Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 17:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2004. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
Misty Mountain Mistress wrote:
eugene_axe wrote:
uostalom brzina nikad nije bila razlog sto je hendrix legenda na gitari.


ok, a šta se to onda oko toga toliko živiciraš? E vi nevjerni Tome, baš me zanima što će Frus reći kad ovo vidi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ne zivciram se samo me nerviraju izvale od 44 note u sekundi.
kao sto rekoh to je slide i ne moze biti nista drugo osim ako nije imao
prste kao dijete chernobila.
who the fuck is frus! :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 11. 2005. 13:18 
Offline

Joined: 27. 10. 2005. 18:23
Posts: 158
Ne bih da pricam puno, ali Jimmy Hendrix je najbolji gitarista svih vremena i vjerujem da nece biti boljeg. Znaju crnci sta rade... :D :D :D :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 11. 2005. 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 29. 10. 2005. 13:29
Posts: 62
Location: out of my mind
Ajdin KISS wrote:
Jimmy Hendrix je najbolji gitarista svih vremena i vjerujem da nece biti boljeg.


e daaa, moram se složit 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 12. 2006. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
fakat ovi sto smatraju da je Hendrix nemaju pojma...Hendrix je priznat ko najbolji gitarista samo zato sto je prvi poceo da preferira solaze...naprimjer on se u brzini prstiju nikako ne moze da poredi sa Vaiom ili Blackmoreom...meni uopste nije najbolji jer sam poprilicno siguran da ima boljih


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 12. 2006. 14:49 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Meni uopste ta brzina nije neko mjerilo. More on 350 nota u sek. odsvirat al kad to ne prija mom uhu, ostaje samo postovanje prema njemu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 12. 2006. 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Away wrote:
Meni uopste ta brzina nije neko mjerilo. More on 350 nota u sek. odsvirat al kad to ne prija mom uhu, ostaje samo postovanje prema njemu.

ma dajte ljudi kakvih vas 350 nota u sekundi snaslo...niste normalni majkemi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2006. 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
ni meni nije hendrix najbolji (bolji su mi page, brian may...) mada je izuzetan genijalac...

da se nadovezem na ove rasprave o brzini...
jebo me gitara ako mi je jedino mjerilo brzina sviranja...brzina nije najbitniji faktor... ima tu jos mnogo elemenata kao sto je prefinjenost i jos mnogo toga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 12. 2006. 02:07 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
kirk_hammett wrote:
fakat ovi sto smatraju da je Hendrix nemaju pojma...Hendrix je priznat ko najbolji gitarista samo zato sto je prvi poceo da preferira solaze...naprimjer on se u brzini prstiju nikako ne moze da poredi sa Vaiom ili Blackmoreom...meni uopste nije najbolji jer sam poprilicno siguran da ima boljih


kakve samo retrdirane postove ti imas!!! Sto se tehnike hendrix je imo NAJEBENIJU tehniku jer je mogo razmisljati o improvizaciji dok pjeva, sto ni jedan gitarista nikad nece moci i nije mogo. Solirati i pjevati je nemoguce (osim ako nisi Hendrix). Da previse ne pametujem kad vec vi to radite.. pozdrav


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 12. 2006. 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
OverloRd wrote:
kirk_hammett wrote:
fakat ovi sto smatraju da je Hendrix nemaju pojma...Hendrix je priznat ko najbolji gitarista samo zato sto je prvi poceo da preferira solaze...naprimjer on se u brzini prstiju nikako ne moze da poredi sa Vaiom ili Blackmoreom...meni uopste nije najbolji jer sam poprilicno siguran da ima boljih


kakve samo retrdirane postove ti imas!!! Sto se tehnike hendrix je imo NAJEBENIJU tehniku jer je mogo razmisljati o improvizaciji dok pjeva, sto ni jedan gitarista nikad nece moci i nije mogo. Solirati i pjevati je nemoguce (osim ako nisi Hendrix). Da previse ne pametujem kad vec vi to radite.. pozdrav

a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 12. 2006. 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
kirk_hammett wrote:
OverloRd wrote:
kirk_hammett wrote:
fakat ovi sto smatraju da je Hendrix nemaju pojma...Hendrix je priznat ko najbolji gitarista samo zato sto je prvi poceo da preferira solaze...naprimjer on se u brzini prstiju nikako ne moze da poredi sa Vaiom ili Blackmoreom...meni uopste nije najbolji jer sam poprilicno siguran da ima boljih


kakve samo retrdirane postove ti imas!!! Sto se tehnike hendrix je imo NAJEBENIJU tehniku jer je mogo razmisljati o improvizaciji dok pjeva, sto ni jedan gitarista nikad nece moci i nije mogo. Solirati i pjevati je nemoguce (osim ako nisi Hendrix). Da previse ne pametujem kad vec vi to radite.. pozdrav

a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


on je to navjezbo, a hendrix je bio napoleon


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 12. 2006. 23:17 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
kirk_hammett wrote:
a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


Loše poređenje...izgleda da si zaluđen samo jednim bendom i apsolutno svaki njegov djelic za tebe je nejbolji na svijetu... znam tu fazu... proci ce te


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 12. 2006. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Morrison wrote:
kirk_hammett wrote:
a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


Loše poređenje...izgleda da si zaluđen samo jednim bendom i apsolutno svaki njegov djelic za tebe je nejbolji na svijetu... znam tu fazu... proci ce te

ma dajte ba vi mislite da ja Metallicu samo slusam...ne slusam je zadnji mjesec nikako samo sviram Master of puppets i jos neke pjesme da ne bi izgubio brzinu sviranja...slusam Maidene najvise,pa Alogiu i malo starije rock bendove


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 12. 2006. 03:17 
Offline
User avatar

Joined: 31. 08. 2006. 14:36
Posts: 118
Location: Å¡uma
zar si tako brz? kolko vec vjezbas gitaru pa mozes tako brzo svirati ? Ja sam pokuso master of puppets i nisam mogo nikako stvarno je prebrza :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
OverloRd wrote:
zar si tako brz? kolko vec vjezbas gitaru pa mozes tako brzo svirati ? Ja sam pokuso master of puppets i nisam mogo nikako stvarno je prebrza :oops:

haj ba ne podjebaji


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 00:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 04:07
Posts: 97
Location: black sky...
Fakat mi se ne da razglabat, napisat cu onu dobru klisejsku, ali istinitu LEGENDA!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 01:56 
Offline
User avatar

Joined: 17. 08. 2003. 19:54
Posts: 171
Location: Visoko
kirk_hammett wrote:
Morrison wrote:
kirk_hammett wrote:
a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


Loše poređenje...izgleda da si zaluđen samo jednim bendom i apsolutno svaki njegov djelic za tebe je nejbolji na svijetu... znam tu fazu... proci ce te

ma dajte ba vi mislite da ja Metallicu samo slusam...ne slusam je zadnji mjesec nikako samo sviram Master of puppets i jos neke pjesme da ne bi izgubio brzinu sviranja...slusam Maidene najvise,pa Alogiu i malo starije rock bendove


samo se ne uzrujavaj.... izvini ako sam te pogresno protumacio...
a sto se tvog sviranja tice ako mozes svirati to sto kazes onda skidam kapu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
Morrison wrote:
kirk_hammett wrote:
Morrison wrote:
kirk_hammett wrote:
a sta je sa Hatfieldom...mislis da je Master of puppets lagano pjevat i svirat...pola gitarista Master of puppets ne zna svirat a kamoli usput i pjevat


Loše poređenje...izgleda da si zaluđen samo jednim bendom i apsolutno svaki njegov djelic za tebe je nejbolji na svijetu... znam tu fazu... proci ce te

ma dajte ba vi mislite da ja Metallicu samo slusam...ne slusam je zadnji mjesec nikako samo sviram Master of puppets i jos neke pjesme da ne bi izgubio brzinu sviranja...slusam Maidene najvise,pa Alogiu i malo starije rock bendove


samo se ne uzrujavaj.... izvini ako sam te pogresno protumacio...
a sto se tvog sviranja tice ako mozes svirati to sto kazes onda skidam kapu

sto li vi uzimate Master of puppets kao tesku pjesmu za sviranje...samo solo je prebrz i malo ga je teze odsvirat jer se mora imati Whammy-bar pedala...evo pa gledaj kako se pravilno svira
http://www.youtube.com/watch?v=_S62I7xLyfA


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2006. 13:54
Posts: 5
Location: stuck in the middle
diskusije tipa -ko je najbolji gitarista- nemaju mi puno smisla.. al kad je rič o hendrixu.. klanjati ću mu se kad god ga budem slušala..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2006. 15:20
Posts: 196
Location: Grdjevac
white rabbit wrote:
diskusije tipa -ko je najbolji gitarista- nemaju mi puno smisla.. al kad je rič o hendrixu.. klanjati ću mu se kad god ga budem slušala..

raja ne shvata da je Hendrix "izabran kao najbolji gitarista"...meni uopste nije najbolji i uopste ne shvatam sta on ima sto fali gitaristima "boljim od njega"...proslavio je Wah pedale...to je mogao svako...bolji je Clapton od njega gitarista triput...gitarista sa mog avatara svira gitaru svih 365 dana u godini i stoga prvo sto gitaru svira vec vise od 20 godina dok je Hendrix svirao profesionalno oko 8-9 godina...ne moze se nijedan Hendrixov solo porediti sa Fade to black solom...jednostavno ne moze...a najbolji gitarista je Eric Clapton pa pricajte sta hocete


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2006. 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
kirk_hammett wrote:
white rabbit wrote:
diskusije tipa -ko je najbolji gitarista- nemaju mi puno smisla.. al kad je rič o hendrixu.. klanjati ću mu se kad god ga budem slušala..

raja ne shvata da je Hendrix "izabran kao najbolji gitarista"...meni uopste nije najbolji i uopste ne shvatam sta on ima sto fali gitaristima "boljim od njega"...proslavio je Wah pedale...to je mogao svako...bolji je Clapton od njega gitarista triput...gitarista sa mog avatara svira gitaru svih 365 dana u godini i stoga prvo sto gitaru svira vec vise od 20 godina dok je Hendrix svirao profesionalno oko 8-9 godina...ne moze se nijedan Hendrixov solo porediti sa Fade to black solom...jednostavno ne moze...a najbolji gitarista je Eric Clapton pa pricajte sta hocete


Ako sve ovo sto si napisao vrijedi za Hendrixa po cemu onda izdavajas Claptona, a da je to objektivno?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group