Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 04. 2024. 00:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 29. 01. 2010. 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
neki dan sam se zezao nesto u reaperu ali posto je kod mene integrisana realtekova zvucna ac97 messecini, latencija me ubija i nisam je uspio otkloniti niti sa asio driverom, pa sam planirao kupiti neku 5.1 zvucnu jer sam negdje ovdje procitao da nisu lose (ako nista latencija se moze svesti na minimum ili otkloniti skroz), pa ima li neka preporuka ili bilo koja 5.1?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 29. 01. 2010. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Imam ja Creative Sound Blaster X Fi na USB-u. Nisam nesto prezadovoljan zvukom trenutno, al to je vjerovatno radi losih zvucnika. Trebao bih veoma brzo nabaviti novi HiFi sistem, pa mogu javiti utiske.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 29. 01. 2010. 17:10 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
Stargazer wrote:
Imam ja Creative Sound Blaster X Fi na USB-u. Nisam nesto prezadovoljan zvukom trenutno, al to je vjerovatno radi losih zvucnika. Trebao bih veoma brzo nabaviti novi HiFi sistem, pa mogu javiti utiske.

;-)

oke, mada nisam mislio kupovati usb karticu, nego direktno na plocu (u one slotove pci), a kod mene je surround 5.1 i sto se tice playbacka prezadovoljan sam ovom realtekovom integrisanom jer zvuk je vise nego odlican, ali kad smo kod snimanja onda nastaju problemi :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 29. 01. 2010. 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
khomaniac wrote:
Stargazer wrote:
Imam ja Creative Sound Blaster X Fi na USB-u. Nisam nesto prezadovoljan zvukom trenutno, al to je vjerovatno radi losih zvucnika. Trebao bih veoma brzo nabaviti novi HiFi sistem, pa mogu javiti utiske.

;-)

oke, mada nisam mislio kupovati usb karticu, nego direktno na plocu (u one slotove pci), a kod mene je surround 5.1 i sto se tice playbacka prezadovoljan sam ovom realtekovom integrisanom jer zvuk je vise nego odlican, ali kad smo kod snimanja onda nastaju problemi :cry:

ako mislis iole ozbiljnije snimati, budi spreman izdvojiti za zvucnu min 250-300KM za karticu tipa E-MU 0404 USB, i zadnje sta ti treba je da kartica bude "5.1"

pored toga, s kakvim hardwareom raspolazes? meni sa AC97 onboard u guitar rigu latencija ide do 30ms..... previse je za snimanje, ali da je toliko lose, nije....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 29. 01. 2010. 19:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
..ja isto znam da pičim Guitar rig na integrisanoj,osjeti se latencija ali nije sad toliko kritično..(pokušaj update-ovat driver) ..a razmisljanje o zvučnoj najviše ti zavisi od džepa drug... a ne zavisi sve od 5.1,najbolje ti je da proguglaš...

;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 30. 01. 2010. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
Snake wrote:
khomaniac wrote:
Stargazer wrote:
Imam ja Creative Sound Blaster X Fi na USB-u. Nisam nesto prezadovoljan zvukom trenutno, al to je vjerovatno radi losih zvucnika. Trebao bih veoma brzo nabaviti novi HiFi sistem, pa mogu javiti utiske.

;-)

oke, mada nisam mislio kupovati usb karticu, nego direktno na plocu (u one slotove pci), a kod mene je surround 5.1 i sto se tice playbacka prezadovoljan sam ovom realtekovom integrisanom jer zvuk je vise nego odlican, ali kad smo kod snimanja onda nastaju problemi :cry:

ako mislis iole ozbiljnije snimati, budi spreman izdvojiti za zvucnu min 250-300KM za karticu tipa E-MU 0404 USB, i zadnje sta ti treba je da kartica bude "5.1"

pored toga, s kakvim hardwareom raspolazes? meni sa AC97 onboard u guitar rigu latencija ide do 30ms..... previse je za snimanje, ali da je toliko lose, nije....


BloodOverdrive wrote:
..ja isto znam da pičim Guitar rig na integrisanoj,osjeti se latencija ali nije sad toliko kritično..(pokušaj update-ovat driver) ..a razmisljanje o zvučnoj najviše ti zavisi od džepa drug... a ne zavisi sve od 5.1,najbolje ti je da proguglaš...

;-)


ma guglao sam ali sve ona geekovska objasnjenja :) ma ne planiram nish ozbiljnije snimati, a ne koristim uopste guitar rig ili amplitube ili tako ta cuda, nego samo stavim mikrofon ispred pojacala a mikrofon u kom ustekam i tako se zezam, ali mi je osjetna latencija, u smislu da ne mogu istovremeno pustiti na monitoru recimo ritam dionicu i onda da uz to snimam solo jer je veliko kasnjenje, pa sam mislio da bi to na nekoj od 5.1 kartica moglo da se izvede, jer kolko se sjecam neko je od raje kupio upravo 5.1 karticu za tog zezanja i da mu radi kako treba.
sto se tice hardvera, ac97, dual core x64, ovo ostalo mislim da je nevazno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 31. 01. 2010. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 30. 09. 2009. 20:11
Posts: 346
popravljeno, latencija ukinuta (uspio nastelovati asio driver da radi kako treba)

ps. u reaperu jako malena latencija (ali mi je malo komplikovan reaper, jos nisam uspio skontati mixdown opciju)

u adobe audition 3 nema latencije, odlican zvuk, sve odlicno.

zivi bili.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 5.1 zvucna kartica
PostPosted: 22. 02. 2010. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ASIO4ALL je sve sto vam treba...Realtek-ove integrisane imaju manju latenciju nego SB-ovi ako se ASIO4ALL koristi. Naravno potreban je svima vama AUSIO INTERFACE da bi se rijesili suma/buke koje integrisan i neprofesionalan hardver proizvodi...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group