Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 19. 11. 2008. 21:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
stari serator wrote:
Poenta nije da je glupo ignorisati ovo ili ono. Ja ne mogu te nove fazone jer su mi nepotrebni, rekombinantni, reciklaza. Meni je taj "novi" fol, taj post-nu-metal jeli (Lamb of God i milijarda klonova) mrtvo preslikavanje thrash metala u modernije fazone. Sto je regresija, ako se ima na umu sve sto se desilo u ekstremnom Metalu od 90-e naovamo.


Po mom mišljenju i po sluhu (kojim se dičit ne mogu baš previše) je otprilike to to što si napisao. Moderni zvuk svake muzike je reciklaža stare to je uvijek tako, prave inovacije rijetko odu van kombinacija i stvaranja nečeg potpuno novog ali kao što kažu: originalnost se uvijek mjeri u djelovima, nikad u cjelini.

Što se tiče onog za thrash metal i izbjegavanje zbog kategorizacije...pa to je ključ ove teme - izbjegavanje nečeg samo zbog imena (mjesta u šarolikom metal katalogu) i slijeđenje (jer slušanje je presiromašan termin) jednog pravca čisto što je populariziran krikovima nakih starih prdonlija i nostalgičara koji nisu znali šta će sa sobom pa skontali da se stara slava još uvijek isplati i da je kao: "ovo novo smeće, ono staro zakon" :roll: - mislim kako kome... To dođe opet kao neko samo-sakaćenje muzike - jer rezultat priče o "starom zvuku kao jedino dobro" - konkretno eto Thrash metalu kako ti reče - je samo sužavanje na taj pravac, bendove na jednoj strani tog "metal kataloga" i slijeđenje bez razmišljanja i - naravno - slušanja. Ja bih dodao još u tu listu i Nile - to je muzika u pičku maternu (samo napomena - skini i stare albume :D ) i to samo takva.
Slažem se da nabrojane bendove treba ako ništa bar poslušati - ja još uvijek CF i Bathory nisam ali zato jesam Wintersun :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 20. 11. 2008. 17:29 
Offline

Joined: 13. 11. 2008. 19:36
Posts: 58
Pa zar ne vidite da se manje više svi slažete ovde, čitajući ove postove dodjes samo do drugacije interpretacije manje vise istog. Nego hocel ovde neko zakuhat vec jednom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 20. 11. 2008. 20:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
sta je toliko smijesno?..ccc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 20. 11. 2008. 22:41 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
men je glupo kad netko sluša kao blek a nije poslušo anthrax ili malevolent creation. to mi nije metal i jebi me. mislim svaka čast ljudima al zna se šta je metal, i šta se mora čuti.
mada metal je što se mene tiče jedno 94te je mogo komotno totalno umrijeti i basta, mada je i kasnije bilo kul albuma, al 83-93ća recimo, e to je brate bilo to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 20. 11. 2008. 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Axegrinder wrote:
men je glupo kad netko sluša kao blek a nije poslušo anthrax ili malevolent creation. to mi nije metal i jebi me. mislim svaka čast ljudima al zna se šta je metal, i šta se mora čuti.
mada metal je što se mene tiče jedno 94te je mogo komotno totalno umrijeti i basta, mada je i kasnije bilo kul albuma, al 83-93ća recimo, e to je brate bilo to.


Brate..
fakat glupost..
Sta je to Metal?
Daj mi definiciju Metala?
Sta je Metal za mene , a sta opet za tebe?
Ne volim iskljucivost pripadnika bilo kakvog zanra , ali samo preferiranje jednog nad drugim nije nista lose.I stvarno ne postoji nista sto se mora cuti.
Muzika je na kraju krajeva subjektivna , i neki cult albumi ili sta ja vec znam ne moraju odgovarati vecini.Oni mozda jesu dali tu neku grubu definiciju metala , i svakako postoje klasici , ali ne mora znaciti da tu istu napisanu formulu neko ne moze prevesti u neki drugi oblik.Taj oblik ce se jos uvijek nazivati Metalom no mozda ce oduseviti covjeka koji mozda ne vidi nista bas u tim klasicima.
To je samo moj stav.Ma da se ovo ne odnosi bas licno na mene , jer stvarno mi nije bitan zanr bilo kakvog benda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 01:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ko zna, da imam 19, možda bi i meni Trivium bio vrh. Ali nije. :) Jer imam samo 22. :)

No, bez zajebancije sad - meni je thrash postao najdraži pravac, a nisam imao POJMA da postoji nešto drugo. Iskreno, nisam ni znao da je to thrash. Jednostavno je za mene to bio metal. Kad sam upoznao kategorizaciju, ona mi opet ništa nije predstavljala. Sjećam se kad sam prvi put otišao na jacapi i dao 30 KM za dva cd-a Cannibal Corpsea. Kul mi bile slike. Došao, stavio kući i skinuo odmah sa ušiju. Bilo mi debilno do bola. Da se razumijemo, većina deatha (kao i blacka) mi je i danas srklet.

Sjećam se kad mi je jaran Muha u srednjoj dao Obituary. Ja mu reko da je to sranje i nastavio slušat Metallicu.

Danas, novi čovjek, slušam sve redom.

Ako ćemo iskreno, većina ljudi danas muziku posmatra kao statusnu značku (metalci, punkeri, coreri) ili ih boli kurac šta svira, samo da se guzovi tresu (folk, zabavnjaci - što volim ovu riječ).

Meni je muzika najiskrenije rečeno - samo savršen način da ne slušam babe po sarajevskim tramvajima. A zvuk - jebiga, kako je došlo do ovoga - malo Rambo, malo Psihomodo Pop, malo ZZ Top. Malo Iggy, pa naletio na Panteru. I tako dođe i Possessed i Hellhammer.

Ne možeš Libijac očekivati od ljudi da sijeku vene na tebi, meni ili Axegrinderu dragu muziku. Ne možeš ni očekivati da iko recimo KKTZ-a shvata zaozbiljno kad postavi Ataque Frontal kao vrh nečeg. Nekome je Madball vrh hardcorea. Biohazard.

Jebaji ga, tako ti je.

Live and let be.

Ja konto ja metalac. Horns up svaki dan 8 jebenih godina. I onda u po frke skontam da mi više odgovara ona Horns Up - Fuck Off pjesma Agathoclesa. Tako ti je to. Ljudi se mijenjaju, odrastaju se i kunu u nešto što ti i ja recimo ne možemo shvatiti. Ne kažem da je svaka evolucija dobra. Jebeš rat kad lika strefiš sa 2 km snajperom. Uzmi katanu pa navali, pičko.

Poenta mog posta je da pokušaš shvatiti klince - nije njima ba Possessed više tako zanimljiv. Kunem ti se da većina klinaca koji danas to poslušaju to poslušaju jer si ti reko da valja ili su toliko otvoreni da poštuju neke ''historijske vrijednosti'' te zike. Oni što sjede i trule o Azri u Teatru - to su meni beskičmenjaci. Većina njih. Iskreno, čak nisam ni upoznao likove takve da kažem čast izuzecima.

Ono što još spriječava likove da poslušaju nešto drugačije koliko god se kunuli u nešto ''kultno'' su zajednice kakav je ovaj forum.

Uzmimo tebe za primjer. Ti si dušu dao da čovjeku zgadiš bend. Dušu si za to dao. Meni je Darkthrone bio najodvratniji jebeni bend ikad jer si mi ga ti opisivao kako si opisivao. Jer si ti od njih pravio nekakve jebene neznamtinijašta ljude. Black. True. Necro. Grim. Kvlt.

Da nisam ja ja i da ne radim emisiju u kojoj trebam non-stop novu muziku, ne bi ih nikad poslušao 2006. godine kad su izbacili too old too cold ep i zaljubio se. Pa počeo otkrivati da ono što si mi ti i govorio i nije tako besmisleno, ali da si to pričao na pogrešan način. Jebiga, to je isto da klinca navlačiš na metal tako što mu uvališ Spawn of Possession.

Koliko god ljudima forumi kao forumi bili glupost, oni imaju značajnog utjecaja, vjeruj mi.

A furača i pozera će vazda da bude. Svuda. Samo onda staviš sluše na uši i rokaš svoj film...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 05:37 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sta ljudi urade od muzike to je cudo nevidjeno... "metalci" ispadose najiskompleksiraniji i sto je najtuznije, radi ostalih "metalaca". zato sto je 99% istih vise optereceno tim sta drugi slusaju, nego oni sami, vise se obraca paznje na druge nego sto se slusa muzika koju lafo vole. uzas... i ja serem po bendovima koje ne volim, ne pricam o tome, nego o ljudima... znam sta meni valja i cijenim ljude koji vole ono sto im valja i boli ih kurac za ostale.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 15:39 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
Addi wrote:
sta ljudi urade od muzike to je cudo nevidjeno... "metalci" ispadose najiskompleksiraniji i sto je najtuznije, radi ostalih "metalaca". zato sto je 99% istih vise optereceno tim sta drugi slusaju, nego oni sami, vise se obraca paznje na druge nego sto se slusa muzika koju lafo vole. uzas... i ja serem po bendovima koje ne volim, ne pricam o tome, nego o ljudima... znam sta meni valja i cijenim ljude koji vole ono sto im valja i boli ih kurac za ostale.

!

meni su rekli da sam prodao thrash jer sam se osisao i u posljednih godinu dana zavolio Oi!, crust i jos neke pank zajebancije ! hahahahahah dobra dobra!

jbg i ja imam 17 godina i otvoreno kazem, nabijem svakog mog vrsnjaka kome su kosa, " horns up ", slusanje samo thrasha i nicega drugoga - THRASH!

ako je tako, jbg onda priznajem da sam prodao thrash za rock'n'roll i muziku koju mogu slusati...pored thrasha.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2008. 16:53
Posts: 46
OLD SKUL JE SRANJE!!

NEW BREED!! TO JE PRAVI METAL!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 16:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
DIZASTER wrote:
OLD SKUL JE SRANJE!!

NEW BREED!! TO JE PRAVI METAL!!


Jao :lol: !, evo sad ćete govoriti kako je new breed kurac i svojim stavovima protivrječiti kao da gledam. Eh, nije teško stereotipe skoniti s očiju, to je kao da tjeraš maglu od sebe - a i jeste magla, uvijek bila - to sa stereotipima.
To što se tiče foruma... hmmm, veoma interesantno - kad skontam da sam u početku upravo zbog komentara na forumu poslušao bendove tipa Symphony X a onda sam jednostavno prestao - možebit da je od forumskog sindroma :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 17:30 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ma ok je men ak neko sluša isključivo blek, al mi nije jasno kak ga ne zanima da čuje overkill il destruction il morbid saint kak su oni to radili u vremenu bez neta, bez informacija, u tapetrading krugovima blabla...nemam ja ništa protiv nikog samo što mi neke stvari jednostavno nisu jasne i shodno tome ne respektiram ih, btw vjerovatno bi se ti takvi koje pominjem ljepo nasmijali kad bi me vidjeli kako izgledam ili u kakvim bandovima sviram.
svakom svoje, meni metal do 93će okvirno i kokaj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 07. 10. 2005. 14:23
Posts: 197
Location: mjesto:
Axegrinder wrote:
ma ok je men ak neko sluša isključivo blek, al mi nije jasno kak ga ne zanima da čuje overkill il destruction il morbid saint kak su oni to radili u vremenu bez neta, bez informacija, u tapetrading krugovima blabla...nemam ja ništa protiv nikog samo što mi neke stvari jednostavno nisu jasne i shodno tome ne respektiram ih, btw vjerovatno bi se ti takvi koje pominjem ljepo nasmijali kad bi me vidjeli kako izgledam ili u kakvim bandovima sviram.
svakom svoje, meni metal do 93će okvirno i kokaj.



pa zato jarane sto nisu svi isto kao ti, sto ljudi sto cudi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma, slusam sta mi dobro zvuci, tape trading je bio divan al da je bilo onda neta mogo sam i pametnije potrosit tolke pare, mada bi ih onda kakav sam bio vjerovatno zapio, a onak ipak nisam sve. toj bio thrash ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Axegrinder wrote:
ma ok je men ak neko sluša isključivo blek, al mi nije jasno kak ga ne zanima da čuje overkill il destruction il morbid saint kak su oni to radili u vremenu bez neta, bez informacija, u tapetrading krugovima blabla...nemam ja ništa protiv nikog samo što mi neke stvari jednostavno nisu jasne i shodno tome ne respektiram ih, btw vjerovatno bi se ti takvi koje pominjem ljepo nasmijali kad bi me vidjeli kako izgledam ili u kakvim bandovima sviram.
svakom svoje, meni metal do 93će okvirno i kokaj.


BM, bar Norveski, je direktan rezultat tejp trejdinga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 21. 11. 2008. 23:33 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
uf vi kao da baš očete sve krivo shvatit.
uglavnom zanemarit moje postove na ovoj temi, thanx.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 22. 11. 2008. 11:36 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
uvijek iste rasprave. mislio sam da se već zna da su metalci budale, neznam jel postoji bilo koja nazovimo je subkultura koja je nesložnija i tolko puna preseravanja ko metalska...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 22. 11. 2008. 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
DIZASTER wrote:
OLD SKUL JE SRANJE!!

NEW BREED!! TO JE PRAVI METAL!!


Kompleksi su jebena stvar...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 22. 11. 2008. 12:18 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Pathologist wrote:
DIZASTER wrote:
OLD SKUL JE SRANJE!!

NEW BREED!! TO JE PRAVI METAL!!


Kompleksi su jebena stvar...

Nadam se da si skuzio ironicnost posta, ali jadna je ta zadrtost...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 22. 11. 2008. 15:23 
Shiteater black wrote:
uvijek iste rasprave. mislio sam da se već zna da su metalci budale, neznam jel postoji bilo koja nazovimo je subkultura koja je nesložnija i tolko puna preseravanja ko metalska...


sve receno u ovom postu


Top
  
 
 Post subject: Re: Univerzalni LUZERAJ
PostPosted: 22. 11. 2008. 15:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
agent_orange wrote:
pa zato jarane sto nisu svi isto kao ti, sto ljudi sto cudi.

Sto žena dvjesta sisa :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group