Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 05. 06. 2024. 00:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 138 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
ima li ko kakvih recepata za gladnu? ono, kad nađeš nešto bezveze u frižideru pa složiš jelo i sam sebe sjebeš

ja sam skoro napravio pomfrit od mladog krompira ( koji naravno nije mogao nikad da uspije al haj ti to seljaku objasni ), i onako one mlitave komadiće pomiješam s piccolo paradajzima čitavim, biberom i usitnjenom fetom. ubio se.

a još od dana kad sam sam živio bio mi je ćejf jest hladnu sirnicu ili zeljanicu s ljutim kečapom, to znat biti podobro isto.

dobra je i riža s ljutim kečapom onako na brzinu, ili kad se polije sokom od limuna i kakvog mesa sa strane, recimo komadića piletine koje onako okreneš na ulju/ topljenom maslacu s prezlom, alevom paprikom, soli i biberom.

onda mi je isto ekstra napravit salatu od paradajza i senfa i odozgo posut kinin, ili salatu s ručno sitno nasjeckanim kupusom, mljevenom tunjevinom, bijelim lukom i sokom od limuna.

ili u zimu pržiti kiseli kupus narendani s biberom i onda ga pomiješat s grahom, i još na to mezit kiseli luk sa strane

kad je slatko u pitanju tu i nemam nekih ideja al volim pojest, klasika je pettit beurre u mlijeku, višnje iz tegle s šlagom ili solo - SVO voće ikad zapravo, krkanluci tipa šampita ili tulumbe ( ima i ona verzija kao sitne u prelivu, ima kupit u svakoj prodavnici, to sam đavo jede kad zapali ), 7 days, true voćni jogurti - ne onaj zamućeni prah domaći, šnite s margarinom i medom, eurokrem palačinke kad se da ili u toplim lepinjama i zo vajta und zo fort...

ima li ko kakvije ideja? kolačići s ćanabisom i takve gluposti ne dolaze u obzir, kao ni 'prava' jela kojima treba des' sati da se spreme


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:44 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
super tema. ja isto mogu izvuc ludilo rucak od bilo cega sto nadjem u frizideru. a ne pada mi sad nesto na pamet..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Ispeci palačinke, unutra nafiluj sa mladim sirom i stavi kečapa (može i ljuti, vidim da ga gotoviš) i recimo naribaj nekog moćnijeg sira. 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
biafra wrote:
ili u zimu pržiti kiseli kupus narendani s biberom i onda ga pomiješat s grahom


koji je ovo vrh od hrane...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
kad je slatko u pitanju tu i nemam nekih ideja al volim pojest, klasika je pettit beurre u mlijeku, višnje iz tegle s šlagom ili solo - SVO voće ikad zapravo, krkanluci tipa šampita ili tulumbe ( ima i ona verzija kao sitne u prelivu, ima kupit u svakoj prodavnici, to sam đavo jede kad zapali ), 7 days, true voćni jogurti - ne onaj zamućeni prah domaći, šnite s margarinom i medom, eurokrem palačinke kad se da ili u toplim lepinjama i zo vajta und zo fort...

Moj favorit: neki tvrdi biskvit (moze bilo sta), preko toga debel sloj mascarpone-a, pa eurokrem. Bolje od bilo kakve cokolade :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:49 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Al nema nista k'o udrobit plazme :lol:

Mada nije ni to sto je nekad bilo, ukus se promijenio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
gotivim griz pomiješati s mrvljenim keksom (tipa napolitanka),prejako skroz..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Volim i ja svasta jest,al u zadnje vrijeme sve se snosi samo na Meso i Sir :twisted: :twisted:

Samo protini i pumpanje :twisted: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ima ovdje dal u kutiji jedan dolar.

stavis vrecu u vodu i za pet minuta gotov.

nekad dal makhni, nekad dal tadka...i tako stalno, kad god stara skuha neke nejestive splacine ili jednom u hefti kad ne jedem meso.

Image

Image

najbolji tivi dinner ikad. inace ja kad kuham to je epski sat najmanje. neguymo ja tih vasih bjelackih prostakluka (shit + condiments).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
znao je ovaj jedan moj afrikanac napravit najbolju tunjevinu iz konze koju si u zivotu jeo, ludilo sa rizom, al imo je on neki jeben trik sa paradajzima i ljutom paprikom, neznam kako je to isli, uglavnom smo ga svi zvali ali tuna zbog toga :mrgreen:

a sto je tek taj lik znao ispec piletinu s kikirikijem...imaju zapadni afrikanci ekstra dobru kuhinju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
samo ashoka i gits za te pakovane indijske pizdarije, priya kurcu nevalja.

il kupis sebi kutiju shana i pratis instrukcije, nemere da ne valja...

raj...

http://www.shanfoods.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:04 
makarone + neki gotivan sir + mikrovalna = gustativni orgazam! uvijek uspijeva, jos ako ti se da ispeci bijelog mesa uz to.... uhhh! :twisted:


Top
  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
biafra wrote:
ja sam skoro napravio pomfrit od mladog krompira ( koji naravno nije mogao nikad da uspije al haj ti to seljaku objasni ), i onako one mlitave komadiće pomiješam s piccolo paradajzima čitavim, biberom i usitnjenom fetom. ubio se.


to zvuci odvratno. nista gore neg mlitav pomfri. jos feta u to...fuj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Moondust wrote:
makarone + neki gotivan sir + mikrovalna = gustativni orgazam! uvijek uspijeva, jos ako ti se da ispeci bijelog mesa uz to.... uhhh! :twisted:


radje napravi penne al pesto, pola sata, samo sto je skup pesto mater svoju jebo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:11 
ne gotivim taj pesto nesto, dok moj buraz to kasikom moze

gotivim si zaprziti luka, pa ispeci s tim bijelog mesa, zaciniti, i sve u istoj tavi, napraviti sos od kikiriki putera, ono 2-3 kasike kikiriki putera i vrhnje za kuhanje

to uz makarone il rizu, il sta ja znam, tako neke pizdarie... zakon!

brzo i jednostavno, a ukusno pravo


Top
  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
biafra wrote:

a još od dana kad sam sam živio bio mi je ćejf jest hladnu sirnicu ili zeljanicu s ljutim kečapom, to znat biti podobro isto.



Joj i ja isto, samo s ajvarom :D


I sto se svi ibrete kad im kazem da jedem grasak s majonezom i zaljevam slatkim mlijekom ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ne znas sta valja, al buraz zna :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:12 
e da
makarone s jucerasnjim grahom s ljutim kobasicama!!!! isto vrh!


Top
  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:13 
stari serator wrote:
ne znas sta valja, al buraz zna :P


a buraz je kuhar, radi u ljubljani u nekom restoranu, pa mora sve voliti :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: jedenje svakakve hrane
PostPosted: 16. 08. 2010. 18:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6276
stari serator wrote:
znao je ovaj jedan moj afrikanac napravit najbolju tunjevinu iz konze koju si u zivotu jeo, ludilo sa rizom, al imo je on neki jeben trik sa paradajzima i ljutom paprikom, neznam kako je to isli, uglavnom smo ga svi zvali ali tuna zbog toga :mrgreen:


uh, dobrih si zajebancija naredo skroz, ova tunjevina s rižom me interesuje skroz. sad sam guglo malo, milion nekih kombinacija majkumu, al ću pokušat nešto izvest


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 138 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group