Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:39

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 537 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next
Author Message
 Post subject: Agonize (BiH)
PostPosted: 29. 12. 2002. 20:33 
Agonize su tuzlanska black/death metal grupa, zapoceli sa radom 1997 godine.Do sada su snimili jedan album The Chosen One, PROMO CD ( sa novim vokalom) te sada spremaju novi, drugi album.Na Heineken Music Festu (2002g) osvojili su nagradu za najbolju death metal izvedbu.
Sta vi mislite o njima?

http://www.myspace.com/agonizeband


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2002. 09:37 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
pa jedan od najbolji bh. death metal bendova


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 12. 2002. 17:20 
bas tako.ja uvijek kazem kako su se stormovci ufurali kad misle da su najbolji metal band u B&H, a koliko ja znam za AGONIZE se najvise proculo i u hrvatskoj ( po B&H, narocito Tuzla su jako cesti svirkama)...Ne kazemd a stormovci nisu dobri, ali sve oko njih je prenapuhano... :twisted:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 12. 2002. 17:34 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Agonize su zakon i definitivno nas najbolji ekstremni metal bend (ovo da oni Stormovci odmah ne graknu :lol: ). Odlicno zvuce kako studijski tako i uzivo i znaju napraviti odlicnu atmosferu na koncertima. Sto mi se narocito svidja je to sto dosta cesto sviraju i stvarno se najvise u BIH trude za metal. Nadam se da ce i u '03 nastaviti ovim tempom i zelim im svu mogucu srecu.
BTW na srtanici je i intervju s Hatom 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 12. 2002. 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
Pravo dobar bend!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 12. 2002. 20:40 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Anonymous wrote:
bas tako.ja uvijek kazem kako su se stormovci ufurali kad misle da su najbolji metal band u B&H, a koliko ja znam za AGONIZE se najvise proculo i u hrvatskoj ( po B&H, narocito Tuzla su jako cesti svirkama)...Ne kazemd a stormovci nisu dobri, ali sve oko njih je prenapuhano... :twisted:


I ja sam tako mislio dok nisam cuo 1999. :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 01. 2003. 16:05 
cula sam ja 1999 i studijski i uzivo i opet kazem-nista posebno-za razliku od agonize koji moze napravit fenomenalnu atmosferu, imat fantasticne solaze itd itd...


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 01. 2003. 23:56 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Je li ovo diskusija o Agonizeu ili o Stormu?
Imamo tako malo metal bendova i sad tu negirate neke koji su kvalitetni zbpg nekih vasih razloga, sto neko voli vise heavy ili nesto ekstremnije i zesce. Sta to fali Southern Stormu ili Agonizeu? Nista, odlicna su oba benda.
Gia, izvini ali je li to mozda solaze Storma ne valjaju?
I dajte podrzite BH metal bendove, ako to vec ne mozete, onda ne morate pljuvati ili vrijedati one koji se isto trude za nasu malu metal scenu, a imaju itekako kvalitete i potencijala.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 01. 2003. 18:31 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Darkman wrote:
Je li ovo diskusija o Agonizeu ili o Stormu?
Imamo tako malo metal bendova i sad tu negirate neke koji su kvalitetni zbpg nekih vasih razloga, sto neko voli vise heavy ili nesto ekstremnije i zesce. Sta to fali Southern Stormu ili Agonizeu? Nista, odlicna su oba benda.
Gia, izvini ali je li to mozda solaze Storma ne valjaju?
I dajte podrzite BH metal bendove, ako to vec ne mozete, onda ne morate pljuvati ili vrijedati one koji se isto trude za nasu malu metal scenu, a imaju itekako kvalitete i potencijala.


Tako je!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 01. 2003. 18:49 
izivni gdine Darkman, al ja nikad nisam rekla da southern storm ne valjaju.jos na pocetku (pogledaj rnr-online forum) rekla sam da su to dva totalno drugacija muzicka pravca i da su obje grupe fenomenlane (ipak, meni je agonize drazi).kako god, ljudi su ipak sta god ja rekla za agonize odmah ubacivali " a meni je bolji southern storm".pogledaj sam pa onda meni ensto pricaj.nisam ja uopste za njih nista rekla osim da su se svi zakacili za njih kao...
uredu?????


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 01. 2003. 19:49 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
OK je naravno. samo sam ja mozda pogresno skontao kad si rekla za razliku od Agonizea koji mogu napraviti fantasticnu atmosferu, imat fantasticne solaze, to mi je nakako zvucalo kao da dionice na gitarama kod southern storma manje vrijede.
i ja se apsolutno slazem s tobom i isto me tako nervira kad spomenes Agonize, sto ti odmah petero za oci skoce i kazu, ma Southern Storm je hiljadu puta bolji, a niko ne moze konkretno argumenitirati, ili se svodi na onu primitivnu joj previse se dere na vokalima, kao da nikad nisu culi za ekstremne vokale, kao da jedino clean vokali postoje i jedini valjaju.
a vrijeme ce pokazati ko je bolji, odnosno najbolji BH metal bend...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 01. 2003. 18:04 
od grupe dobila sam informaciju da agonize sada aktivno rade na snimanju novog, drugog po redu albuma.album bi trebao sadrzati ( za sada) 9 novih pjesama + INTRO i snima se u profesionalnom sudiju.izdavanje je planirano za 2-3 mjeseca, ako ne bude komplikacija niti tehnickih, privatnih problema...


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 01. 2003. 18:14 
OK je naravno. samo sam ja mozda pogresno skontao kad si rekla za razliku od Agonizea koji mogu napraviti fantasticnu atmosferu, imat fantasticne solaze, to mi je nakako zvucalo kao da dionice na gitarama kod southern storma manje vrijede.
i ja se apsolutno slazem s tobom i isto me tako nervira kad spomenes Agonize, sto ti odmah petero za oci skoce i kazu, ma Southern Storm je hiljadu puta bolji, a niko ne moze konkretno argumenitirati, ili se svodi na onu primitivnu joj previse se dere na vokalima, kao da nikad nisu culi za ekstremne vokale, kao da jedino clean vokali postoje i jedini valjaju.
a vrijeme ce pokazati ko je bolji, odnosno najbolji BH metal bend...
_________________
fraternally yours, 666


sto se ovoga tice ja se u potpunosti slazem.kad god kazem agonize odmah krenu bolji je southen storm i jos najgore kad kaze "ma vokali su grozni" i porede glas vokala agonize sa vokalom southern storma.pa ljudi, to nije normalno.oni ne da se malo razlikuju! vokali kod death metala ne poznaju drugo i kad mi kaze ensto takvo dodje mi da se ubijem.vecina njih ne shvata da je agonize i southern storm tesko porediti zbog razlicitosti muzike koju sviraju.agonize su ekstremni, death metal, a southern storm heavy metal u kojem se osjeca nostalgija za nekim tamo rock n roll sedamdesetim godinama.velika razlika...veeeelika...


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 01. 2003. 01:15 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Super, znaci ubrzo novi album od agonizea, a zatim i promotivni koncerti, ma genijalno. pa nam ti Gia javi kad gude definitivno gotov i kad ga preslusas kakav je (iako fanovi vec znaju kakav ce biti 8) ). A mogla bi kad izadje i recenziju za Rock Planet napisati (samo objektivnu 8) ), naravno ako imas volje i ako ti se da...

A ovo u vezi razlicitim metala pravaca, mislim da nije ispravno sve trpati u isti kos. A ovo u vezi Storma me podsjetilo na Maiden, isto tako pomenes neki death, nemoj slucajno black metal bend, odmah svi graknu Maiden ono, Maiden ovo, kao da ni jedan drugi bend ne postoji i nijedan drugi metal pravac. Svi znamo da je Maiden genijalan, ali to ne znaci da ne trebamo druge bendove i stilove slusati i samo jedan forsirati. A da su rockerima Madien i Storma drazi, to je dosta jasno i logicno...

BTW sto ne postavljas postove kao registrovana, a ne kao gost? Ima to svojih prednosti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 01. 2003. 00:55 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
eh...da krenem redom.agonize sad kaze imaju problema s bubnjarem ( "vrazji" tiho... :)), ali bit ce to ok.ja sam se bas neki dan vidjela s gitaristom (tonijem) ide to nekako, valjda ce bit brzo gotovo pa posto su mi komsije nece bit frka medju prvima nabavit taj novi album.kad ga dobijem...obecavam napravit cu recenziju ( ali objektivnu :)) bit ce tesko jer su oni meni i vise nego dragi pa tako i sve pjesme, ali bit cu nemilosrdna :))
jel ok?
:D
p.s. obecali su solsiticki u tuzli napravit nakon drugog albuma.sta da kazem ; ODBROJAVAM DANE DO TAD!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 01. 2003. 02:05 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Evo uhvatit cu te za rijec :D Ozbiljno volio bi da ti, jos kao veliki fan nam napises recenziju za stranicu i to medju ostalim recenzijama novog albuma Agonizea. Dobar je to izazov kad ti je neki bend drag, a inace jako dobar, pisati recenziju... Bit ce super, za nas, za fanove Agonizea, za bend, za posjetioce...
Nego kad bi otrpilike mogao biti taj koncert u Tuzli? Je li kao i album, za neke 3 sedmice, ili nesto kasnije? Pretpostavljam da ce ubrzo nakon toga i u Sarajevu napraviti svirku.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 01. 2003. 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
eh za koncert nisam sigurna.oni to sad snimaju pa kad bude gotovo, onda naravno ide promocija.vjerovatno ce ici prvo tuzla pa sarajevo, zenica itd.kad ce zavrsit i bit koncert, zaista ne znam :(...
a kad zavrse imat cete recenziju jer su ljudi fenomenalni i nije meni problem pisati za njih ( dok bi za southern storm bio problem) i posto sam cula vecinu pjesama tj, 6 od devet mogla bi vec pcoet nesto sastavljat...salim se :) znam da su pjesme fenomenalne i da se puno razlikuju od onih sa the chosen one jer svaka ima svoj identitet, nesto po cemu je lako mozes zapamtit, melodicnije se, zvuk bolji da ne nabrajam ( ja vec posela pisat recenziju :)), a i oni vjeruju u ove pjesme pa me ne bi cudilo da ugrabe kakav ugovor...nadam se...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 01. 2003. 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Gia wrote:
eh za koncert nisam sigurna.oni to sad snimaju pa kad bude gotovo, onda naravno ide promocija.vjerovatno ce ici prvo tuzla pa sarajevo, zenica itd.kad ce zavrsit i bit koncert, zaista ne znam :(...
a kad zavrse imat cete recenziju jer su ljudi fenomenalni i nije meni problem pisati za njih ( dok bi za southern storm bio problem) i posto sam cula vecinu pjesama tj, 6 od devet mogla bi vec pcoet nesto sastavljat...salim se :) znam da su pjesme fenomenalne i da se puno razlikuju od onih sa the chosen one jer svaka ima svoj identitet, nesto po cemu je lako mozes zapamtit, melodicnije se, zvuk bolji da ne nabrajam ( ja vec posela pisat recenziju :)), a i oni vjeruju u ove pjesme pa me ne bi cudilo da ugrabe kakav ugovor...nadam se...


E ja ovo zovem pravim fanom :wink: . Svaka Cast.
Inace sto se tice samog benda ne bih nista govorio jer ne znam nista o njima (iskreno receno bes me nesto i ne zanimaju ) pa necu da grijesim dusu. Nego kad bi svaki nas bend imao ovakve fanove k'o sto je Gia pa kakvu bi smo samo metal scenu imali 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 01. 2003. 23:11 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
E kad bi imali...
Tad bi i Madjarska imala more.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 01. 2003. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
hvala :)
ogi, da ti kazem nesto, stvarno trebas poslusati agonize.ne kazem ja to samo onako, ali ljudi su stvarno vrijedni paznje...mozes otici na http://www.agonize.tk i imas par pjesama mp3 format.poslusaj samo jednu, onda neces ogrijesit dusu :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 537 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group