Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 17:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 29. 11. 2011. 15:55 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Evo ovako, 5oro mojih prijatelja planira u Sarajevo za Novu, pa sam zamoljen da se malo raspitam u vezi nekih stvari :) .

Zanima me zna li tko za kakav uredan smjestaj za 5oro ljudi s privatnim wc-om, dosli bi 30og i nocili 3 veceri? Onaj Haris Youth Hostel i Hostel City Centre Sarajevo su popunjeni, ima nekih hostela koji su slobodni jos, ali prvo bi se malo raspitali sa strane. Pa eto, zna li tko kakav smjestaj, bio to hostel, neki stan koji se moze iznajmit za 3 veceri ili tako nesto?

I da, jos par pitanja :D . Gdje se moze u redu jest i ima li kakvih najavljenih programa vec za novu, neki koncerti/partiji/etc. ?

Zahvaljujem se unaprijed i za vrlo dobre odgovore castim pivom nekad :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Hostel Ville... novi hostel u gradu na pravo dobroj lokaciji...

http://www.facebook.com/hostelville


P.S. sad skontah da ga reklamiram isto kao da je moj, a nije majke mi! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 13:02 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
A za jelo, ne znam kako te nije sramota pitati uopste! :D

U Sarajevu niko nikad nije ostao gladan... osim penzionera.

Na Carsiji mogu jesti cevape i jela sa rostilja (neka probaju i govedje kobasice zvane suđukice i brizle), skoro pa bilo gdje... Zeljo, Mrkva, Hodzic, Ferhatovic... cijene se razlikuju "u 5 dkg". I ZA BOGA MILOGA, SAMO NEKA NE TRAZE AJVAR! A pommes frittes mogu dobiti samo u Mrkvi. Kod ostalih ce se obrukati ono najstrasnije!

Pitu mogu pojesti, opet na carsiji. Izbor je sarolik. U istoj ulici gdje su pomenute cevabdzije (osim Zelje), postoji buregdzinica Bosna. Pa pored nje jos nekakvih milion, "te ispod saca", te ovakve, te onakve. Dakle, pita od mesa se zove BUREK, pita od krompira KROMPIRUSA, pita od sira SIRNICA, pita od spinata ZELJANICA, pita od bundeve TIKVENICA. Burek dolazi u nekoliko varijanti - obicni (sa mljevenim mesom), sjecani (sa komadicima mesa) i buredzici (sa bijelim lukom). Naruce li "burek sa sirom" bilo gdje, pa makar i u pekari, najstrasnije ce se obrukati i mozda ih i protjeraju iz kantona.

Ako se zazele neke "tradicionalne bosanske hrane na kasiku", onda postoji niz AŠČINICA. Najpoznatije su "kod Hadzibajrica" i ASDŽ...obje na carsiji. Kod Hadzibajrica je autenticnija i cini mi se i dobro jeftinija. Ako hoce da prodju jeftino, a genijalno ukusno sa ovakvom klopom neka odu u restoran "Pod lipom"....opet na carsiji naravno :D Tamo preporucujem da pojedu ili KLEPE ili PAČE (nema veze sa patkom :) ) ili BOSANSKI SAHAN SA DOLMAMA i pojedu domaću tursiju uz to. AKO IM JE JAKO STALO DO AJVARA, OVDJE IM GA MOZDA I PONUDE SAMOINICIJATIVNO U SKLOPU SALATE :D

Za pizze... U2 u neka doba noci da lijece mamurluk. Pizzerija se nalazi u sred grada u Kulovicevoj. Ne mogu je fuliti. Za neko malo duze sjedenje uz rakiju i pizzu, a moze se pojesti i dobar sendvich ili grah... BARHANA

Odlican grah i genijalne ustipke (koji se ovdje zovu i slani lokumi) mogu pojesti u restoranu Avlija. Iako nije bas na turistickim rutama, toplo preporucujem da je posjete. U fast foodu do Avlije, po imenu KARKIN, mogu pojesti i dobar hamburger.

Ipak, u žiži alkoholnih koma, u gluha doba noci preporucujem pileci curry sendvich u Pingvinu (fast food odmah pored Vjecne vatre. Samo corava osoba ga moze promasiti) ili KOD TROVACA pored studentskih domova na Bjelavama. Iako do ovog drugog trebaju otici taksijem, neka nepoznata materija koju TROVAC stavlja u hamburgere krijepi tijelo i duh pa se moze nazvati i svojevrsnim "red bullom" medju hamburgerima. CIjena... najjeftiniji u gradu. NEKA NI OVDJE NE TRAZE AJVAR NI PRESERANCIJE TIPA SVJEZI PARADAJZ I FRANCUSKU SALATU JER CE IH SVI MRKO I POPRIJEKO POGLEDATI.

Po danu, odlicne sendvice i ostala peciva imaju i u pekari Kaiser u najcentralnijoj od svih centralnih ulica u gradu. Iako izgleda kao najskuplja pekara u gradu, cijene su zapravo haman ispod cijena u albanskim pekarama. Na carsiji postoji i kultna pekara IMARET odmah pored Begove dzamije. Zavucena je u jednom unutrasnjem dvoristu, pa neka pitaju gdje je. Tamo neka pojedu vruc somun sa kajmakom, a mogu vala i suh somun onako grickati.

Dobrih kebaba ima na Bascarsiji oko Sebilja. Tu ce se svakako garant slikati, pa mogu usput i pojesti jedan :) Najbolji kebab u SA (po licnim preferencijama) je u kebabnici "Baltazar", ali je to kod jedne pijace, za turiste bogu iza nogu, pa se necu truditi niti da ti objasnjavam.

Ako mi jos sta padne na pamet, napisat cu. Vjerujem da ce mnogi imati i primjedbe na izbor pojedinih mjesta, ali kad sam te to ja izradio u zivotu ;)

A sto ti ne dolazis by the way?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 13:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Provokator - Rajvosa Navigator - Alkoholnih Noći Inicijator :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 14:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Eto. Nije mog'o bolje objasnit, realno :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 14:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Još bih dodao palačinke u Vanni-ju i jeftine (a dobre) pizze kod Age, oboje locirano u centru grada. I svakako najbolja buregdžinica u gradu - BOSNA/OLIMPIK. Jedna se nalazi na Baščaršiji, a druga odmah pored Gradske tržnice, isto u centru grada (Ferhadija). Tamo koju god pitu da završite, niste se zajebali. Obavezno tražit da vam polije onim njihovim "umakom" od vrhnja (iltiga pavlake).
Druga dobra, pravo dobra buregdžinica je, kažu, kod Nagiba, al to je negdje na Dolac Malti (ni sam nisam tamo bio), što je za turiste podaleko od centra.

I da, ćevapi se jedu isključivo SA KAJMAKOM :twisted: kakvi ajvari kakve pičke materine...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 14:53 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Blasfemija je zaboraviti jedan i jedini Toto! Najjaci pileci bez razmisljanja u Sarajevu. A i hamburger je odlican.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Axeman wrote:
Provokator - Rajvosa Navigator - Alkoholnih Noći Inicijator :D



Dodje mi da ovaj post proslijedim na sve ove koje sam pomenuo i zatrazim kompenzaciju za reklamiranje :D :D :D :D

A drag mi momak, sta cu. A garant je od tih 5 osoba i neka treba kojoj se on upucava, pa neka ispadne vazan sa masom "insajderskih" informacija. Mozda sta i bude guzio, ali poslije nove godine.

Kad cemo mi zaredati alkoholno/gastronomsku turu po gradu?


P.S.
@Nameless - Nagib je prn'o u sishu poodavno. Burek mu je prestrasno masan i izaziva neopisive zgaravice. Bolja pita je cak i u pojedinim pekarama, a znas koliki je to onda odron.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Sto ste vi svi anti - ajvarski nastrojeni ? Pa u mene tegla sedmicno ide ajvara :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 15:17 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Obezglavator wrote:
Sto ste vi svi anti - ajvarski nastrojeni ? Pa u mene tegla sedmicno ide ajvara :mrgreen: :mrgreen:



Jel' sa cevapima?

:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
cevapi u zelji su postali takav fuseraj da je to nevidjeno. specijal isto karina.
mrkva meni najbolja daleko.
ago je nekad bio super, sad ono sto posluzuju je kreker sa malo sira koje pluta na ulju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 16:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Mrkva i Zmaj i meni najbolji, bez daljnjeg.

A u Agi sam zadnji put jeo prije godinu dana-godinu i pol...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
PROVOKATOR wrote:
Obezglavator wrote:
Sto ste vi svi anti - ajvarski nastrojeni ? Pa u mene tegla sedmicno ide ajvara :mrgreen: :mrgreen:



Jel' sa cevapima?

:)


Ako mislis da li jedem ajvar sa cevapima, onda da :D A tegla po cevapima je i meni previse :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 17:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
cuj ajvar sa cevapima :lol:

ma ago jest bio prije jedno haman godinu super, al valjda navukao dovoljno djece one pa poceli fuserit.

mrkva i zmaj i meni vrh sami.

i tamo na socijalnom kod robota ima onaj kafe/fast-fud, amigo. tamo su pizze super. a najbolji hamburger ikad sam pojeo tamo isto. nisam znao da meso moze tako mirisat, jos u somunu :D cijene, prava sitnica :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
ajvar ide sa SVIM :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
cevap + ajvar = fejl.

cevapi bez somuna sa pomfrijem = fejl.

cevapi + pomfri + ajvar = ex-yu turbo fejl.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Obezglavator wrote:
PROVOKATOR wrote:
Obezglavator wrote:
Sto ste vi svi anti - ajvarski nastrojeni ? Pa u mene tegla sedmicno ide ajvara :mrgreen: :mrgreen:



Jel' sa cevapima?

:)


Ako mislis da li jedem ajvar sa cevapima, onda da :D A tegla po cevapima je i meni previse :mrgreen:


Ma bjezi ba. Ti si valjda gore blizu Zagrebu pa nehoticno ograjisao uz njih :mrgreen:

Na kraju krajeva, fino vam je Libijac objasnio gradaciju fejla sa cevapima.

Dodatak uz cevape moze samo biti "daj mi jos vise luka, sta si se stis'o" i "kajmak" :D

Ali haj, da se ovo ne pretvori u temu "gdje je bolji cevap". Svaki cevabdzija ima svoj recept i svoju mjesavinu mesa i zacina koja drugacije odgovara raznim nepcima. U tome i jeste draz nasih cevapa!

Ljudi ce ovdje biti tri i po dana i 99% ce se vrtiti negdje po centru. Dva i po od ta tri ce sigurno mamurati. Nemojte da im sada pricamo o restoranima na Malti i cevapima kod Zmaja na Zeljeznickoj kada nema potrebe da idu do tamo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 30. 11. 2011. 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
KULT uveo veto na ajvar, nisi čru ako jedes ajvar s cevapima :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 01. 12. 2011. 02:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Druga dobra, pravo dobra buregdžinica je, kažu, kod Nagiba, al to je negdje na Dolac Malti (ni sam nisam tamo bio), što je za turiste podaleko od centra.

Dobra kod Nagiba. Iza BH Telecom-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Smjestaj za Novu godinu u Sarajevu
PostPosted: 01. 12. 2011. 02:04 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Lee B Yatz wrote:
cevap + ajvar = fejl.

cevapi bez somuna sa pomfrijem = fejl.

cevapi + pomfri + ajvar = ex-yu turbo fejl.


Nemas ti pojma. :razz: :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group