Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 20:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Korg AX5G
PostPosted: 07. 08. 2008. 00:01 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
aj da mi ovi malo iskusniji procesdzije daju ocjenu ovog modela: Korg AX5G.
skontao sam da mi je svo ono zujanje gitare zbog digitech death metal pape, pa se odlucujem za neku drugu varijantu distorzije, pape... procesora mozda. jel ko svirao na ovom, kakav je, drugi prijedlozi itd...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 07. 08. 2008. 20:15 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
uzeo sam sebi nedavno Metal Master pedalu od digitecha....i toplo je preporucujem svim metalcima..spicio sam je na svoj randall 120dhs..i gori zemlja...kvalitetna prodorna i izrazena distorzija..plus imas opciju Morphing..jedan potenciometar sto cini cuda...malo ga pomjeris i kao da si promjenio i pojacalo i gitaru i pedalu..stvarno milion distorzija mozes da dobijes..od odlicnog old school thrash sounda do pretjeranog gaina cannibal corpsea i slicno....a i fina je za solo...kvalitetan sound i signal..samo bi jos dobro dosao neki efekat reverb ili delay pedala s njom za solo..ali otom potom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 07. 08. 2008. 22:19 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
Addi,na kojem pojacalu sviras?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 08. 08. 2008. 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nekom starom fenderovom, krs neki ba...
e fala za preporuku metal master pedale, ja sam se zajebao sto nisam nju uzeo umjesto death metal pape... a dvoumio sam se... jesam levat... gdje si je ti uzeo i koliko para?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 08. 08. 2008. 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
generalno sam otisao od distorzija u zadnje vrijeme...rat je za mene plafon jebiga.

Ne volim digitaliju nikako, osim ako nisu dilej i reverb u pitanju, a i za reverb nema do opruge i dzaba. Death Metal je analogna distorzija, mada neupotrebljiva ko i Metal Zone opet ima vise svrhe za neke ozbiljne namjene nego digi varijante. Metal Master je cista digitala, meni nije los za kucnu upotrebu kao ni distortion factory, obje su za 50 dolara fakat dzabe, al za zive svirke bih radje ponio neki stari krs tipa metal zone il death metal...

Opet kad imas dobrog lampasa sve sto ti treba je tube screamer ili eventualno rat2.

Ja to neb kupovo jarane, al ti vidi. Ako se hos zajebavat kod kuce mozes na kompasu bolje tonove od toga izvuc. Malo se valja osafunjat al vrijedi. Ti digi multiefekti se ofucaju, izadju iz mode, nakon godinu dana upotrebe ne vrijede ni cvancigu, a ni za pocetak nemaju nekog zvuka da kurcu valja...bacanje para na igracke...

Ja sam sa svojim behringerima strasno zadovoljan. Echo Machine ludnica dilej. Pogotovo Tape model sa ukljucenom modulacijom...koji mrak jarraneee. Samo jos da par preostalih interesantnih behringera isprobam i uzmem i fertig....

Sum ti moze biti iz vise razloga (magneti, elektronika, pojacalo, "bufferi" na pedali, na pojacalu), a mozda imas defektivnu pedalu, mali su to kvarovi, a i modifikacija nebi trebala biti preteska, mislim da je tvoja starije USA proizvodnje stob znacilo da nije SMD/SMT, tako da iko ko se iole razumije u elektroniku i umije sa lemilicom tu moze svasta ucinit....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 09. 08. 2008. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma dobro sad za sad necu sigurno nista odma uzimat, samo prikupljam informacije i "istrazujem" hehe... ma nista ja cu odnijet ovo veslo negdje nek mi kazu sta moze bit i mogul popravit to... fala i tebi na preporukama... meni se svidja pravo ova death metal, bas je old skulerska nekako, samo sam konto da zujanje nije do nje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 09. 08. 2008. 16:17 
Offline

Joined: 30. 09. 2007. 04:14
Posts: 160
Location: Iowa, USA
good point serator...ali eto...sto se mene tice...svidja mi se metal master..ako je dobro nastelas...uz mog randalla pravo mocno zvuci...uopste se ne osjeti digitala.....ako imas dobro pojacalo i dobru gitaru sve se moze izvuci :)..nije ni vaznu koju pedalu imas...ali definitivno je metal master bolji death metal pedalice
kupio sam je online...na musiciansfriend.com za nekih 89 90 dolara...u shopovima ovdje je oko 100 dolara...a tamo u evropi pretpostavljam oko 150 ili nesto tako nisam siguran


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 10. 08. 2008. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ja sam svoju death metal narucio preko onog artista. aj pokusat cu prvo sredit ovu gitaru, kad ne bude tog zujanja, vidjecu sta cu dalje....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Korg AX5G
PostPosted: 11. 08. 2008. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
metal masteri na ibeju po cjeli dan za petobu, death metali za tries. generalno nema svrhe kupovati nove pedale. osim behringera kojih polovnih i nema hihi...

kako ce pedala fercerat zavisi od pojacala do pojacala. tranzistorci generalno od tube screamera i slicnih nikakve vajde nemaju, dok konverzno suludo je ocekivati da ce neka zestoka dista biti od ikakve svrhe na nekom high gain lampasu. malo je metal bendova koji koriste gain pedale, ako neko drlja na metal zoneu to je uglavnom radit parametrickog eq-a, koristit mt-2 kao cisti booster je poprilican kompromis...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group