Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 17:39

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 22. 07. 2006. 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Evo upravo sam poslusao sve pjesme par puta, i vala NIJEDNA nije plaho dobra. Haman su se toliko isprogresivisali da sad njakaju u studiju ko DT...

Beyond Daylight je jos uvijek najbolji...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 07. 2006. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
hehehe, pa dobro nije bas sad da je tolko los :P pokusaj preslusat jos koji put, haha :D

ma ne, i meni je beyond daylight ubjedljivo najbolji album koji su snimili, pa nekad iza ide Colour temple ali ni ovaj novi stvarno nije los...dok mi recimo The god thing i Far off grace nikad nisu sjeli bas..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 07. 2006. 19:23 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Ja sam eto veliki ljubitelj Dream Theatra,ali Vanden Plas jos nisam slusao,potrudicu se da nadjem nesto od njih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 07. 2006. 20:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
novim pjesmama treba dati vremena, ni meni nisu legle u startu... a sad mi je komotno nesto najbolje sto sam cuo od njih uz lajv :)
isto mislim kao i goran za the god thing i far off grace - njihovi najlosiji (hajd na prvom je rainmaker, ali ovaj drugi mi se nis ne svidja)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 07. 2006. 04:36 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Pa inace progressive nije svarljiv na prvo slushanje,to i jest fora u tome.Ja recimo tek sad vidim ljepotu i svrhu nekih DT-ovih stvari,nakon par godina slusanja :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 08. 2006. 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 17. 06. 2005. 18:47
Posts: 49
Location: Tuzla
Hmpf... poslije nekoliko preslusavanja, moram priznati da se iza koliko-toliko solidne kompozicije albuma skriva jos nesto znacajnije (makar za mene), a to su rijeci.

Recimo, u zadnjoj pjesmi mi je vokal nenadjebiv. Razaranje emocija stihovima "...watch me how I die..." (Jesus). Totalno moćno...

Mada BD ostaje njihov najboljÅ i album. Samo ja njihove ranije stvari ne da gotivim, vec sam neke pokusavao i skidati. Rainmaker je do bola dobra pjesma...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 08. 2006. 04:30 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Voice wrote:
Hmpf... poslije nekoliko preslusavanja, moram priznati da se iza koliko-toliko solidne kompozicije albuma skriva jos nesto znacajnije (makar za mene), a to su rijeci.

Recimo, u zadnjoj pjesmi mi je vokal nenadjebiv. Razaranje emocija stihovima "...watch me how I die..." (Jesus). Totalno moćno...

Mada BD ostaje njihov najboljÅ i album. Samo ja njihove ranije stvari ne da gotivim, vec sam neke pokusavao i skidati. Rainmaker je do bola dobra pjesma...


vanden plas prije BD i nakon se po meni ne moze porediti (okej, to su soul survives i rainmaker :)), a novi album je progresija u punom smislu rijeci - dabogda plasovce imali prilike gdje gledati uzivo :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group