Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 16:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: SX gitare
PostPosted: 18. 09. 2008. 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Definitivno bolje od bilo kakvih Bronzeova, Squiera, Gio, LTD-50 govana. Znam, svirao sam na svim pomenutim.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SX gitare
PostPosted: 19. 09. 2008. 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 20. 01. 2006. 17:43
Posts: 206
SX bass ili gitara zna biti nekada bolja i od americkog fendera al je samo frka sto je to svaka stota ili hiljadita, sve je stvar u drvetu i uluzenom trudu. Ali postoji velika razlika izmedju sx gitara napravljenih u Japanu od onih napravljenih u chini, indoneziji itd.. Svakako marka odlicna za pocetnike ali preporucujem dobro isprobavanje tih gitara prije kupovine i moze se naletiti na dobru... Znam da dole u RASI u izlogu stoji jedan squier precission bass koji ja napravljen u Japanu ako se ne varam i mislim da je strasna gitara koja bi pojela svaki mexsicki bass a mozda i koji americki.. Neka je neko isproba, mozda i uzme kosta samo 530KM.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SX gitare
PostPosted: 19. 09. 2008. 00:13 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nisam nikad svirao sx-a al ima jedan model koji mi se cini pravo zanimljiv... kad pogledam tacno o kojem se radi napisem....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SX gitare
PostPosted: 19. 09. 2008. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
O Fenderima:

Kao vlasnik Meksickog Stratokastera, sretan, presretan, vec vise od godinu, i kao kupac koji vec sest mjeseci aktivno trazi Americku zamjenu, moram s tugom priznati da kao i sa svim serijski proizvedenim gitarama, ima jako puno ljepotica, ali puno vise GROBOVA.

Japanski Squieri jesu cesto, u principu, bolji od Meksickih Fendera. Cesto Japanac bude bolji i od Amerikanca. Nazalost najveca inkonzistentnost je upravo u Americkoj liniji. Jel to do stalne promjene specifikacije iz godine u godinu, il je do mojih licnih preferenci, neznam, al znajuci Americku "git-r-done" radnicku etiku, ne cudi me. Svirao sam na par Americkih stratova i bili su, pa malo je reci kita. Nije ni cudo sto su rabljeni bili 600 dolara, jer su fakat samo markica i nista vise. Opet imao sam u ruci neke koji su bili fantazija.

Ne volim gitare sa "satenskim" vratom, ne volim velike glave, ne volim onaj two-point tremolo kurac sa onim neuravnotezenim sedlima.

I mrzim Fender Jazzmastere. Mrzio sam ih i prije al sam konto da su jedina za shoegaze. Onda sam na jednom probao svirat...o jadi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SX gitare
PostPosted: 19. 09. 2008. 23:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
cuo sam od dosta raje da su im bassovi odlicni, al nisam nikad imao posla ni s jednim


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SX gitare
PostPosted: 20. 09. 2008. 08:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nisu za talme, al nikako...al jesu jebeni. Leo Fender je izmislio "elektricnu bas gitaru" jebiga...precision bass ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group