Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 06:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Evo jedne teme za bisere, iako mislim da već ima takvo nešto. Da li vam se ikada desilo da kažete nešto SKROZ razumno i logično i ljudi vas zbog toga ismiju ?! :roll:

Sjedi nas par u sobi, kuvamo se (možda kraj maja) i reko de ugasite svjetlo samo zagrijava sobui ljudi ono, hahahahha..kako će sijalica sobu da zagrije. Pola sata su se meni oni smijali... :lol:

Ili juče ja nešto spomenu (vezano za knjigu Životinjska farma) kako su svinje kao najinteligentnije životinje preuzele vlast na farmi.. i pogleda me likuša kao da sam najveća budala: "Svinje inteligentne ?! :shock: " Reko' da, dokazano je da su svinje inteligentnije od pasa... Kaže ih, pa svinja pojede svoje mladunče.... (mislim se u sebi ti nikada ne bi pojela svoje dijete pa si glupa k'o ovca...al' dobro....)

Imate li takvih situacija ? Nije posebno smiješno, ali moram se riješiti frustracija.. :DDD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 12:06 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
jednom sam se i ja tako budalašio pa sam kazao frendu da ide k vragu i kasnije još da ide u peršin


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Kad si u društvu najpametniji i provališ neku inteligentnu šalu, a oni umjesto da se nasmiju tvojoj šali oni tebe ismijavaju misleći da si se obrukao. /facepalm


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
LopeZ wrote:
Kad si u društvu najpametniji i provališ neku inteligentnu šalu, a oni umjesto da se nasmiju tvojoj šali oni tebe ismijavaju misleći da si se obrukao. /facepalm

Eh pa onda ih argumentirano sjebes i narednih 20 dana zajebavas i nece vise to raditi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
_LOKI_ wrote:
LopeZ wrote:
Kad si u društvu najpametniji i provališ neku inteligentnu šalu, a oni umjesto da se nasmiju tvojoj šali oni tebe ismijavaju misleći da si se obrukao. /facepalm

Eh pa onda ih argumentirano sjebes i narednih 20 dana zajebavas i nece vise to raditi.


Kako sjebati nekoga ko je glup , ti mu objasnjavas da je glup a on to ne shvaca ili kao magare tvrdoglavo odbija da shvati ? :lol: :lol: Nije to tako lako :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
shitpifter wrote:
jednom sam se i ja tako budalašio pa sam kazao frendu da ide k vragu i kasnije još da ide u peršin

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 17:08 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
s kakvim se to debilima vi druzite :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Opste je poznato da sijalica skoro 100% energije iskoristi za stvaranje toplote, a tek nesto sitno za svjetlost.

Analogno tome, ako imas u sobi sijalicu od 100 W to je 100 W toplotne energije. Termo-akumulaciona pec je obicno jacine 2000 W. Dakle, sijalica proizvede 1/20 toplote TA peci, a to je ljeti MNOGO toplote kada si u situaciji da ti je u kuci 35 stepeni.

Evo i primjer od ljudi koji barataju fizikom

Quote:
A 100 watt incandescent bulb produces 100 watts of heat (actually power). From an energy point of view, it puts out 100 Joules of energy every second.

What temperature rise this causes depends on a lot of factors, room size, air flow, etc.

specific heat capacity of dry air is 1.00 kJ/kgC
Density of air at 30C is 1.2 kg/m³


Take a small closed room, 4 m x 4 m x 3 m or 48 m³ with 1 100w bulb.
48 m³ x 1.2 kg/m³ = 58 kg of air

100J = 1000 J/kgC x ∆T x 58 kg
∆T = 0.0017 deg C, very small change in temp.

but this occurs every second, so in an hour, we would have a 6 degree C rise. or 11 deg F



So in a small enclosed room, one 100w bulb will cause the temp to go up 11 degrees F per hour. Actually a lot.

Add a few more bulbs and it goes up a lot more. But make the room larger or open a door, and it goes up a lot less.

Dakle ispali su glupi i nek se izvine.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 21:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Pa čovjekoliki majmuni i svinje su najinteligentnija bića nakon čovjeka (podsjećam, i čovjek je životinja) tako da je toj tvojoj izgleda pokisla glava.

Od morskije živalji najpametniji su, koliko znam, delfini i kitovi odnosno morski sisari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 11. 12. 2010. 22:00 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Nego sta nego sisari pametni, da je glupo ne bi se ni igralo sisom :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Obezglavator wrote:
_LOKI_ wrote:
LopeZ wrote:
Kad si u društvu najpametniji i provališ neku inteligentnu šalu, a oni umjesto da se nasmiju tvojoj šali oni tebe ismijavaju misleći da si se obrukao. /facepalm

Eh pa onda ih argumentirano sjebes i narednih 20 dana zajebavas i nece vise to raditi.


Kako sjebati nekoga ko je glup , ti mu objasnjavas da je glup a on to ne shvaca ili kao magare tvrdoglavo odbija da shvati ? :lol: :lol: Nije to tako lako :mrgreen:

Činjenice su činjenice ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Arinoe wrote:
Pa čovjekoliki majmuni i svinje su najinteligentnija bića nakon čovjeka (podsjećam, i čovjek je životinja) tako da je toj tvojoj izgleda pokisla glava.

Od morskije živalji najpametniji su, koliko znam, delfini i kitovi odnosno morski sisari.

:lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Arinoe wrote:
Pa čovjekoliki majmuni i svinje su najinteligentnija bića nakon čovjeka (podsjećam, i čovjek je životinja) tako da je toj tvojoj izgleda pokisla glava.

Od morskije živalji najpametniji su, koliko znam, delfini i kitovi odnosno morski sisari.


Uzevši u obzir definiciju inteligencije (snalaženje u novim situacijama bla bla), po meni su vjerovatno najinteligentnije životinje, a da ne spadaju u red Primates vrana i slon.

Vrane npr. mogu brojati, rješavati neke logičke probleme i to, a slonovi imaju izuzetno dobro pamćenje i mogu se prepoznati u ogledalu, što pokazuje jako razvijene kognitivne sposobnosti.
Delfini isto mogu do nekog nivoa rješavati probleme i mogu se dobro istrenirati.
Svinje imaju isto dobro razvijen mozak i mogu se odlično istrenirati, čak i bolje od nekih pasa.
Kako god okreneš, ti si u pravu ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 10:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
odem jednom u videoteku prije miliun godina sa nekom rajom i pitam pokojnog čika Vikija jel izašao matrix. kad meni se pukoše smijat huha, u fazonu koji sam ja glupan, kakav matrix, haj glupog naziva, to ne postoji itd, dva mjeseca kasnije im je svima bio omiljeni film. šta ću im ja što su glupani i ne prate ono što se najavljuje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 10:49 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
dinko wrote:
odem jednom u videoteku prije miliun godina sa nekom rajom i pitam pokojnog čika Vikija jel izašao matrix. kad meni se pukoše smijat huha, u fazonu koji sam ja glupan, kakav matrix, haj glupog naziva, to ne postoji itd, dva mjeseca kasnije im je svima bio omiljeni film. šta ću im ja što su glupani i ne prate ono što se najavljuje.

I to je samo jedna od brojnih situacija, kako za filmove, tako i za muziku, serije ... recimo čak i facebook. Svi (mi) domaći nerdovi smo se regali na facebook prije možda 3 godine i pričali raji okolo kako ima nekih cool stvari (koje su nam tada djelovale cool, danas više nisu) međutim odjebali su nas kao da pričamo o http://www.disney.com forumu. A gle, nakon jedno godinu, godinu i po'. I onaj najveći seljak, koji dolazi s vrha brda (i to onog dijela iznad oblaka, koji ne vide ni ostali seljaci, a kamo li građani) ima jebeni facebook profil. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 11:09 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
dinko wrote:
odem jednom u videoteku prije miliun godina sa nekom rajom i pitam pokojnog čika Vikija jel izašao matrix. kad meni se pukoše smijat huha, u fazonu koji sam ja glupan, kakav matrix, haj glupog naziva, to ne postoji itd, dva mjeseca kasnije im je svima bio omiljeni film. šta ću im ja što su glupani i ne prate ono što se najavljuje.


neznam, meni nepoznavanje matrixa ne izgleda kao dokaz gluposti nego dobrog ukusa :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 11:09 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
LopeZ wrote:
dinko wrote:
odem jednom u videoteku prije miliun godina sa nekom rajom i pitam pokojnog čika Vikija jel izašao matrix. kad meni se pukoše smijat huha, u fazonu koji sam ja glupan, kakav matrix, haj glupog naziva, to ne postoji itd, dva mjeseca kasnije im je svima bio omiljeni film. šta ću im ja što su glupani i ne prate ono što se najavljuje.

I to je samo jedna od brojnih situacija, kako za filmove, tako i za muziku, serije ... recimo čak i facebook. Svi (mi) domaći nerdovi smo se regali na facebook prije možda 3 godine i pričali raji okolo kako ima nekih cool stvari (koje su nam tada djelovale cool, danas više nisu) međutim odjebali su nas kao da pričamo o http://www.disney.com forumu. A gle, nakon jedno godinu, godinu i po'. I onaj najveći seljak, koji dolazi s vrha brda (i to onog dijela iznad oblaka, koji ne vide ni ostali seljaci, a kamo li građani) ima jebeni facebook profil. :mrgreen:


nekada i jeste valjao taj facebook dok ga nije napravila svačija baba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
evo i ovo, mislim ovo sam nekim ljudima kod kuće govorio i govorim i dan danas pa su mi se mnogi smijali. većini ovdje ništa novo ali mi je drago što se to sad malo više pokrenulo :)


http://www.depo.ba/zabava/od-koga-ce-ov ... iti-pjesmu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Nema potrebe da mi naučno dokazuješ, znam ja to....Samo sam ja morao ovo sa nekim da podijelim...a biće toga još, ne bi me začudilo :DD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Glupost je neuniÅ¡tiva !!!
PostPosted: 12. 12. 2010. 11:54 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Jao, ona pjesma po bazi na Michael Jacksonovu je PREPREofirna ... Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group