Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 04:34

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 03:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
s miserircordom ću se iznimno složit ovaj put.

ipak serem po npr. ljudima koji se kunu u moderni metal i kako nema svirki pa onda odu na koncert zeljka joksimovica kad je neka takva svirka, il jos gore otkazu svirku sa svojim bendom zbog toga (takvi jos imaju obraza sebe i Metal u istu rečenicu stavit)
deteri, trešeri i blekeri kojis toje ko zadnje pičke nazad i bare pičke dok im 'milina bend' svira
itd
itd

svako uziva na svoj nacin.
ali isto tako smatram da bend, koji dobro obavlja svoj posao, zasluzuje da ga se ispostuje sa malo vise od deset ljudi od sto.

ja npr kad čujem dobar brejk, ne mogu stajat miran. ne mogu da me jebeš.
sentiš. jebiga


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 03:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
sjećam se ekipice, 2007 mozda, u bocku... svira odar, tj. tad capricorn sillhouete, tad mnogo sporiji bili... ovi razbacali šutku, ubiše se...

al to je oprostivo, bili su klinci neki...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 07:41 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
men otic na koncert benda kojeg volim je da uzivam u samom koncertu a ne da popusim lakat il da nekom uvalim isti ...nikad nisam skonto sta je svrha sutke!?izadjes na ulicu i nekog isprovociras i taj te isti opali po njusci!? ja kad sam gledo krerator , metallicu , motorhead , doro,exodus itd nije me interesovalo da mi neko nanese bol i da nemam pojma gdje sam bio proslu noc nego mi je u interesu da zapamtim sto vise sa oonoga zbog kojeg sam doso u tu rupu....znaci stojati blizu bine po strani i po mogucnosti uslikati sto vise za uspomene....sjecam se zadnji put sa dismember pricam s trebom vani koja je napusena i nema 50 kila s krevetom....za 2vije minute je vidim na podu u sred circl pita i tipovi je dizu s poda.....kojije kurac ona dala 20 dolara za ulaznicu!? samo da bi je neko sutnuo i da ujutro nema pojma ni gdje je bila ni sta je gledala1!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 09:45 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Otici na Exodus i mirno gledati?Ja bih uveo zakon o kaznjavanju doticnih,preko ledja.

Everybody's doin' the toxic waltz
Kick your friend in the head and have a ball
Come on and do the toxic waltz
And slam your partner against the wall
Everybody's doin' the toxic waltz
Good friendly violent fun in store for all
Get up off your ass and toxic waltz
If you hit the floor you can always crawl!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
mislim 90% raje koji dolaze na skoro sve svirke su isti ljudi, kako mozete reci da je iko od njih pozer ili jedan od tih koji dolaze da bi bili vidjeni. Glupa tema i sranje bez osnove.... a u ostalo vecina "raje" koja stoje, sjede i gledaju su treebe, sta ocekujes da se i one sutaju?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 11:33 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Immolation wrote:
mislim 90% raje koji dolaze na skoro sve svirke su isti ljudi, kako mozete reci da je iko od njih pozer ili jedan od tih koji dolaze da bi bili vidjeni. Glupa tema i sranje bez osnove.... a u ostalo vecina "raje" koja stoje, sjede i gledaju su treebe, sta ocekujes da se i one sutaju?


Znas i sam da nije tako .

Mnogi sad pricaju kako nece ulaziti u sutku . Nije stvar u tome . Sustina teme se odnosi na one koji stoje u cosku i sute kao zaliveni , bleje kao da se nista oko njih ne desava , skroz ravnodusno . Ti ljudi mi nisu jasni . Sutka je u drugom planu .
Kaze dosli uzivati u muzici , pa onda ispostuj taj band i POKAZI da uzivas na neki nacin .
Doci na metal svirku i stojati kao saliven kip meni nije u redu . Ali opet svakome svoje .Nije cilj ove teme da se seru jedni na druge niti neko to radi , niti je cilj uci u sutku .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 12:50 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Nemas pojma.Uostalom,na kojoj svirci si bio?Na Tankardu nisu dovoljni prsti ruke da izbrojis zenske koje su se sutale,na Dismemberu je cijeli SA club gorio,i na onima koji su sjedili,primjetilo se da uzivaju.Nije stvar fizike,stvar je hemije :mrgreen:

Necu gledati Atheist i skakati,bengati,izbijati bubrege.Uostalom,to mi je jedan od omiljenih bendova pa sam ga odgledao zaliven ko kip u cugu,sta sad?

Druga su stvar bendovi koji stvaraju VAGINALNO ozracje,kao Epica.Eh,tu bih se sutao,udarao,skidao,a i bome gledao :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Problem je što imamo 12 metalaca, 14 hardkorera, 8 pankera i andreja. Ako večeras svira metal onda će od tih 12 metalaca 8 doći na svirku jer ostali ili rade ili imaju ispite. Od njih 8 šutaće se 4 jer ova ostala četiri nisu u elementu ili su došli čisto zbog toga što se napokon nešto dešava. isto tako važi za korere i punkere na metal svirkama samo sa još manjim postotkom jer eto nije to ono njihovo uz što merače najrađe.A sve ovo skupa važi i za svirke drugih orjentacija i "nacija". A sad, ima još na desetine faktora zašto je to tako, između ostalog, sezonske metalke-gotičarke, kreteni koji su došli zbog tih istih gotičarki.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
sjoooo, nemojte amo goth petljat u sve to i "goticarke" ( u sarajevu ih nemas 5 kako treba ) a djeca sto se obuku kao sismis i dodju... eee, njihov problem. Usput, ako se potencira da samo cure sjede NIJE TACNO! ;) sigurno 40% od onih koji su sjedili dok je Ormus razvaljivao guzove su bili kenjci ili oni koji su DOSLI NA SVIRKU S DJEVOJKOM i grljakali se po stolicama pa jebotebog... E TO NEMOGU SHVATITI


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 13:37 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Fakin wrote:
sjoooo, nemojte amo goth petljat u sve to i "goticarke" ( u sarajevu ih nemas 5 kako treba ) a djeca sto se obuku kao sismis i dodju... eee, njihov problem. Usput, ako se potencira da samo cure sjede NIJE TACNO! ;) sigurno 40% od onih koji su sjedili dok je Ormus razvaljivao guzove su bili kenjci ili oni koji su DOSLI NA SVIRKU S DJEVOJKOM i grljakali se po stolicama pa jebotebog... E TO NEMOGU SHVATITI


Mislio sam na sezonske, ove dugoročne poštujem, čak i volim pogledat :) zabavljat nikad, ženit, ni tad. a de, šta god sa kaže, koja god definicja da se izmisli opet ima nešto treće:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 11. 06. 2010. 02:22
Posts: 1097
Location: Gornja Maoča
Jebiga ne dolaze na svirke samo metalci ja dovedem svoju raju ajmo na svirku ajmo na svirku i dođu a vrh metala im je Nothing Else Matters i aj se sutam zajebavam skacem a oni skoce mahnu glavom i stoje :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Obezglavator wrote:
Alejandro wrote:
ne znam sta da ti kazem, kod mene je tako, sutam se il sta vec kad me pokrene kako treba :D a ako je dosadno il nesto, jednostavno nemam volje. Nisu svi isti, pa i neka energicna svirka ne moze potaknut ostale koji jednostavno ne vole taj odredjeni zanr (koji se svira tu noc) da rade nesto.



Zasto su dosli onda nego ... ? :)

pa recimo... da podrže scenu? no naravno ti ne bi znao ništa o tome, ti znaš da je došla sepultura u sarajevo i za ostalo te boli kurac. postoji raja koja dolazi na svirke zato što zna da organizatoru puno znači 5 maraka i da tih 5 maraka može napravit razliku hoće li sljedeći bend koji dolazi biti analena ili pro-pain. jbt, do prije tri-četri godine niko sa ovog foruma nije pitao ko svira, već kako su bile 4 svirke godišnje na svaku si jedva čekao da odeš da bi se zezao i družio sa ljudima. boli mene kurac za invaginator jarane al sam bengo čelavom glavom na bmf-u i majicu kupio čak. nije samo do šutanja, možeš se i kući sa namještajem šutat i to uz "dobro ozvučenje", al nekad ti se jednostavno ne šuta, a i ima raje koja je ušla u godine kad se samo najveće budale generacije šutaju. i ja sam trebe koje veze sa distorzijom nemaju vodio na pank svirke, šta je problem?
što uopšte o ovome raspravljate, kome se šuta vrišti psuje bog i divlja nek to radi, kome se pije kokta sa trebicom nek pije koktu s trebicom, i organizatori i bendovi su zahvalni na svakoj marki i nema se tu šta dalje srat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
mada je sve ovo što sam rekao već rečeno, no meni bilo mrsko prelistat šta ste pričali :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Obezglavator wrote:
Mnogi sad pricaju kako nece ulaziti u sutku . Nije stvar u tome . Sustina teme se odnosi na one koji stoje u cosku i sute kao zaliveni , bleje kao da se nista oko njih ne desava , skroz ravnodusno . Ti ljudi mi nisu jasni . Sutka je u drugom planu .
Kaze dosli uzivati u muzici , pa onda ispostuj taj band i POKAZI da uzivas na neki nacin .
Doci na metal svirku i stojati kao saliven kip meni nije u redu . Ali opet svakome svoje .Nije cilj ove teme da se seru jedni na druge niti neko to radi , niti je cilj uci u sutku .


De bogati, pa na koliko si ti svirki bio...
Meni nekad ništa draže nego stajat u čošku prekrštenih ruku i slušati bend, Napalm Death sam recimo čitavu svirku stajao naslonjen na šank, na ProPain-u ubio se od šutke, a oba puta sam uživao k'o nikad, a i oba benda volim...
A i sto puta dođeš na svirku čisto radi nekog supporta, i ne znaš za dva dana ni kako se zove bend koji je svirao, ili šta da radiš kad vas nema da jedan saf popunite (na Smut-u i Unriseu je mislim prodan jednocifren broj karata)...

E sad ovi što stoje i pišu na kojoj je ko minuti isp'o, ili dođu da "bare" i to fejl... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
Fakin wrote:
Usput, ako se potencira da samo cure sjede NIJE TACNO! ;) sigurno 40% od onih koji su sjedili dok je Ormus razvaljivao guzove su bili kenjci ili oni koji su DOSLI NA SVIRKU S DJEVOJKOM i grljakali se po stolicama pa jebotebog... E TO NEMOGU SHVATITI


sad se malo osjećam prozvanim jer sam na Ormusu bio sa curom. sve što ti mogu reći je sto ono što sam već ranije napisao. moje pare, moj ćejf. ti ako ti se šuta, šutaj se, ne BLEJI (ovo boldirano zbog naziva teme :mrgreen: ) ko je s kim došao i šta sa kim radi. nou hard filingz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
fakat mahalaš


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Neka ba Ljudi Nemojte se,Nek radi ko sta hoce!!Sto rece Marko u nekom od proslih postova,Samim tim sto si doso na svirku i platio Kartu je Dovoljno!!Eh sad Meni (a i bendovima Najvjerovatnije)je Draze kad Ljudi Bengaju,Sutaju se,Skacu sa bice ko ovaj Momak na 1:52 :twisted: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=b-mO2G_U ... re=related

Al ono Jbg Nismo svi isti,i To je to!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 23:21 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
..ejšn.. wrote:

sad se malo osjećam prozvanim jer sam na Ormusu bio sa curom. sve što ti mogu reći je sto ono što sam već ranije napisao. moje pare, moj ćejf. ti ako ti se šuta, šutaj se, ne BLEJI (ovo boldirano zbog naziva teme :mrgreen: ) ko je s kim došao i šta sa kim radi. nou hard filingz


hahahahah :D valja blejat :twisted:

nije bilo upuceno tebi, ti svaku svirku ispratis i tu si stalno ( odnosilo se na one sto dodju jednom u godini a i to presjede/prefataju se preljubakaju ili sta vec... ).

Ista stara tema samo novi postovi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
a ne serte, volim i ja da me djevojka ljubne na svirci ponekad. pare su uplaćene, niko u minus, na internetu se pogleda, raste popularnost, još više svirkica, lep provod. to je to:)
neće organizator prestati dovoditi još bandova zbog toga što sjede ljudi nego zbog toga što ne dolaze. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Metal bleje
PostPosted: 24. 11. 2010. 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2010. 00:21
Posts: 98
Immolation wrote:
mislim 90% raje koji dolaze na skoro sve svirke su isti ljudi, kako mozete reci da je iko od njih pozer ili jedan od tih koji dolaze da bi bili vidjeni. Glupa tema i sranje bez osnove.... a u ostalo vecina "raje" koja stoje, sjede i gledaju su treebe, sta ocekujes da se i one sutaju?


Moja se cura suta obavezno.. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group