Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 04. 06. 2024. 18:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2005. 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Kold generaliziras.. dobro kaze Ofca, svojedobno se koristila i glagoljica na prostoru Hrvatske pa sta sad bi je svi po toj teoriji trebali znati jer im je dio povijesti, a ako ne znaju negiraju vlastiti identitet i identitet drzave.. pa u upotrebi je bila i cirilica davno prije latinice istina, no treba uzeti u obzir naslijedje koje je u ovom slucaju bitno odredjeno vanjskim utjecajima i ciniteljima u vidu latinizacije.. a naravno taj proces sam za sobom povlaci osim samog pisma i stavove, duh pokreta.. naravno sto god ides vise prema istoku taj proces slabi i dozivljava potpuni preokret.. uostalom nije mi ni bitno to toliko, vec rekoh da znam cirilicu dovoljno dobro, nego ne vidim poantu toga da se svi ljudi sa 'ovih' prostora koji ne znaju cirilicu etiketiraju kao polupismeni i nepismeni.. :? sto to bi je morali znati..? zna se sta je rasprostranjenije i potrebnije, te sumnjam da ce doci do neke promjene tog trenda u doglednoj buducnosti.. a sad to sto nekome to nije samo pismo vec nacionalna identifikacija, to je druga stvar potpuno, u to ne zelim da ulazim.. ali generalizirati da svatko sa ovih prostora mora znati cirilicu je smijesno.. zapravo ne toliko smijesno koliko neizvedivo..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 02. 2005. 22:36 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2004. 01:28
Posts: 342
trenje wrote:
Eclipse wrote:
Tuzno bi bilo da me je sramota toga sto jesam,al eto,kao sto vidis,nije.


sve dok su to samo patriotska dicenja to ostaje kao bezopasno, i kao nesto za sta se skida kapa od strane sugradjana...a kada to prosara etnocentristickim smradom, e onda je to pitanje sugave retardacije- tj. nacionalizma.
jarane...koliko ja skontah po tvojoj reklami ti si sa podrucja Bosne i Hercegovine. tebe JESTE ocigledno sramota toga sto jesi, cim "prevodis" reklamu na latinicu, jer Boze moj ima degena koji ne citaju cirilicu.
Ne,djevojko draga,reklama je pisana latinicom jer,ako bih je ja napisao cirilicom,koliko bi se likova ovdje uvrijedilo i proglasilo me nacionalistom?!Jer je ocigledno da se ovdje nacionalistima proglasavaju svi oni koji se ne stide onoga sto jesu...
Nego,necu vise da raspravljam na ovakvim temama,jednostavno je nemoguce na forumima objasnati neke stvari,a da se ne nadje neko da to shvati na pogresan nacin...
Ako zelis i dalje da raspravljas sa mnom na ovu temu,javi mi se na pp...
Poz!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 00:28 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
Eclipse wrote:
Ne,djevojko draga,reklama je pisana latinicom jer,ako bih je ja napisao cirilicom,koliko bi se likova ovdje uvrijedilo i proglasilo me nacionalistom?!Jer je ocigledno da se ovdje nacionalistima proglasavaju svi oni koji se ne stide onoga sto jesu...
Nego,necu vise da raspravljam na ovakvim temama,jednostavno je nemoguce na forumima objasnati neke stvari,a da se ne nadje neko da to shvati na pogresan nacin...
Ako zelis i dalje da raspravljas sa mnom na ovu temu,javi mi se na pp...
Poz!

sto mi ne odgovori na vise retor'cko pitanje?!/
jes' ti iz Bosne, il' o'kleN si?
u slucaju da jesi, tebi na savjest cvrsto ubjedjenje da si nesto sto nisi.

Iskreno, mene ne bi tvoja reklama napisana na cirilici (da je) nista manje zasvrbila nego sto me vec svrbi.
i dedera se organizuj. kontraverznost ti je izgleda slaba tacka. do jucer je reklama NEbila napisana na cirilici zbog nepismene/polupismene narodne mase, sada je vec razlog malo kompleksniji- ne zelis da te ta ista nepismena/polupismena narodna masa gleda kao nacionalistu, koji niUkojem slucaju nisi. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 01:13 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Joj Kold i ti dodatno zasra sa tim cirilica je nasa, latinica nametnuta. E jebiga, i meni je ime arapsko, religija takodjer... Pa najbolje da se vratimo na nivo prvobitne zajednice i budemo jedna happy gomila Slavena.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
Led Zeppelin wrote:
Joj Kold i ti dodatno zasra sa tim cirilica je nasa, latinica nametnuta. E jebiga, i meni je ime arapsko, religija takodjer... Pa najbolje da se vratimo na nivo prvobitne zajednice i budemo jedna happy gomila Slavena.


ma Koldu dosadno, pa kaki.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 01:47 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2004. 01:28
Posts: 342
trenje wrote:
Eclipse wrote:
Ne,djevojko draga,reklama je pisana latinicom jer,ako bih je ja napisao cirilicom,koliko bi se likova ovdje uvrijedilo i proglasilo me nacionalistom?!Jer je ocigledno da se ovdje nacionalistima proglasavaju svi oni koji se ne stide onoga sto jesu...
Nego,necu vise da raspravljam na ovakvim temama,jednostavno je nemoguce na forumima objasnati neke stvari,a da se ne nadje neko da to shvati na pogresan nacin...
Ako zelis i dalje da raspravljas sa mnom na ovu temu,javi mi se na pp...
Poz!

sto mi ne odgovori na vise retor'cko pitanje?!/
jes' ti iz Bosne, il' o'kleN si?
u slucaju da jesi, tebi na savjest cvrsto ubjedjenje da si nesto sto nisi.

Iskreno, mene ne bi tvoja reklama napisana na cirilici (da je) nista manje zasvrbila nego sto me vec svrbi.
i dedera se organizuj. kontraverznost ti je izgleda slaba tacka. do jucer je reklama NEbila napisana na cirilici zbog nepismene/polupismene narodne mase, sada je vec razlog malo kompleksniji- ne zelis da te ta ista nepismena/polupismena narodna masa gleda kao nacionalistu, koji niUkojem slucaju nisi. :?
Kad smo vec kod toga odakleN sam ja-ja sam iz Republike Srpske,koja je sastvni dio te BiH,ali je u toj Republici Srpskoj cirilica zvanicno pismo.
Da,nacionalista sam zato sto kazem da sam Srbin i da se ne stidim toga(to je rezon vecine Bosnjaka,Muslimana ili kako vec zele da se nazovu).
Ne znam zasto tebe "svrbi" moja reklama?!Da te mozda ne "svrbi" ovo RS?
Oh,ti svakim danom sve vise i vise prodires u moju kontradiktornu psihu,hvala ti za to,to mi zaista znaci...na kraju me mozda i izlijecis mog nacionalizma koji potajno cuvam u sebi...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 02:10 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
Eclipse wrote:
Oh,ti svakim danom sve vise i vise prodires u moju kontradiktornu psihu,hvala ti za to,to mi zaista znaci...na kraju me mozda i izlijecis mog nacionalizma koji potajno cuvam u sebi...


voljela bih ja da su moje rijeci malo vise ucinkovite, pa da djeluju na popunjenje ispranih mozgova tipe tvog. zao mi te...pa cu prema tome i ja da se povucem. uzivaj! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 02:37 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 22:21
Posts: 250
Location: ANDOR
Jebiga Ode ovo sve u kurac!!!Momak je cisto napisao ,,Cirilica je zakon'' i evo sta ispade od svega ovoga!Ama bogami , ja sam nesto shvatio.Doticajuci se ovakvih tema tema dolazi do diskriminacije, hajde da svi napravimo jedan bratski grupnjak.
VALjA LI IDEJA :?: :?: :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 02:38 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
Lijus Terin wrote:
Jebiga Ode ovo sve u kurac!!!Momak je cisto napisao ,,Cirilica je zakon'' i evo sta ispade od svega ovoga!Ama bogami , ja sam nesto shvatio.Doticajuci se ovakvih tema tema dolazi do diskriminacije, hajde da svi napravimo jedan bratski grupnjak.
VALjA LI IDEJA :?: :?: :?:


ne podnosim orgije, ali to ce ti ponajbolje wicked rec':)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 05:52 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Ma jeb'o raspravu, ima li iko monopol da igramo pa da svakom posebno mogu jebat' mater samo zato sto svaki krug stanem na njegove hotele. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2004. 01:28
Posts: 342
trenje wrote:
Eclipse wrote:
Oh,ti svakim danom sve vise i vise prodires u moju kontradiktornu psihu,hvala ti za to,to mi zaista znaci...na kraju me mozda i izlijecis mog nacionalizma koji potajno cuvam u sebi...


voljela bih ja da su moje rijeci malo vise ucinkovite, pa da djeluju na popunjenje ispranih mozgova tipe tvog. zao mi te...pa cu prema tome i ja da se povucem. uzivaj! :)
I ipak si otkrila srz problema,znaci moj mozak je ispran... :D :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 19:08 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Al' vidis, nisam dosad obracao paznju ''U BiH i RS'' :lol: :cry: :? Niđ' veze ba. Najbolji izbor rock albuma u Federaciji i Ze-Do kantonu :lol: ili najbolji izbor rock albuma u Velikoj Britaniji i Engleskoj :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Ja smijesne teme majko draga... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 21:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Led Zeppelin wrote:
Joj Kold i ti dodatno zasra sa tim cirilica je nasa, latinica nametnuta. E jebiga, i meni je ime arapsko, religija takodjer... Pa najbolje da se vratimo na nivo prvobitne zajednice i budemo jedna happy gomila Slavena.


Tako je i Tito i Adolf zamislio manje vise, al dzaba, vazda se nadje povampirenih crkvenjaka i dzamijskih stakora da useru stvar. Vazda. U Meki ideoloskih kurvi i prodanih dusa, aka Balkanu, SRANJE je neizbjezno. Kao i ispiranje, kurvanje identiteta shodno zeitgeistu i ostale bedastoce. Nista novo u zemlji Tunguziji.

trenje wrote:
ma Koldu dosadno, pa kaki.


A ti uzivaj u drzavi sto ti je Richie sklepa...

P.S. Glagoljica=Zapadna Cirilica=Bosancica=Hrvatcica=Cirlica

Isti kurac u trista kifla. Pudlica ne lici na rotvajlera, ali je jos uvjek ker ;)

Pismenost? Ko jebe pismenost. I da, da vam sad fino ciko "dijasporac", "Nepismenjak" rekne...POLA PLANETE JE TEHNICKI NEPISMENO. NEK STE FALA KURCU VI SVI BOSANECI PISMENI. TO STO PROSJECNI BOSANAC DA SE POJEBE U SUPAK SA DVAES SLONOVA NEZNA HLJEBA NA HASTAL METNIT, NIJE BITNO. VAZNO JE DA SMO PISMENI. URAAAAAA


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 21:55 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Nije URAAAAA nego HURAAAA :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
KoldVoid wrote:
...Hrvatcica...


ja još nečuh za ovu :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 23:52 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
KoldVoid wrote:

trenje wrote:
ma Koldu dosadno, pa kaki.


A ti uzivaj u drzavi sto ti je Richie sklepa...

P.S. Glagoljica=Zapadna Cirilica=Bosancica=Hrvatcica=Cirlica

Isti kurac u trista kifla. Pudlica ne lici na rotvajlera, ali je jos uvjek ker ;)

Pismenost? Ko jebe pismenost. I da, da vam sad fino ciko "dijasporac", "Nepismenjak" rekne...POLA PLANETE JE TEHNICKI NEPISMENO. NEK STE FALA KURCU VI SVI BOSANECI PISMENI. TO STO PROSJECNI BOSANAC DA SE POJEBE U SUPAK SA DVAES SLONOVA NEZNA HLJEBA NA HASTAL METNIT, NIJE BITNO. VAZNO JE DA SMO PISMENI. URAAAAAA


u dure je gospodine Ciro Truhelka! volim i ja tebe:) vazda u zivotu :*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 02. 2005. 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2004. 04:26
Posts: 658
Location: Kentaki
El Foxinho wrote:
KoldVoid wrote:
...Hrvatcica...


ja još nečuh za ovu :?


mislio je na Hrvatsku cirilicu:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 02. 2005. 00:08 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
trenje wrote:
El Foxinho wrote:
KoldVoid wrote:
...Hrvatcica...


ja još nečuh za ovu :?


mislio je na Hrvatsku cirilicu:)


Nije, to je glagoljica :D

P.S. Konstantin (Ciril) i Metod nisu bili Slaveni :lol: Hahahahaha, jesmo nesposobni, ni pismo ne mozemo sastavit' :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 02. 2005. 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 22:21
Posts: 250
Location: ANDOR
Ja ja ja!!!
Kako je ovo bilo dobro , a tema debilno promasena!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group