Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 14. 05. 2024. 08:38

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 02:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Stručni konzilij na čelu sa renomiranim doktorima za psihofizička istraživanja pojedinaca i socijalne grupe, doktorima Suljevićem i Šarićem, započeli su seriju socijalnih eksperimenata na najposjećenijem bh siteu Dernek.ba

Mnogi su izjavljivali da korisnici tog sitea imaju nizak stepen i nizak postotak ikakvog IQ-a. Dr. Suljević i Šarić izjavili su da u socio-istraživanjima vrijedi ona stara ''nevin dok se ne dokaže suprotno.''

Tako su uzeli tekst renomiranog seratora Rock Planeta Libijca koji su repostovali pod lažnim accountom na forum sitea dernek.ba.

Rezultati su sljedeći:

http://www.dernek.ba/procitaj/1/125611

Naravno, istraživanje se nastavlja, i ovo nije zaključak našeg rada, kao ni završni rezultat.

Molimo Vas da nam se javite i komentarišete bez komentara ''Pa šta vi tamo radite, zna se da su glupi...'' jer kao što se zna: mi smo naučnici i mi bez emocija i osjećanja prilazimo grupi i ispitujemo ih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 02:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2005. 13:01
Posts: 685
Location: sarajevo...
haha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 07:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
hehehe

jebiga proletarijat je intelektualno sakat, vidi se...

Bosaneci :mrgreen:

Nemozes uzet nesto sa foruma koji je zajebantske naravi i presadit to na social networking sajt, ne radi, nemas nikakvu odredjenu publiku, tojest, bavis se generalnom populacijom, a svi znamo koji su to "umovi", tj. Njih ce uglavnom interesovat nesto sto svjetli, okrece se, ofarbano je u vise boja...

Trebo si na Sa-x to istrazivanje prenijet :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 08:30 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Citat sa dernek.ba Re:Turcizmi:

"Tema je super al zar mislis da ce ti neko ovdje nestio pametno reci,pola njih ne zna kolika je geografska povrsina BiH"

Pih, prema onim komentarima reklo bi se da bi znanje takvog nečega bio vrhunac. Jadno je to kakva je ofiraža ne samo neznanja već i akutnog nedostatka interesa za znanjem.
Sharane to buraz, ovo ja ne shvatam kao zajebanciju nikako, i mene interesuje u profesionalnom smislu. Ako budeš mislio raditi još ovakvih istraživanja evo par prijedloga: kvalitet i kvantitet stereoptipnog razmišljanja ili takvo što, građanska osviještenost i politička kultura i sl.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Maximum Satan wrote:
Molimo Vas da nam se javite i komentarišete bez komentara ''Pa šta vi tamo radite, zna se da su glupi...'' jer kao što se zna: mi smo naučnici i mi bez emocija i osjećanja prilazimo grupi i ispitujemo ih.
radio sam to jedno vrijeme, ali nisam objavljivao rezultate istrazivanja - nije ih bilo. naime, stavim temu sa nazivom Kraftwerk na forum, napisem nekoliko recenica o njihovoj muzici i u roku od 3 minute tema se proteze na 3 stranice gdje mi stoka govori potpuno identicne stvari kao i na ovoj tvojoj testnoj temi; u roku od 5 minuta mi stize od admina upozorenje pred ban zbog, citiram: 'ne postavlijaj glupe teme ........'

nemam pojma, toliko mi se puta tako nesto desilo da mi njihovi odgovori vise nisu ni smijesni. a i zabrinuo bih se kad bi mi bili. to mi nekako dodje ko kad bih otisao u onaj zavod u pazaricu i smijao se retardiranoj djeci.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 11:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Miljan:

procitao sam sve i zanimljivo je..al mi nist ne pada na pamet..mada priznajem ,i ja sam mislio da je burek samo pita s mesom, i uvjek me nerviralo kad pise, il kad neko kaze burek sa sirom..kad ono ne lezi brijeze aman sam grijesio.

(Odredjena kolicina nepismenosti ovog posta proizilazi iz činjenice da su smileyi ukinuti kopiranjem.)

Evo jednog suvislog odgovora, barem je pročitao.

Libijac, ja smatram da tvoja tema nije baš ''usual topic from zajebantski forum''. Ono je tema koja ima glavu i rep, i ako nemaš pojma o njoj, nema potrebe da se javljaš na nju (jesi vidio moj post gdje tamo? - nisi.)

Važno je da sam pokušao prenijeti jednu kvalitetnu RP temu u okruženje od preko 100.000 korisnika. Pali su.

Pokušat ćemo još sa muzičkim poljem, tu su možda jači. Možda.

Linkovi na Libijčeve muzičke topice su dobrodošli odmah, dajte nam ih :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
e pa nemozes vjerovat...
al dobro ne prica se medju normalnom rajom o sa-x ko o derneku.ba. na sa-x ima normalne raje. ovo je odlicno za dokaz koliko ne-mozgova bleji u monitor nad dernek.ba. i svaka cast sharane na ideji.
iskreno kad sam vidio 3 stranice odgovora mislio sam bice vecine maloumnika, al 3 jebene strane identicnih komentara tipa rokni se, mrsko mi, predugo, ubij se il cu te ja, debilu, pa i onih jos maloumnijih koji se ne mogu shvatit nikako.... samo jedan jedini komentar onog lika koji je normalan. fakat, najiskrenije, pogotovo kad vidis da su sva raja iz gradova sirom bosne, pretezno sarajeva, stid te bude kad vidis ovako nesto. pa da si stavio 30 majmuna umjesto ljudi bar bi se 3 zainteresovala.... sramota, sve ono treba iskupit pa zapalit u nekakvom kavezu i onda pustit izgladnjele dzukele da oglodju ono malo sto je ostalo....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 24. 05. 2008. 19:36 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
To je "nas narod, nas ponos, nasa braca i sestre"....

I onda mi neko krene o "patriotizmu"...;)

Jebe mi se za Bosnu i za Bosance, osim onih koje smatram "rajom"...ostalo crklo dabogda ko i svi ostali....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sto jes jes... neka raje i dragih ljudi, ostalo popalit... valjda bi razvili bolji narod :-)
a prije bi reko da mi je bora corba "brat i sestra" nego ona tupa stoka s derneka... izvinjavam se ako neko od normalnih poznanika ima profil slucajno tamo, al ostalo je sami jebeni maloumni hajvan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 02:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ma tako je ba svuda...ljude interesuju samo jednostavne stvari

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 04:06 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hahaha pravi grizli rednek :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
a to je taj experiment :mrgreen:
cini se vrlo uspjesan.. ali nista sto nismo znali


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
da nije smiješno,bilo bi tužno. razumijem da ne zanima sve ta tema,ali čemu onda tako retardirani komentari ako nemaš ništa za reći?!možda bi dobio pozitivnije komentare da si postavio temu "što je mama danas kuhala za ručak" :lol: no to je stvarno sramotno da se ljudi spuštaju na uistinu niske grane inteligencije,tek toliko da se mogu popišati,a da prije toga skinu hlače.

jednostavno je fascinantno i to što je dosta likova komentiralo sliku na jebenom avataru,a ne sami post. zar je moguće da im se nije dalo ni čitati nego samo bleje u jebenu stranicu kao u fuckin' slikovnicu!? ovo je stvarno slučaj za promatranje,i svaka vam čast na eksperimentu.neću komentirati da se to znalo i otprije da su takvi jer nisam bosanka pa nemam pravo to reći,ali se sada bar imam čemu diviti par sati...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
metallic_angel wrote:
da nije smiješno,bilo bi tužno. razumijem da ne zanima sve ta tema,ali čemu onda tako retardirani komentari ako nemaš ništa za reći?!možda bi dobio pozitivnije komentare da si postavio temu "što je mama danas kuhala za ručak" :lol: no to je stvarno sramotno da se ljudi spuštaju na uistinu niske grane inteligencije,tek toliko da se mogu popišati,a da prije toga skinu hlače.

jednostavno je fascinantno i to što je dosta likova komentiralo sliku na jebenom avataru,a ne sami post. zar je moguće da im se nije dalo ni čitati nego samo bleje u jebenu stranicu kao u fuckin' slikovnicu!? ovo je stvarno slučaj za promatranje,i svaka vam čast na eksperimentu.neću komentirati da se to znalo i otprije da su takvi jer nisam bosanka pa nemam pravo to reći,ali se sada bar imam čemu diviti par sati...


.. pa dobijas bodove za postove hahaahahaahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 25. 05. 2008. 18:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Metallik Anđele, nemoj se nadati da ste vi Hrvati privilegovani. Vi imate TULUMARKU :D

Čak je Tulumarka malo bolja, jer imaš tagiranje slika, ukucaš ''sise'' i pokaže ti sve slike sisa :)

Niiiiiceeeeeeeee :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 01. 06. 2008. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
hvala što si me prosvijetlio,jer dosad nijesam znala da to postoji. sada znam di ću idući put puknuti sliku svojih sisa kada ne budem imala što raditi :D ali ozbiljno,nisam znala da postoji i ajmo reći hrvatska verzija. god...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 01. 06. 2008. 14:19 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
sto neb postojala, gori ste od nas !!! :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 02. 06. 2008. 12:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jarane sta ocekujete od bosanske nacije?Poznati smo kao "glupe Bosnje",a ni to bezze.
Neka giga inteligencija?Nemamo niti osnova za to,ne svi ali vecina.
Ne znam zasto,podneblje mozda takvo fakat nemam pojma,al covjece dovoljno kad se sjetim Sharanove "Derneci ko Pile (Na Derneku)" i komentara vezanih za nju...
Nasi vole jednostavno,ne zamaraj ih tekstovima koji sadrze prosirene recenice,terminologiju i slicno.
Nek svijetluca,okrece se i ima sto vise boja..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 02. 06. 2008. 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
redneck for life ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Socijalni eksperiment br.1: Libijac na Dernek.ba
PostPosted: 02. 06. 2008. 21:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
mrsko mi citati :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group