Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 14:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 14. 11. 2008. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Kad sam ja bio mali Metalac, Thrash je bio dominantna forma.

Na teveu, na majcama.

Sad je opet tako.

Samo sto su onda, Thrash Metalci neminovno postajali grajnderi, dederi, blekeri...

Danas se stotine klinaca fura ekskluzivno na stvari koje su bile ludnica, al dok su oni bili u babinim gacama.

Isto ko i oni mladi fosili kojih vazda ima, trulezi po cmarkiju i teatru, za koje se "zesca" muzika svodi na Deep Purple.

Nebuloza.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 14. 11. 2008. 22:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
jes jes moj libijac, nema fajde od danasnjih metalaca :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 14. 11. 2008. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
je trenutno slusam NOCTURNAL BREED-ov, AGRESSOR i meni milina :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 15. 11. 2008. 19:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Hmm..Pa ja licno slusam i Thrash i Death. Ma da mi je najdrazi zanr Black Metal.
Kako god mislim da ta sama iskljucivost sto se tice danasnjih metalaca ima korijen u onim starijim ljudima koji su ustvari odrasli na tim albumima.Jer oni ne zele , ili jednostavno ne mogu shvatiti Black Metal.I to nije nista lose, oni to jednostavno ne slusaju.Ali vecina tih mladih kada tek pocnu slusati metal, slusaju ono sto stariji kazu.Samim tim preuzimaju i predrasude koje oni imaju prema extremnijim zanrovima koji oni deklarisu kao sranje.
Na kraju nemam nista protiv ljudi koji su iskljucivo orijentisani na Death ili Thrash metal.
Jedina stvar koja tu nije okej su te ogromne predrasude prema svemu sto nije u njihovoj domeni.I ne shvatam ljude koje nece poslusati neke stvari jer se nalaze u nekom zanru koji oni generalno ne vole.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 15. 11. 2008. 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
meni je to deklarisanje treser, bleker, hevijaner, deter i ostali -eri totalno bespotrebno
u redu ako u njegovom ili njenom muzickom ukusu se jedan zanr posebno istice, i vecina bendova dolazi iz te domene, al srat po svim ostalim...je ono van pameti, jer vjerovatno ni oni ne znaju koliko kvalitetnog metala propustaju samim tim sto ce reci da doom nije metal, da je black sranje i sl
- metal je metal sve dok nije new breed of metal :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 15. 11. 2008. 20:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Meni je to inače deklarisanje bezveze. Čuj metalac :lol: Znači ja, recimo, ako samo volim da gledam košarku sam košarkašica :lol: Bluzer prebio popera :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 15. 11. 2008. 21:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
_MisericorD_ wrote:
u redu ako u njegovom ili njenom muzickom ukusu se jedan zanr posebno istice, i vecina bendova dolazi iz te domene, al srat po svim ostalim...je ono van pameti


_MisericorD_ wrote:
metal je metal sve dok nije new breed of metal


ha ha ha, kul.
Vezano za to propuštanje dobrih bendova zbog stereotipa - pa ja znam da ih propuštam svakodnevno ali ipak i dalje najviše slušam bendove iz new breed pravca. Siguran sam da su Celtic Frost, Darkthrone, Tankard, Iced Earth, Dream Theatre i sl. bendovi koji sviraju odličnu muziku ali jednostavno mi se ne da slušati. Ne podnosim brutalni death, doom sporinu ni sekunde a black jednostavno nije "my cup of tea" ali ni ne serem po tim žanrovima (mislim kako ću kad ih ni ne slušam, možda malo po brutali i mogu, fakat mi se gadi SFU :lol: ).

Što se tiče tih furanja - pa jebiga, autoriteti se nameću, naravno da su to stariji likovi koje potenciraju stariju mjuzu i koje mlađi uzimaju kao role-modele, to je normalno. Pljuvanje po new breed-u mi je jasno kad je u pitanju nu metal. Ali valjda nisu ovi metalci koji po tom pljuju zaostali pa da ne znaju da je nu metal kao trend umro i da ga je zamjenio najviše emo i post-hardcore/rock mjuza.

Ma treba biti otvoren pa svašta poslušati. I bitno je kako ti neko prezentira bend. Mene su upravo priče na ovom forumu za Necrophagista i Nile (u stvari Striker je za to najzaslužniji) privukle da ih poslušam a od kad sam ih čuo nisam ih prestao slušati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 15. 11. 2008. 22:04 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
artredis wrote:
_MisericorD_ wrote:
u redu ako u njegovom ili njenom muzickom ukusu se jedan zanr posebno istice, i vecina bendova dolazi iz te domene, al srat po svim ostalim...je ono van pameti


_MisericorD_ wrote:
metal je metal sve dok nije new breed of metal


ha ha ha, kul.
Vezano za to propuštanje dobrih bendova zbog stereotipa - pa ja znam da ih propuštam svakodnevno ali ipak i dalje najviše slušam bendove iz new breed pravca. Siguran sam da su Celtic Frost, Darkthrone, Tankard, Iced Earth, Dream Theatre i sl. bendovi koji sviraju odličnu muziku ali jednostavno mi se ne da slušati. Ne podnosim brutalni death, doom sporinu ni sekunde a black jednostavno nije "my cup of tea" ali ni ne serem po tim žanrovima (mislim kako ću kad ih ni ne slušam, možda malo po brutali i mogu, fakat mi se gadi SFU :lol: ).

Što se tiče tih furanja - pa jebiga, autoriteti se nameću, naravno da su to stariji likovi koje potenciraju stariju mjuzu i koje mlađi uzimaju kao role-modele, to je normalno. Pljuvanje po new breed-u mi je jasno kad je u pitanju nu metal. Ali valjda nisu ovi metalci koji po tom pljuju zaostali pa da ne znaju da je nu metal kao trend umro i da ga je zamjenio najviše emo i post-hardcore/rock mjuza.

Ma treba biti otvoren pa svašta poslušati. I bitno je kako ti neko prezentira bend. Mene su upravo priče na ovom forumu za Necrophagista i Nile (u stvari Striker je za to najzaslužniji) privukle da ih poslušam a od kad sam ih čuo nisam ih prestao slušati.


Mudro veliš...Ono što stvarno može zajebati metalca i ogaditi mu ovu muziku za sva vremena je KONZERVATIVNOST.Nebitno za pravac,metal je kao jedno velika pijaca;jedan dan možeš uzeti banane,jedan jabuke,a bogme neki samo jedu banane ili samo jabuke.Kad se zasitiš potražiš nešto drugo,ali kod muzike je tu već druga stvar:oni koji duboko 'zarone' u neki žanr,i zasite se,i kada pođu tražiti nešto drugo,jednostavno ne mogu svariti određeni zvuk.Zato treba slušati razne pravce.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Vi pricate ko da ste na nekoj misiji...zelite neki cilj da ostvarite :lol:
Pola vas razmislja : "Ovo ne smijem poslusati..mozda mi se svidi..a to nece valjati jer ja sam tr00 "
a i kad vam se nesto svidi to vam je tesko priznati..

artredis je najnormalniji lik na forumu..ni za jedan bend ne sere..sto mu se ne svidja jednostavno ne pishe nista o tome i to je to..

ova rasprava nema nikakve veze sa temom..
I mene nerviraju likovi mojih godina (20) koji se furaju na neki old school iz 80-ih i ne prihvacaju nista novije..
jarane nisi se ni rodio tad!!!! kao on to osjeca nesto..
Libijac nisi ni ti zivio u to vrijeme..jedino ako nemas 40 godina :D
al bar si tu negdje..ti mozes pricati o tome kako te ova ili ona pjesma vraca u tinejdjerske dane kad si radio ovo ili ono..to ima smisla..al furat se samo zato sto je old school a nikakve veze nemas sa tim vremenom jer TO NISI DOZIVIO e to mi nema smisla..
U biti to je stil zivota.. ja sam old school prljavi thresher al odoh sad kuci moram doci do 12 mama me ceka.... smijesno..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 01:45 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
stari serator wrote:
Kad sam ja bio mali Metalac, Thrash je bio dominantna forma.

Na teveu, na majcama.

Sad je opet tako.

Samo sto su onda, Thrash Metalci neminovno postajali grajnderi, dederi, blekeri...

Danas se stotine klinaca fura ekskluzivno na stvari koje su bile ludnica, al dok su oni bili u babinim gacama.

Isto ko i oni mladi fosili kojih vazda ima, trulezi po cmarkiju i teatru, za koje se "zesca" muzika svodi na Deep Purple.

Nebuloza.

Sta fali Deep-u?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 01:58 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Striker wrote:
Vi pricate ko da ste na nekoj misiji...zelite neki cilj da ostvarite :lol:
Pola vas razmislja : "Ovo ne smijem poslusati..mozda mi se svidi..a to nece valjati jer ja sam tr00 "
a i kad vam se nesto svidi to vam je tesko priznati..

artredis je najnormalniji lik na forumu..ni za jedan bend ne sere..sto mu se ne svidja jednostavno ne pishe nista o tome i to je to..

ova rasprava nema nikakve veze sa temom..
I mene nerviraju likovi mojih godina (20) koji se furaju na neki old school iz 80-ih i ne prihvacaju nista novije..
jarane nisi se ni rodio tad!!!! kao on to osjeca nesto..
Libijac nisi ni ti zivio u to vrijeme..jedino ako nemas 40 godina :D
al bar si tu negdje..ti mozes pricati o tome kako te ova ili ona pjesma vraca u tinejdjerske dane kad si radio ovo ili ono..to ima smisla..al furat se samo zato sto je old school a nikakve veze nemas sa tim vremenom jer TO NISI DOZIVIO e to mi nema smisla..
U biti to je stil zivota.. ja sam old school prljavi thresher al odoh sad kuci moram doci do 12 mama me ceka.... smijesno..

Ja sam se rodio prije toga :mrgreen: i bio sam klinac kad je thrash puko :) i ja sam old school thrasher i old school deather :) i dok sam bio tinejdzer nista mimo metalike nije postojalo za mene il izvan thrasha a ni sam nisam imo pojma koliko sam propusto u muzici generalno (ne samo u metalu) sa mojom zatvorenoscu za samo jednu vrstu muzike...imam par starijih Amera na poslu koji isto slusaju metal (onaj stariji) i znaju da sam TEZI metalac i iznenade se kad pustim Jetro Toll ,Rare Earth ,Bjork :) , Prodigy
al zaprepastim ih kad cuju harmoniku na Emirovom Sevdah Metalu...jbg s vremenom se covjek mjenja sto ne mora znaciti da postaje meksi
ja sam odrasto na Whitesnake , Accept , Warlock , Scorps < priest , Maiden , Purple (pre thrash) ALJEDINO STO NE MOGU JE NEW BREED I METALCORE
ostalo je ok cak i Pink jer je sexy :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 14:42 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
da ne kvotam bezveze

jale gore ima pravo, ne treba bjezati od bendova, a ne treba ni biti tr00
cujes, poslusas, svidi - ne svidi , uzmi - ostavi i dovidjenja


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Istina, ne treba se ogranicavati... I ja sam do neke 20-e slusao pretezno punk, hc, tu i tamo kada naleti nu-metal, rege, ali kada skontam, opet ogranicavanje, jer ima jos toliko muzike...
Licno nikada nisam mogao thrash, jer mi zvuci sporo i nezanimljivo napsram oldskul hardkora koji sam dosta slusao, niti heavy i power zbog vokala (ni danas ne slusam to, nece vokal u uvo i gotovo)... Nikada nisam mogao shvatiti ljude koji se brutalno ogranice, blackeri mislim da prednjace debelo u tome, a i heavy tabor (dobro, slusaj hard'n'heavy i rock, ali to je manje vise prilicno srodno)... Fino ubacis malo popa, drum and bass-a, jazz-a, nekog tekna crnog, modernog rocka, rnb-a, od svakog metala uzmes sta ti se svidi, OBAVEZNO metalkora i ostalih new breed varijabli :), klasike pustis, svega, samo da uzivas u tome...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
as_the_sun_sets wrote:
Istina, ne treba se ogranicavati... I ja sam do neke 20-e slusao pretezno punk, hc, tu i tamo kada naleti nu-metal, rege, ali kada skontam, opet ogranicavanje, jer ima jos toliko muzike...
Licno nikada nisam mogao thrash, jer mi zvuci sporo i nezanimljivo napsram oldskul hardkora koji sam dosta slusao, niti heavy i power zbog vokala (ni danas ne slusam to, nece vokal u uvo i gotovo)... Nikada nisam mogao shvatiti ljude koji se brutalno ogranice, blackeri mislim da prednjace debelo u tome, a i heavy tabor (dobro, slusaj hard'n'heavy i rock, ali to je manje vise prilicno srodno)... Fino ubacis malo popa, drum and bass-a, jazz-a, nekog tekna crnog, modernog rocka, rnb-a, od svakog metala uzmes sta ti se svidi, OBAVEZNO metalkora i ostalih new breed varijabli :), klasike pustis, svega, samo da uzivas u tome...


Ne kontam kako ti je thrash spor,pa to je jedan od najbržih pravaca u metalu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 20:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
pa vidis da covjek voli metalkor i te nju gejarije, kako ocekujes da mu bude thrash zanimljiv...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 16. 11. 2008. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Brat bratu, zanimljiviji mi je bilo koji hevi od thrasha. Ne mogu i gotovo, a da je najbrzi, mozda tek poslije deatha i blacka, a to volim konzumirati :) Mislim, pored 2 navedena i grinda, i nakon slusanja prilicno brzog odlschool hca, ne osjetim potrebu ni uzivanje kada naleti neka thrash pjesma, nije za mene i eto...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 17. 11. 2008. 06:04 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
joj sto mozete supljirat i srat u nedogled fakat...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 17. 11. 2008. 14:02 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Buraz otkud tebi onda 5.5 k postova, i je li ti ovaj zadnji nije sranje i supljiranje :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 17. 11. 2008. 18:52 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ja serem, sto jest jest, al ne pisem suplje price ovakve ba hahaha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 19. 11. 2008. 21:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Morgoth1 wrote:
Striker wrote:
Vi pricate ko da ste na nekoj misiji...zelite neki cilj da ostvarite :lol:
Pola vas razmislja : "Ovo ne smijem poslusati..mozda mi se svidi..a to nece valjati jer ja sam tr00 "
a i kad vam se nesto svidi to vam je tesko priznati..

artredis je najnormalniji lik na forumu..ni za jedan bend ne sere..sto mu se ne svidja jednostavno ne pishe nista o tome i to je to..

ova rasprava nema nikakve veze sa temom..
I mene nerviraju likovi mojih godina (20) koji se furaju na neki old school iz 80-ih i ne prihvacaju nista novije..
jarane nisi se ni rodio tad!!!! kao on to osjeca nesto..
Libijac nisi ni ti zivio u to vrijeme..jedino ako nemas 40 godina :D
al bar si tu negdje..ti mozes pricati o tome kako te ova ili ona pjesma vraca u tinejdjerske dane kad si radio ovo ili ono..to ima smisla..al furat se samo zato sto je old school a nikakve veze nemas sa tim vremenom jer TO NISI DOZIVIO e to mi nema smisla..
U biti to je stil zivota.. ja sam old school prljavi thresher al odoh sad kuci moram doci do 12 mama me ceka.... smijesno..

Ja sam se rodio prije toga :mrgreen: i bio sam klinac kad je thrash puko :) i ja sam old school thrasher i old school deather :) i dok sam bio tinejdzer nista mimo metalike nije postojalo za mene il izvan thrasha a ni sam nisam imo pojma koliko sam propusto u muzici generalno (ne samo u metalu) sa mojom zatvorenoscu za samo jednu vrstu muzike...imam par starijih Amera na poslu koji isto slusaju metal (onaj stariji) i znaju da sam TEZI metalac i iznenade se kad pustim Jetro Toll ,Rare Earth ,Bjork :) , Prodigy
al zaprepastim ih kad cuju harmoniku na Emirovom Sevdah Metalu...jbg s vremenom se covjek mjenja sto ne mora znaciti da postaje meksi
ja sam odrasto na Whitesnake , Accept , Warlock , Scorps < priest , Maiden , Purple (pre thrash) ALJEDINO STO NE MOGU JE NEW BREED I METALCORE
ostalo je ok cak i Pink jer je sexy :mrgreen:


Ovakvoj replici sam se nadao.

Poenta nije da je glupo ignorisati ovo ili ono. Ja ne mogu te nove fazone jer su mi nepotrebni, rekombinantni, reciklaza. Meni je taj "novi" fol, taj post-nu-metal jeli (Lamb of God i milijarda klonova) mrtvo preslikavanje thrash metala u modernije fazone. Sto je regresija, ako se ima na umu sve sto se desilo u ekstremnom Metalu od 90-e naovamo.

Moja poenta je da ima zabrinjavajuci broj klinaca koji se kunu u stari Thrash Metal, a kompletno zaobilaze bendove kao Death, Obituary, Carcass...ili jos gore, bendove kao Celtic Frost i Bathory, koji su bili puno vise Thrash nego mnogi, samo zato jer ih prati drugacija kategorizacija.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group