Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 06. 06. 2024. 17:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Vlad Tepes (Francuska)
PostPosted: 05. 03. 2005. 22:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Meni licno ubjedljivo najkvalitetniji bend famoznog LLN kruga. Bend koji je uspio sa nenadjebivim stilom velicati Black Metal u njegovom izvornom smislu. Vlad Tepes su kombinirali dinamiku i estetiku ranog (prva dva albuma) Bathory-a sa podloscu i erozivnom produkcijom tipicnom za LLN scenu, no ono sto fascinira je njihova potpuna kontrola i virtuoznost u prirodnom razvijanju melodike (koja je vise tipicna za bendove ko Iron Maiden nego bilo kakav "ekstremni" metal) i slatkastih, paganskih gitarskih marseva (ako se ko sjeca "The Rite of Infernal Invocation" od Gorgoroth-a, znate sta pricam), te blesavih i nezaobilaznih "bljuvotina" solaza.

Po meni najbolji radovi su im dva splita (sa Belketre-om i Torgeist-om), te War Funeral March. Iako cesto znam poslusat i neke od njihovih hejbet kanta butlega, ta dva splita u ipak najblize reprezentativnim snimcima, ako je to ikako moguce zamisliti na jednom LLN izdanju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 03. 2005. 23:36 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
koji kurac je LLN?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2005. 00:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Les Legions Noires (The Black Legions) - Krug bendova koji su postojali (postoje) u bliskoj saradnji ranih i srednjih 90-ih u domovini im Francuskoj. Zesci kult. Originalna izdanja velike cetvorke (Mutiilation, Vlad Tepes, Belketre, Torgeist) su tradicionalno najskuplji eBay metal rariteti :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2005. 18:07 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
imam samo War funeral March, i odličan mi je!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 10. 2005. 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Osobno, ne shvaćam zašto ste toliko fascinirani LLNom. I to malo što znaju svirati, izgubi se zbog očajne produkcije. Pusti ti veličanje BMa u izvorniku, ja svoje uši radije hranim nekim drugim zvukovima. Da su ikad snimili ijedan full lenght album, možda bi mi bili draži.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 10. 2005. 22:22 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
Eto ti sad...ljudi uglavnom hrane mozak preko ušiju,ali ako se neko zadovoljava sitošću ušiju,možda se nije dobro nahranio. :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 11. 2005. 01:51 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Astrofaes wrote:
Osobno, ne shvaćam zašto ste toliko fascinirani LLNom.


Niko fasciniran. To bi trazilo skupljanje i onih ostalih 30 i kusur il koliko vec projekata, pa spominjanje istih. Ja sam cuo oko sest koji su bili vanstandardno kvalitetni, a jedno deset kompletnih govnarija takodjer. Vlad Tepes se po meni istice kao najbolje koncipiran.

Astrofaes wrote:
I to malo što znaju svirati, izgubi se zbog očajne produkcije.


Kako kome, nekad je sama produkcija upravo kljucna za atmosferu.


Astrofaes wrote:
Pusti ti veličanje BMa u izvorniku, ja svoje uši radije hranim nekim drugim zvukovima. Da su ikad snimili ijedan full lenght album, možda bi mi bili draži.


Kake fakat veze ima dal je neko snimio full-length il saku splitova? Hrani ti usi cim hos ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 11. 2005. 20:42 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Djecojed wrote:
Niko fasciniran. To bi trazilo skupljanje i onih ostalih 30 i kusur il koliko vec projekata, pa spominjanje istih. Ja sam cuo oko sest koji su bili vanstandardno kvalitetni, a jedno deset kompletnih govnarija takodjer. Vlad Tepes se po meni istice kao najbolje koncipiran.


Vlad Tepes je definitivno nešto najbolje što je ispalo iz LLN-a,ali opet kada slušam njih, ma koliko oni htjeli svojom produkcijom stvoriti atmosferu mizantropije ili votever, ja od šitne produkcije ne čujem glazbu. To je isto kao da je prekrasna pjesma napisana mikroskopskim slovima; ona može biti najlijepša pjesma na svijetu, ali se ja mučim da ju pročitam.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 11. 2005. 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ljepota je tu sasvim nerelativna. Vlad Tepes je odvratno ruzna muzika, kakav bi Black Metal trebao biti u principu. Glazba u antiglazbenoj ambalazi.

A sad, ja sam srasto ko bleker na kasetama under the sign i the return koje mi je Grosho snimio sa ploce negdje prije pet godina. Nakon tih tretmana Vlad Tepes sjajno zvuce...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2005. 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Djecojed wrote:
Ljepota je tu sasvim nerelativna. Vlad Tepes je odvratno ruzna muzika, kakav bi Black Metal trebao biti u principu. Glazba u antiglazbenoj ambalazi.

A sad, ja sam srasto ko bleker na kasetama under the sign i the return koje mi je Grosho snimio sa ploce negdje prije pet godina. Nakon tih tretmana Vlad Tepes sjajno zvuce...


Ima nešto u tome. Vlad Tepeš nije glazba koja bi se trebala slušati na CD-ima; sigurna sam da je doživljaj bolji ako je na kaseti koja se ionako izronda slušanjem, pa na kraju neznaš jel to krljav bend ili kazeta ronda.

Nekako se nebih složila da je Vlad Tepeš esencija BM-a, i da bi BM trebao biti samo nekakva kakofonija. Glazba je ipak umjetnost, a umjetnost podliježe nekim estetskim sudovima, koje u ovom slučaju Vlad Tepeš ne prolazi. Da bi se bilo ''underground'', po mome mišljenju, nije potrebno snimati u garaži; esencija BMa je za mene(jer umjetnost kao takva, pa i glazba je nužno subjektivna) tamna strana ljudske svijesti, spoznaja prirode i unutarnji svemir. Nije tu toliko bitna produkcija, atmosfera se može i drukčije stvoriti. Nihilizam se sigurno ne nalazi u lošoj produkciji.

Vlad Tepeš jest underground. Kad pitaš prosječnog klinca navučenog na Borgire jel sluša VT-a, on će reći ''nikad čuo.'' Zašto? Sigurno ne zato što nije dovoljno ''true'', jer danas je glazba relativno dostupna svima. Možda zato što je bend doista smeće na koje nitko s imalo ukusa ionako ne obraća pažnju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2005. 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
VT, kao ni BM, nije kakofonija, ima motive koji se regularno, u blues/rock maniru ponavljaju u jednoj strukturi. To sto je za tebe BM je krajnje nebitno jer nije dio finalnog proizvoda sa zvucnog aspekta. To je sasvim podlozno licnoj interpretaciji. Kausticna, garazna nije neophodno losa produkcija. Losa produkcija je onda kada ne pase materijalu i cilju. U slucaju VT-a se to nemoze reci.

Jebe mi se dal je andergraund il nije, a ako je bend "doista smece", BM je prepun smetljofila...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2005. 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Djecojed wrote:
VT, kao ni BM, nije kakofonija, ima motive koji se regularno, u blues/rock maniru ponavljaju u jednoj strukturi. To sto je za tebe BM je krajnje nebitno jer nije dio finalnog proizvoda sa zvucnog aspekta. To je sasvim podlozno licnoj interpretaciji. Kausticna, garazna nije neophodno losa produkcija. Losa produkcija je onda kada ne pase materijalu i cilju. U slucaju VT-a se to nemoze reci.

Jebe mi se dal je andergraund il nije, a ako je bend "doista smece", BM je prepun smetljofila...


Dobro, to što si rekao stoji from your point of view. No možeš li mi pojasniti u kojem kontekstu se taj element garažne produkcije javlja unutar samog koncepta koji zastupaju VT? :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 11. 2005. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
U kontekstu bestijalne atmosfere koju korozivnost zvuka produkcie proizvodi. Ruzna muzika za ljude ruzne iznutra i izvana...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 11. 2005. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Djecojed wrote:
U kontekstu bestijalne atmosfere koju korozivnost zvuka produkcie proizvodi. Ruzna muzika za ljude ruzne iznutra i izvana...


Ako je to za ružne ljude, ona no wonder što mi nije sjelo. :wink:
Its not meant for me. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 11. 2005. 07:53 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
maybe BM aint meant for you in general...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 11. 2005. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Djecojed wrote:
maybe BM aint meant for you in general...


Maybe I am a too jolly person. :D
VT svakako nije za mene.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 11. 2005. 17:06 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
Astrofaes wrote:
Djecojed wrote:
maybe BM aint meant for you in general...


Maybe I am a too jolly person. :D
VT svakako nije za mene.


dobro podnosis ove trve napade :twisted:

libija ba, cura je polozila, popusti malo :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 11. 2005. 21:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eki...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 12. 2005. 01:39 
Offline

Joined: 05. 12. 2005. 01:31
Posts: 1
ovaj bend je sranje... eto i moj prvi post :ave:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2005. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
nadamo se daje i zadnji


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group