Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 06:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 20:27 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Posto sada svaka drzava osim nase ima prisutnost u ovom zanatu (ustvari imamo ga i mi al je to nidje veze), i posto najskuplje drvo na svjetu raste kod nas (Bosanski Javor, kojeg komsije perfidno svojataju i nazivaju "rebrastim" a to je cisti sut u poredjenju, a zatim nam i ulete u sumu s vremena na vrijeme da ga posjeku ilegalno i tuse po svjetu putem interneta), mislim da bi bilo pametno da ako znate za nekog u vasoj okolini ko se bavi ovim finim zanatom izrade muzickih instrumenata, kako tradicionalnih pa tako i zapadnjackih, da ovdje ostavite pokoji podatak. Ja znam da u Travniku ima onaj Mirza Kovacevic al ni dan danas nema vebsajta. Evo sad Medieval rece da ima lik i u Konjicu. Bilo bi fino kad bi barem mogli ovdje okupiti njihove kontakte i pomoci domacoj zanatskoj industriji promocijom po internetu (sigurno smo svi clanovi bar nekog internacionalnog svirackog foruma). Ako mogu MAJONEZI Poljski bit "kul gitare", mogu i nase sto put vise.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 20:47 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
interesantna tema... i ja znam za Kovačevića, ali mu je marketing 0 bodova.
al me interesuje kakav bi bio bubanj od našeg javora. posebno kakav masan i dubok doboš, uhhh :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 20:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Ameri imaju BC Rich,a mi Q.RICH

ima graditelj iz Jajca,evo mu i FB profila:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001287466330

Nisam svirao na njegovim tamburama,al kako sam skontao teži da pravi gitare od bos.javora što je pošteno.
U par navrata sam ga gledao kako svira,čova zna zanat

a i evo nekih Aldinovih recenzija njegovih proizvoda :

http://www.youtube.com/watch?v=GQDLl7C9iSE

http://www.youtube.com/watch?v=mDKV1Ck0Wlc

http://www.youtube.com/watch?v=HeSmGA7talQ

:razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
..ejšn.. wrote:
interesantna tema... i ja znam za Kovačevića, ali mu je marketing 0 bodova.
al me interesuje kakav bi bio bubanj od našeg javora. posebno kakav masan i dubok doboš, uhhh :D


Tesko haveru, al mozda neznam, nisam drvotehnicar hehe. Koliko ja znam to je pravo mrsavo drvo. Bosanski Javor je specificna vrsta javora koja raste na izmedju 500 i 1500 metara nadmorske visine (morebit i da grijesim), a citava ta halabuka oko njega je vezana za Stradivarija i Kremonske radionice koje po specifikaciji violinska ledja prave samo od Bosanskog Javora.

Dobro izgledaju te Kuriceve gitare, steta sto i on ima promociju za ubit se. A i Aldino...djes ti prije recenziro instrumente, mada mu onaj silverface nije los.


Last edited by Lee B Yatz on 17. 08. 2011. 23:11, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
ma mogao bi se napraviti kakav stave snare od letvi, nešto ko ovaj:

http://www.youtube.com/watch?v=SteljMFv ... ideo_title


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 17. 08. 2011. 23:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
mozda je off, al ja sam imao prilike svirat na bassu marke JELENA. zna li ko vise o tome?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 12:20 
imao sam priliku obici Mirzinu radnju u N. Travniku, tamo u Bratstvu(?). lik je fakat profesionalan, nebitno jel se radi oko proizvodnje ili popravljanja - kaze ti tad i tad je gotovo, mozes doci po gitaru il sta vec, ako se sta promjeni, nazove te na telefon i javi ti na vrijeme, da ce duze potrajati, il da ce cak prije biti gotovo.
meni se dogodila nocna mora sto se gitare tice, lom vrata - lijepljenje, presa i lakiranje cijelog vrata 50KM naplatio, trajalo oko 2-3 sedmice. ocekivao sam da ce mi full puno naplatiti, a eto, pandzuka, nista. moracu je vjerovatno opet nositi da je sredi malo, imao sam problema sa vlagom u stanu, tako da mi je korodirao svaki moguci vijak na gitari ukljucujuci i komplet floyd rose pizdarije.

nisam probao nijednu njegovu gitaru, al sam cuo od par ljudi da je pravo dobar. ko se full razumije u gitare, i ima dubok dzep, moze si naruciti i sastaviti kod njega zvijer od gitare.
i sjecam se da je na upit minimalne cijene rekao da to sve zavisi od materijala koji se naruci i iskoristi, al mu je milja minimum :)

i da, fakat mu je marketing 0. doduse sve je to ono nekako, tipicno bosanski. ima radionu, to se procuje, uzmes br telefona, navratis vidis, ispricas se s covjekom. nikakvi prospekti, marketing, akcije, popusti :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Ma i ne treba mu marketing, da je htio proizvoditi nesto serijski davno bi to uradio.
Lik ovako mazne po koju hiljadu na gitari i on i kupac znaju da je posao odradjen predobro i boli ga kurac.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Pazi jarane ja ne mogu kupit od bilo kojeg majstora gitaru na slijepo kad ista kosta 50% vise neg najbolji serijski Fender koji mogu otic u radnju i probat bilo gdje na kugli zemaljskoj. Ako ulovim polovnog onda ta majstorska gitara kosta tacno duplo skuplje. Ako nemam uvida u rad i materijal, nemogu takve pare dat jebiga. Zasto je toliko tesko biti barem malo profesionalan? Zasto je 99% nasih proizvoda neotudjivo na stranim trzistima, a sirovine nam medju najtrazenijim i najkvalitetnijim na svjetu (drvo, voda...). Zato sto smo mi, ma necu sad....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 15:04 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Ne sviram ali sticajem okolnosti se krecem u gitarskim krugovima.
Mirzu svi hvale, evo par linkova, mozda je od pomoci ;)
http://live4guitar.com/article/intervie ... mk-guitars
http://www.youtube.com/watch?v=y-sizjxwUK8


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Coek pravi vrhunske gitare bez daljnjeg, a materijal, ko god je vidio na sta "skupe" serijske gitare lice kad se skine lak, zna o cemu se ovdje radi. U toliko je kriminalnija cinjenica da takav majstor nema na internetu prezentaciju svog rada, nema okvirni cjenovnik usluga, nema uputa za transakciju/narudzbu... E'o recimo ja bih mozda narucio od njega da mi nesto specificno napravi. I sta ja tu sad mogu? Nista.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Lee B Yatz wrote:
Coek pravi vrhunske gitare bez daljnjeg, a materijal, ko god je vidio na sta "skupe" serijske gitare lice kad se skine lak, zna o cemu se ovdje radi. U toliko je kriminalnija cinjenica da takav majstor nema na internetu prezentaciju svog rada, nema okvirni cjenovnik usluga, nema uputa za transakciju/narudzbu... E'o recimo ja bih mozda narucio od njega da mi nesto specificno napravi. I sta ja tu sad mogu? Nista.

Mozes ga zovnuti na telefon I guess :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Adje mi je taj telefon, jel ga to prvo moram trzat po zutim stranicama BH Telekoma? :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 16:13 
Lee B Yatz wrote:
Adje mi je taj telefon, jel ga to prvo moram trzat po zutim stranicama BH Telekoma? :P


imam ja broj mobitela ako hoces, samo mi je na starom fonasu :mrgreen:
a eno u onom murisovom clanku sto ihti postavi ima mail, e sad jel validan jos :)


Top
  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 08. 2011. 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Ma dobro sad, da meni pravi gitaru to bi bio ritual haveru, iz moga dede sume joha, picke materine i takvi zahtjevi haha. Ali kazem za bilo koga drugog. Mislim ocito ima sposobnih ljudi kod nas a i ovaj covjek to a) radi kao hobi, b) volio bi da od toga zivi. al dobro da vise ne serendam u prazno ima li jos ko? mozda neko ko pravi pojacala?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 19. 08. 2011. 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
garant,ali opet ljudi s lošom reklamom...
ovih dana se upuštam u izradu svoje prve fuzz pedale,čekam neke dijelove iz Conrada i onda lemilica u ruke :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 19. 08. 2011. 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
garant,ali opet ljudi s lošom reklamom...
ovih dana se upuštam u izradu svoje prve fuzz pedale,čekam neke dijelove iz Conrada i onda lemilica u ruke :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 20. 08. 2011. 13:33 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
http://mk-musicinstruments.com/ ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 20. 08. 2011. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
e to care fakin brilijant


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 20. 08. 2011. 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
i koliko bi love okvirno neka strijela bila ona ala gibson libijo? cisto informativno :D
posto ja nemam predstavu o ovim rucnim radovima, tj cijenama istih...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group