hrabrim ljudima ( grupama) koje imaju hrabrost da u ovako vreme sviraju metal i rock!!
KEEP FIGHTING FOR METAL!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 10. 2003. 00:06 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
sta mislite kolko je deen prodao orginalnih CDova? koliko je love zaradio na svirkama? pih, govono zivi na racun toga sto gradjani placaju porez od koga njegov stari i njemu slicne lopine mogu punit dzepove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Poznavanje domacih grupa!
PostPosted: 29. 10. 2003. 10:56 
Offline
User avatar

Joined: 01. 10. 2003. 09:48
Posts: 228
Location: CH
WALK wrote:
sqo wrote:
WALK wrote:
ok interesuje me koliko pratite domacu scenu ( YU.Bih,HR)?
koje su po vama najbolje grupe ( domace) ?
ok ovo se odnosi na metal grupe !


a koje ti volis? da nisi ti clan neke od njih?


pa nisam clan niti jedne od grupa vec imam u ponudi dosta orginala domacih grupa. ali to nije bitno vec me interesuje koliko pratite domacu scenu jer ako je nepratimo i nepodrzavamo bice losa!
pa ja bi vam mogao nabrojati stvarno dota grupa koje sam slusao , a favoriti bas nemam zato sto podrzavam svaku domacu grupu!
mada braca brankovic ( alogia,psychoparadox,hexagram,ok racunari ...itd i kozeljnik imaju blagu prednos :wink: )
a uskoro cu praviti (do decembra sigurno) 1cd na kome ce se sadrzati pesme od svih neafirmisanih domacih grupakoje sakupim!
i 1 cd sa po jednom pesmom od svih domacih metal bendova koji su izdali albume bez obzira za koju izdavacku kucu ( i bez obzira na zanr death,black,progresive,power...) !
obadva cd-a ce biti besplatna koje cemo slati svima koji nam se budu javljali , i sluzice iskljucivo za upoznavanje ljudi sa domacom scenom!
i da jednostavno covek zna sta da sebi kupi ( tj izabere)!
a to je samo jedan od poteza koje cemo da uradimo zbog poboljsanja scene ( a to cemo raditi dok god budemo imali imalo snage i finansija)!
ali jos cemo to objavljivati , ali najbolji nacin je da se prijavite na maling listu http://www.walkrec.tk !
ovo nije reklama vec samo poziv!
a idalje naglasavan da diskove radi RAGE I Bomber ( bez obzira na mene ) i momcima dajem maximalnu podrsku ( ja cu ubaciti vase reklame u novostima koje cu slati pismima) :wink:



Pozdrav svima!
Savaka cast na temi i pokusaju da se raja okrene malo i na domacu scenu, da se podrzavaju novi bendovi i da se ne zaborave korjeni danasnje metal muzike. Svi smo ovisni i koncentrisani na svjetsku scenu, koja nam svakim danom donosi nesto novo. Milion nekih novih bendova, novih zanrova, ma glava boli, a ni sami nismo svjesni, koliko smo jaki sto se domace muzike tice.
Po ukusu Bombera i Rage-a, mogu kontat, da ce izbor biti dobar.

Jos jednom,svaka cast :wink:

BTW-mojih 10 najslusaniji albuma:
1. Atomsko Skloniste - Mentalna higijena
2. Dr.Steel - Cekam na noc
3. Gordi - Pakleni Trio
4. Pomaranca – Paklenska pomaranca
5. Sarcasm – Crematory
6. Kraljevski apartman - Izgubljen u vremenu
7. Pergament – Vruca linija
8. Demoniac – Tuch The Wind
9. III Kanal – N°2
10. Bas Celik – Gundjaju ti za sitnice(hard rock)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 10. 2003. 15:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ma kakve Deenove svirke :lol:
Evo, dajem svu mogucu podrsku domacim metal bendovima (neovisno o pravcu) ;)
Keep supporting bosnian metal :twisted: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2003. 04:12 
Offline

Joined: 25. 11. 2002. 03:16
Posts: 2361
Location: Hell on Earth
7 UP je zakon


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Poznavanje domacih grupa!
PostPosted: 06. 11. 2003. 23:59 
Offline

Joined: 13. 10. 2003. 00:13
Posts: 102
Location: Perucica
bumbar wrote:
WALK wrote:
interesuje me koliko pratite domacu scenu ( YU.Bih,HR)?
koje su po vama najbolje grupe ( domace) ?
ok ovo se odnosi na metal grupe !




Pozdrav svima!
Savaka cast na temi i pokusaju da se raja okrene malo i na domacu scenu, da se podrzavaju novi bendovi i da se ne zaborave korjeni danasnje metal muzike. Svi smo ovisni i koncentrisani na svjetsku scenu, koja nam svakim danom donosi nesto novo. Milion nekih novih bendova, novih zanrova, ma glava boli, a ni sami nismo svjesni, koliko smo jaki sto se domace muzike tice.
Po ukusu Bombera i Rage-a, mogu kontat, da ce izbor biti dobar.

Jos jednom,svaka cast :wink:

BTW-mojih 10 najslusaniji albuma:
1. Atomsko Skloniste - Mentalna higijena
2. Dr.Steel - Cekam na noc
3. Gordi - Pakleni Trio
4. Pomaranca – Paklenska pomaranca
5. Sarcasm – Crematory
6. Kraljevski apartman - Izgubljen u vremenu
7. Pergament – Vruca linija
8. Demoniac – Tuch The Wind
9. III Kanal – N°2
10. Bas Celik – Gundjaju ti za sitnice(hard rock)



Vidish svi nashi bendovi su muzichki bili kvalitetni,neki manje neki vishe ali vokali su bili loshi.Osim par izuzetaka sve je to bilo ispod prosijeka.
Zato smo kupovali strane bendove koji su bili bolji i profesionalniji od nashih.Daleko od toga da nisam slushao nashu scenu,ali smo imali dosta dobar izbor licencnih izdanja(Jugoton,PGP,Suzy itd.)Kvalitet sadashnje scene ne mogu suditi jer je ne poznajem i ne pratim ali sam ove godine sluchajno na ljetovanju nabasao na Scream Until YU like it kompilaciju.
Svi bendovi su iz SCG.Kvalitet ochajan.Nidje dobrog rifa da ti ostane u ushima ,nidje melodije ,vokali ochajni sve neko podrigivanje,neko povracanje.Moze proci Tornado mada vokal tanak.
Ma matorci Milic Vicko i Zeljko su mi i najbolji, mada nabrajanje, stvar je simpa.Pa ako je u ostalim djelovima ex-Yu ovako... :(

Evo mojih 10

1.Pergament - Vruca linija
2.Rok Mashina - Rok Mashina
3.Divlje Jagode - Charobnjaci
4.Griva - Kog sam Djavola trazio u tebi
5.Atomsko Sklonishte - Mentalna Higjena
6.Pomoranca -Paklenska Pomoranca
7.Annathema - Annathema
8.Heller - Heller
9.Gordi - Kraljica Smrti
10.Rok Mashina - Izrod na Granici

Normalno, sa tvoje liste DR.Steel. bogovi, mada njihovu plochu nemam vec vishe od 10god. Zato nisu uvrshteni. Isto vazi za III Kanal i Sarcasm
Eh to su bila vremena... 8) 8) 8)


STAY HEAVY


p.s. Shta bi sa onom tvojom listom za trejdanje na oglasima?
Neko je izbriso´
Ubiti webmastera :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 11. 2003. 00:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 10. 2003. 09:48
Posts: 228
Location: CH
Ma, ja sam, vidim raja ignorise,niko nece da zagrize.

Ako sta treba, javi

Nego da se pofalim, izvuko sam, jos dva albuma iz naftalina, vrijedna pomena:
Atlantida - Sudbina
Pergament - Mr. War
Kratko ali..... :wink:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group