Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 07:47

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: EgzorcizaM
PostPosted: 19. 03. 2005. 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
eto bas jucer je bila tema egzorcizma u jednom posranom talk showu pa me zanima sta vi mislite o tome.
Eto moje mišljenje je da "opsjednutost" demonom, zloduhom, babarogom, ružnim Ciganom itd ne postoje. Prikazivali su neke šatro video zapise "pročišćenja" ljudi koji su se tamo nešto trzali a ovaj im je nešto mljeo na uho. Iz aviona se vidi da je ta "publika" bila extremno religiozna pošto se sastojala od 85% babetina od 65+ godina i da je padanje i trzanje na podu čista gluma i nekakvo glumljenje ekstaze. Najavljeno je da će biti pušteni neki "šokantni" snimci pa se ja zagrijao, rekoh da vidim. A kad ono 5 baba se trza na podu. Wow. Onda svjedocanstva u smislu "moja baka je gatala i pelješila stare praznovjerne budale na tarotu pa sam ja prokleta i konstatno sam u depri." ili "moje dijete spava 15 minuta dnevno a ostalo vrijeme vrišti, opsjednuto je sotonom garant".

I sam svećenik koji je bio gost emisije je priznao da su to psihički bolesnici s čim se slažem. To je potvrdio i neki mudonja dr.mr.sc. psiholog iz Riječke bolnice. Mislim da ću vjerovat psihiću.

a vi?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 18:05 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
takodje smatram da takve stvari ne postoje.
mozes pricat sta god hoces, ali nema sanse da meni dokazes da je nekog covjeka zaposjeo demon ili da neki hodza tamo lijeci ovo ono.
eventualno u psihi mogu postojati neki post-traumatski oblici, ali demoni i slicno nema sanse...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 19:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
u islamu, to su sihri. Ja smatram da ''ograjisati'' (postati opsjednut jinnom) moze postati samo religiozan covjek, koji vjeruje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 20:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Je.. nisam ni ja bas vjerovao u to sve do jednog odredjenog incidenta.. :) nakon toga i nisam previse siguran u sta da vjerujem..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 12. 2003. 20:19
Posts: 109
Location: Rijeka
Ma da, ne tvrdim da nema toga, al većina su stvarno bolesnici i to teški... ja bih to najprije išamarao dobrano, pa ako to ne pomaže, onda možda treba egzorcizam :D ... Kao što je i kolega Fox rekao, većina "publike" su bile babuskare, a svi znamo kakve su one i kako se u sve previše uživljavaju pa ni ne začuđuje previše što se tamo drmuckaju kao da su na tehno partijani. Nije u njima džavo nego su čule da tamo negdje postoje nekakvi seminari iscjeljenja pa su odmah i one opsjednute i bolesne i šta ja znam kakve ne...
Sve je to u glavi :):D :D ... još gori od tih opsjednutih su mi oni licemjeri što u crkvi šire ruke i prave neke anđeoske face i krive se, a vani psuju ko kočijaši i rade kojekakve gadosti... nagledao se takvih pa me ne tangiraju baš previše :D...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 21:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
97B412 wrote:
u islamu, to su sihri. Ja smatram da ''ograjisati'' (postati opsjednut jinnom) moze postati samo religiozan covjek, koji vjeruje.


Slazem se. Ako ti ne vjerujes nemoze ti se ni desiti...

Archangel wrote:
Je.. nisam ni ja bas vjerovao u to sve do jednog odredjenog incidenta.. nakon toga i nisam previse siguran u sta da vjerujem..


Isti slucaj kod mene, bilo je fakat neobjasnjivih situacija :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2004. 22:24
Posts: 404
Location: on top
ja takodjer u to ne vjerujem...mislim da ljudi previse umisljaju..ono dogodi se nesto neuobicajno..odmah je to demon il sta ti ja znam...ma gluposti ciste...citala sam neke knjige o tome..i sve su manje-vise bile glupe..pravo..ljudi su glupi koji na osnovi takvih knjiga pocnu vjerovati u te gluposti..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2005. 23:17 
Offline
User avatar

Joined: 27. 07. 2004. 01:24
Posts: 930
Location: Menzoberranzan
Mah to je samo način da ljudi sebi objasne nešto što nije svakodnevnica. Mislim da za sve postoji neko logično objašnjenje samo ga treba dobro ptražiti.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 00:05 
EEE El Foxinho vjerovao ili ne postoji! Ne znam dali znas da u katolickoj Crkvi postoje sluzbeni egzorcisti,sa dozvolom za obavljanje tih obreda il cega vec! Nedavno je na Stup dolazio takav jedan tip! Takoder imam jednog jarana koji je prisustvovao na nekom slicnom obredu u Zagrebu. 100% provjereno!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 02:24
Posts: 626
Location: tamo gdje gdje u polju,umjesto cvjeca,rastu mine... :P
Quote:
ixxxa wrote:
97B412 wrote:
u islamu, to su sihri. Ja smatram da ''ograjisati'' (postati opsjednut jinnom) moze postati samo religiozan covjek, koji vjeruje.


Slazem se. Ako ti ne vjerujes nemoze ti se ni desiti...

ne slazem se...znam ljudi koji nisu ni u sta vjerovali,al kad im se desilo,sto im se vec desilo,promjenili su misljenje. i btw.ima to velike veze sa psihom covjeka,istina.jer,uglavnom osobe labilnog mentalnog stanja 'nastradaju',ali ima i slucajeva kada oni,od kojih najmanje ocekujete da im se to moze desiti,to dozive...

Quote:
Archangel wrote:
Je.. nisam ni ja bas vjerovao u to sve do jednog odredjenog incidenta.. nakon toga i nisam previse siguran u sta da vjerujem..


Isti slucaj kod mene, bilo je fakat neobjasnjivih situacija :roll:


a ovo se i meni desilo... a kad ti se desi da posumnjas u to da se to ne moze desiti,onda ti s eobracaju i drug eosobe kojima se desavalo,i napokon skontas da je skoro svaka druga osoba dosla u 'dodir' s tim...
eto,mene je jaranica prozvala ludom...nikad u to nije vjerovala,pricala 'pricice o meni' sve dok joj se i samoj nije desilo.neki dan mi se zali na sve... i prica kako je bila kod ovog hodze,kod onog popa...

ali opet ko zna...to su neke od stavri koje ne mozemo ni dokazat ni opovrgnuti naucnim cinjenicama,niti nekim jakim argumentima...
sta cemo,ostaje na zivjeti i ludjeti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 03:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
ixxxa wrote:
97B412 wrote:
u islamu, to su sihri. Ja smatram da ''ograjisati'' (postati opsjednut jinnom) moze postati samo religiozan covjek, koji vjeruje.


Slazem se. Ako ti ne vjerujes nemoze ti se ni desiti...


E stvarno, u svom jadnom zivotu samo sam cula jednu izjavu koja je bila gluplja od ove dvije ...

Ja vjerujem, jer se nesto cudno desilo jednoj meni bliskoj osobi (pred mojim ocima) i sa 80% sigurnosti sam mislila da je to... sad ne znam sta da mislim... l vjerujte mi, sta god da je ne bista to voljeli prezivjeti


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
Nosferatu wrote:
još gori od tih opsjednutih su mi oni licemjeri što u crkvi šire ruke i prave neke anđeoske face i krive se, a vani psuju ko kočijaši i rade kojekakve gadosti...


da, ti su posebno fascinantni :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 17:40 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
kakve su to pizdarije, ja sa mse smijao ko budala kad sam to gledao...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 03. 2005. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
hehe jesi vidio onog lika kako se trzao kao da kara s isplazenim jezikom :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 22:06 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ma najbolji su oni popovi koji im vjeruju... a to s jezikom je lik vidio na filmovima, pa se trudio da bude autentično...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 22:12 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
hehehehe dobro da se nije i Absintha urokao pa da riga zelenu masu :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 22:13 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
jedva čekam da netko pokuša okrenut glavu za 360 stupnjeva... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2005. 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 20. 06. 2004. 00:02
Posts: 1578
Location: Pobri
I ja...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2005. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 19. 03. 2005. 18:23
Posts: 106
Location: Sarajevo
hehe, inace ne vjerujem u boga, odnosno ne vjerujem ni u sta, dakle, kad umremo nema nas, pojedu crvi i tako to, eh sad o tom istjerivanju sejtana i tim glupostima, ima na internetu jedna stranice odakle se moze skinuti file, oko 100MB, ali s obzirom da mi je dial-up, ne mogu ja to skidati, ako neko hoce, potrazit su tu stranicu pa neka skine, eh, takodjer cekam jedan snimak istjerivanja sejtana iz covjeka, treba rodjak da mi donese, mada se nesto oduzilo, tako da, ako to nabavim, i ako neko hoce da mu to presnimim, eto, inace jeste li gledali Hanibal Holocaust, nema veze sa sejtanima ali dovoljno je odvratan i brutalan, pa ako hocete nesto da vas potrese i sjebe par dana...................... sergio leone je rekao da je to remek djelo realizma, rezis je rogeroi deodato, a film je zabranjen u 56 zemalja, neki snimci su autenticni...................

pozdrav......................


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 03. 2005. 22:20 
Offline

Joined: 21. 03. 2005. 23:43
Posts: 45
Location: Nightside Eclipse
Ma kakvi ba đavoli. Nisu oni ludi da ulaze u čovjeka :twisted: Inače imam zanimljivih iskustava s tim kad mi dođe vako 20 baba u kuću, vide me pa onda govore staroj da me vodi hodži da istjeruje šejtane iz mene, na šta ih stara nonšalantno pošalje u sto p..... Smatram da u tu opsjednutost đavolima vjeruju samo vjerski fanatici, kojima je sve što nije po vjerskim knjigama i principima razlog da to iskoriste kao dokaz da je neko opsjednut.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group