Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 05:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 18. 06. 2004. 22:46 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
ba_DeXxTeR wrote:
alo ba... ljudi i neznaju da posotje domace metal grupe...
ja kazem svojim pulenima, ej jes slusho Toxicdeath il' Southern Storm? oni bleje u mene, kaje koji su ti to? e jebiga ljudi... treba nam festivala, koncerata... shta god... samo da se promovishu domace grupe... jbga :cry:


bas i to cemo pokusati promenuti !!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 06. 2004. 23:59 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
WALK wrote:
hm cekas katalog??
pa javi mail pa cu ti ga poslati!
Hvala Henneman!!
pa niko i nece nikada da nabavi metal cd jer ga niko i netrazi!!!
pa pokrenucemo mi i izdavacku kucu i izdavati domace metal bendove i to sto profesionalnije pacemo videti stacete onda naci za izgovor!
a tocemo izdavati samo zbog pravih fanova i grupa koje se trude da sve nepropane!!!


WALK svaka ti cast kad ti se da sve to radit :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2004. 06:46 
Offline
User avatar

Joined: 03. 05. 2003. 09:13
Posts: 161
Location: Sarajevo
Walk,
Svaka cast prijatelju!

Fight for Metal :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2004. 19:24 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
Undertaker wrote:
Walk,
Svaka cast prijatelju!

Fight for Metal :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 06. 2004. 20:19 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
WALK wrote:
bas i to cemo pokusati promenuti !!!


Care, ima da ti podignemo spomenik! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 06. 2004. 01:16 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
ba_DeXxTeR wrote:
WALK wrote:
bas i to cemo pokusati promenuti !!!


Care, ima da ti podignemo spomenik! :)


SORRY STO JE MALO DUZE ALI KOME JE MRSKO NEMORA CITATI!!!
ali evo par objasnjenja!

polako,sada je vreme da nesta uradimo pa kada reci budu sprovedene u dela onda ce biti vremena za hvale ili kudjenje :))
pa veruj da imam volje samo zbog veciti fanova i iskreni istomisljenika!
a najveca inspiracija je Rock Express jer oni su imali istu situaciju kao kod nas , i vremenom i sami vidite sta se desilo sve!!!
dosta se sedelo i kukalo vreme je da reci postanu dela ( a najavljivao sam da cemo poceti sa izdanjima i ostalim)!!
skupljao sam svaki fening koji sam dobijao ( radim sa ocem , ponesta od diskova , kada god zeznem staru pa i ona nesta ulozi) nisam mogao ici na velike koncerte jer sa morao (i jos uvek moram) raditi da bi sakupio koji dinar ( sa roditeljima je najgore raditi to je sigurno jer znam :)) , nije bilo izlazaka sa devojkom (kuca majka :)) itd itd .
necu da kukam vec ponosno kazem POKUSACEMO NESTA UCINITI ZA NASU METAL SCENU!!! a to mozemo samo uz pomoc Fanova , grupa i srece :)))
ovo sve sto radim pokusaj je da se vama ISKRENIM FANOVIMA omoguci sve ono sto mogu imati i ljudi van BiH i R.S ( trudimo se da cene budu sto pristupacnije koliko je god moguce ))) ,

da pokusamo da damo podrsku domacim bendovima koji imaju kvalitet ali nikakvu podrsku ( bez obzira sto neki pricaju da nema kvalitetni bendova , a itekako ih ima ali mi nemamo velika savremena studija , nedobijaju grupe veliku lovu za izdanja , nezgrcu milione na koncertima , VEC ulazu svaki svoj fening da bi kupili polovne istrumente , da bi nekako uspeli skupiti svoje pare da bi snimili nesta , pa makar i u najlosijem studiju (i na kompisu kod kuce) , odricali se svega da bi vezbali i vezbali!
PA DALI IM TREBA DATI PODRSKU ???
za mene je to suvisno pitanje!!!

ako se oni mogu svega odreci i uloziti svoje pare , pa mogu i ja nesta pokusati uraditi!
a uvek ce postojati onih koji ce pljuvati po svemu , koji ce piraterisati domace bendove , pa makr i propali u svemu ovome odradicemo to .
i ako sve ovo propane ( posle par izdanja bankrotiramo , a nadam se da necemo) , bar ce neko reci da je nekada postojao WALK Records , da su postojale Domace grupe , da je postojala scena , i to ce biti nesta za nas!!!
Svecemo to odraditi pa makar morali proci i glavom kroz zid ( sto ce verovatno biti uraditi u Opstini da bi sve prijavio :))

izvinjavam se sto je duze objasnjenj , nemojte ovo shvatiti kao kukanje vec jednostavno onako , ovo sve kazem iz ponosa , jer ponosim se sto postoje Domace grupe , Sto postoje iskreni fanovi koji sve to prate , sto postoji Metal scena (ma kakva bila) , Sto sam metalac i sto sam deo svega toga!
a svi smo deo toga bez obzira dali smo fanovi , Promoteri , clanovi grupa ili bilo sta drugo vezano za metal : SVI SMO ZAJEDNO CELINA!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 00:06 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Uriel wrote:
Ma buraz slusaj, na stranu patriotizam i sve ostalo HALO - Toxicdeath jesu dobar bend, ali dobar demo bend koji nema jos uvijek formulu za sjajnim albumom! I to je jebena cinjenica! .

Nisi prijatelju u pravu.iako su ga produkcijom unistili "Contamination" ima pravo jakih momenata.vjerujem da toxic moze puno uradit ,mozda i najvise na nasoj sceni (ako je i uopste imamo).Kaze Nele da bi naredni trebao biti jos jaci.
mislim da nam ne fali toliko bendova koliko samih koncerata.Bio sam nedavno u Srebrenici(?!) gdje je agonize (istina uz par tehnickih problema ) svjetski odsvirao.Postavlja se pitanje da li uopste ima interesa za organizovanje nekog domaceg metal koncerta(da ne govorim festivala) ? tanko,bojim se.e tanko ce i bendovi dolazit.
A nije ni cudo:tuzlanski,kao i bendovi iz drugih dijelova BiH nemaju love dolazit na svirke u SA o svom trosku,dok organizatori (citaj:jebeni omar mjesecar i drugi omari) nece da cuju o pokrivanju troskova.e sad ,to sto su toxicdeath,necrophilisma,agonize,genocide 200* boli od svih poprokera sto tu sviraju to nije bitno.ma jebes ti tu zvijezdu koja se vrti na tv 99!
haha, mozda ih je i strah od onda kad je Krv razvalila u Slozi
sto se tice walkrec. znam covjeka od prvih dana kada se poceo baviti distribucijom i tacno znam kako je napredovao od distroa sa piratima do danas.svaka cast!keep the metal faith alive.
Mislim da se nista nece promijeniti dok oko scene ne pocnu raditi ljudi koji zive metal,a njih itekako ima.
sve do tad ce nas biti sve manje , koncerata rjedje, a pjesme tipa :"E ba,sta ima ba" sve vise


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 03:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Msilim da je generalni problem, ne u tome sto nema dovoljno metalaca. Nego sto nema dovoljno ODANIH metalaca.

Nema ljudi koji ce se pokazat sa tih jebenih des do dvaest maraka (koje popiju SVAKE sedmice u kafani) jednom u dva mjeseca na pravo jebenom koncertu.

Moze bit u Bosni svasta od najboljeg ekstremnog andergraunda, ali pozeri i djecica vise vole ic gledat hladno pivo i kukat kako je nightwish sviro u Zagrebu a nije u Rajvosa.

Jebo vas Nightwish.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 12:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
KoldVoid wrote:
Nema ljudi koji ce se pokazat sa tih jebenih des do dvaest maraka (koje popiju SVAKE sedmice u kafani) jednom u dva mjeseca na pravo jebenom koncertu.


Jebo vas Nightwish.
slazem se pogotovo sa ovom zadnjom recenicom :twisted:
ali ja licno nemam 20 maraka da ih tek tako propijem ili kupim original - puno para - licno volim da odem na koncert domacih bendova (svake nedelje) ali jebi ga nema se pa nema - i WALK (izvini) al jebi ga skini se ljudima sa vrata - nemaju pare za leba a ti zapeo sto ne kupujete originale

inace par origala koje imam sam uglavnom dobio i to su strani originali u kojima imam booklet slike tekstove gluposti
a par domacih koje posedujem su sranej samo slika i to je to a oce isto para kao maideni :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 12:40 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
KoldVoid wrote:
Moze bit u Bosni svasta od najboljeg ekstremnog andergraunda, ali pozeri i djecica vise vole ic gledat hladno pivo i kukat kako je nightwish sviro u Zagrebu a nije u Rajvosa.

Jebo vas Nightwish.


eto meni prvom je manji problem (tacnije vise volim) izdvojit neku lovu za kakav aranzman za nightwish koncert negdje vani neg dati 12KM za benediction. i mislis da me je sramota zbog toga? brate mozda sam ja ogranicen u muzici al nista vise od tebe... i to je sigurno :? mislim meni je stalo do extremnog undergorund-a kao tebi to nepoznatih grupa iz prog pravca pa onda koji si ti kurac da mi popujes o tome?!? i sad zsam zbog toga manji metalac :? - ma prezivjecu i to vjeruj mi ;)

Stanko wrote:
i WALK (izvini) al jebi ga skini se ljudima sa vrata - nemaju pare za leba a ti zapeo sto ne kupujete originale

inace par origala koje imam sam uglavnom dobio i to su strani originali u kojima imam booklet slike tekstove gluposti
a par domacih koje posedujem su sranej samo slika i to je to a oce isto para kao maideni :evil:


jebiga ljudi al ako vam je toliko glupo kupit domaci original onda koji vrag uopste ih morate imati. mislim nesto sto ne vrijedi (inace pisljivih 5 eura) sto vam se mora nalaziti u "mp3 kolekciji"?

ima toliko domacih (ex-YU) bendova koji zavrjedjuju paznju bilo da se radi o demo bendovima ili onima s ugovorom. sanatorium mi je bolji drazi od kojekakvih slayera ili metalika, psychoparadox mi je naj death bend, may result naj black bend uopste. ako je to nekome smijesno, sta mu mogu. kazem da je sve stvar licnog ukusa i na kraju izbora i ne vidim zasto bi se neko zajebavao zato sto pazi molim te voli nightwish a ne neki (po njemu) true bend. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 12:55 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
mystified wrote:
jebiga ljudi al ako vam je toliko glupo kupit domaci original onda koji vrag uopste ih morate imati. mislim nesto sto ne vrijedi (inace pisljivih 5 eura) sto vam se mora nalaziti u "mp3 kolekciji"?

nijedan nije pisljivih 5 eura svi su skuplji, a inace ja ne zaradjujem vec moram od matorih da uzimam pare - ako mi se svidja bend uzecu ga na mp3, jednostavno nema se para.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 15:35 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Psychoparadox ti je 5 ili 6 eura, toxicdeath isto tako. Vjerujem da ni ostali isu nesto puno skuplji. Sto se mene tice, ne volim izletiti lovu a da ne znam sta kupujem, prvo poslusam mp3 i ukoliko me imalo zainteresuje, razmiljsam o eventualnoj kupovini orginala.
go Ogi go :pivo:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 15:57 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 21:31
Posts: 51
Location: Lukavac/Sarajevo
mystified wrote:

eto meni prvom je manji problem (tacnije vise volim) izdvojit neku lovu za kakav aranzman za nightwish koncert negdje vani neg dati 12KM za benediction. i mislis da me je sramota zbog toga? brate mozda sam ja ogranicen u muzici al nista vise od tebe... i to je sigurno :? mislim meni je stalo do extremnog undergorund-a kao tebi to nepoznatih grupa iz prog pravca pa onda koji si ti kurac da mi popujes o tome?!? i sad zsam zbog toga manji metalac :? - ma prezivjecu i to vjeruj mi ;)


ovo k'o da sam ja napiso :) potpisujem 100%.
a sto se tice domacih original cd-ova. nije mi nikad zao dat za original cd koji mi se svidja (npr. southern storm). a s obzirom da nisam neki veliki ljubitelj death/thrash scene ne preopterecujem se time. mada, ako bi vec ustali u odbranu domacih bendova (najcesce d/t pravca) kupio bi te cd-ove pa makar ih nikad i ne presluso. jebiga, meni se stvarno rijetko sta svidja od extremnijeg metala. ali ako treba podrska, i ako cemo u njoj ucestvovat svi - sto da ne.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
KoldVoid wrote:
Jebo vas Nightwish.


bravo!
pa ja bi radije vidio SS i Toxicdeath nego Nightwish... blah


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 06. 2004. 23:47 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
Kao prvo Hvala APHAZEL!!!
pa nas razvoj je dosta zapetljan ali mislim da nepredujemo :D

da slazem se treba svi zajedno da pocnemo da radimo za metal!
jer pojedinac (pojedinci) nemogu nesta uraditi sami!!
a sto se tice koncerata to se slazem upotpunosti!!!
ja sam veruj mi jos davno poceo da ganjam dozvolu sa organizovanje koncerata (Znaci dozvola da mogu organizovati koncert to sve prijaviti policiji i opstini i da me boli kur** da se nebojim da ce upasti neko i rasturiti koncert) ali bio sam pra puta u opstini i prvi put su rekli da nema takve delatnosti i da moraju da pitaju ministarstvo kultur , drugi put su rekli da nisu dobili odgovor od njih i tako davali neke bezveze odgovore!
izgleda da njima nije da dobiju koji dinar !!
trenutno sam prezauzet da nastavim ganjati to ali izganjacu to pa makar i morao nekoga ubiti u opstini pa da malo obrate paznju!


sto se tice to da nemaju pare da kupe leba HM!!
postoji slazem se , ali odkud pare da se kupuju velike kolicine pirata ,MP3 itd!!!!???
e sada kako ja objasnjavam stvar!
zbog cega ljudi kupuju orginal Patike??
zbog kvaliteta jeli?
pa tako je i kod orginala!!!
vidi odakle ljudima pare da puse?
odakle ljudima pare da piju sok , sto nepiju vodu?
znaci za sve se moze naci pare a ne i za metal!
pa jebiga ja to neopravdavam!
kada bi svako kupovao MP3 sta mislis koliko bi postojala scena?
koliko bi grupa postojalo??
dali bi uopste neko i snimao ista ??
Coca Cola postoji zato sto se puno prodaje !
adidas postoji sto se dobro prodaje!
pa tako i metal!!!
i domaceg orginala nema iznad 13 KM!!!(druga stvar ako kupujes u nekom shopu koga boli kurac za metal)!!!
a stari veruj da ja crncim kao lud , radim sa ocem od 7 do 22h (nekada i duze) svaki dan eventualno nekada u mesecu imamo 1-2 nedelje odmora ,svaki dinar sto zaradim ulozim u diskove (znaci sve svoje plate a mogu ti reci da nisu nesta) a svo ostalo vreme posveti metalu (diskovima i ostalom) i sada hoces reci da je tebi teze sto dobijes neki dinar od roditelja da kupis neki orginal nego meni sto crncim po citav dan ( limarski poslovi , znaci penjanje po krovovima fizikanlija) sav izgorim , pokisnem ili se smrznem ??
nema nikakvi svadja to je realnost!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
mystified wrote:
eto meni prvom je manji problem (tacnije vise volim) izdvojit neku lovu za kakav aranzman za nightwish koncert negdje vani neg dati 12KM za benediction. i mislis da me je sramota zbog toga? brate mozda sam ja ogranicen u muzici al nista vise od tebe... i to je sigurno :? mislim meni je stalo do extremnog undergorund-a kao tebi to nepoznatih grupa iz prog pravca pa onda koji si ti kurac da mi popujes o tome?!? i sad zsam zbog toga manji metalac :? - ma prezivjecu i to vjeruj mi ;)


Bujrum jarane. Ti plati dvije glave pa idi u Purgeraj il Pestu il Beograd pa gledaj Najtvis. Znas kad ce ti doc u Rajvosa il Tuzlu? Kad na vrbi rodi grozdje. Take (Najtvis) boli KURAC sto ovdje ima zagorjelih metalaca i da bi mogli napravit lud koncert samo da jednom pregrizu debeli danak koji uzimaju na svakom nastupu. Al to nije bitno, bitno je da je tebi dobro jel de? E pa onda se nemas sta zalit.

A mi ce mo do tada da organizujemo i da uzivamo i da se furamo kako je Bosna striktno andergraunderska zemlja :D I to za desetinu onoga stos ti platit da budes u dvadesetom redu, iza jedno 200 13-godisnjakinja i balavaca na Najtvisu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 21:31
Posts: 51
Location: Lukavac/Sarajevo
KoldVoid wrote:
mystified wrote:
eto meni prvom je manji problem (tacnije vise volim) izdvojit neku lovu za kakav aranzman za nightwish koncert negdje vani neg dati 12KM za benediction. i mislis da me je sramota zbog toga? brate mozda sam ja ogranicen u muzici al nista vise od tebe... i to je sigurno :? mislim meni je stalo do extremnog undergorund-a kao tebi to nepoznatih grupa iz prog pravca pa onda koji si ti kurac da mi popujes o tome?!? i sad zsam zbog toga manji metalac :? - ma prezivjecu i to vjeruj mi ;)


Bujrum jarane. Ti plati dvije glave pa idi u Purgeraj il Pestu il Beograd pa gledaj Najtvis. Znas kad ce ti doc u Rajvosa il Tuzlu? Kad na vrbi rodi grozdje. Take (Najtvis) boli KURAC sto ovdje ima zagorjelih metalaca i da bi mogli napravit lud koncert samo da jednom pregrizu debeli danak koji uzimaju na svakom nastupu. Al to nije bitno, bitno je da je tebi dobro jel de? E pa onda se nemas sta zalit.

A mi ce mo do tada da organizujemo i da uzivamo i da se furamo kako je Bosna striktno andergraunderska zemlja :D I to za desetinu onoga stos ti platit da budes u dvadesetom redu, iza jedno 200 13-godisnjakinja i balavaca na Najtvisu.


interesantno....a sta bi ti rekao recimo na jedan slayer, iron maiden, metallicu.....ma bilo koji bend??? i njih "boli KURAC sto ovdje ima zagorjelih metalaca i da bi mogli napravit lud koncert samo da jednom pregrizu debeli danak koji uzimaju na svakom nastupu". mislim sad jel se zalazes da slusamo samo bendove koji dolaz u BiH ili....? u cemu je fazon?
a za nightwish, mislim bespotrebno je se svadjat oko misljenja i ukusa. shvatam da ne volis nightwish, da vise volis benediction, ali shvati i ti da ima ljudi koji vise voli nightwish, a ne pisaju po benedictionu. (citaj: JA)
i u svakom slucaju cu doci na koncert benedictiona, ako nista da podrzim razvoj metal scene u BiH.
p.s. nemoj shvatit kao uvredu, ali moram proturjecit jednom ovakvom postu. totalna glupost.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 04:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Koji tebi seraf fali. Ha najtvis, ha metalika, ha slejer....

Sve je to isti kurac.

Jebo kapitaliste, support underground.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 09:56 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 21:31
Posts: 51
Location: Lukavac/Sarajevo
KoldVoid wrote:
Koji tebi seraf fali. Ha najtvis, ha metalika, ha slejer....

Sve je to isti kurac.

Jebo kapitaliste, support underground.


ma nemam pojma al nisam zalio ni feninga potrosenog na maiden (a spicko sam oko 200 KM), i radije bi ponovo otisao na koncert tog ili pribliznog kalibra za te pare nego na benediction za 12 KM. moras shvatit da nismo ovdje svi da sirimo underground scenu. naravno podrzavat cu je uvijek koliko mogu al meni benediction ne moze popisat pored maidena, helloweena, nightwisha, d. theatera, symphony x-a i da ne nabrajam dalje. De gustibus non
est disputandum.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Znas kad ce ti doc u Rajvosa il Tuzlu? Kad na vrbi rodi grozdje.

Koji tebi saraf fali? Zasto bi iole poznatiji, kvalitetniji profesionalan band i dolazio kad se zna kakav i bio odaziv? Zbog 30 iskrenih obozavatelja i jos 200-300 koji bi dosli reda radi? U bilo kojoj rupi u njemackoj moze se okupiti vise ljudi. I sta tu sad ima lose? Sta je lose u tome sto maideni traze 50KM za kartu? Ne moras otici ako mislis da je puno ili da se ne isplati. Niko to ne tjera, i zato ako imas problema istresaj ih negdje drugo.
Ko da cijena za benediction nebi bila veca da znaju da mogu napuniti kosevo.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group