Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 14. 05. 2024. 11:29

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 01:51 
Offline

Joined: 21. 03. 2005. 23:43
Posts: 45
Location: Nightside Eclipse
Tekst je jako dobar a govori osoba koja je zbog načina svog pisanja imala privatne časove sa profesorima, kako vele, u cilju razvijanja talenta. Realan je. Imam i ja prijatelja koji bi sve dali za mene, a ja i sopstveni život za njih. Nemožeš ti ba bit fin prema svakom džubretu i očekivati isto za uzvrat. Šta je toliko loše u pesimističnom gledanju na svijet. Realnije je nego da svi ko hipiji tražimo veličanstvene zrake sunca u nožu zabijenom u naša leđa. Sa ljudima trebaš bit fin al na distanci dok ih ne upoznaš a onda tek možeš dalje suditi o njima.I jako je ružno reći da je djevojka primitivna i neuka. I meni su svi u kurcu, mrzim cijeli svijet i to dajem i doznanja,jer su ljudi odvratni. I zašto je adolescentski reći da traži sebe u svijetu? Malo ljudi zna gdje im je zaista mjesto. To je njeno mišljenje a nevjerujem da je IKO na ovom forumu kompetentan da to komentariše.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 02:27 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
ali sve te stvari smo culi toliko puta.. kao da copy pastea. zato su mi dosadne. i nisu nimalo filozofske niti da se mogu zamisliti nad njima. vecina ljudi mrzi zivot i u toj utopiji se isticu pojedinci koji uspijevaju pronaci nesto dobro u zivotu. njima se divim. ne ovim pesimistima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2004. 00:44
Posts: 815
Location: on my throne in Minas Morgul
text mi se totalno svidja,jer susosjecam s osobom koja ga je napisala.ne isplati se biti fin.......al kako prema kome.ipak cu reci da je malo ljudi prema kojima smo fini-to su nasi najBOLJI prijatelji,i familija.....buduci da ih je malo,prema ostatku svijeta(oko 95%)ne treba biti fin.....dobro se dobrim rijetko vraca.....nazalost...


''Izgleda, sto vise volish, sto vise to pokazujesh, sto im vise pomazes da izgrade sebe i sto vise uspijes u tome, sva se tvoja (relativno dobra) djela okrenu protiv tebe. Ako si volio, necesh biti voljen, ako si pomagao zaboravit ce, ako si im podizao samopouzdanje oni ce tvoje nastojati da spuste... Mislim, kuda ide ovaj svijet? Sve je otislo u pm. Gdje je ono ''dobro se dobrom vraca''

-tako tacno(a to je za zaliti).....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Zavisi sve od kruga ljudi u kom se kreces. Ljudi su cesto krivi sami i ne uce iz svojih gresaka.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 13:49 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2004. 22:00
Posts: 1095
Location: dark water
istina


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 16:59 
Offline

Joined: 21. 03. 2005. 23:43
Posts: 45
Location: Nightside Eclipse
Nekažem ja da je u životu sve sranje,ono što sam primjetila kod ljudi je da te smatrau pesimističnim ako si realan i govoriš činjenice. Ja istinski vjerujem da sve i svako ima svoje dobre i loše strane samo što nekima preovladava dobra pa biva iskorištavan, a nekima loša pa ga ljudi pljuju. Ja dižem kapu s glave onima koji u svemu nađu sredinu ma kako to teško bilo. Ravenlea:tvoje je pravo da vjeruješ u šta god hoćeš i poštujem tvoje mišljenje, :wink: al zar možeš reć da,objektivno gledano, nije tačno ono što je djevojka napisala,bar u večini slučajeva-Izuzeci normalno uvijek postoje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2004. 22:00
Posts: 1095
Location: dark water
Upravo je djevojka koja je to napisala uspjela pronaći sredinu- (nije pesmista, ali je down to earth, realna. Ljubazna je, ali sa stavom.)

I zbog toga je poštujem


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
"Ljubazan,ali sa stavom"
Kako lijepo i divno i krasno :D
Aruna:toga se drzi :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 01:19 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
Bene Dzezerit wrote:
al zar možeš reć da,objektivno gledano, nije tačno ono što je djevojka napisala,bar u večini slučajeva-Izuzeci normalno uvijek postoje.

pa i ne mogu. bezveze mi je sto se svi uvijek sloze sa svima ma sto netko napisao. glavno da ima nekoliko velikih rijeci koje ni ne razumiju i da zvuci dobro. i naravno, zadnja recenica mora biti najzesca jer ako je tako cijeli tekst odmah dobiva na tezini i to je zakon. ma daj...
gdje su nestali ljudi sa stavom?

i nisam bas kod nje vidjela sredinu. zar nije zadnja recenica "zlo je kljuc svega"? eto...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 01:33 
Ne , ne i ne!!!
Prvo mrsh pa cao!!!
Bude mnogo bolje!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 01:36 
Offline
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 02:24
Posts: 626
Location: tamo gdje gdje u polju,umjesto cvjeca,rastu mine... :P
Ravenlea wrote:
Bene Dzezerit wrote:
al zar možeš reć da,objektivno gledano, nije tačno ono što je djevojka napisala,bar u večini slučajeva-Izuzeci normalno uvijek postoje.

pa i ne mogu. bezveze mi je sto se svi uvijek sloze sa svima ma sto netko napisao. glavno da ima nekoliko velikih rijeci koje ni ne razumiju i da zvuci dobro. i naravno, zadnja recenica mora biti najzesca jer ako je tako cijeli tekst odmah dobiva na tezini i to je zakon. ma daj...
gdje su nestali ljudi sa stavom?

i nisam bas kod nje vidjela sredinu. zar nije zadnja recenica "zlo je kljuc svega"? eto...


zto sam znala da ces nesto u ovom fazonu napisat?
vjeruj i meni je dosta toga da neko nesto kaze,i svi se sloze s njim,iako mozda ne misle tako,il uopce i ne razmisljaju o tome....
ali,to nije razlof da za curu kazes da je neuka i da je neka goticarka,tinejdzerka i statijaznam :wink:

ipak,svidja se kome se svidja,i stavovi svakako nisu svima isti,i ne daj Boze da je tako :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
ma jasno. ali tako mi je vec zlo od tih stvari da je sve lose...
onako ti je kako si napravis. zle ljude izbjegavas, s dobrima ostajes u kontaktu. ponavljam, neke stvari su tako jednostavne u zivotu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 17:31 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
onako ti je kako si napravis?

ah da...zasto onda nama svima ne cvatu ruze, zasto cijeli svijet nije ruzicast, zasto nismo svi beskrajno sretni ako je to iskljucivo na nama?

mislim, kad pogledas tu tvoju recenicu, dijelom jeste tacna, ali postoji toliko stvari na koje mi ne mozemo uticat da je vise pogresna.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 19:37 
Offline

Joined: 21. 03. 2005. 23:43
Posts: 45
Location: Nightside Eclipse
Ravenlea, djeluješ mi jako svadžalački raspoloženo... :twisted: O kojim velikim riječima ti govoriš, ako postoji neko ko nije razumio makar jednu riječ, e jebiga onda. Ja se neslažem s radom da bih se složila,već samo govorim svoje mišljenje. Neke stvari u životu mogu biti jednostavne ali vjeruj mi na njih zaboraviš od silnih komplikacija koje te zadese.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
Gia wrote:
ah da...zasto onda nama svima ne cvatu ruze, zasto cijeli svijet nije ruzicast, zasto nismo svi beskrajno sretni ako je to iskljucivo na nama?

nego na kome je? na drugim ljudima da te ucine sretnom? znas onu poslovicu.. "prvo si pomozi sam...".
ja se trudim da mi je zivot sto bolji. naravno da ne cvatu ruze uvijek i mozda cak ni nebi htjela da je u potpunosti tako. tada prave vrijednosti gube na vaznosti.. uglavnom, ne gledam ni ja svijet skroz kroz ruzicaste naocale, to bi bilo glupo, bilo bi zavaravanje, ali ono misljenje od one cure mi zvuci potpuno pokislo i depresivno..
i mozda me najvise ljuti sto je generalizirala. nije sve i svugdje tako crno.

sto se tice ovog da sam svadjalacki raspolozena... nisam. samo volim raspravljati o raznim stvarima i sto bolje prenjeti svoje misljenje a nekad se malo zanesem i jos uz to ne pisem smajlije (iz prevelike ljenosti) pa malo krivo ispadne. vjeruj mi, zadnja sam koja bi se svadjala. izbjegavam to maksimalno i ispricavam se ako ste dobili takav dojam. :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 23:48 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
naravno da je na tebi da radis ono sto te cini sretnom, ali je tu jos milion stvari i izuzetno je sebicno cijelo vrijeme gledati na to kako sebi ugoditi kraj drugih.

nego, logicno pitanje iz recenice "onako ti je kako si napravis" jeste "zasto nam je ona pocesto lose, ako mi sami uticemo na to (poznato je da niko sam sebi ne zeli da mu bude lose)" tako da je to sto ti govoris vrlo, VRLO relativno.

p.s. postoji razlika izmedju pesimizma i realnosti; tj. pesimistickog i realnog pogleda na svijet ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
bezze rasprava.il si fin il nisi, u svakom slucaju takav si, il ko sto reko nas narod "tako ti grah pao".nema tu sta isplati se i ne isplati.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
Gia wrote:
p.s. postoji razlika izmedju pesimizma i realnosti; tj. pesimistickog i realnog pogleda na svijet ;)

ma znas sta... mislim da se konkretno ovdje radi o ovome....
pokusat cu sto bolje objasnit....

(ne zelim sad nikoga uvrijedit i nek se nitko ne nadje uvrijedjen)

stanje kod vas u bosni u je potpuno drugacije nego ovdje u hrvatskoj. sto se politike tice, gospodarstva, zaposlenja, zarade... realno gledajuci nije bas bajno. sta je je, jel. mislim da to puno utjece na ponasanje ljudi i samim time i odnose medju njima. (mozda) od tud njoj takvo misljenje o ljudima...

ja se recimo ne mogu pozaliti na nista, imam sve sto trebam, pogotovo u materjalnom smislu i ne mogu shvatiti da netko govori da je svijet tj. ljudi los kad sam ja uspjela to promjeniti. ja sam dokaz da to nije tako. shvacas? =) nije ni meni bilo uvijek bajno, ali hej, poduzela sam nesto u vezi toga. nisam sjela i rekla "to je tako i ja tu nista ne mogu". uvijek mozes i uvijek imas izbora...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 23:59 
Offline

Joined: 21. 03. 2005. 23:43
Posts: 45
Location: Nightside Eclipse
Ravenlea,možda se ja i ti neslažemo u mišljenjima al mi se kod tebe sviđa, što se i pored mojih silnih pokušaja da te uvjerim u svoje mišljenje, što je bilo pogrešno s moje strane, ti se držiš svog. Dobra si ti, legedno. To poštujem. Evo baš sam fina. Jel se isplatilo? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2005. 00:08 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2005. 05:55
Posts: 10
Location: Jupiter
trebas paziti i dobro razmisliti prema kome biti dobar a prema kome ne..
ljudi vole da iskoriste neciju dobrotu i gaze po njima kako hoce.. imam drugaricu predobra je stvarno i pusti da je svi izgiravaju i koriste fuj stvarno neznam.. dosta puta sam joj rekla za to sve ali jos uvijek je ista.. izgleda ona ni svijesna nije nekih svari..
neznam stvarno, neki ljudi su jednostavno fini i neprimjete da njihova dobrota se treba cuvati za onoga ko je zasluzio a ne za gadove koji vole da je izkoriste.. mada tesko je skontati ko ce te zeznuti a ko ne..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group