Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 05:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 288 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Next
Author Message
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
bujrum trazi pas nac.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Nasho..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 20:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
I konacno impulsi proradise sa Amplitube 3 i kefirom..
Inace za snimanje koristim sonar 7 producer edition jer me cubase nesto zajebava..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 21:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
ja za snimanje bubnja (živog, naravno) koristim mikrofon koji je koštao 3 KM i Audacity koji je koštao nekih 2-3 MB-a :D malo odaljim mikrofon od bubnja i smanjim jačinu (volume) na software-u, poprilično jeftino, a zvuk je itekako dobar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Vala bi bilo moćno kad bi napisao neko opet jedan post ko libi.Strikeru mogao si vala napisat na čemu je FoM snimao ili na čemu će snimat :) ....i ja bi se počeo malo bavit ovim..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 21:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Evo bruka Impulsa kome treba

http://www.ultimatemetal.com/forum/prod ... ost8272271


A album smo snimili kod mene kuci.. na sound blasterovoj zvucnoj od 10 KM. Gitara i bas su snimani direktno sa procesora. Vokal je sniman sa onimednet mikrofonom od 2 KM za PC.
Bubnjevi nakucani u Addictive drums-u. Cuo si album.. mislim da smo sa ovim nacinom snimanja izvukli max.

Sada sam nabavio M-audio Fast Track 2. To ti je eksterna zvucna kartica sa ulazom za instrument, XLR ulazom za mikrofon i ulazom za sluse. Pomocu te zvucne cemo snimiti bas , gitare i vokal a bubnjevi ce se snimati kod Slave. ja se sada malo zajebavam sa ovim softverima da izvucem fin zvuk gitare a i basa


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
SVE sto zelite znati o snimanju/produkciji mozete nauciti na andy sneap forumu, ima vam tamo i zemljaka i ne ne mislim na sebe...

tu su jos i guitarampmodelling.com na kojem ima jos impulsa. Najbolji su mnogima guitarhack-ovi i catharsis-ovi s-presence high i ima jos par koji su postali standardna oprema.

Impulsi najbolje rade u SIR-u 2 ali posluzit moze i KefIR, SIR omogucuje bolju kontrolu ali nije dzabe no to nikad nikome nije predstavljalo prepreku. Isto mozete probati i Voxengo Pristine Space. Voxengo Boogex ne preporucujem jer mi nije bas jasna tehnicka pozadina ovog vst-a. Ipak je to sam od sebe emulator pojacala sa opcijom ubacivanja impulsa i eq-om. Iako izgleda vrlo prakticno sam emulatorski dio je vrlo los i nema potrebe da se dalje gainom prlja signal prije neg se posalje u impuls.

one koje zanima pozadinska teorija...

http://en.wikipedia.org/wiki/Impulse_response

http://en.wikipedia.org/wiki/Convolution_reverb

Postoje naravno IR-ovi svega i svacega, prostora, konzervi, gitarskih pojacala i zvucnika...Ljepota impulsa je u tome sto covjek moze imati donekle iskoristivu i doslijednu emulaciju ponasanja dinamicnog sistema koji cine pojacalo/zvucnik/mikrofon, koju kasnije moze koristiti u kombinaciji sa bilo kakvim prljanjem, od distorzijskih pedala do skupih predpojacala sa svim mogucim i nemogucim softverima za "gain" izmedju.

Slaba strana je ta da impulsi ipak nisu zamjena za pravu stvar, jer su samo zabiljeska idealne situacije, emulirati sve moguce reakcije dinamicnog sistema granici na prosto nemogucoj.

Ako neko nadje redwire kolekciju impulsa nek se javi, ili recabinet, dzabe naravno.

IR je zabiljeska, kako zvucnika, tako i mikrofona i njegove pozicije, te takodjer i "snagaskog" djela pojacala. Jedino sto je izostavljeno je predpojacalo, a za taj dio jednacine imate zaista previse izbora.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ako tu ne nadjete sto trazite ima i repaer forum sa brukom tutorijala i trikova, i naravno kada metastazirate, uvjek postoji gearslutz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Bruka impulsa

http://www.megaupload.com/?d=QN9U5YIT


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:42 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
evo "bruka" savjeta oko snimanja bubnja: http://www.wikirecording.org/Guide_to_Recording_Drums

i jedan lijep citat:

"Walk around the room and find out where the drums sound the best. Put the mic there. Record. It's that simple. You might also try the single mic above the kit (overhead), though you won't get much kick drum this way.

You're going to get a very old-school sound with this technique, as this is the way drums (and the rest of the band) were recorded in the days before multitrack recorders.

Dynamic microphones usually require too loud of an input to work for this, because of the distance from the kit to the microphone a condenser or ribbon microphone usually sounds best. Refer to their individual pages for info on the different sounds they produce." - znači old school 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
core wrote:
evo "bruka" savjeta oko snimanja bubnja: http://www.wikirecording.org/Guide_to_Recording_Drums

i jedan lijep citat:

"Walk around the room and find out where the drums sound the best. Put the mic there. Record. It's that simple. You might also try the single mic above the kit (overhead), though you won't get much kick drum this way.

You're going to get a very old-school sound with this technique, as this is the way drums (and the rest of the band) were recorded in the days before multitrack recorders.

Dynamic microphones usually require too loud of an input to work for this, because of the distance from the kit to the microphone a condenser or ribbon microphone usually sounds best. Refer to their individual pages for info on the different sounds they produce." - znači old school 8)


mlad si, nadoci ces...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Striker wrote:


koji ce ti kad imas procesor :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 22:53 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
stari serator wrote:
core wrote:
evo "bruka" savjeta oko snimanja bubnja: http://www.wikirecording.org/Guide_to_Recording_Drums

i jedan lijep citat:

"Walk around the room and find out where the drums sound the best. Put the mic there. Record. It's that simple. You might also try the single mic above the kit (overhead), though you won't get much kick drum this way.

You're going to get a very old-school sound with this technique, as this is the way drums (and the rest of the band) were recorded in the days before multitrack recorders.

Dynamic microphones usually require too loud of an input to work for this, because of the distance from the kit to the microphone a condenser or ribbon microphone usually sounds best. Refer to their individual pages for info on the different sounds they produce." - znači old school 8)


mlad si, nadoci ces...


pa dobro...al ja ovako snimam ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
nema nista lose raditi u okviru sopstvenih limitacija, shvatam da bi tebi trebalo puno sta da to radis kako treba a to kosta i para ne samo truda, evo pogledaj ove gitariste, impulsi i programi su dzabe a oni o nekim procesorima non stop serendaju. ja govorim baci to oni misle ja lud.

za godinu dana vise niko nece imati posrane procesore. svi ce stavljat racunare u rackove. al za to ce trebat jos jedan mentalni skok.

ja ipak jos uvjek vjerujem u staru umjetnost, mikrofon na pojacalo i deri. ima nekih stvari koje se jednostavno ne mogu izvest sa impulsima, osim ako neko ne napravi impulse istih, sto nije iskljuceno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
pa da, baš te limitacije. skupo ozvučenje jbg 7 glava, al ovo mi je najjeftinije. prije sam snimao i sa slušalicama. u mixanju moraš dobro pojačat, onda se činele negdje razliju preko ostalog ode sve u k**, a i slušalice se brzo pokvare jbg..šta ćeš kad smo kokuzi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Procesor sam uzeokad sam poceo svirati elektricnu gitaru. Iskreno nije mi se dalo zajebavati sa ovim softverima pa sam ishao linijom manjeg otpora.

Evo idu impulsi ali izgleda da nesto ne stima. Vrlo male su mi razlike u zvuku bio koji impuls da loudam. I zvuk je vrho "hrskav" i neugodan za slusat. Pravi treserski iz 80'.
ne znam u cemu je problem.. definitivno mi ne zvuci kao kod onog lika sto pokazuje kako se upotrebljava impuls preko keFIR-a. Koristim amplitube kao i on na onom videu..
Ne mjenja se drasticno zvuk ni kad mijenjam glave u amplitjubu..
Trebace mi vremena malo da ovo skontam.. ima neka caka sigurno..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
ja ću možda sutra uploadati video koji je vrhunac moje produkcije, miksanja i snimanja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 14. 07. 2010. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
"caka" je u tome da su te VELIKE gitare proizvod snimanja cetiri puta (ne samo kopiranja u cetiri kanala) jer i najbolji muzicari prave minijaturna odstupanja od nominalnog tempa tako da se zvuk "pokrije". Onda se naravno podesi na lagani gain, dvije gitare ful lijevo, dvije gitare ful desno, ISTI impuls. Moze i drugi ali ne smije doci do phase cancellation tojest ponistenja faze. Da ne bih sad opet iso u tehnikalije ako je znatno umanjena jacina zvuka kad se koriste razliciti impulsi ukljuci phase switch na jednom od kanala (ona ikonica ko phi grcko, o sa / kroz njeg).

SOnar nisam koristio od pamtivjeka ali to bi islo nekako ovako...Amplitube->KefIR. KefIR miks na maksimum, vidi i da li ti dovoljno dug impuls ucitava. Probaj sa boogex-om ako ne ide sa kefIRom, ili jos bolje LePou-ov LeCab. Taj ima najmanje parametara i jednostavan je do boli. Ako je zvuk bez muda i sav u visokotoncima to je onda samo predpojacalo, nema impulsa.

Nisu ni svi impulsi isti neke su pravili likovi koji nisu bas najbistriji...

imaju oni JJ Fredman 45...i s-preshigh. Ta dva su samo taki.

I da bas je vrlo bitan da sve onako zvuci, isto tako i kompresija bubnjeva...ima tu jos caka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 15. 07. 2010. 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Kontam to za gitare.. tako sam svakako i mislio snimati. Malo mukotrpno ali jebi ga..

Nije do impulsa ja mislim.. jer imam ove "GuitarHacks Impulses"

Nista snimicu pa se zajebavat oko toga.. hvala


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Racunarorizam
PostPosted: 15. 07. 2010. 00:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
seratoru, imal te kompresije na audacitiju ?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 288 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group