Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 09:50

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 23. 08. 2011. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Za ovo su ba delajovi i efekti
http://www.youtube.com/watch?v=ZFYXqkmU ... re=related

Treba imati efekat - 2 max po mom ukusu.. i to jako jako malo.. volim cist, precizan i jasan zvuk


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 23. 08. 2011. 23:52 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Mada kad vidim onal pedal board sa 10 pedala ne ostajem ravnodusan.. i kad bi imao to ne znam sta bi sa tim..ukljucio bi 2..3 max :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 00:11 
hah a jbg, sto se mene tice isto mi ne treba nista premudano od efekata za metala, barem ovo sto ja ganjam i volim svirati
al posto volim prangijati u prazno neki post rokić, onda bi mi dobro doslo gomila nekih delayeva, reverba i zajebancija :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=72dZhVuw ... ure=relmfu


Top
  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Sto Libijac kaze Bugera za metal dusu dala, barem ova na kojoj sam ja svirao. Grmi xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Image

Leci ce za jedno mjesec dana.. strasan zvuk ima.. ne treba mi nista vishe


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 00:38 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Mislio sam uzeti neku dobru distorziju al ovo mogu dobiti za 100-200 Km vishe.. tako da.. logika


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 00:48 
Offline
User avatar

Joined: 24. 06. 2011. 21:41
Posts: 202
ima jedan bošnjo amir se zove, moj tetak je studirao sa njim elektrotehniku, a ovaj se frajer kasnije specijalizirao za high-end audio tehnologije. načuo sam da je honorarno radio za par jebenih imena u visokoj klasi tipa mesa boogie, a kasnije za BOSE. sad radi u nekoj ozbiljnoj firmi za ozvučavanje aerodroma,kina,teatara i sl, te pored toga sam načuo da taj isti radi custom pojačala koji mogu imati bogatuni koje su usvojili donald trump i bill gates u istospolnom braku. Zadao sam se malo da više istražim ništa više nema osim osnovnih ličnih informacija, a ljudi su govorili da se bavi custom pojačalima ja im sve manje vjerujem jer apsolutno nema nikakve reklame ni propagande!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 01:42 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma dobro znam da ne moze sve u jednom, zato i pitam za kombinacije kakve konkretne.
eto za pocetak recimo incantation zvuk na diabolicalu? tako nesto bi volio bar priblizno izvuc, s ovom dm papom nema sanse...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Striker wrote:
Image

Leci ce za jedno mjesec dana.. strasan zvuk ima.. ne treba mi nista vishe


Neznam koliko mislis platit za to, al ja bih prije uzeo Bugeru kakvu sigurno, ma i Peaveya Windsora. Neznam jel do marke (jer ni Laney nije nikad bio bogznasta, barem ne u konstelaciji Engleskih pojacala), al haveru prije il kasnije ces htjet lampasa. I tada ovog nes moc otudjit osim za smjesnu cjenu (znam, imao sam/imam bruku tranzistoraca). Al dobro ako tebi valja neznam sto bi te tudje misljenje tangiralo ;)

VH100R je strasno pojacalo doduse, nije za svakog (meni nije broj jedan izdaleka) ali ima prepoznatljivo svoj karakter, koji neki ljudi pravo gotive.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Moondust wrote:
hah a jbg, sto se mene tice isto mi ne treba nista premudano od efekata za metala, barem ovo sto ja ganjam i volim svirati
al posto volim prangijati u prazno neki post rokić, onda bi mi dobro doslo gomila nekih delayeva, reverba i zajebancija :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=72dZhVuw ... ure=relmfu


Sranje mu ti dilejevi, moji su stoputa bolji a ni moji nisu sad bas nesto, al su mu one dvije glave i mesa kabinet prva liga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Lee B Yatz wrote:
Striker wrote:
Image

Leci ce za jedno mjesec dana.. strasan zvuk ima.. ne treba mi nista vishe


Neznam koliko mislis platit za to, al ja bih prije uzeo Bugeru kakvu sigurno, ma i Peaveya Windsora. Neznam jel do marke (jer ni Laney nije nikad bio bogznasta, barem ne u konstelaciji Engleskih pojacala), al haveru prije il kasnije ces htjet lampasa. I tada ovog nes moc otudjit osim za smjesnu cjenu (znam, imao sam/imam bruku tranzistoraca). Al dobro ako tebi valja neznam sto bi te tudje misljenje tangiralo ;)

VH100R je strasno pojacalo doduse, nije za svakog (meni nije broj jedan izdaleka) ali ima prepoznatljivo svoj karakter, koji neki ljudi pravo gotive.


Ovo je hibrod..ima lampu u predpojacalu..tako nesto ispravi me :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 19:12 
Lee B Yatz wrote:
Moondust wrote:
hah a jbg, sto se mene tice isto mi ne treba nista premudano od efekata za metala, barem ovo sto ja ganjam i volim svirati
al posto volim prangijati u prazno neki post rokić, onda bi mi dobro doslo gomila nekih delayeva, reverba i zajebancija :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=72dZhVuw ... ure=relmfu


Sranje mu ti dilejevi, moji su stoputa bolji a ni moji nisu sad bas nesto, al su mu one dvije glave i mesa kabinet prva liga.


sta ti imas od delay papa, kakva su ti iskustva inace s delay i reverb papama? kontam ugrabiti onaj delay sto malcho prodaje na ovim RP oglasima. barem dosta za sad za vrlo razumnu cijenu.


Top
  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Striker wrote:
Ovo je hibrod..ima lampu u predpojacalu..tako nesto ispravi me :D


Ma kakav crni hibrid jarane jedna 12ax7 (ilitiga po Britanski ECC83) lampa = 2 gain stage-a. Sumnjam da se uopste koristi ta lampa za distorziju signala vec je garant kao i u slicnim konstrukcijama ona tu samo da filtrira malo ton, da to malo oboji, a izvor distorzije su garant diode, kao u pedalama. Osim ako nije kao stari Gallien Kruegeri i onaj Blue Tone, pojacalo puno FET-ova koji simuliraju meki clipping lampi, a i kako bi se to ukombinovalo sa lampom neznam (nisam Elektroinzinjer). To je garant kao oni Marshall Valvestatei i Randalli, cisti tranzistorac sa lampom zarad marketinga. Istini za volju oni prvi Marshall VAlvestateovi (serija 8000) su bili jebacka pojacala svakako, cak ih je i Schuldiner do smrti koristio, ali nisu nesto sto treba platit vise od 200 zelenih nikako.

Posteno pojacalo = minimum 4 stagea. S tim da bi u pravilnom hibridu lampaskog predpojacala i tranzistorskog snagasa tu morala biti i jedna lampa za eq/tone stack, te ako je marshallovske konstrukcije PI (phase inverter) lampa. Pogledaj bilo koje posteno lampasko predpojacalo (znaci da lampe u istom rade na punoj voltazi i nema dioda i IC-eva u signalskom putu, bar ne kao clippera) i vidjet ces da ima minimum 3 lampe. Marshall JMP1 pa cak i ADA MP1 su lazna lampaska predpojacala. U prvom je lampa kozmetika ko i u ovom Laney-u, a u potonjem lampe rade na minimalnoj voltazi kao u jeftinim pedalama "sa lampama". Nije svaka lampa koja sjaji zlato, samo one koje rade na full plate voltazi (240 volti, a haj to stavi na pod nekome ispod nogu :P , nije nemoguce al je skupo ).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 24. 08. 2011. 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Moondust wrote:
Lee B Yatz wrote:
Moondust wrote:
hah a jbg, sto se mene tice isto mi ne treba nista premudano od efekata za metala, barem ovo sto ja ganjam i volim svirati
al posto volim prangijati u prazno neki post rokić, onda bi mi dobro doslo gomila nekih delayeva, reverba i zajebancija :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=72dZhVuw ... ure=relmfu


Sranje mu ti dilejevi, moji su stoputa bolji a ni moji nisu sad bas nesto, al su mu one dvije glave i mesa kabinet prva liga.


sta ti imas od delay papa, kakva su ti iskustva inace s delay i reverb papama? kontam ugrabiti onaj delay sto malcho prodaje na ovim RP oglasima. barem dosta za sad za vrlo razumnu cijenu.


Imas moje sve pedale na slici u onoj temi o pedalama ovdje. Al da ti skratim muke imam:

Eventide Timefactor
Boss RE-20
Behringer VD400

Mislim da bi ih sve mjenjao za Strymon Timeline. A mozda i ne bih, zavisi. Imao sam i Behringer EM600 (kopija Line6 Echo Park) al sam je zijanio. Reverbi su mi Rack verzije striktno (Behringer V-Verb i Yamaha REV500) i ovaj sto ga imam na pojacalu, ali ima i Boss RE-20 neku krlja oprugu u digitalnom domenu koja meni okej zvuci.

Da pare nisu predmet ogranicenja najvjerovatnije bih uzeo Eventide Space, mada nisam nesto odusevljen odredjenim boljkama TimeFactora koje sigurno djeli i Space jer je to isti aparat, samo drugi softver. Nije ni onaj Strymon Bluesky los, a mnogi hvale Neunaberov WET. Od jeftinijih reverba sigurno Behringerov RV600 (kopija Line6 Verbzilla) koji je bolji od originala dobrano. A i onaj TC Electronic Hall of Fame (kao i Flashback Delay) mnogi hvale jer ih mozes na USB pristekat i ubacit im drugaciji algoritam emulacije. Nisu ni nesto pretjerano skupe te TC toneprint pedale.

Neznam koji Behringer DD on prodaje (400, 100, ili 600). Kakogod 400 i 100 imaju samo kozmeticke razlike (plavi ili crveni LED) s tim sto su te prve Behringer pedale (100 serija) malo slabasnih potenciometara pod rukom. Ja imam jednu i radi dobro doduse. Oboje su klonovi Boss DD-3 koji je onako standardni digitalni delay. Nista posebno ali sasvim solidno. DD600 je klon DD-6 ili 5 nemogu se sjetit, i ne znam koliko je klon uspio (taj ima vise opcija). Ako hoces moju preporuku za dobar digitalac za male pare koji ces zadrzat dugo, potrazi Ibanez DE-7, neces se razocarat. Jedino budi spreman da ce mu prekidac riknut sto nije strasan problem za zamjenit. Inace ovisno o cjeni nemogu nista reci protiv Behringerovih DD pedala, samo se pazi onog Vintage Time Machinea. Karina. Ni nalik na EHX DMM ( to je vec analogni delay koji vrijedi imat u svakom slucaju, pogotovo onaj sa Tap Tempo opcijom al to se brzo rasprodalo i sad vec privlaci kolekcionarske cjene, oni novi u manjim kucistima, memory boy i memory toy su mi bezveze). Neznam kakv je onaj novi Danelectro FAB delay, ali Danelectro FAB Echo je bio zasnovan na PT2399 chipu kojeg ces nac u mnogim skupim "butiknim" digitalnim delayevima, iako je Dan Echo striktno za "Slapback" zvukove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 28. 08. 2011. 14:49 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
http://www.goranguitars.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 18. 10. 2011. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
MK Guitars

http://www.youtube.com/watch?v=QhJ34na5Gn0

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003040166364


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Domaci Proizvodjaci Instrumenata
PostPosted: 12. 01. 2012. 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Vidio sam dva Q.Rich (Jajce) do sada.
U fazonu PRS, Gib LP nešto tako...

Odlične gitare. Priznajem da sam maštao da mi napravi jednu Custom dženžer gitaru... možda čak i bariton pa da sajle razvlačimo...

Što se tiče MK (Novi Travnik), ovu bih tak rado posjedovao

Image

Ima, ne vidim jeste li gore pisali

ZS Guitars (Modriča)
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group