Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Hardcore/Nu metal iz Bugojna, trenutno neaktivni ali se uskoro sprema comeback :)

Jedan od prvih i najstarijih Nu bendova u BiH (zajedno sa Revolt,Beware,Clown)..
Ispočetka djeluju kao hiphop grupa, da bi se kasnije prešaltali na dobar i žestok Nu sa dosta HC primjesa, a nakon toga zaglibili skroz u HC vode..

Jedan od prvih alternativnih bendova u Bugojnu, koje je tada imalo dosta dobrih punk bendova..

Image

Medju prvim Nu metal bendovima u BiH,koji su furali i tadasnji nu imidz

Image

Kasniji HC radovi,i zestoke svirke i moshanje

Image

POSLUÅ AJTE pjesmu "Korijen" ;-)

http://www.myspace.com/minmasin

(Za sve fanove Biohazard,Deftones,Coal Chamber,4Lyn..)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:34 
Korijen je jebena himna!!! :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
al fakat ee 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nastupali smo s njima, vokal im bio pravi MC :D .

Nisam čuo od njih ništa od Ex-Yu Rocksa na Vlašiću a tad sam ih i zadnji put slušao.

Ima li išta za download od njih?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:48 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
sad-zasad samo ova stvar "Korijen" sa myspace-a..Al' uskoro trebam dobiti njihove starije pjesme (one iz HC perioda, nazalost nisu snimljene one Nu stvarke), pa cu vam sendat ;-)
Beton su bile,prave nabrijačine 8)

A u Bugojnu su nastupali svake 2 sedmice, i jednom su nastupali sa nekim travničkim bendom, neki rap/rock, mislim da su se zvali "Channel 4", znaš li nešto o tome i ima li kakvih snimaka..?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
A u Bugojnu su nastupali svake 2 sedmice, i jednom su nastupali sa nekim travničkim bendom, neki rap/rock, mislim da su se zvali "Channel 4", znaš li nešto o tome i ima li kakvih snimaka..?


:lol: , pa (i) na to sam mislio kada sam rekao smo nastupali s njima - na Channel 4. Ali ja sam već bio out kad je došla na red svirka po Bugojnu i bh turneja.

Na myspace-u imaš samo jednu pjesmu:

http://www.myspace.com/channel4smoke


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 22. 01. 2010. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
sorry,nisam upucen bas :razz: fina je svirka bila, channel su nastupali prvi, taj neki rap/rock fazon, clean gitare, i onda na refrenu ko zajedno pjevaju.. sjecam se neke stvari refren ide "povedi meee,tamo gdje je nebo plavo,i trava zelena", i mi se smijali tom stihu jer smo se prije svirke malo napušili trave :mrgreen:

a min mašin poslije njih,doslovno ih otpuhali,hc jebenica 8)

koja su to dobra vremena bila :) idem sad presluasti tu stvarku


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 23. 01. 2010. 12:54 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ja sam gledo canel 4 u holivudu u bug onda. jel to to? dobro je ono bilo. mislim dobre pjesme. cini mi se da se debeli basista napusio previse pa ih je ono bas zajebavo i ofirno ispado. srao po pjesmama, da skratim.
a min masin - ja bi stvarno volio rec da su dobri, al su oni ono bas precijenjeni. srednja zalost. i dok su bili crnci. meni bezveze. al eto ako neko voli to tako da je svaka pjesma ista i da su obuceni ko nu metalci sta bi insan.. izvolite


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 24. 01. 2010. 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Haha svirali su u slozi tamo 2002 il 2003... Nisu bili losi.
Zapamtio sam ih po tome sto je lik (pjevac) cesto govorio "bugojno hardcore..."
Shega mi bila prava, cuj bugojno hardcore... hahahahhaha
Beton!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 24. 01. 2010. 01:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
prejako ... hocel bit uskoro jos kakvih snimaka?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 24. 01. 2010. 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
bice uskoro tih nekih starih snimaka,o tom potom..pokusavam naci te neke garazne snimke (ali bukvalno garazne),ima jedan lik u bugojnu to..

@Bad::Brain, taj lik,pjevac, je inace reper :) ima i neki svoj album,i to.. a to bugojno hardcore, ne vidim nista lose i smjesno u tome, kada ima i Tuzla-Hardcore, samo sto su se ovi bugojanci previse nabrijali na NYC bagru :razz:

@djeco, slazem se, ako nista "Channel 4" koliko god amaterski ili neusvirani bili, svirali su AUTORSKE pjesme (niti jedna obrada),a to fakat cjenim.. a "Min mašin" su isto tako radili svoje pjesme,kakve god bile,bile su njihove,i bilo je energije neke,svirali su često,ponikli i druge bendove (ako se sjecas benda Mary's Mom),radili trudili se,ulagali,skupili pare od svirki,snimili pjesmu u studiju kod Šerbe, pa kakve god pjesme bile, to je za Bugojno bilo ono...za pohvalu.

Najjaca mi je scena bila kad su svirali na tim nekim manifestacijama,Bugojansko proljece i to,pa one scene kad oni stariji ljudi blehnu,pa polako odlaze...ili one seljanke sa izjavama tipa "onaj pjevač se samo dere" :) I miss that time


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 24. 01. 2010. 19:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
@djeco, slazem se, ako nista "Channel 4" koliko god amaterski ili neusvirani bili, svirali su AUTORSKE pjesme (niti jedna obrada),a to fakat cjenim.. a "Min mašin" su isto tako radili svoje pjesme,kakve god bile,bile su njihove,i bilo je energije neke,svirali su često,ponikli i druge bendove (ako se sjecas benda Mary's Mom),radili trudili se,ulagali,skupili pare od svirki,snimili pjesmu u studiju kod Šerbe, pa kakve god pjesme bile, to je za Bugojno bilo ono...za pohvalu.


Pa kad si čuo da rapperi obrađuju :lol: ? A ne, ozbiljno sad, kako smo sazrijevali tako smo željeli hip-hop prenositi živim instrumentima a i oni koji su svirali te instrumente mogli su šta naučiti o hip-hopu - tako da je to bila čista simbioza zdravog interesovanja i zanosnog eksperimentisanja. Meni je bilo dovoljno iskusiti taj doživljaj distorzije koji okida i nabrijava jebeno spitanje rima. To su ljudi kod nas i primjetili, koliko znam.

Još malo u off.: Je li iko slušao travnički bend Armat? I oni su svirali sa Mean Machine-om nekoliko puta. I isto, ponavljam, vokal MM je dobar MC, strava 8) . Imaš ti taj njegov album možda?

I još jedna stvar glede mješanja HC i nu metala - koliko znam, bar je do 2005. vladalo generalno mišljenje da je to isto. Ha Biohazard, ha American Head Charge - koga je bolio q o razlikama i koliko ih je imalo internet :) .

Sjebah temu sa offtopicom - ne zamjerite :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 24. 01. 2010. 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Dobar offtopic, ali imamo onu temu o Nu metalu, pa mozemo prozboriti koju oko tih veza Nu-HC (a toga ima dosta) 8)

Ono u vezi "Channel 4", kada sam rekao da cjenim sto su svirali samo autorske stvari, to sam rekao na osnovu toga što sam u životu vidjeo dosta bendove, koji stilski liče na Channel (bilo je takvih grupica i na ex-yu), pa su opet svirali dosta obrada RHCP, Faith No More, RATM, ili nešto drugo.. Ne znam jel' se to danas zove alter-hiphop, to što je Channel svirao? Bilo je funky dionica na gitari, reagge fazona, groovy bubnjanja, mislim cak i klavijature da su bile (neki lik sa dugom kosom?).

*Armat nisam čuo, ako ima gdje linkova, proslijedi ;-)
*Imam nekih par stvari od Levisa (Mean Machine), evo imaju neke i na youtube..

http://www.youtube.com/watch?v=ooDDMt39tWE (na ovom snimku se vide i neki bivsi clanovi Mean Machinea)

http://www.youtube.com/watch?v=BYBe6dlapVE&feature=related

Jako dobar hiphop


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 00:29 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
meni bi bilo zao da ne spomenemo dandruff od bugojanskih bendova. super tinejdjerski pank bend za feste. puno obrada ali i znala je atmosfera ludilo bit na svirkama. ja vala neznam da je neko prije njih sviro pankerutinu poslije rata u bu. tu je sviro djafer bubnjeve. sto je sad u krapa nui


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 14:20 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
sjecam se tog djaferovog benda,uu to je bas davno bilo,ja osnovna bio.. ko je jos svirao tu? bilo je i poslije nekih punk bendova..

evo azera i njegov bend "Mary's Mom" (punk/pop,alternative),spot za pjesmu "Zoka Srbin"
http://www.youtube.com/watch?v=iJC_JMTA5NA
poslije je napravio bend "Nemoj Sovat" imali su dosta svirki po Bugojnu, svirali obrade uglavnom..

Evo još nekih slika mašinaca,sa nastupa u Sarajevu,pa se mozda neki koji su bili i prepoznaju..

Image

Image

Image

Image

heheh mislim da je ovaj desno crni lik Nameless :lol: ili bar lici na njega :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 14:44 
Offline

Joined: 15. 12. 2009. 16:19
Posts: 20
Hajd ok, pjesma je uredu, al ne kontam kako danas uz ovakve programe za pravljenje kućnog studija nisu mogli bolje snimiti pjesmu :). Fakat, ako nekome treba pomoć vezano za programe tipa Cubase i sl. neka mi se javi pa ću vidjeti šta mogu učiniti. Ja sa Roland Cube-om i Jackson PS-4 napravim jedno 30 puta bolji zvuk od ove gitare (koja zvuči kao mašinica za brijanje). Hajd možda oni nisu imali Roland, al recimo u Cubase-u postoje desetine dobrih i čistih preseta za gitaru so mogli su to iskoristiti.

Eto, nemojte ovo shvatiti kao zlonamjernu kritiku, nego kao konstruktivnu.
pozz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 14:46 
kolko znam pjesma je daaaaavnooo snimljena :| il sam se ja zajebao?


Top
  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Moondust wrote:
kolko znam pjesma je daaaaavnooo snimljena :| il sam se ja zajebao?


nisi se zajebo ;-) pjesma je snimljena daavno, 2003 ili 2004 godine, ne znam tacno sad..
i niko od njih nije snimao preko kompjutera, nego su skupili neke pare od svirki, i snimili 2 pjesme u bugojanskom studiju "Hazard" (gdje snimaju lokalni pop i folk pjevaci, i neke lijeve grupe tipa Helios iz Livna, i sl..)..I mnogo im se isplatilo, dooosta kafica u bugojnu je te 2 pjesme cesto vrtilo (ali i ostale pjesme bugajanskih bendova,Mary's Mom,Legija,itd..)

znaci,oldschool ;-) taj studio je sranje,al su pjesme okej ispale


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 15:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Joj ova zadnja slika hahaha, jes ja mislim ono Nameless, jer vidim dosta poznatih ljudi, dok smo srednja škola bili, a izlazak se sveo na Sloga-Barhana-akademija-Teatar-Marquee, ovo ono. A nešto mi ko poznat ovaj bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mean Machine (Bugojno)
PostPosted: 25. 01. 2010. 22:40 
Offline

Joined: 15. 12. 2009. 16:19
Posts: 20
tjeskoba wrote:
Moondust wrote:
kolko znam pjesma je daaaaavnooo snimljena :| il sam se ja zajebao?


nisi se zajebo ;-) pjesma je snimljena daavno, 2003 ili 2004 godine, ne znam tacno sad..
i niko od njih nije snimao preko kompjutera, nego su skupili neke pare od svirki, i snimili 2 pjesme u bugojanskom studiju "Hazard" (gdje snimaju lokalni pop i folk pjevaci, i neke lijeve grupe tipa Helios iz Livna, i sl..)..I mnogo im se isplatilo, dooosta kafica u bugojnu je te 2 pjesme cesto vrtilo (ali i ostale pjesme bugajanskih bendova,Mary's Mom,Legija,itd..)

znaci,oldschool ;-) taj studio je sranje,al su pjesme okej ispale


ahaa sad kontam :) očito taj studio nije imao iskustava sa distorzijom :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group