Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 05. 2024. 14:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: P A P A: dead or alive?
PostPosted: 02. 04. 2005. 23:50 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
Par tužnih dana,neizvjesnih,protkanih nadom uz privid turbulencije nevjerovatne molitvene energije širom svjeta,koja da nije pozitivna i usmjerena na ozdravljenje papino(mora da bi srušila Vatikan!),zasigurno doživljavaju svi oni koji u papi vide spiritualnog lidera,božijeg čovjeka,oličenje dobrote,branioca ljudskih prava nastradalih u novom svjetskom poretku i blabla bla,,,a ne tužnu maskotu sa karakterom ali bez identiteta...Ili bog-alja starca što maše jednom rukom,druga mu drhti i predstavlja destinaciju Rusove pohote(gotovo je punkeru,kasno je),koji lupa gluposti podjednako nepismeno na svim tim slavenskim jezicima sa težnjom da dok sjedi sam sebe zaveže u čvor...Ili ne vide ništa drugo što u ovakvim situacijama ne propisuju moralne norme dekadentnog društva koje demokratski smije da misli u sebi,pa žale i tuguju nemajući ništa, patološki prihvataju"velikana"kao dio sebe te žaleći njegovu moguću smrt valjda žale i svoju sigurnu.
Jedno je sigurno,bez obzira da li je milion suza kiklopskog oka dobrih ljudi ovog svjeta trenutno živ ili mrtav,umrijeće 2x.Jednom fizički i još jednom ,genetski,jer svoje gene i gene svojih predaka nije lansirao u neko lijepo djevojče.Vespica i folovi.Za mlađe naraštaje naravno.

Elemneise,ha,imate priliku da svoja zapažanja,emocije i mišljenja upišete u ovu "knjigu žalosti".Ukoliko moderator ne umisli sebi uvredljivost ove teme.POZDRAV.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 04. 2005. 23:53 
Dobro necemo se sada vrijedati!!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:02 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="Eldarion_the_king"]Dobro necemo se sada vrijedati!![/quote]
Nema tu mojih emocija.Radi se o presjeku.Kako različite kategorije ljudi doživljavaju tog čovjeka.Za svaku imam mnogo primjera. A mora da si u zabludi glede vređanja,to mi nije namjera.Kao što je sigurno da ga ne doživljavamo na isti način.Zato i imaš priliku da kažeš svoje mišljenje,šta osjećaš,kako ga doživljavaš.Pročitaj malo bolje.Da ne ponavljamo...
A žao mi je,žao mi je,ako ništa drugo sigurno je izgledao prihvatljivije za vjerske poslove i široke mase nego budući pretedenti na papinu stolicu. Švabo je definitivno fulio religiju...


Last edited by heretik Rajko on 03. 04. 2005. 00:07, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Odmah obrisati ovakve teme za mjesta kao sto je forum... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:11 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="SYMPHONY"]Odmah obrisati ovakve teme za mjesta kao sto je forum... :?[/quote]
Ti bi se u Narodnoj Republici Kini baš fino osjećao.Onako utilitarno i tiranski.Tamo je samo jedno mišljenje oficijalno i dobronamjerno. Pa izvoli,kad mogu oni kod nas,možeš i ti kod njih.Valjda.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
heretice, nauci se quotat pobogu.

a sto se pape tice, steta sto se toliko muci covjek...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:51 
Ma dobro kako god!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:59 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
BIO. umro je.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 01:05 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
e sto ti rajko mozes srat to je cudo jedno.

da ne vodim rat s tobom oko vjere i ostalog, covjeka bar treba postovati sto je pokusao uraditi nesto i nije mislio samo na katolike nego i na pripadnike drugih vjera.sta si to ti ucinio (pokusao) da bi nama bilo bolje?sebican si ko i 99% populacije, al ne krivim te zbog toga nego pokusaj bar postovati covjeka koji je imao dostojanstvo i dosljednost svojoj vjeri i principima do samog kraja sto vjerujem da ti nikad neces imat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 01:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Blazeni Biskupe Heretika, Rajko,

Kao sto vidite, ja sam duboko osramocen prosjecnim intelektom moje brace "met0laca" i zemljaka. Ne samo da su tendenciozni idioti koji pretpostavljaju da kao i oni, nikog drugog ne interesuje nista u svjetu osim "zabave". Filmovi, knjige, i ostale ubij-vrijeme-za-kurac aktivnosti su jedina moguca tema rasprave na ovom ubogom, prokletom forumu. Bilo kakva socioloska analiza ce neminovno uvrijediti 99% kretena. Ne zato sto je namjenjeno, vec zato sto su dovoljni idioti i bolesnici da sami sebe, sa sto vise napora traze u derogatornoj disertaciji. Naravno nase dame, ah nase zlato, nase drage Bosanske metalke (cast izuzetcima, uglavnom starije dobi, one nejmaju veze sa ovim fala klincu), su hitre i spretne da podrze multikulturalizam i tolerantnost BiH koja prati jedan princip: suti o svemu sto nije tvoje. U goru ruku, naletite na Giu odje, koja je fala svetom jovanu krstitelju, sa svojih sedamnes kvalifikovana da coeku deceniju starijem po godinama, a bogami jedno dvije tri po iskustvima i umu odbrusi bedastocu tipa "sta si to ti ucinio (pokusao) da bi nama bilo bolje?sebican si ko i 99% populacije, al ne krivim te zbog toga nego pokusaj bar postovati covjeka koji je imao dostojanstvo i dosljednost svojoj vjeri i principima do samog kraja sto vjerujem da ti nikad neces imat." Fala kurcu mene je moja mati tukla kopcom od kajsa, pa sam naucio koga smijem, a koga nesmijem, zajebavat.

Nazalost niko uman nije odgovorio na ovu temu. Ali pokusacu popraviti situaciju. Znam da jako puno ljudi trza za Poljskim manipulatorom. No, kanoniziranje ustaskih koljaca dovoljno govori o "svetosti" i "vjerodostojnosti principima religija". A to je samo omanji primjer. Sjetimo se, katolicka crkva je "ustanova" koja je zasnovana na vjerovanju u spise napisane od strane ljudi koji nisu nikad u zivotu ni upoznali glavnog lika svoje kasne sumersko-asirske basne. Ajmo se pokusat sjetit krstaskih ratova, inkvizicije, pranja jevrejskog zlata, hmm. Naravno uprkos tome, uvjek mozemo reci da je katolicanstvo religija, i da cini strasne stvari za drustvo. Osim pretvaranja narkomana u potencijalne ratne zlocince, nisam bas upoznat sa bilo cime korisnim sto proizlazi iz njihovog rada, a posto mi je sama teologija, hierarhija, i diktat katolicke crkve u samom vrhu najomrazenijih, podmuklih, prljavih i nadasve odvratnih pojava u istoriji svjeta, moram salutirati Vojtilu nako kako je i zasluzio...

hladna ti bila zemlja drhto, Rus ti na grobu drko...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 01:46 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
as always, tu je i jedan sarlatan koji se nalazi "bogu iza nogu" (citaj americi) koji sa svojih dvadesetak godinica ima pravo da drugima govori o kao da je prozivio citav vijek, koji isto tako iz jedne tako bush "kill em all" zemlje dolazi ovamo i prica nama ostalim koji se nalaze na papanskom balkanu, u papanskoj zemlji bosni iz koje je on otisao (ne zelim znati kojim povodom) i misli da nama moze pricati o zemlji u kojoj zivimo i nas zvati papanlukom a nasih je korijena.
on isto tako, daleko odavdje savrseno vidi situaciju kod znas, zna nas sve (ipak je jedan od nas) i ima obicaj iz svoje sve americke fotelje smjeskati se nama i pricati kako smo mi losi, papci, govoriti o stanju u drzavi u kojoj vise ne zivi, no dobro.
i jos eto, misli da ima pravo, odgovarati na sve, pricati o svemu pa cak i kritikovati curu koja samo iznosi svoje misljenje jer je on, eto sa tih svojih dvadeset, kvalifikovan da to radi.
ah boze, kako sa zahvalna sto sam u papnskoj zemlji u kojoj mogu svjedociti ovakvim ispadima "stranaca" koji znaju bolje od mene, uvijek su pametniji pa cak bolje od mene znaju i zemlju iz koje su otisli i evo pustam ih da mi pricaju "kakva je to zemlja u kojoj ja zivim".
cheers ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 01:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
meni najjace bilo kad su jucer za prvi april bili proglasili da je papa umro, pa onda demantovali :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 01:56 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Gia, dobra si :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:00 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="El Foxinho"]heretice, nauci se quotat pobogu.

a sto se pape tice, steta sto se toliko muci covjek...[/quote]
Nedostatak vremena nazalost,jbga.A i sirovije je,onako blekerski. Nego,javi se za zadnji Belphegor.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Gia wrote:
as always, tu je i jedan sarlatan koji se nalazi "bogu iza nogu" (citaj americi) koji sa svojih dvadesetak godinica ima pravo da drugima govori o kao da je prozivio citav vijek


Prozivio sam u svojih 22 vise nego sto ces ti ikad sa takvim pristupom. I opet sam 5 godina stariji, zreliji, i iskusniji od tebe. Zato, raus.

Gia wrote:
koji isto tako iz jedne tako bush "kill em all" zemlje dolazi ovamo i prica nama ostalim koji se nalaze na papanskom balkanu, u papanskoj zemlji bosni iz koje je on otisao (ne zelim znati kojim povodom) i misli da nama moze pricati o zemlji u kojoj zivimo i nas zvati papanlukom a nasih je korijena.


Mogu te zvati papankom. Imam i vise pogrdnih, nista manje validnih naziva. U onom djelu Bosne u kojem sam ja zivio, tvoje razmisljanje je sto posto paralelno terminu "papanluk". Dakle...

Gia wrote:
on isto tako, daleko odavdje savrseno vidi situaciju kod znas, zna nas sve (ipak je jedan od nas) i ima obicaj iz svoje sve americke fotelje smjeskati se nama i pricati kako smo mi losi, papci, govoriti o stanju u drzavi u kojoj vise ne zivi, no dobro.


1) Ti neznas sta je Americka "fotelja". Nikad nisi bila u Americi.

2) Situaciju bolje znam. Stariji sam, zreliji sam, i radio sam sa ljudima koje ces ti samo moci vidjeti na dnevniku. Ne busam se s tim nit ikome o tome govorim. Nema potrebe, dovoljno je da sam dao sebi za pravo da govorim o odredjenoj temi.

3) Bio sam, i osto, gradjanin BiH od rodjenja. Opcina CENTAR SARAJEVO za tvoju informaciju ;)

Gia wrote:
i jos eto, misli da ima pravo, odgovarati na sve, pricati o svemu pa cak i kritikovati curu koja samo iznosi svoje misljenje jer je on, eto sa tih svojih dvadeset, kvalifikovan da to radi.


Draga Gia, take ko ti zovu "aspida" u selu mog starog. Iliti "muskotjeralica", ili u krajni, "lonac svakom poklopcu". Nisam htio biti grub u vise navrata suceljavanja. Al posto
1) Ne znas ko je gospon Rajko ovdje, 2) Neznas ko sam ja, 3) Seres (sto je ustaljena pojava) i onda jos uz to opalis stvar tipa "dosljednost svojoj vjeri i principima do samog kraja sto vjerujem da ti nikad neces imat" osobi koju nikad nisi upoznala, i osobi koja je prelako receno van tvojih ogranicenih domena, dokazujes da nemas osnovnog kucnog odgoja. Meni nije problem kad me pocnu mladi metalci koje s vremena na vrijeme pocastim gandjom i empetricama zajebavat. Nije mi ni problem kad mi neko opali licnu, direktnu kritiku. Al kad balavica uzme kenjat coeku za kojeg fakat znam da je bio doslijedan i principijelan dok si ti bila u pelenama...dara je prevrsila mjeru.

Tolko o tome i mahalanju, ulovi novu zrtvu ;)

Tema, a i ti bar na ovom forumu, je za mene zavrsena.

Sve najbolje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:04 
Offline
User avatar

Joined: 19. 11. 2004. 20:15
Posts: 198
Location: Where Pitar angel rapes all other angels, drinks beer, smokes weed and plays Slayer CDs
Nuclear Assault je najbolje sve rekao u pjesmi, Hang the Pope


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 01. 2005. 02:02
Posts: 29
Cijenjene kolege Rajko i Void,

mislim da ste od ostatka kolega malo previse ocekivali. Neke stvari su isuvise kompleksne za njihove male mozgove.

Quote:
Sjetimo se, katolicka crkva je "ustanova" koja je zasnovana na vjerovanju u spise napisane od strane ljudi koji nisu nikad u zivotu ni upoznali glavnog lika svoje kasne sumersko-asirske basne. Ajmo se pokusat sjetit krstaskih ratova, inkvizicije, pranja jevrejskog zlata, hmm


Kao buduci historicar ne mogu nista drugo nego sloziti se sa ovom konstatacijom.


Stari rimljani su imali Extra Ludu izreku za ovakve ljude: Oculos habent et non vident (Imaju oci a ne vide).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2005. 23:34
Posts: 723
Location: Krk
Ovako, uz svo duzno postovanje papi i tru krscanima, al sta nije previse da na 25 od 30 kanala koje primam gledam vjesti o papi ?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
'nate. šta, jedina je šteta što je čova umro prtije nekih sedmicu dana, pa su oni to sad spremili fino, da bude bez velikih šokova i bez samoubistava, a Papa se ubija od smijeha u svom grobu od 2 sa 1, i cereći se šejtanski, lupa glavom od poklopac sanduka da ga puste :"Ma nisam još ba okino, mogu ja još da meljem ko keruša kakva, pušćajte me van"
Joj, nije meni baš do njega previše ali opet mislim da je bio rega , kolko tolko, ali ima takvih na milione a niko ih nezna!jebat ga, on je za mene bio najbrži bubnjar na svitu (mislim sa onim Latzheinerom, on je mogu da stvori blastbeat koji bi zapanjio i Auzukia i Kataklysmu! :lol: :twisted:
Al herek je bio najbolji sa svojim, mislim fino je rečeno, pa reci der, jel ti radiš za Discovery Channel pa tako inače učeno pričaš, il se koristiš netom... :lol: :D kiddn, nek nam je pape živ nek je još ko njega!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2005. 23:34
Posts: 723
Location: Krk
mozda i to...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group