Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 12:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 14. 12. 2007. 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Eh da se ja sad kao satro iskusan malo jope nakenjam na temu mojeg omiljenog efekta, i definitivno efekta kojeg je nikad dosta...

BOSS ME-2 METALZONE: Svima poznato sistalo, jedina pedala sa parametrickim equalizer-om na planeti, koji je nazalost u onoj usranoj mid/mid freq kontroli, koja je kriminalno malog dometa. Jebacka distorzija, sa kurcevim, neizbjeznim visokotonskim terorom. Bez visokotonaca jednostavno crkava. Nije losa za solaze i pizde materne. Moze srezat kroz miks, al pod uvjetom da oglusi par ljudi koji su direktno ispred zvucnika...u biti, njen parametricki equalizer joj daje karakter, al je u isto vrijeme osudjuje na smrt...

EHX METALMUFF: Metalzone bez sistanja, al i bez probijanja i "distinkcije". Beskorisno sranje ako mene ko pita. Tipicna, bezlicna, shit-sheet-metal distorzija. Ogromno razocarenje jer inace jako volim EHX efekte (osim megakurca nano clone-a naravno)...

BOSS SD-1 SUPER OVERDRIVE: Bezveze, sranje, jel se iko pita sto je 30 dolara nova? Zato sto je KURATS mozda. Kao nekakav lagani drajv, al u biti govno neiskoristivo, previse grubo za bilo kakav blues, premalo gaina i glatkosti za bilo sta teze...

BOSS DS-1 DISTORTION: Kultna pedala bez koje Svedski DM ne bio bio to sto jest. Mada joj ja svrhe nisam naso, ni s malim, ni s velikim pojacalima, al et, ima tradicionalaca pa bujrum...

IBANEZ TS-808 TUBE SCREAMER: Skrimer je bezvezarija za Metalce, naravno dok ne dodjete do situacije kad ispred sebe imate sto-wattno, cisto lampasko cudoviste tipa JCM-800, Dual Rec. I onda kad odvrnete isto i skontate da vas 15-wattni Marshall MG ima vise gaina uleti sjebada. Eh, tu se malo zeleno pokaze, jer pretvara bilo kakvog lampasa u ono sto bi zaista trebao biti. Ako imate bilo kakvo ozbiljno pojacalo/kabinet, ovo je vasa pedala, accept no compromise!

PRO-CO RAT: Obozavam ovu distorziju, navodno pankerska klasika, al brate ovo meni vise zvuci ko nekakav garazni BlackThrash uzas, toliko muda, sile, i zla ja iz nijedne distorzije nisam cuo, i to iz Epi LP->RAT->MG30. Metalmuff je mrtvo govno u AB komparaciji. Naravno ovo je tipicna starinska jaka na srednjetoncima distorzija i kao takva nema neke svrhe za death metalce kojima je ton prilicno linearna formula odvrni niskotonce i visokotonce do daske sve ostalo ukini...al zato stopanje na ovome proizvodi totalno zlo...

DOD DEATH METAL: Grlat kao RAT, ali jebeno beskoristan. Uzivo i nije tako losa bas zbog te RAT-ovske boje, al ni finese, ni cistine...mrzio sam ovu pedalu, sad je mrzim malo manje, ima svoju svrhu, al decidno minimalnu (za grinda i gorea i nista vise)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 14. 12. 2007. 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Cuo sam bruku dobrih misljenja o DIGITECH BAD MONKEY-u, navodno dobra kopija bezobrazno skupih starih screamera, pa eto ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 14. 12. 2007. 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
jes imao priliku Big Muff kontrolisat? kolko se krece?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 14. 12. 2007. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Marshall Jackhammer Libijo :D ubica
metal zone na steroidima,odlican za live svirke da na bilo kojem pojachalu mid kontrola prorezhe put do ljudskih usiju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 15. 12. 2007. 03:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
AA wrote:
jes imao priliku Big Muff kontrolisat? kolko se krece?


Big Muff je fuzz, nije klasicni OD/Dirt...mislim ja nikako ne trzam na te glupe rano-Sabbathovske efekte, nit pase mom stilu sviranja nit ima ikakve definicije, nije ih dzabe vrijeme pregazilo. Mozda ispred nekog Orange-a, Hiwatta, Voxa, il starog Marshalla, al stavit to pred neku modernu Hi-Gain glavu tipa Pitbull, Powerball, Cobra, Uberschall, Herbert pa cak i Dual Rec.a ili JVM-a bi bio bezobrazluk. Mnogi porede Big Muff sa Boss-ovim Blues Driver-om. Meni je Blues Driver daleko kulturnija pedala.

Ono, if that's your bag, vecina mi kazu da su Sovtekove verzije dalekoo bolje od NYC izdanja, mada ih ja cuo nisam, a kvalitet konstrukcije je znatno losiji, kao i cinjenica da pored manjka true bypass-a nemaju ni prikljucak za adapter... al ona NYC me je tesko razocarala, jedina dva moguca rezultata iz nje su sustanje ili blato. OK ako sviras nesto ko Sunn O))), al jesil ubacio jedan pravi riff u jednacinu ode sve u vrazju mater...

Generalno, nov Big Muff Pi ne smije bit vise od 80 dolara, Little Big Muff 70, a Sovtek Pi 60. Oduzmi oko 30-40 za iste u polovnoj varijanti.

Slicno vazi i za English Muff'n, puno sam ocekivao od nje al jednostavno nema ni priblizno dovoljno muda za ista zesce od Iron Butterfly-a. Plus sto zuji ko trafo stanica. Valjda je do one kurceve 12AY7 lampe...al eto, za ocvale rokere san snova valjda...

Volim EH efekte kao sto su Deluxe Momory Man, te pogotovo Stereo Memory Man w/Hazarai (ako neko zeli my love and affection, get me one :mrgreen:), POG je definitivno najjebackiji Octaver na planeti, a tesko je naci premca i za Small Stone, Deluxe Electric Mistress, a ni PolyChorus nije za bacit. No imaju i oni totalnih promasaja kao sto je skoro citava nano serija, kao i Holiest Grail koji digitalci kao sto je T.C.-ev Nova Reverb pojedu za dorucak. Mada jebiga, neki ljudi bas moraju imati kompletno analognu opremu...ja sam ipak operisan od tog kompleksa...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 15. 12. 2007. 03:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Riot wrote:
Marshall Jackhammer Libijo :D ubica
metal zone na steroidima,odlican za live svirke da na bilo kojem pojachalu mid kontrola prorezhe put do ljudskih usiju


Neznam, meni se nikako ne djasvi. Vise ko kopija DS-1, i to losa. Nesto ko neupotrebljiv Rat, me no like :P Imalo ga je par ljudi koje dobro znam i niko nije uspio izvuc iz njega solidan zvuk, u tom smislu je blizu DOD DM-a...uspije uzivo al samo donekle...

Generalno od Marshall-a jedini efekti su stari Guv'nor i Shredmaster (koji je jebeni Johnny Greenwood odveo u vintage collectors' kategoriju)...ovo ostalo je bolje zaobidjeno :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 15. 12. 2007. 13:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Line 6- Uber METAL!!!

jeede malu djecu!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 09:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Cuo sam samo hvalospjeve za Uber Metal. Mada se dvoumim jer mi je fakat pun kurac Line 6-a (imam spidera i toneport kb37)...i tacno znam koji ce zvuk iz nje ispast al jebajiga, najvjerovatnije cu uzet jednu, ako je nadjem za 40 dolara :mrgreen:

definitivno bolja pedala od metal zone-a...

volio bih cut/probat par modifikovanih zonki doduse...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 12:13 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ovu sam platio 200 KM...
ima cak GATE na sebi!
a distorzije su : METAL , PULVERIZE i INSANE! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 16:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Dajte mi recite jebeno dobru dist papu za bas. Ali ono da je zvuk prljav i zrnat do bola. Da boli. Da bježe djeca.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 19:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
That's easy...ustekas bas u metal zone ili za jos veci Sharanluk...u Dod Death Metal :mrgreen:

Meni se pravo svidio Tech21 NYC-ev SANSAMP BASS DI...ujedno i DI box...nije neko pretjerivanje, al fino moze potjerat pojacalo u mrtvi sunovrat. Ono malo sto sam ja sviro bas sa bendom (jedno mjesec i po) dobro me je sluzio i isfurao. Malo je skuplji od Boss alternativa al je definitivno des puta upotrebljiviji...

Al za te pare mozes uzet kompletan bas procesor jebiga...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Striker wrote:
ovu sam platio 200 KM...
ima cak GATE na sebi!
a distorzije su : METAL , PULVERIZE i INSANE! :D


ja lihvara Bosanaca jebo im ja majku...pa to je 100 eura, tojest 145 dolara. Tacno dvije iste pedale za te iste pare mozes kupit ovdje nove.

To je duplo vise nego sto sam ja platio oba svoja bossa (NS-2 i MT-2), doduse polovna...

To je vise nego sto sam ja platio za Line 6-ov interfejs, i to onaj najjeb0ckiji, i Blue-ov kondenzator zajedno...grrrozno. Nevalja se u Bosni na Talme furat.

Znam za gate, cuo sam i da radi za divno cudo...

Insane je njihov standardni "zadnja stanica na hi-gain vozu" model, povlaci se od prvog Flextone-a. U principu je prilicno jebena simulacija neceg sto ne postoji, ali sam na kraju ostao na Recto modelu i MT-2, jer je jadno pojacalo bilo slabo na glasnoci :(

Imam ovaj kurac Gearbox, al govna oce bruku para za VST plug-in...a i nije mi nesto pretjerano jaci od Guitar Riga, AmpliTubea 2 i ReValvera 2 (koji je moram reci, fantastican). GR ima najbolje efekta, al najgora pojacala...distorzije su koliko toliko doslijedne...AT i RV fale na efektima i zajebancijama, ali zato imaju jebacki zvuk pojacala i daleko vise opcija i parametara, pogotovo RV koji je "za izgubit se"...

Line 6 su me "duboko razocarali" sa onim GOVNETOM Spider Valve...dovedose Rheinholda da im napravi lampaski snagas. Dzaba, opet je to Spider. Jest da je sad lampaski glasan, al pocetnicko pojacalo ostaje pocetnicko pojacalo...

Mada cu morat uzet Uber Metal...(vidio sam ih cak i za 25 dolara plus postarinu :mrgreen:, znaci tranjcika i kusur), i naravno echo park modul...delay-a nikad dosta...da mi je jedno cetiri u lanac povezat pa terorizirat ljude...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
OT: Behringerov DD4000 je mlogo jeben. Jest da je plastikaner al boze moj, kolko penezi tolko muzike. Navodno je identicna kopija Bossovog DD3. I naravno ovdje kosta pisljivih 15 dolara nov :mrgreen:...pa to je taman da ne jedem jedan dan i opa...

bas nesto gledam njihov sajt, oni se fakat ne zaustavljaju, podjonili su apsolutno svaki Line6 proizvod, ja mislim da ce navuci na sebe gnjev allaha i djordja busha, al neka, treba takvih...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 16. 12. 2007. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
AA wrote:
jes imao priliku Big Muff kontrolisat? kolko se krece?


ovo ce ti se mozda svidjet, hehe

http://www.deviever.com/fx/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 17. 12. 2007. 12:12 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
distorzija?

jednostavno..... H&K Tubeman

pored njega svaka zvuci k'o kuratz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 17. 12. 2007. 16:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
vidis, voli bih cut kako jedan Tubeman radi ispred prave lampaske glave...

generalno daleko je bolji slabiji kaskadirajuci gain nego direktan brutalan...tu je tajnu kao i mnoge druge provalio Randall Smith, otac, gazda i vlasnik Mesa/Boogie-a.

Zato je Tube Screamer, mozda i Rat, neka zadnja stanica prihvatljivog ako cemo gurati lampasa u vise nego sto sam moze...

Sve vise i vise mislim da su pravi ekstremni talme tonovi gotovo ekskluzivno iz prilicno jeftinih Trandzi...

svuda poznata tajna mega-gain dz dz brutale tipa Gorguts, Suffo, Dying Fetus je skromni Ampeg VH140C, ako taj zvuk trazite, nema tog lampasa koji ce vam ga ponudit.

I jah, VH140C se moze kupit za 200 do 400 dolara :P

Mada su ga DM djeca najzad provalila pa ih na ebay-u nikako nema :evil:


Last edited by stari serator on 17. 12. 2007. 18:18, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 17. 12. 2007. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
oops. morat cu DEBELO razmislit o bilo kakvim UberMetalima, RAT-ovima, i ostalom Behringer/Arion jeftizu koji sam mislio hajrovat nakon sto vidjeh ovo...this is fucking IT!

http://media.zvex.com/FLASH/BOM/index.html

gledajte i uzivajte kako papa pojede bruku najpoznatijih lampasa za dorucak!

P.S. JCM2000 Ultra-Gain je totalno smece, Uberschall-ov klin je presmjesan, a i prljavi kanal mu je fakat ko sto svi vele, jednostavno previse mracan i zagasit...Dual Rec ga pusi od pop-rokerskih pojacala sa manje od pola wattazhe...mada zajedno cine cuda hehe, a uvjek sam htio imat jedan AC30...

Al 300 dolara za novu..200 za rabljenu, pu mogu za te pare kupit sebi Blackhearta :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 18. 12. 2007. 23:24 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2005. 16:05
Posts: 821
ja sam nedavno uzeo smash box ibanezov (najagresivnija pedala njihova) i mogu reci da se nisam pokajao nimalo.
nije skupa al vrijedi ima gate i 2 opcije dist.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 20. 12. 2007. 11:45 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
koristim digitech death metal. zuji ko kurac ali opet sam zadovoljan. koristio sam i mt2 i ona mi je najbolja do sada bila.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DISTORZIJE...GRRR!
PostPosted: 20. 02. 2008. 13:28 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
stari serator wrote:
Meni se pravo svidio Tech21 NYC-ev SANSAMP BASS DI...ujedno i DI box...nije neko pretjerivanje, al fino moze potjerat pojacalo u mrtvi sunovrat. Ono malo sto sam ja sviro bas sa bendom (jedno mjesec i po) dobro me je sluzio i isfurao. Malo je skuplji od Boss alternativa al je definitivno des puta upotrebljiviji...


Aj mi reci koliko se tesko sluzit s ovim? I jel moze izvuc dobru distorziju?
Planirah uzet neku jeftinu distorziju al' vidjeh ovo pa se mislim sad dal da uzmem to posto traje i kako shvatih mogu zvuk mjenjat na milijun nacina. Ali me opet zapravo zanima distorzija najvise :mrgreen: .

I da li ima tko iskustva sa Boss Bass OverDrive ODB-3 ? Cini mi se kao jeftina pocetnicka pedala pa pitam?
Mozda ti Libijo cak znas neku Behringer zamjenu :D .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group