Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 07:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 
Author Message
 Post subject: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:02 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
http://tourdumonde2010.free.fr/

Adrien i Julien, dva mladica iz Francuske koji su odlucili ostaviti sve iza sebe i krenuti na dvogodisnji put autostopom po cijelome svijetu, uzdajuci se u susretljivost i gostoprimstvo stanovnika drzava koje namjeravaju posjetiti.

Nabasao sam na njih u ponedjeljak. U 9 godina kako imam vozacku i vozim, ovo mi je bio prvi put da naletim na auotostopere u Italiji, tako da sam na pocetku bio malo iznenadjen, ali cim sam ugledao natpis Udine-Slovenia u ruci jednog od putnika, zaustavio sam se. Isao sam u njima korisnom pravcu svega nekih 20ak km, ali bolje ista nego nista (na kraju sam ih odbacio skroz do skretanja na autoput, tako da smo putovali zajedno oko sat vremena, sto je bilo dovoljno da steknem vrlo pozitivan utisak o njima).

Adrien je inzinjer, dok je Julien radio u drzavnom sektoru, nekom Ministarstvu, ako sam dobro skontao. Nisu nimalo oklijevali da ostave sve iza sebe i krenu na put oko svijeta, jer im ova avantura predstavlja zivotni san. Zavidim im na hrabrosti. Cak sam ne par trenutaka pomisljao da posaljem sve u pm i pridruzim im se, ali nemam ja muda za to. Ponavljam, temelj njihovog poduhvata, ako ga se tako moze nazvati, je vjera u dobrocudnost ljudskog roda, bez obzira na etnicku, religijsku, nacionalnu raznovrsnost istog. Upravo iz ovog razloga i pisem: jucer su mi odgovorili na e-mail i bili su u Sloveniji, sa planom da krenu za Hrvatsku danas ujutro, nakon koje namjeravaju posjetiti BiH, Crnu Goru i nastaviti sa odisejom prema Albaniji, Grckoj itd.

Ako je neko ko zivi u Hrvatskoj ili u BiH u stanju da im pomogne prilikom njihovog boravka u istim, bilo bi odlicno. Bilo koja vrsta pomoci je dobro dosla: ponuda prenocista, poziv na rucak/veceru, ustupanje internet konekcije na par sati, prijevoz od tacke A do tacke B itd.. Nisam htio kontaktirati nikog od svoje raje dole, jer znam da bi u svakom slucaju prihvatili da naprave uslugu meni, uprkos licnim obavezama, sto niposto ne zelim. Jednostavno, ako neko smatra da mu nece prestavljati teret druzenje sa 2 ok momka, moze ih kontaktirati putem maila i odgovorit ce vam cim se uspiju konektovati. U ime avanture. :D

Sigurno ce posjetiti Zagreb i Sarajevo, ali voljni su i putovati u druge gradove, tako da ne igra ulogu gdje zivite.

Ovo je jedino mjesto na netu na kojem sam aktivan, tako da cu samo ovdje objaviti ovaj "oglas", sa nadom da ce im se neko javiti. Ako ne, snaci ce se oni i sami. :D Nisu bas neke lafcine sto se tice engleskog, ali Adrien se snalazi sasvim dovoljno da se moze sporazumjeti, pa im svakako mozete pisati na engleski, na froggy.aroundtheworld@gmail.com .

P.S. Garantujem 100% da se radi o skroz ok likovima, znam procijeniti osobe, tako da nema nikakve bojazni sto se toga tice. Stavise, cak su pomalo "naivni" (citaj: pretjerano uvjereni u dobrotu ljudske prirode) - vidi se da ih zivot nije nikad opekao.

P.P.S. Ne, nisu pederi. Pricali smo o cehinjama. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
sta slusaju :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:11 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ja sam ozbiljno razmisljao o tome, mozda ne na dvije godine, ali na par mjeseci, kad naredni put budem mijenjao posao. U svakom slucaju, volio bih upoznati nekoga ko je vec prosao kroz citavo putovanje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:11 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
:lol:
I ja sam to prvo pitao.
Nista metal, neke laganice, ali ok su ljudi, bez obzira na upravo navedenu manu. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:39 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Posl'o mail, vidit cemo sta ce bit :twisted: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Ryker wrote:
Posl'o mail, vidit cemo sta ce bit :twisted: .

Svaka cast. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 16:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
cugali smo Nameless i ja prosle godine s likom koji je tako isto putovao, prijatelj(Tyr na forumu) ga je ja mislim negdje u Visokom pokupio sa kartonom gdje Sarajevo pise, iz Belgije frajer...ne znam jesul ga dje koknuli kasnije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 17:05 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ja sam masu takve raje sreto ovih zadnjih godina. boga mi. puno sam ih i ugostio.
super bi bilo tako nesto uradit, ali sta ja znam ovdje ekipa nema para ni da krene drug. a ono neke pare ti trebaju. u redu je to uzdaju se u ljude, al nesto para treba. onda francuzi kad se vrate kuci opet ce nac neki poso ili nastavit studirat lako. kod nas ekipa jebga, mora cuvat poso ili pozurit sa skolom... a ono i familija je kod nas.. ono igra ulogu
ja kad bi kreno, nesto kontam najlakse bi bilo putovat od skvota do skvota ili nekih mjesta gdje je raja organizovana, a eto vi neke metalce trazit, ja neke ljude sa slicnim afinitetima i pogledom na drustvo. u svakom slucaju teze je trazit pojedince koji bi te kuci na konak odvele nego spavat dje i ostali


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
mogu kontaktirat par jarana u donjoj Maoči da ih ugoste..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 17:33 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2010. 02:23
Posts: 421
Location: Cazin
Joj meni je to predobro. Ali mislim da treba imati dobrog frajera da ide s tobom. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 14. 05. 2010. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
pa ja bi kreno kad bi sa mnom posla kakva atraktivna tvrdoguzna i mehkosisna bicarka,,,cisto nako da se plodimo dok cekamo prevoz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 18. 05. 2010. 23:17 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Nisu apdejtovali blog vec 4 dana, nadam se da ih nije neko obojicu žik. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 18. 05. 2010. 23:22 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Ako su prijavljeni na Couchsurfing, lahko će onda naći smještaj za 2-3 dana džabe...
Ja imam par prijatelja couchsurfera koji hostaju ako su u prilici sa prostorom i obavezama...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 19. 05. 2010. 09:31 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Treba imat vize :]


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Put oko svijeta
PostPosted: 19. 05. 2010. 12:53 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Ryker wrote:
Posl'o mail, vidit cemo sta ce bit :twisted: .



posl'o kuća, kuća posl'o :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group