Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 05. 06. 2024. 00:37

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 234 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 01:36 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
no_username wrote:
biafra wrote:
10 dotjeranih poena za no_username!




btw, danas sam se toliko isprepadala na slikama jedne ribe na fcb kako se upropastila dredovima, pirsinzima i općenito izgledom...*ebala je njena furka kad prepada sve živo okolo :shock:


ne kontam :roll: :roll:
al bas,jedino mi bih bilo jasno ukoliko ta djevojka ima 10 pirseva na faci,odnosno ukoliko je pretjerala sa furkom...sve sto je previse i sto je pretjerano je neukusno i ofirno,mislim da se sa tim vecina slaze.......ono sto meni ne ide u glavu jeste cinjenica da se danas sve vise metalaca pocinje utopljavati s sredinom,barem kada je rijec o izgledu..istina,da je izgled relativna stvar,istina je DA JE MUZIKA NAJBITNIJA,al nekako mi je logicno da ukoliko zivis metal onda se poistovjecujes sa istim u svakom pogledu pa i po pitanju izgleda!AL' NE!! dodjes na svirku (posebno je to slucaj u sarajevu) likovi a posebno trebe (veliki broj njih) apsolutno se ne razlikuju (govorim o izgledu) od Ä‘ibera u akvi i slicnim krkanskim lokacijama...kako je krenulo jos malo pa ce biti IN roza,ljubicasta i slicne mrske boje..
tolko mi je idiotski kad cujem od neko ko ima npr. 19 ili 20 god. izjavu tipa "ma ja sam to isfuro" ono,kao ja sam preslusao sve zivo("al u kurcu"),ja sam sad ozbiljna osoba i shodno s tim tako i izgledam :roll: ,a takve izjave su vrlo ceste!
kako god,nek se nosi kako ko hoce,ja imam svoj stav o tome,i vjerovatno cu jos dugo godina izgledati onako kako sam izgledao u npr. sedamnaestoj god.tako mi odgovara,tako se dobro osjecam,i imam osjecaj da sve sto vise vrijeme prolazi,da sam sve vise nalozen :razz: ...METAL DO GROBA!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 01:41 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Ma joj stari, u svemu imaju nijanse. Ja recimo ne hodam uvijek u cizmama sa koznjakom sa prisivkama, ne sto me je stid il sta ja znam vec, nego jednostavno dojadi i to, naravno nisam u ljubicastom il sta ja znam vec al nekad sasvim izgledam normalno i ne-metalski sto nije nikakav problem. Jedino sto sam cupav to je uvijek tako.
A preletio sam malo raspravu i moram reci samo jednu stvar, ja generalno volim djevojke koje sa ukusom ukomponiraju sve te metal stvari u svoj stajling, na kraju krajeva koliko god mi pricali o tome niko ne voli vidjeti metalku u nekoj muskoj majici koja joj nimalo ne stoji.
Ali eto, nek svako radi sta hoce, al mislim da generalno nema svrhe nekog ubjedivat u bilo sto jer svako na kraju radi sta mu se svida i oblaci se kako mu je cejf.
A tema je metal i satanizam, ono baj d vej.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 01:50 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Rietas wrote:
Ma joj stari, u svemu imaju nijanse. Ja recimo ne hodam uvijek u cizmama sa koznjakom sa prisivkama, ne sto me je stid il sta ja znam vec, nego jednostavno dojadi i to, naravno nisam u ljubicastom il sta ja znam vec al nekad sasvim izgledam normalno i ne-metalski sto nije nikakav problem. Jedino sto sam cupav to je uvijek tako.
A preletio sam malo raspravu i moram reci samo jednu stvar, ja generalno volim djevojke koje sa ukusom ukomponiraju sve te metal stvari u svoj stajling, na kraju krajeva koliko god mi pricali o tome niko ne voli vidjeti metalku u nekoj muskoj majici koja joj nimalo ne stoji.
Ali eto, nek svako radi sta hoce, al mislim da generalno nema svrhe nekog ubjedivat u bilo sto jer svako na kraju radi sta mu se svida i oblaci se kako mu je cejf.
A tema je metal i satanizam, ono baj d vej.

Imal ista ofinrije kad vidis metalku u muskoj majici :lol:
al ja nisam ciljao na to,da se razumijemo...
ni ja UVIJEK ne nosim cizme i maksimalnu crninu,mada se uglavnom tako obucem :mrgreen:al ne uvijek
jbg,stari svako ima svoje...meni taj look jos nije dopizdio :D
tako se najbolje osjecam...ne mora to biti full metal look,al je nekako godra kad vidim nepoznatog lika na ulici s nekim metal motivom :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 02:06 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Ma nek se oblaci kako hoce,samo nek da :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 02:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
lord krvolok wrote:
Ma nek se oblaci kako hoce,samo nek da :D


ukratko :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 03:45 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
lord krvolok wrote:
Ma nek se oblaci kako hoce,samo nek da :D

Haha to je to :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
medical murder wrote:
Rietas wrote:
Ma joj stari, u svemu imaju nijanse. Ja recimo ne hodam uvijek u cizmama sa koznjakom sa prisivkama, ne sto me je stid il sta ja znam vec, nego jednostavno dojadi i to, naravno nisam u ljubicastom il sta ja znam vec al nekad sasvim izgledam normalno i ne-metalski sto nije nikakav problem. Jedino sto sam cupav to je uvijek tako.
A preletio sam malo raspravu i moram reci samo jednu stvar, ja generalno volim djevojke koje sa ukusom ukomponiraju sve te metal stvari u svoj stajling, na kraju krajeva koliko god mi pricali o tome niko ne voli vidjeti metalku u nekoj muskoj majici koja joj nimalo ne stoji.
Ali eto, nek svako radi sta hoce, al mislim da generalno nema svrhe nekog ubjedivat u bilo sto jer svako na kraju radi sta mu se svida i oblaci se kako mu je cejf.
A tema je metal i satanizam, ono baj d vej.

Imal ista ofinrije kad vidis metalku u muskoj majici :lol:
al ja nisam ciljao na to,da se razumijemo...
ni ja UVIJEK ne nosim cizme i maksimalnu crninu,mada se uglavnom tako obucem :mrgreen:al ne uvijek
jbg,stari svako ima svoje...meni taj look jos nije dopizdio :D
tako se najbolje osjecam...ne mora to biti full metal look,al je nekako godra kad vidim nepoznatog lika na ulici s nekim metal motivom :)


Bitno je da se zna ciji je


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 13:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
medical murder wrote:
no_username wrote:
biafra wrote:
10 dotjeranih poena za no_username!




btw, danas sam se toliko isprepadala na slikama jedne ribe na fcb kako se upropastila dredovima, pirsinzima i općenito izgledom...*ebala je njena furka kad prepada sve živo okolo :shock:


ne kontam :roll: :roll:
al bas,jedino mi bih bilo jasno ukoliko ta djevojka ima 10 pirseva na faci,odnosno ukoliko je pretjerala sa furkom...sve sto je previse i sto je pretjerano je neukusno i ofirno,mislim da se sa tim vecina slaze.......ono sto meni ne ide u glavu jeste cinjenica da se danas sve vise metalaca pocinje utopljavati s sredinom,barem kada je rijec o izgledu..istina,da je izgled relativna stvar,istina je DA JE MUZIKA NAJBITNIJA,al nekako mi je logicno da ukoliko zivis metal onda se poistovjecujes sa istim u svakom pogledu pa i po pitanju izgleda!AL' NE!! dodjes na svirku (posebno je to slucaj u sarajevu) likovi a posebno trebe (veliki broj njih) apsolutno se ne razlikuju (govorim o izgledu) od Ä‘ibera u akvi i slicnim krkanskim lokacijama...kako je krenulo jos malo pa ce biti IN roza,ljubicasta i slicne mrske boje..
tolko mi je idiotski kad cujem od neko ko ima npr. 19 ili 20 god. izjavu tipa "ma ja sam to isfuro" ono,kao ja sam preslusao sve zivo("al u kurcu"),ja sam sad ozbiljna osoba i shodno s tim tako i izgledam :roll: ,a takve izjave su vrlo ceste!
kako god,nek se nosi kako ko hoce,ja imam svoj stav o tome,i vjerovatno cu jos dugo godina izgledati onako kako sam izgledao u npr. sedamnaestoj god.tako mi odgovara,tako se dobro osjecam,i imam osjecaj da sve sto vise vrijeme prolazi,da sam sve vise nalozen :razz: ...METAL DO GROBA!!



To je to brate!!! O tom ti ja pričam!! :D
Svaka rečenica ti je na mjestu.

E sad, jedina stvar što to u Sarajevu malo ko "živi". Većini je to samo muzika koju samo slušaju, odnosno hobby poslije škole kako bi to Libijac rekao. Najčešće ih do 25 nestane, puf, sve bilo furka (a to se vidi i po stavovima još i prije, npr. kad vidiš stavove/razmišljanja po forumu, u razgovorima uživo s tim ljudima itd. jednostavno im je općeprolazna furka koju ne žele sami sebi priznat i trude se na sve načine opravdat to a ne mogu).

Sarajevskih metalaca pravih je jako malo, premalo. Na ovom forumu aktivnih najmanje.
Tako da te to na koncertima ne treba čudit - slika i prilika Sarajlija. ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa jebiga ako gledate na to ko ZIVI metal i slicne furke, ja ne znam nikog zivog u gradu. svak ziv satra guzove od ispijanja kafa i slicnih mahalskih sranja po citav dan. jebiga ako je to metal onda sam ja panker :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Nis ti skonto bit priče prijatelju, tj. osnovu ovoga o čem ja i Senad pričamo. Al nea veze, 95% foruma ne konta. Ostalo je naša raja :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
a ja, ja nisam metalac :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
nidje veze, samo nisi shvatio o čem govorimo. i rekoh nisi jedini, većina vas ovdje to ne shvaća.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:16 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa ne, ispade po tom ti sto kontaju su metalci pravi sto zive metal, ovi sto ne kontaju su ta vecina koja nisu metalci nego isfuraju u 25 godini to itd...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Joj, Å eha... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 12. 01. 2010. 20:27
Posts: 417
Location: Sarajevo,Cazin
90%posto je to furka..kod nas je bilo desetak "metalaca",imali kosu do gujce,sad imaju oko 25godina,osisani,slusaju folk..i kad ih pitas sta bi oni :"sinko to ti je furka,proci ce i tebe"..a pitas ih sta su slusali,znaju nabrojat deset bendova i to pet domacih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hahaha jo tebe, bezze pricamo, mozda se ne kontamo najbolje al et... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
HomoAgricolus wrote:
90%posto je to furka..kod nas je bilo desetak "metalaca",imali kosu do gujce,sad imaju oko 25godina,osisani,slusaju folk..i kad ih pitas sta bi oni :"sinko to ti je furka,proci ce i tebe"..a pitas ih sta su slusali,znaju nabrojat deset bendova i to pet domacih.

a jebiga to je sad krajnost. to je furka mozda koja je trajala godinu dvije, ima takvih puno, al najcesce ostanu neprimjeceni. nece sigurno neko ko slusa metal 10-15 godina i vise ti rec da je furka nit ce slusat folk. moze se sisat (jebiga danas vecina metalaca i nema dugu kosu, to je totalno nebitno), malo drugacije mozda oblacit itd, al nece prestat bit metalac sigurno i govorit nekom drugom takve stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Slažem se... al odnosi se sve na ovo Senadovo o "ukpalanju/utapanju".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
E sad, jedina stvar što to u Sarajevu malo ko "živi". Većini je to samo muzika koju samo slušaju, odnosno hobby poslije škole kako bi to Libijac rekao. Najčešće ih do 25 nestane, puf, sve bilo furka (a to se vidi i po stavovima još i prije, npr. kad vidiš stavove/razmišljanja po forumu, u razgovorima uživo s tim ljudima itd. jednostavno im je općeprolazna furka koju ne žele sami sebi priznat i trude se na sve načine opravdat to a ne mogu).

Ljudski interesi evoluiraju. Ako neko slusa istu muziku sa 15 i 25 godina, mozda to govori o tome da se nije bas previse razvio kao licnost? Da se razumijemo, ja ne mislim ovo sto sam gore napisao. Al mi se ne svidja prica "ja nesto zivim, a ostali se furaju". Metal je furka. Svi se furaju, samo je pitanje do koje su mjere toga svjesni. Sve je to ok, i normalno, i za ljude. Neko slusao metal pa prestao, i sa kaze da mu je sa distance to sve bezveze. Pa sta, njegovo misljenje, njegovo iskustvo. Ne cini ga to nista manje vrijednim covjekom. U sustini se radi o jednom prilicno nevaznom momentu u citavoj zivotnoj prici.

Metalci bi trebali nauciti da umjerenije sude drugima. Al onda bi vjerovatno prestali biti metalci...


Last edited by Stargazer on 01. 03. 2010. 17:46, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal i satanizam
PostPosted: 01. 03. 2010. 17:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
A jebiga, nema fajde s vama raspravljat. :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 234 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group