Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 10:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Blaze
PostPosted: 26. 05. 2003. 21:11 
Offline
User avatar

Joined: 20. 05. 2003. 20:03
Posts: 31
Location: Sarajevo
sta mislite o ovom bendu nazvanom po frontmanu, nama svima poznatom iz ere druge polovine '90tih u bednu Iron Maiden? slusa li iko Blaze?
solo odlicno zvuci, live mu je nevjerovatno dobar. svima je pokazao da je odlican pjevac i frontman.
pisite sta mislite o njemu ,ako ga neko zna dok je jos bio u Wolfsbaneu, zatim, u Iron Maidenu pa sad solo.
nekako mi kao Blaze najbolji. istina meni je bio perfektan i na The X Factoru i Virtual XI. ima specifican glas, slusljiv i ugodan za uho. ma super je on 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 05. 2003. 22:04 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Dosada nisam imao priliku poslušati Blazea solo, što bih jako volio. Što se tiče Maiden ere, oba albuma su solidna, nastupi uživo su također solidni (iako Blaze nikada neće moći otpjevati Bruceove pjesme onako kako to Bruce odradi)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 05. 2003. 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2003. 01:02
Posts: 559
Location: Visoko
Snake wrote:
Dosada nisam imao priliku poslušati Blazea solo, što bih jako volio. Što se tiče Maiden ere, oba albuma su solidna, nastupi uživo su također solidni (iako Blaze nikada neće moći otpjevati Bruceove pjesme onako kako to Bruce odradi)


Jos jedan istomisljenik :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2003. 00:25 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
ma Blaze je super!
dobro nema glas ko Bruce pa da moze na taj nacin interpretirati pjesme na kojim je Bruce pjevao. a inace, na X Factoru i Virtual XI odlicno zvuci, zato sto su i pjesme prilagodjene njegovom glasu.
ako vam nije mrsko stvarno se vrijedi potruditi i naci neki njegov solo album. ili jos bolje ovaj live. milina slusati 8)
ma Blaze je car 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2003. 11:52 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
bah... mislim da na ovom topicu nece biti svadje, svi se slazemo da je blaze odlican vokal :wink:

silicon messiah i tenth dimension su genijalni albumi, u zadnje vrijeme bas i nije bilo puno klasicnih heavy albuma pa je ovo doslo u pravo vrijeme. po meni, ova dva solo albuma su puno bolja od x factora i virtual xi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2003. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Da...Blase jednostavno ima drugaciji glas od Brucea, ne obavezno i losiji...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 06. 2003. 12:32 
Offline
User avatar

Joined: 20. 05. 2003. 17:53
Posts: 54
ovaj covjek je veliki zakon. The X Factor i Virtual XI su odlicni albumi, s odlicnim vokalima.
njegov solo isto dobar, ako ne i bolji. u svakom slucaju bolji od Dickinsonovih solo albuma.
X Fatctor i Virtual XI su mi mnho bolji albumi od prethodna dva s Dickonsonom. No Prayer For The Dying je njihov najlosiji album. jedino bas valja istoimena pjesma, a tu jsu i njihove najgluplje pjesme: Bring Your Daughter...To The Slaughter, Tailgunner, Holy Smoke i Hooks In You , po meni cisti promasaj. nekako ko da su ga prekokurca snimili, i Bruce je u poredjenju s ostalim lose otpjevao. a ni Fear Of The Dark nije nesto puno bolji (ni pjevanje na nekim pjesmama nije bas tako dobro), ali tu je vanserijska Fear Of The Dark, uz jos dobre Afraid to Shoot Strangers, i Childhood's End pa eto i Wasted Love. ispod prosjeka kad se sve skupa pogleda... za razliku od Seventh Son Of A Seventh Son gdje nema lose pjesme. naravno i Brave New World je extra album. a meni i ovi s Blazeom.
a problem Bayleyem kod Maidena je bio taj sto nije mogao na istom nivou otpjevati Bruceove pjesme, nemaju istu boju glasa, to svi znamo. Bruce je bolji pjevac, to je jasno. ali mi skroz glupo pljuvati po Blazeu kao sto mnogi to rade. evo ovdje takvih nema ili se jos nisu pojavili...
Bayley je car!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2003. 12:20 
Offline

Joined: 01. 06. 2003. 10:30
Posts: 75
Mirso wrote:
problem Bayleyem kod Maidena je bio taj sto nije mogao na istom nivou otpjevati Bruceove pjesme, nemaju istu boju glasa, to svi znamo. Bruce je bolji pjevac, to je jasno. ali mi skroz glupo pljuvati po Blazeu kao sto mnogi to rade. evo ovdje takvih nema ili se jos nisu pojavili...
Bayley je car!


Mislim da oni koji pljuju po Blazeu automatski pljuju i po Maidenu, jer Blaze je odlican pjevac i svidjalo se to nekome ili ne on je neizostavan dio ere zvane Iron Maiden!, a to da je odlican pjevac pokazao je na x factoru i vir. x.

Bas me interesuje dali ce se pojaviti neko ko se ne slaze sa nama :o


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2003. 12:27 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
[Eddie] wrote:
Mislim da oni koji pljuju po Blazeu automatski pljuju i po Maidenu, jer Blaze je odlican pjevac i svidjalo se to nekome ili ne on je neizostavan dio ere zvane Iron Maiden!, a to da je odlican pjevac pokazao je na x factoru i vir. x.

Bas me interesuje dali ce se pojaviti neko ko se ne slaze sa nama :o


Tako je :!: :!: :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2003. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
[Eddie] wrote:
Mirso wrote:
problem Bayleyem kod Maidena je bio taj sto nije mogao na istom nivou otpjevati Bruceove pjesme, nemaju istu boju glasa, to svi znamo. Bruce je bolji pjevac, to je jasno. ali mi skroz glupo pljuvati po Blazeu kao sto mnogi to rade. evo ovdje takvih nema ili se jos nisu pojavili...
Bayley je car!


Mislim da oni koji pljuju po Blazeu automatski pljuju i po Maidenu, jer Blaze je odlican pjevac i svidjalo se to nekome ili ne on je neizostavan dio ere zvane Iron Maiden!, a to da je odlican pjevac pokazao je na x factoru i vir. x.

Bas me interesuje dali ce se pojaviti neko ko se ne slaze sa nama :o


kao Å¡tp rekoh, virtual XI mi je najbolji album...
ne kužim zakaj puno ljdui ne podnosi blazea... btw. upravo sad slušam the x factor :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 06. 2003. 23:23 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Kitz ShadowLord wrote:
[
ne kužim zakaj puno ljdui ne podnosi blazea...

iskreno, ni ja. sta ces, ima svakakvih ljudi :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 06. 2003. 19:51 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
btw. na mejdenovoj je stranici bilo bruceu postavljeno neko pitanjce ili tak nekaj u smislu blazea (čak mislim u negativnom kontekstu), da bi sam bruce the allmighty :) odgovorio: show the man some respect... i još nekaj, čini mi se da ga bruce cijeni....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 11. 2003. 14:14 
Offline

Joined: 07. 11. 2003. 14:08
Posts: 1
Location: Danska
Dobar je Blaze, sluso sam ga ja dosta. Born as a stranger je fina pjesma, The Brave je isto dobra pjesma, sve u svemu nije los iako se ne slazem da su neki kvalitetan live bend, poslusajte izvedbu The Trooper-a i bice vam jasno o cemu govorim


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 11. 2003. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
dobijam za koji dan jedan album
videcemo


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 11. 2003. 23:12 
Offline

Joined: 19. 10. 2003. 22:27
Posts: 483
Location: Podnovlje
da slazem se sa svima da je odlican pevac a takodje mi se svidjaju solo projekti!
ima smisla !
i upravo netreba pljuvati po nijednom pevacu koji je morao da nastavi solo karijeru!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2004. 19:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
da budem iskren,meni je on omiljeni IM pjevac


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2004. 21:53 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
E iskreno nisam nikad sluso te solo albume tako da ne mogu nista pricat, a cekam da Stankec kaze sta on misli (posto su nam ukusi oko muzike nekako slicni) a on to nikako da uradi :)
Ona 2 maiden albuma sta ja znam nisu losa, al posle Bruca ljudima valjda tesko da se naviknu na nesto novo, nesto drugacije. Recimo i ja poistovjecujem maiden sa Dickinsonom, i ona prva 2 albuma su dobra gdje pjeva di Anno al mi se opet ne mogu poredit sa onih 4-5 albuma koji idu iza njih ili sa Brave new world-om i opet ne mogu reci da je di Anno los pjevac. Ista stvar je i sa Blazom :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 23:13 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Blaze je odlican, oba albuma na nivou, live jos bolji, i cekam sad Blood & Belief da cujem, po pricama je navodno jos bolji


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 23:30 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
dobar,dobar...Stvarno dobar! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2004. 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
Stanko wrote:
dobijam za koji dan jedan album
videcemo
od ovog posta sam dobio dva i blaze je dokazao zasto je pevao u maidenima :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group