Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 19:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2004. 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
El Foxinho wrote:
acronian wrote:
Pa cemu onda tema o bilo cemu ako cemo tako, po tebi onda ni ovaj forum onda nije potreban i nema smisla.


da, zbilja... :?
dobro napljuvaste me - nije bitno - meni je ova tema apsurdna - i od sad cu je zaobilaziti

ontopic: prvi albumi stratovariusa imaju losu produkciju :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2004. 11:41 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
Stanko wrote:
El Foxinho wrote:
acronian wrote:
Pa cemu onda tema o bilo cemu ako cemo tako, po tebi onda ni ovaj forum onda nije potreban i nema smisla.


da, zbilja... :?
dobro napljuvaste me - nije bitno - meni je ova tema apsurdna - i od sad cu je zaobilaziti


Apsurdno je to sto odgovaras i na teme koje zelis i na one koje ne zelis :x
Ne kontam sto se petljas u nesto sto ne razumijes, sto te ne interesuje ili sto ti je apsurdno, samo da bi ubacio neki glup komentar?
Radije zaobilazi sve teme koje te ne interesuju ili na koje nemas nista pametno dodati. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Raziel wrote:
Gia wrote:
acronian wrote:
Pa zavisi sta si cula od domacih bendova, nemaju bas svi tako losu produkciju...


nemaju svi, naravno, ali dobrim dijelom...horror show je, koliko ja znam, ionako demo pa nije ni cudo ako je produkcija losa.poceci cu uvijek najtezi :)


ja mislim da je lik mislio na Iced Earth...


Da.. I Horror Show nije demo :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
Archangel wrote:
Raziel wrote:
Gia wrote:
acronian wrote:
Pa zavisi sta si cula od domacih bendova, nemaju bas svi tako losu produkciju...


nemaju svi, naravno, ali dobrim dijelom...horror show je, koliko ja znam, ionako demo pa nije ni cudo ako je produkcija losa.poceci cu uvijek najtezi :)


ja mislim da je lik mislio na Iced Earth...


Da.. I Horror Show nije demo :)


jesi ti citao prethodne postove?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2004. 20:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Gia wrote:
Archangel wrote:
Raziel wrote:
Gia wrote:
acronian wrote:
Pa zavisi sta si cula od domacih bendova, nemaju bas svi tako losu produkciju...


nemaju svi, naravno, ali dobrim dijelom...horror show je, koliko ja znam, ionako demo pa nije ni cudo ako je produkcija losa.poceci cu uvijek najtezi :)


ja mislim da je lik mislio na Iced Earth...


Da.. I Horror Show nije demo :)


jesi ti citao prethodne postove?


Yap.. ali mi zanimljivo bilo napomenuti jos jedanput :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 23:30
Posts: 104
Location: Trapisti
ILDJARN - sve
HAAT - sve
THE BLACK DEATH - sve (jos veca krljaza)
SADOGOAT - Sve
Ma ima ih pun kurac...


Posto vecinom slusam BM...
To je to...
Iako meni odgovara takva produkcija...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
a sta od bleka nije :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma i losu produkciju treba znat napravit, tjst sve ovisi o bendu opet :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 18:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Losa produkcija je sranje. Iako slusam dosta bendova s sjebanom produkcijom i dalje kontam da je namjerno, isforsirano, bespotrebno i nadasve kretenski.al to je tr00 i kvlt :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
u bleku je dobra produkcija losha a losha dobra
tako to nekako jel..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
ma ja :mrgreen: losa produkcija je čru , nekro , grim :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 19:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ti izrazi predstavljaju debile kod nas u Sarajevu, uvredu, zato pazi koga i sta s tim oslovljavas ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 19:33 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 08. 01. 2009. 20:48 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
postoji losa produkcija koja je jedino sama sebi cilj, da se dokaze neki nivo kultnosti, to je jedenje govana. a postoji i ono gdje za neku vrstu muzike jednostavno mora bit prljavstine, to joj daje nest posebno. sve ovisi od benda do benda, niti je losa ili dobra produkcija po sebi razlog zasto nest slusam il ne slusam. s druge strane, odrasto sam na ex yu hc panku iz osamdesetih, kad za tzv dobru produkciju i nije bilo uvjeta, i jednostavno sam naviko na nju, al i ja bas ne volim kad se losa produkcija fura na silu, kao dokazivanje necega a ne da se ustvari iskoristi filing koji ona moze dati, pa i tako bend zvuci sterilno i bezveze, bez ikakvog smisla, meni je bas to teski pozeraj i untrue :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
volim samo da cujem sve sto se svira 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 03:37 
Offline

Joined: 06. 01. 2009. 23:07
Posts: 9
Prvo, ova tema je glupa. Shit produkcija . . .
najmanje bitan momenat u stvaranju neke muzike je produkcija. iako evo svi daju tome neku vaznost.. ima milion bandova sa dobrom produkcijom koji su uzivo jedan veliki dlakavi kurac. a i smijesno je glumiti neke profesionalce i procjenivati bilo ciju produkciju narocito ako nikad niste usli u jebeni studio - oni koji nisu. dalje.. evo dva primjera..
prvi je bob rock.. lik samo sto nije sam odsviro svaki instrument na black albumu.. i to je primjer dobrog jebenog producenta bez obzira na albume poslije blacka koji su karna.. ali ne zbog produkcije.. vec jednostavno zato sto je metallica postala karna. st. anger ne bi bolje zvuco da je ne znam ti ko dosao, kad su oni sami htjeli taj "prljavi" zvuk.. sto je jedna od glupljih furki.. i drugi primjer je slipknot.. novi album je mega-gay.. corey i ekipa seru o producentima.. narocito o liku koji je pravio aranzmane sa vol.3 koji su genijalni za ove karnaske na novom albumu... sto je dokaz da je vise posla uradio producent nego oni. a to onda nije jebeni band.. jebo ga produkcija i prica o tome.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 11:48 
IronGayden wrote:
Prvo, ova tema je glupa. Shit produkcija . . .
najmanje bitan momenat u stvaranju neke muzike je produkcija. iako evo svi daju tome neku vaznost.. ima milion bandova sa dobrom produkcijom koji su uzivo jedan veliki dlakavi kurac. a i smijesno je glumiti neke profesionalce i procjenivati bilo ciju produkciju narocito ako nikad niste usli u jebeni studio - oni koji nisu. dalje.. evo dva primjera..
prvi je bob rock.. lik samo sto nije sam odsviro svaki instrument na black albumu.. i to je primjer dobrog jebenog producenta bez obzira na albume poslije blacka koji su karna.. ali ne zbog produkcije.. vec jednostavno zato sto je metallica postala karna. st. anger ne bi bolje zvuco da je ne znam ti ko dosao, kad su oni sami htjeli taj "prljavi" zvuk.. sto je jedna od glupljih furki.. i drugi primjer je slipknot.. novi album je mega-gay.. corey i ekipa seru o producentima.. narocito o liku koji je pravio aranzmane sa vol.3 koji su genijalni za ove karnaske na novom albumu... sto je dokaz da je vise posla uradio producent nego oni. a to onda nije jebeni band.. jebo ga produkcija i prica o tome.


imamo pobjednika za 2009.


Top
  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 13:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
IronGayden wrote:
Prvo, ova tema je glupa. Shit produkcija . . .
najmanje bitan momenat u stvaranju neke muzike je produkcija. iako evo svi daju tome neku vaznost.. ima milion bandova sa dobrom produkcijom koji su uzivo jedan veliki dlakavi kurac. a i smijesno je glumiti neke profesionalce i procjenivati bilo ciju produkciju narocito ako nikad niste usli u jebeni studio - oni koji nisu. dalje.. evo dva primjera..
prvi je bob rock.. lik samo sto nije sam odsviro svaki instrument na black albumu.. i to je primjer dobrog jebenog producenta bez obzira na albume poslije blacka koji su karna.. ali ne zbog produkcije.. vec jednostavno zato sto je metallica postala karna. st. anger ne bi bolje zvuco da je ne znam ti ko dosao, kad su oni sami htjeli taj "prljavi" zvuk.. sto je jedna od glupljih furki.. i drugi primjer je slipknot.. novi album je mega-gay.. corey i ekipa seru o producentima.. narocito o liku koji je pravio aranzmane sa vol.3 koji su genijalni za ove karnaske na novom albumu... sto je dokaz da je vise posla uradio producent nego oni. a to onda nije jebeni band.. jebo ga produkcija i prica o tome.


to vazi sto si rekao..al ne i za death metal ;) pogotovo brutal death metal..
metallicu kako god da snimis sve ce se cuti..kod mene kuci da su snimali svaki riff bi se cuo..zato sto su na E i zato sto sto sviraju to sto sviraju...
Niko ne govori da je losha produkcija= losh bend ili losh album.. daleko od toga
poslushaj prvi album suffocationa ili cak slayera.. e to je sranje produkcija..jer tad nisu znali ni mogli bolje uradit... jest old school al produkcija kaarinaa..
isto vazi i za nile ... kod slayera se to toliko ne primjeti al kod ovih brutalnijih se itekako osjeti.. kad bi se uradili remasteri ovih albuma to bi bilo ludilo..tek bi se onda SVE CULO!
jest da bi na duhu izgubilo al eto..

Npr. produkcija je meni malo usrala posljednji album deeds-a. Dobos piskavi koji je bio njihov zastitni znak..barem meni ..sad je normalan dobos..sranje nevidjeno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 13:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
i nije najmanje bitan..jer produkcija i uopste zamaranje detaljima je nastojanje da se dobije neki zvuk koji bend zeli..i da se dobije taj filing kad slushas taj album..
neki karina bendovi imaju super produkciju i to fantasticno zvuci..al u biti su pjesme loshe pravo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: shit produkcija
PostPosted: 09. 01. 2009. 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
men st. anger nije bio al ni najmanje prljav, bas sterilan ko video igrica, ok za projekt bez para pa osnove kucnog digitalnog snalazenja, to zna bit simpaticno, al njihov pokusaj da budu nu il stagod je bio smjesan, bolji su kad sviraju klasicne metal balade. za brutal, ne volim inace te rifove, al dobar mi je BRODEQUION na festival of death, bas zbog prave prljave produkcije, to mi od te brije jedino i zvuci al zapravo brutalno i men slusljivo. sad, sta je uopce dobra produkcija? slozio bi se s tim da je dobra produkcija ona koja je uhvatila duh benda. ako bend sam nema to, necu mu pomoci ni najskuplji studio ni snimanje mobitelom, svakako ce da ode u brz zaborav.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 84 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group