Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 04:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 03. 03. 2005. 19:12 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="Uriel"][quote="heretik Rajko"]A da,umalo da zaboravim...svima onima kojima je Anthems u srcu,HLADNO preporučujem da se potrude da nađu švedskog agonistu Emperora. Bend se zvao MISTELTEIN,a njihov prvi album:RAPE IN RAPTURE.Ukoliko imate poteškoća sa pronalaženjem istog,kontaktirajte me. Hail Satan!!! :twisted:[/quote]

Se sjecas sjeba kad si dosao kod mene i ja reko jebote sto sam cuo dobru stvar na kompilaciji?
Nakon toga nista vise nije bilo isto!


[size=24]MISTELTEIN RULES[/size][/quote] DA.To je došlo kao neko oslobađanje.Od pameti sigurno ne,od toga smo davno oslobođeni.Apsolutna prekratnica,Boro.I zašto ne širiti onako poslanički (hahaha)pozitivnu energiju oko sebe?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 03. 2005. 01:12 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
za sve fanove in the nightshade eclipse emperora, preporucujem spanski EMPTY - A source of hollow essence, jedina 'boljka' je sto su sve melodije odsvirane na gitarama, keyboardless...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Emperor (NorveÅ¡ka)
PostPosted: 23. 03. 2010. 02:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Izgleda da je i samo pravilo na ovom forumu da topici o najboljim i najkvalitetnijim bendovima budu totalno u kurcu.
Cugalo se malo danas, i bas pricam s prijateljom o Emperoru.
Malo koji bend je tako protrgao i obrnuo moje shvatanje muzike uopsteno poput Emperora.
Sto bi rekli nasi ljudi, nikako nemogu da prebolim sta se desilo s tim istim bendom, i kako je ta citava scena pala kurcu za usi.
Nakon ritualnog konzumiranja Nightside i Anthemsa par puta danas u krugu prost nemogu da vjerujem sta su ovi ljudi radili i svirali, takav romantizam, pa cak sta vise ona djecija neiskvarena naivnost, jedino tako izgleda i moze funkcionisat ovakva muzika.
Malo je toga s cim covjek moze uporedit ova dva remek djela, najbliza poredenja bi za mene definitivno bila rani burzum, i Dark Medieval Times od Satyricona. Koji opet stvara isti osjecaj, ali na potpuno drugaciji nacin :mrgreen: .
Jednostavno sam morao da istresem dusu jos jednom ovdje, no nek mi neko pokaze bend koji ce ovo ponoviti, pa makar ja ne znam jel krajem ovog second wave-a i nestala skoro sva muzika koja je bila spomena vrijednja.
Danas Ihsahn nesto svira i petlja, tehnicki besprijekoran gitarista svakako, ali majstore nestao je taj umjetnicki duh koji je upravo i znacio Emperor.
A nije da ce ovo ko procitati, al eto nek stoji tu, stob rekli ono od zaludenika za zaludenike :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Emperor (NorveÅ¡ka)
PostPosted: 23. 03. 2010. 02:53 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
Rietas wrote:
Izgleda da je i samo pravilo na ovom forumu da topici o najboljim i najkvalitetnijim bendovima budu totalno u kurcu.
Cugalo se malo danas, i bas pricam s prijateljom o Emperoru.
Malo koji bend je tako protrgao i obrnuo moje shvatanje muzike uopsteno poput Emperora.
Sto bi rekli nasi ljudi, nikako nemogu da prebolim sta se desilo s tim istim bendom, i kako je ta citava scena pala kurcu za usi.
Nakon ritualnog konzumiranja Nightside i Anthemsa par puta danas u krugu prost nemogu da vjerujem sta su ovi ljudi radili i svirali, takav romantizam, pa cak sta vise ona djecija neiskvarena naivnost, jedino tako izgleda i moze funkcionisat ovakva muzika.
Malo je toga s cim covjek moze uporedit ova dva remek djela, najbliza poredenja bi za mene definitivno bila rani burzum, i Dark Medieval Times od Satyricona. Koji opet stvara isti osjecaj, ali na potpuno drugaciji nacin :mrgreen: .
Jednostavno sam morao da istresem dusu jos jednom ovdje, no nek mi neko pokaze bend koji ce ovo ponoviti, pa makar ja ne znam jel krajem ovog second wave-a i nestala skoro sva muzika koja je bila spomena vrijednja.
Danas Ihsahn nesto svira i petlja, tehnicki besprijekoran gitarista svakako, ali majstore nestao je taj umjetnicki duh koji je upravo i znacio Emperor.
A nije da ce ovo ko procitati, al eto nek stoji tu, stob rekli ono od zaludenika za zaludenike :D

Procitao! Omiljeni mi bend pored Bathor.ja; sta reci... O tehnickim mogucnostima i atmosfericnosti koju je stvarao ovaj bend uopste ne treba ni diskutovati. Ono sto su uradili mnogi nazivaju kvazipederlukom, izdrkavanjem po gitarama, mjesanjem neke progresivnosti sa blackom ( od Anthemis.a pa nadalje itd ) ali neka mi neko ponovi onu prljavstinu iz Wrath Of The Tyrant-a ili onako savrsen album kao In The Nightside Eclipse ja cu dat sta god. Je, steta je sto se raspadose i sto vise ne sviraju ali nada ostaje... nekad, jednog dana... mozda se ponovo oformi taj Holly Eperor


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Emperor (NorveÅ¡ka)
PostPosted: 02. 08. 2013. 14:56 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
http://www.terrorizer.com/news/news-new ... -returned/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group