Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 09. 06. 2024. 08:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 11. 03. 2008. 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
E, jest napravio NOVO i SVJEZE sa Soulfly... Ma, daj! Praznija (citaj suplja), naivnija i dosadnija Sepultura. A tek kad sam ga vidjela u sesn varijati (Max-a) sa onim frajerom iz Eyesburn-a, pa JAO! Ali dobro, o ukusima se ne raspravlja :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 11. 03. 2008. 22:43 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Broj fanova govori za sebe. Ja po naselju vidim SOULFLY grafite...

Cinjenica je da je SoulFly i Max nesto specificno i jedinstveno ... takodjer i Cav. Cons. ima tu osobinu. Meni su npr. Death ili Black Sabbath ili Mastodon mnogo bolji bendovi ... ali Soulfly ima takodjer svoje mjesto ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 12. 03. 2008. 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Broj fanova nuzno ne ukazuje da je nesto novo i svjeze. Da, Max jeste specifican, upravo zato i ranija Sepultura, Soulfly i Cavalera Conspiracy zvuce kao dva brata i polubrat :mrgreen: Naravno da Soulfly ima svoje mjesto, al' ne u mojoj knjizi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 13. 03. 2008. 11:38 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Nisi u pravu. Jednostavno ne volis, pa guras sve u isti kos. Kako hoces, ali SoulFly/Max i sve sto on uradi je uvijek umjereno popularno, jer covijek ima svoj prepoznatljiv stil koji su ljudi sirom svijeta prihvatili i dolaze mu na koncerte. Tako uvijek svi metalci pljuju po Soulfly kako je sranje i kako nije "true", pa onda dodje na koncert jedno 5-6000 ljudi i budu na glavi svo vrijeme ... a kada dodje neki "true" metal bend kao Kamelot onda bude 640 ljudi... sta kazes na to?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 13. 03. 2008. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2008. 00:03
Posts: 93
Location: Labin
AntiDope wrote:
Nisi u pravu. Jednostavno ne volis, pa guras sve u isti kos. Kako hoces, ali SoulFly/Max i sve sto on uradi je uvijek umjereno popularno, jer covijek ima svoj prepoznatljiv stil koji su ljudi sirom svijeta prihvatili i dolaze mu na koncerte. Tako uvijek svi metalci pljuju po Soulfly kako je sranje i kako nije "true", pa onda dodje na koncert jedno 5-6000 ljudi i budu na glavi svo vrijeme ... a kada dodje neki "true" metal bend kao Kamelot onda bude 640 ljudi... sta kazes na to?

Totalno se slažem sa svime. Ali očito je danas "true" ono što pojedinoj ekipi odgovara.... uglavnom sva ta "true" spika je jadna, kod koje god muzike gledaš...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 13. 03. 2008. 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Posto, izgleda, ja u klin, ti u plocu, 'ajmo ovako...
~°~ wrote:
Broj fanova nuzno ne ukazuje da je nesto novo i svjeze.

Da li je ovo tacno? Mislim, od svjeze i novo smo poceli.

~°~ wrote:
Da, Max jeste specifican, upravo zato i ranija Sepultura, Soulfly i Cavalera Conspiracy zvuce kao dva brata i polubrat :mrgreen:


AntiDope wrote:
SoulFly/Max i sve sto on uradi je uvijek umjereno popularno, jer covijek ima svoj prepoznatljiv stil koji su ljudi sirom svijeta prihvatili i dolaze mu na koncerte.

Uporedi dva gornja posta. Gdje je, onda, sustinska razlika izmedju nasih iznesenih stavova u navedena dva posta? I dalje se ne slazes sa ocjenom da je Soulfly poput polubrata braci staroj Sepulturi i Cavalera Conspiracy upravo zbog Max-a?

AntiDope wrote:
Tako uvijek svi metalci pljuju po Soulfly kako je sranje i kako nije "true", pa onda dodje na koncert jedno 5-6000 ljudi i budu na glavi svo vrijeme ... a kada dodje neki "true" metal bend kao Kamelot onda bude 640 ljudi... sta kazes na to?

Hahahaha, iskreno, nikad se ne bih od tebe nadala prici o TRUE/NETRUE, malo smo prestari za toga, jebi ga, al' dobro, moderno je to danas spominjati i u kontekstu ozbiljnije rasprave, ne samo zajebancije :mrgreen: Shvatam. Drugo, a sto je to Kamelot true? I trece, vezano za smjestanje mene u kos, citiram, svih metalaca koji pljuju po Soulfly kako je sranje, ponovicu...

~°~ wrote:
Naravno da Soulfly ima svoje mjesto, al' ne u mojoj knjizi.

Pljuvala? Rekla da su sranje band?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 17. 03. 2008. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Evo ako je vama tesko: Soulfly je djubriste od benda. Ne valja, nit ce ikad 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 22. 03. 2008. 02:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
rekao bi samo za sepulturu da je bila po mom misljenju deriguz sve do chaos a.d. a poslje su se jednostavno umrtvili, vise su obreacali paznju na broj tribala na majicama nego an broj dobrih riffova. soulfly je karina po mom misljenju izuzev par pjesmica na dark agesu.
a mislim da ona sepultura koju vole thrasheri i deatheri nema veze sa onom sepulturom od chaosa pa sve do danas sem sto su tu neki ljudi isti ostali.
soulfly nema veze sa nisacim, to je jednostavno neka mutacija new metala i one tribal sepulture, uglavnom za mene nevaljana kombinacija, cujes svega tu ali najmanje pjesmu.
ovaj album sa bracom cavalera je sramotan ako ga gledate kroz ostale sepulturine i soulfly albume, ako je slucaj da album ocjenjujete tako sto izbacite cinjenicu da je max bio nekad mamojeb broj jedan onda je album samo prosjecan i nista vise.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 12. 04. 2008. 20:52 
Offline
User avatar

Joined: 22. 08. 2003. 17:16
Posts: 383
Location: Banja Luka
Acronian wrote:
Evo ako je vama tesko: Soulfly je djubriste od benda. Ne valja, nit ce ikad 8)

Na osnovi cega si dosao do zakljucka takvog? Meni je bas SoulFly super bend. Jel hoces da kazes da sam ja smece, da nikada necu valjati?

Znam jedno 20ak ljudi koji bas, bas vole SoulFly i svi su momci za pohvaliti, sve do jednog. Svi su super muzicki potkovani i slusaju raznorazne extremne muzike i svi cijene SoulFly jer je zaista jedinstven bend. ne kazem da su virtuozi neprevazdjeni, ali u njihovoj zici nije ni bitno ko kako svira ... bitno je da se skace i dobro zajebava.

Ne kontam otkuda toliki hate prema SoulFly i maxu, kao da je olicenje zla na planeti .. a cova teski pozitivac, voli dobar groove kao i dosta nas koji ga zbog toga gotivimo.

Meni je SoulFly slusljiviji od npr. Biomechanical za koje ce pretpostavljam vecina vas reci kako jebu kevu, samo sto ih 75% ljudi ne moze slusati duze od 10 minuta.

Soulfly, a time i Cavalera C. (ili ono sta Max pravi) je muzika za sire mase koje vole jacu muziku.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 12. 04. 2008. 21:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Umbabarauma il sta ono bjese...

Play Ball, Play Ball
I want to be a Ball Player


Metal je prilicno igraliste svakakvih zaludjenika, grasak-umova, ali Pepsi Max je zajebo samog sebe ovdje...Sepultura nikad nisu bili nikakvi Einsteini, al jebiga, od No Conformity in my Inner Self do stajanja u trenerci ko zadnji seljo u pozi Hrista nad Riom na omotu...preko onog spota gdje on prijeti likovima koji su mu drajvbajali Glorijinog klinca (uff jest tu bio zajebaT, da ne pricam o sjajnom primjeru Krscanskog morala, koji jebeni moron), ukljucujuci izmedju svaki moguci, majmunski, dvoakordni (diade nisu akordi al et) dzndzndzn-dzndzn riff, Max se nakupio dovoljno "ordenja" da mu svratimo na grob nekad...da obavimo nuzdu...

Mislim da ovaj odlomak iz teksta dovoljno govori o kakvom se intelektu radi. Ako je potrebna dalja analiza, poslusajte bilo koji Soulfly disk.

Muzika - nula. Tekstovi - "minus" nula. Nikad nisam, i nikad necu, imati ni najmanju dozu simpatija i razumjevanja za tu "dzampdafakap" muziku. Bio sam u cvatu puberteta kad je to bilo alfa/omega, non plus ultra, sada je, pomocu retrospekcije, siroko priznato da je to bila teska karina. Nije na odmet podsjetit se, s vremena na vrijeme, koliki je SHIT, i kolika antiteza Metala samog, taj sav pokret bio...daleko bilo, i nikad se ne vratilo...

Ko voli nek izvoli, ali ja, objektivno, nemogu naci bilo kakvih "redeeming values" stob ovdje rekli...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 16. 04. 2008. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Evo ako neko hoce da posluša "The Exorcist" obradu Possesseda što su uradili.
http://www.youtube.com/watch?v=dHVJogf4Yww

jao Maxa je retardiran, zašto nije prepustio Duplantieru mikrofon....za čitav album :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 17. 04. 2008. 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
AntiDope wrote:
Acronian wrote:
Evo ako je vama tesko: Soulfly je djubriste od benda. Ne valja, nit ce ikad 8)

Na osnovi cega si dosao do zakljucka takvog? Meni je bas SoulFly super bend. Jel hoces da kazes da sam ja smece, da nikada necu valjati?

Znam jedno 20ak ljudi koji bas, bas vole SoulFly i svi su momci za pohvaliti, sve do jednog. Svi su super muzicki potkovani i slusaju raznorazne extremne muzike i svi cijene SoulFly jer je zaista jedinstven bend. ne kazem da su virtuozi neprevazdjeni, ali u njihovoj zici nije ni bitno ko kako svira ... bitno je da se skace i dobro zajebava.


Nemoj to shvatati licno. Meni je Soulfly bezze, Max je prodana dusa i to je to.
Moje misljenje :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 17. 04. 2008. 01:10 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Tema nije Soulfly, ali kako god veliko srozavanje poslije Sepulture... Negdje sam vec napisala kako meni ni Sepultura nikada nije bila vrh u thrashu, ali ne moze se osporiti da su institucija bili. Ovo sve poslije... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 17. 04. 2008. 16:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
SYMPHONY wrote:
Tema nije Soulfly, ali kako god veliko srozavanje poslije Sepulture... Negdje sam vec napisala kako meni ni Sepultura nikada nije bila vrh u thrashu, ali ne moze se osporiti da su institucija bili. Ovo sve poslije... :roll:


Nije ni Sepultura tema ;-)
Al ti moras napisat bar nesto :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 17. 04. 2008. 22:30 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Oooo, vidim da si suvise licno shvatio moj post... Ali hajde da te utjesim, slazem se sa tvojim misljenjem...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 21. 04. 2008. 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
SYMPHONY wrote:
Oooo, vidim da si suvise licno shvatio moj post... Ali hajde da te utjesim, slazem se sa tvojim misljenjem...

Ajd molim te utjesi me malo :)
Daj, samo se zezam, popusti ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 25. 09. 2008. 01:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Pošto pravo volim Soulfly (i slušam ih duže nego većinu ostalih bandova) skinuo sam ovaj album kad je izišao i preslušao s tim da mi je bio kita i iščekivao novi Soulfly-ev album. Danas sam ga opet slušao i moram priznati da mi trenutno prednjači pred novim albumom Soulfly-a. Možda je to zato što nisam skroz svario njihov novi album (kao ni SlipKnotov :| ) ali ovaj mjuz ima nešto - nešto prejako. Svaka čast, Max je ove godine odradio svoje, sjedi 10.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 25. 09. 2008. 06:00 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Mix Sepulture , Nailbomb i Soulfly...nije lose


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 25. 09. 2008. 10:58 
na siluuuu


Top
  
 
 Post subject: Re: Cavalera Conspiracy
PostPosted: 05. 03. 2011. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 06. 02. 2009. 02:30
Posts: 130
Novi album:
http://www.bunalti.com/?p=173871


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group