Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 10:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: USA thrash
PostPosted: 03. 06. 2011. 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
evo ako neko slucajno je preskocio ovih par bendova, da preporucim, koji nazalost nisu izgradili imena ili nisu izdali u svoje doba neki boom album nego ostali u podzemlju, pa su ostali nepoznati. preporucujem samo bendove koje se ne sjecam da su puno spominjani ovdje.

gack - klasicni americki thrash s ulice, dosta groove prizvuka, imaju jedan album "fix" iz 1993. clanovi bendova "laaz rockit" i "warning sf"

gammacide - ovi texasani imaju 1 album iz 1989 "victims of science", sviraju malo agresivniji thrash za americku scenu, mozda najtoplija preporuka.

harter attack - evo jos jedan malo vise groove orjentisan bend, ulica, grafiti, poderane farmerke i 80te 8) isto 1 oficijalni album iz 1989 "human hell".

holy terror - thrash speed, s malo vise heavy vokalima, brzina, catchy "evrovizijski" refreni :D u bendu su bili kurt kilfelt iz "agent steel"a i jeff matz iz "high on fire". 2 studijska albuma iz 87 i 88.

insecticide - bend se okupio nakon preko 20 godina i izdao kompilaciju sa demo snimcima iz 80tih. prljav zvuk, lude solaze, brzi rifovi. svi ljubitelji thrasha bi trebali bit zadovoljni ovim, iako je produkcija malo prljavija nego sto smo navikli u americkom thrashu, ali sasvim slusljivo i dobro. shereman jones, vokal/bass benda, jedno vrijeme bio je u hiraxu.

phantasm - za ime su sigurno svi culi zbog rona, prvog basiste metalike, ciji je ovo bend.
ali preporucujem da poslusate bend. ima kompilacija iz 2001 "wreckage", koja sadrzi demo snimke benda dok je bio aktivan 80tih. za sve ljubitelje "hirax"a, jer vokal je bio upravo de pena. kakva bi ovo bendina bila da su nastavili s radom...

piranha - jos jedno zvucnije ime, ostalo zakopano nazalost. jos jedna steta je sto imamo dostupan samo jedan demo od 2 pjesme "big fucking teeth" iz 88. ovo je savrsen usa thrash bio. naravno svi su culi za bend zbog paul baloff-a. pored njega kroz bend je prosla armija thrash metal muzicara vrlo poznatih bendova.

subversion - mnogo dobar thrash metal, kako sebe nazivaju hc/thrash metal s kraja 80tih. izdali 2 demo snimka, u bendu je bivsi gitarista hirax-a scott owen. nedavno us se okupili i snimili jos jedan ep kojeg ne mogu naci.

ako nekog interesuje nesto a ne moze naci, nek se javi pa cu postavit link.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 06. 2011. 17:37 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2010. 00:51
Posts: 73
Ponesto od toga sam bila u prilici cuti, ali generalno mi americka skola vremenom sve manje odgovara, tako da se dalje time nisam bavila nesto posebno.

Ali za Holy Terror i DUUUUSU DATI ako treba!!!!!!1!11!11!1!!1jedan!
(nedavno dosla i do prisivke Terror and Submission, hihih!)
(a moram se pohvaliti jbg, kad sam se radovala ko malo dijete ;))

I nemoj mi to evrovizijski, bogati! Znam sta si htio reci, al nemoj opet! Recimo samo da su catchy! :D ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 07. 06. 2011. 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 23. 06. 2009. 18:07
Posts: 685
Location: Sarajevo-CAZIN
Morbid Saint, jedan, bogovski album, "Spectrum of Death" iz 1988...Ako ima onih sto nisu poslusali ovo klanje od albuma, neka to urade!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 08. 06. 2011. 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2010. 19:26
Posts: 1098
E bravo, to je dobar album, svakako se ne smije propustiti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 08. 06. 2011. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
_MORRISON_ wrote:
Morbid Saint, jedan, bogovski album, "Spectrum of Death" iz 1988...Ako ima onih sto nisu poslusali ovo klanje od albuma, neka to urade!

ma dobro, i ja sam mislio njih stavit, al oni su vec kult ono... bilo je dosta price i tema o njima...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 09. 06. 2011. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2010. 00:51
Posts: 73
Od manje poznatih, Kublai Khan?

http://www.youtube.com/watch?v=E1V-Gk5LjbQ


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 12. 06. 2011. 19:23 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
sad tek snimio ovo, Insencticide i men odlicni, extreme thrash metal sa natruhama crossovera, mislim da imaju i nest novo il tak nest, ok su i Subversion meni.

ev nekih mojih preporuka mada ja vise idem na tu underground crossover stranu;

Sonick Plague "What's The Purpose" (1988) - tu ima i speeda al onak prljavije nist fensi, ovak izgleda posten reunion - http://www.youtube.com/watch?v=GhmMknW0o2Q

Mace "The Evil In Good" (1987) - ovo sam imo na kazeti jos osamdesetih i sad opet naletio, jos uvijek mi napet i svjez, imali su jos jedan album prije tog, al ovaj mi stvarno se podvuko pod kozu - http://www.youtube.com/watch?v=zxloA-sp6ZE

F.U.C.T. "Dimensional Depth Perception" 1990 - sve sto cuh od ovih je extra, ukljucujuci rane demose i povratnicki album, al ovdje su ga razbili, thrash sa vrlo mracnom teskom atmosferom, po cemu ih mogu mozda poredit sa C.O.C. crossover fazom al opet drugacije - http://www.youtube.com/watch?v=8Za7dkyCC4E

Verbal Abuse "VA Rocks Your Liver" 1986 - uz D.R.I."Dealing With It" i Attitude Adjustment "American Paranoia" najbolje sto je izaslo iz Vats skvota, doma texas meets SF crossovera. cist klasik, danas izgleda zaboravljen, mada ih je i Slayer obradjivo al raniju fazu. taj prvi album im je hc/punk, al ovaj je men savrseni mid tempo crossover, imali su poslje jos nekih al ne ovako - http://www.youtube.com/watch?v=Jc_SaW57NMU


mogob ovak jos dugo izvlacit odlicnih izvornih underground crossover stvari, da ne spominjem demose i sl, al da ne utusim odma, ako treba tu sam, takodjer i one koje nisu samo americke.

evo ipak i men najboljeg crossovera snimljenog ovog tisucljeca, samo jedan demo prastarog malog benda, al deset minuta najbolje Vats crossover skole, jos frisko ko nekad...

http://old-fast-and-loud.blogspot.com/2 ... -2009.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 13. 06. 2011. 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
imam i ja jos meni par savrsenih, stavim poslije sad gledam nesto...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 02. 10. 2011. 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ev nest, nadam se da moze tu...

Denial Fiend "Horror Holocaust" (2011)

Image

Terry Butler - Bass (Obituary, ex-Massacre, ex-Six Feet Under, ex-Death)
Sam Williams - Guitars (ex-Massacre)
Rob Rampy - Drums (D.R.I.)
Blaine "Fart" Cook - Vocals (Toe Tag, ex-The Accüsed)

http://www.mediafire.com/?9j9j2453d250yt3

o jes, rasturili! horror metal / crossover thrash / deathrash orgija, ovaj ludjak iz Accüsed zdere mikrofon a i ostali sviraju zapravo, nema mrdanja, cista energija, e tako se to radi. splatterfest.

http://www.youtube.com/watch?v=4C57CUezHy4


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 02. 10. 2011. 12:12 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Ima tema: viewtopic.php?f=17&t=10692


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 02. 10. 2011. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
da, al je pod death metalom, ovaj album ima deathrash elemenata ali je i pravi crossover tu, tjst kolko deatha ima i hardcore punka, sustinski onaj pravi US thrash.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: USA thrash
PostPosted: 09. 10. 2011. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ima i devedesetih finti kod rifova, steta jer fart je stvarno pojeo mikrofon, daj sve moja thrashoka bilob i predobro :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group