Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 01:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2010. 23:35
Posts: 66
Ovo je jedna od tema o kojoj se jako malo priča, vjerovatno jer su svi uvjereni da to je potpuno načisto i jasno. Sami vidite da u ogromnom opusu metal žanrova postoje bendovi koji preferiraju i nalažu animozitet i mržnju prema određenim vrstama ljudi. Najbolji primjeri toga koji mi napamet padaju su pjesma Tiger Junkiesa "Stupid Posers Deserve To Die" i Sadus "D.T.P. (Death To Posers).. tu i tamo toga ima i nesveti Darkthrone, primjetih u zadnjem ovogodišnjem albumu "Circle The Wagons" na pjesmi "I Am The Graves Of The 80s"
gdje jasno se upućuje poruka slušateljima koja indicira na uništenje modernog metala i jedna od najočitijih strofa jest:


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
I am the graves of the 80s
I am the risen dead
Destroy their modern metal
And bang your fucking head
Uh!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pitanje jeste dal' mi trebamo imati jebene tolerancije prema čobanima koji nas nazivaju rokerima. Tolerancija prema papcima, novim pederskim vidovima metala đe je miks pop+metal. Klasični starim dobri pozeri raznih boja i vrsta. Šta to nama metal "nalaže" i kako to tumačiti? Šta konkretno uraditi, samo slušati metal ili ići jebati mater svima koji nisu odgovarajući?
Ja imam svoj prilično radikalan stav, zadnje pitanje je mrziti i pljuvati ili ne? Volio bih da se starija raja malo uključi u temu čisto zbog principa i razlike u godinama.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MRŽNJA: DA ILI NE? ODREĐENI VIDOVI METALA NAM NALAŽU MRŽNJU?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Kad ti mržnja prema drugačijem, kao izraz nezrelosti i nedostatka više oprobanih i različitih stvari skupa kao i nedostatka znanja i pameti, postane opće mjesto - onda od rs metala daleko nisi (važi generalno za rp forum komuniciranje).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: MRŽNJA: DA ILI NE? ODREĐENI VIDOVI METALA NAM NALAŽU MRŽNJU?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2010. 23:35
Posts: 66
artredis wrote:
Kad ti mržnja prema drugačijem, kao izraz nezrelosti i nedostatka više oprobanih i različitih stvari skupa kao i nedostatka znanja i pameti, postane opće mjesto - onda od rs metala daleko nisi (važi generalno za rp forum komuniciranje).


to stoji sasvim, ali Å¡ta konkretno po pitanju utjecaja metala na nas sve?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Iz perspektive nekoga ko nikad na muzici nije temeljio svoju osobnost - već preferirao muziku u skladu sa svojom osobnosti - ne mogu poštivati nekoga ko dozvoli sebi da mu ideje izražene u muzici... ili kakvom drugom mediju kad smo već kod toga - bilo šta nalože.

Valjda ima svako svoju glavu i nešto svoje u njoj a ne stihove tamo nekih retarda koji se nikad nisu naučili misliti već srat a još većih retarda koji njihovo sradnje puše - neće mrziti nešto samo zato što mu to nalaže tamo neka muzika. Pogotovo ne metal muzika koja po ukupnom sklopu - koliko sam ja do sada skontao tu muziku - nema bazu za čvrstu idelogiju već je joj krajni domet malo manje difuzan skup uvjerenja bez neke koherentne priče koja povezuje ideju i akciju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2009. 00:05
Posts: 230
Ma metal nas sve u jednu ruku zaglupljuje.
Sam od sebe potiče na nasilje, agresivni riffovi i ritmika moraju izazvati lučenje adrenalina i testosterona naročito kod mladih metal drkadžija :)
Sad jbg kad je čojek mlađi mora napravit koju pizdariju pod uticajem ovog ako je ČRU.
Mržnja nikako, to je idiotizam i nema veze s metalom već s idiotima i kompleksašima, a nasilje ne treba da ide dalje od prijateljske šutke tokom svirki :D
Meni je lično uvijek draži neko ko misli glavom, a što se ukusa tiče, jebaji ga vrijeme će pokazat ko je slušo prave stvari 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:38 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
I jos jedna u Nizu od Temi "TRUE VS FALSE"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ta ti je zadnja u jednosmjerna karta u pravcu bezizlaznog začaranog kruga. Prave stvari - kako za koga. I bitnije je biti pravi čovjek a ne pizda il zadrti papak.

Edit: mislim na Begy-a.

A evo krvolok ovdje može potvrditi nešto a za dobrobit svih vas kojima zamišljanje seže do 10 cm ispred očiju: je li ikakav faktor pretstavljao muzički ukus onoj ekipi koja se našla na prvom SMF-u? Nije. Svi su bili raja. Da je neko bio pizda bilo svi jedno da sluša i najiskreniji tru šta ti ja znam koji metal :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:42 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
metalpankfakinghell wrote:
Ovo je jedna od tema o kojoj se jako malo priča, vjerovatno jer su svi uvjereni da to je potpuno načisto i jasno. Sami vidite da u ogromnom opusu metal žanrova postoje bendovi koji preferiraju i nalažu animozitet i mržnju prema određenim vrstama ljudi. Najbolji primjeri toga koji mi napamet padaju su pjesma Tiger Junkiesa "Stupid Posers Deserve To Die" i Sadus "D.T.P. (Death To Posers).. tu i tamo toga ima i nesveti Darkthrone, primjetih u zadnjem ovogodišnjem albumu "Circle The Wagons" na pjesmi "I Am The Graves Of The 80s"
gdje jasno se upućuje poruka slušateljima koja indicira na uništenje modernog metala i jedna od najočitijih strofa jest:


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
I am the graves of the 80s
I am the risen dead
Destroy their modern metal
And bang your fucking head
Uh!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pitanje jeste dal' mi trebamo imati jebene tolerancije prema čobanima koji nas nazivaju rokerima. Tolerancija prema papcima, novim pederskim vidovima metala đe je miks pop+metal. Klasični starim dobri pozeri raznih boja i vrsta. Šta to nama metal "nalaže" i kako to tumačiti? Šta konkretno uraditi, samo slušati metal ili ići jebati mater svima koji nisu odgovarajući?
Ja imam svoj prilično radikalan stav, zadnje pitanje je mrziti i pljuvati ili ne? Volio bih da se starija raja malo uključi u temu čisto zbog principa i razlike u godinama.

Volio bih taj pop i metal poslusati,da nam stavis link nekog takvog benda?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
_LOKI_ wrote:
Volio bih taj pop i metal poslusati,da nam stavis link nekog takvog benda?


http://www.youtube.com/watch?v=AbbNIde1 ... re=related


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 00:57 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
artredis wrote:
Ta ti je zadnja u jednosmjerna karta u pravcu bezizlaznog začaranog kruga. Prave stvari - kako za koga. I bitnije je biti pravi čovjek a ne pizda il zadrti papak.

Edit: mislim na Begy-a.

A evo krvolok ovdje može potvrditi nešto a za dobrobit svih vas kojima zamišljanje seže do 10 cm ispred očiju: je li ikakav faktor pretstavljao muzički ukus onoj ekipi koja se našla na prvom SMF-u? Nije. Svi su bili raja. Da je neko bio pizda bilo svi jedno da sluša i najiskreniji tru šta ti ja znam koji metal :mrgreen: .


Ma joj Brate,ja sam kroz ovaj Dijasporski zivot i poso,steko ogroman krug poznanika i prijatelja,od turaka,crnaca pa do zadrtih Metalaca i nasih Dzibera i sa svima sam dobar,tako da mi ne pada na pamet,da stvaram neke predrasude na osnovu Bilo cega!!
Sve sto mogu rec je.CEKAM SMF 2 :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:08 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Sale Hodgson wrote:
_LOKI_ wrote:
Volio bih taj pop i metal poslusati,da nam stavis link nekog takvog benda?


http://www.youtube.com/watch?v=AbbNIde1 ... re=related

Haha ma ovo i ne pripada metalu,mislim da se i nju brideri sramote ovog jbga


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
http://www.youtube.com/watch?v=U5ZRSasJa-M

Ovo je njubrid.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
_LOKI_ wrote:
Volio bih taj pop i metal poslusati,da nam stavis link nekog takvog benda?


http://www.youtube.com/watch?v=UoGDiNFq-Ks


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2009. 00:05
Posts: 230
artredis wrote:
Ta ti je zadnja u jednosmjerna karta u pravcu bezizlaznog začaranog kruga. Prave stvari - kako za koga. I bitnije je biti pravi čovjek a ne pizda il zadrti papak.

Edit: mislim na Begy-a.

A evo krvolok ovdje može potvrditi nešto a za dobrobit svih vas kojima zamišljanje seže do 10 cm ispred očiju: je li ikakav faktor pretstavljao muzički ukus onoj ekipi koja se našla na prvom SMF-u? Nije. Svi su bili raja. Da je neko bio pizda bilo svi jedno da sluša i najiskreniji tru šta ti ja znam koji metal :mrgreen: .

Ma prijatelju ja sam za ljudstvo uvijek, al metal je nešto što je kontra trendu.
Kad se u nejg upetljaju trendovi i kič, onda to prestaje bit metal.
Kad neko hoće i trend i da je metalac dobiješ npr ovaj Attack Attack koji nije metal i neće nikad bit.
Metal je metal, a drug je drug, ja ne bi nikad u tvoje diro :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:40 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
mrzit nekog ko osobu zbog neceg sto slusa, to ne. nepostivat njegov muzicki ukus, uvijek da. naravno ako imam gadjenje prema muzici koju taj slusa. svako ko individua (bar ljudi koji malo duze slusaju pravac/pravce) ima neki izostren ukus prema odredjenoj muzici i na osnovu toga procjenjuje da li nesto voli ili ne, ili mu se gadi to slusat. znam puno vrlo super ljudi koji ne slusaju ni blizu nesto kao ja. al na muzicke opaske te osobe se mogu nasmijat samo. ovo je subjektivno pitanje i ne moze se s objektivne strane nikako posmatrat. druga stvar su ove seljacine kojih je pun grad boga pitaj odakle, njih prezirem i onako, nije potrebno da znam sta slusaju. muzika treba da nalaze da se osjecas dobro, energicno il sta vec ko ocekuje od nje. pljuvanje kroz muziku na odredjene "vrste" ljudi je ionako simpaticno, neces nikom smjestit metak u celo sigurno. istina je da svako od nas osjeca neko omalovazavanje il cak prezir prema nekom ko slusa turbo folk. to se mozda i ne podudara u potpunosti sa svim sto sam gore napisao, ali je tako. moze se do sutra srat na ovu temu, ovo je u sustini kako gledam na to sve.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
bra'o Seha.

meni licno sluzi kao jedan vid opustanja i oslobadjanja lose energije. ne mrzim nikoga, imam pun kurac raje sminkera ili tzv. turbofolkera koji su mi drazi od pola metalaca sto poznajem, a ti isti nikad nisu rekli nista lose za metal niti su papci generalno. muzika veze nema s tim kakav je ko, ko da si neki lafac ako si metalac...vecinom su neke debilne furke i mi izmislili svijet...jebo ti to, slusam ga ionako za sebe a sve sto radim u vezi metala je da pokusam na neki nacin dati savjet drugim ljudima....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 01:58 
Offline
User avatar

Joined: 22. 09. 2009. 00:05
Posts: 230
http://www.pik.ba/artikal/450729/prodaja-zeceva-/
Orijaši inače ne vole nju brid, a činčila straško gotivi blekeriju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 09:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
DZAFERE jebala te tema ovakva . Ja prvi serem protiv njubridera , rockera itd ... Ali ljudi su ljudi . Nemam nista protiv njih , meni je to sad vise zajebancija i nista vise .
Neka slusa ko sta hoce . Mrznja na osnovu muzike ( samo na osnovu muzike ) je meni glupa stvar .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2010. 23:35
Posts: 66
_LOKI_ wrote:
metalpankfakinghell wrote:
Ovo je jedna od tema o kojoj se jako malo priča, vjerovatno jer su svi uvjereni da to je potpuno načisto i jasno. Sami vidite da u ogromnom opusu metal žanrova postoje bendovi koji preferiraju i nalažu animozitet i mržnju prema određenim vrstama ljudi. Najbolji primjeri toga koji mi napamet padaju su pjesma Tiger Junkiesa "Stupid Posers Deserve To Die" i Sadus "D.T.P. (Death To Posers).. tu i tamo toga ima i nesveti Darkthrone, primjetih u zadnjem ovogodišnjem albumu "Circle The Wagons" na pjesmi "I Am The Graves Of The 80s"
gdje jasno se upućuje poruka slušateljima koja indicira na uništenje modernog metala i jedna od najočitijih strofa jest:


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
I am the graves of the 80s
I am the risen dead
Destroy their modern metal
And bang your fucking head
Uh!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pitanje jeste dal' mi trebamo imati jebene tolerancije prema čobanima koji nas nazivaju rokerima. Tolerancija prema papcima, novim pederskim vidovima metala đe je miks pop+metal. Klasični starim dobri pozeri raznih boja i vrsta. Šta to nama metal "nalaže" i kako to tumačiti? Šta konkretno uraditi, samo slušati metal ili ići jebati mater svima koji nisu odgovarajući?
Ja imam svoj prilično radikalan stav, zadnje pitanje je mrziti i pljuvati ili ne? Volio bih da se starija raja malo uključi u temu čisto zbog principa i razlike u godinama.

Volio bih taj pop i metal poslusati,da nam stavis link nekog takvog benda?


brate evo link uživaj u povraćanju :|

http://www.youtube.com/watch?v=_ha6Gvq7 ... re=related


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mržnja: da ili ne? OdreÄ‘eni vidovi metala nam nalažu mržnju?
PostPosted: 12. 11. 2010. 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2010. 23:35
Posts: 66
Obezglavator wrote:
DZAFERE jebala te tema ovakva . Ja prvi serem protiv njubridera , rockera itd ... Ali ljudi su ljudi . Nemam nista protiv njih , meni je to sad vise zajebancija i nista vise .
Neka slusa ko sta hoce . Mrznja na osnovu muzike ( samo na osnovu muzike ) je meni glupa stvar .


nije to mržnja na osnovu muzike tek tako, automatski bi se ogradio na pola svijeta oko sebe da to radim, mnoge me stvari u ovom pitanju iritiraju ali kollko-tolko pokušavat prešutiti i zadržati za sebe. Sukobe maksimalno izbjegavam, korektan sam ali svoje mišljenje imam.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group