Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 06:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 36 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 11:54 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Posto je aktuelno ovo sranje sad a da i forum malo zivne pa eto zanima me kako cete se izjasniti na popisu i zasto bas tako kako upisete.

Ja cu biti Bosančero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Ja se krijem. Kupio sam namirnica za dva dana i zaigrao Neverwinter. Ako neko bude kucao ne otvaram.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Nemas se sta kriti, moze ti madre ispuniti ili neko drugi iz kuce a mozes i da se ne izjasnis o etnicnosti/nacionalnosti.

Sta Neverwinter ? Najgluplja igrica ikad, bolje su one patke sto ubijas pistoljem preko TV - a :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 16:16 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Bosnjak, ateista, bosanski bez izjasnjavanja o entitetu.
Ne quotajte me sa pitanjima, zasto i kako, ne odgovaram i ne zelim da se raspravljam.

Samo da Lopezu kazem, ako nakon treceg puta dodju i ne budes otvorio, mozes biti krivicno gonjen + novcana kazna pa jbg makar zbog love budi pametan :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Pa i pitao sam prvo zasto bas tako kako se neko izrazi, zanima me ovako sa akademske strOne :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Mislim da sam ti to objasnio na djavolu zvanom facebook :mrgreen:
Ako je vec tako, trebo si i ti u uvodnom postu objasniti svoj izbor.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Obezglavator wrote:
Nemas se sta kriti, moze ti madre ispuniti ili neko drugi iz kuce a mozes i da se ne izjasnis o etnicnosti/nacionalnosti.

Sta Neverwinter ? Najgluplja igrica ikad, bolje su one patke sto ubijas pistoljem preko TV - a :mrgreen:

Nemaš pojma, vidi se da si iz Krajine. :mrgreen:
Ma moji će to popuniti, ali po njihovom - Bošnjak; Vjera - Islam
Jebi ga


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 01. 10. 2013. 23:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 02. 10. 2013. 03:34 
Offline

Joined: 13. 04. 2009. 22:10
Posts: 31
Bošnjak. Iz razloga jer smatram da je to jedina ispravna opcija od ponuđenih: Bošnjak, Hrvat, Srbin, ostali. Tu odluku temeljim iz sljedecih cinjenica: Iz vremena Kulina bana dobro je poznato kako je narod ovog prostora nazivan - Bošnjani. Dok se je prva zabilježena upotreba riječi Bošnjak desila 1440. godine kada je Tvrtko II Kotromanić poslao bosansku delegaciju u Budim radi čestitanja poljskom kralju Vladislavu Varnenčiku na izboru za kralja Ugarske i Hrvatske. Tada je vođa bosanske delegacije rekao da su: "Bošnjakom isti pradjedovi bili kao i Poljakom". Jasni i brojni su dokazi da Bošnjak kao etnička pripadnost se ne veže isključivo za muslimane u BiH - to je jednostavno zaključiti i samim pogledom na godinu kada je upotrijebljena prvi put ta odrednica. Čitava populacija tadašnje Bosne je smatrana Bošnacima bez obzira na religijsku pripadnost. U periodu Austougarske okupacije to stanje se mijenja, tj. stanovništvo se dijeli po religijskoj pripadnosti. 1906/1907. je zabranjena riječ Bošnjak i jezik bosanski za upotrebu - što je i jedina poznata oficijelna zabrana nekog jezika na planeti. Političkim djelovanjem naših komšija u našoj zemlji katolici postaju Hrvati, pravoslavci postaju Srbi. 1844. godine Ilija Garašanin (tvorac ideje Velika Srbija) je sve ovo napisao u svom djelu Načertanije - narod Bosne je nazvao Bošnjacima među kojima je podrazumijevao pravoslavce, katolike i muslimane.

Bošnjak katolicke vjeroispovijesti fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857), koji je koristio pseudonim Slavoljub Bošnjak, koji je u svom proglasu 1848. godine zapisao:

"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise, vidimo što su drugi uradili, te i mi ista sredstva poprimimo, da naš narod prosti iz tminah neznanstva na svitlost isitne izvedmo."

Čitav ovaj fenomen,u svojoj čuvenoj pjesmi "Pjesma Bošnjaku" koju je objavio list "BOŠNJAK" u izdanju od 2. VII, 1891 godine,opisao je i Safvet-beg Bašagić riječima:

Znaš Bošnjače, nije davno bilo,
Sveg' mi sv'jeta nema petnaest ljeta,
Kad u našoj Bosni ponositoj,
I junačkoj zemlji Hercegovoj,
Od Trebinja do Brodskijeh vrata,
Nije bilo Srba ni Hrvata.
A danas se kroz svoje hire,
Oba stranca ko u svome šire. [...]
Oba su nas gosta saletila, Da nam otmu najsvetije blago,
Naše ime ponosno i drago.



__________
To što će se mnogi izjasniti kao Bosanci, Hercegovci, Hrvati, Srbi (što mislim da je pogrešno) mene ne tangira u smislu da nisam u stanju graditi zdrav ljudski odnos prema svim ljudima bez obzira na eničku pripadnost. Zagovaram opštu toleranciju i mir prema svima, ljude dijelim na dobre i loše a ne prema etničkoj ili narodnoj pripadnosti jer to je samo historijska činjenica.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 02. 10. 2013. 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
_LOKI_ wrote:
Mislim da sam ti to objasnio na djavolu zvanom facebook :mrgreen:
Ako je vec tako, trebo si i ti u uvodnom postu objasniti svoj izbor.


Vidis, imas ga pravo :mrgreen:

Ja cu biti Bosanac i Hercegovac jer smatram da se tako prvo poistovjećujem sa svojom zemljom a ne troetnickim odgojem koji je kod nas primaran. Ne zelim svojim izjasnjavanjem crtati jasne granice podjele moje zemlje. Izjasnit cu se također kao Bosanac i Hercegovac jer vjerujem u bosanskohercegovacku naciju i smatram da bi ovo bio njen pocetak. Moramo se ujediniti u Bosance i Hercegovce zbog nas svih da nam bude bolje, da profitiraju ljudi u BiH a ne Bosnjaci, Srbi ili Hrvati. Ne zelim biti pripadnik torova koji laju jedni na druge preko mojih leđa i stvaraju predrasude o meni, zelim novi pocetak. Mislim da sam ga zasluzio kao i ostala '' ratna djeca '' koja nisu nikome nista kriva bez obzira na svoje etnicko porijeklo. Mislim da je ovo prilika za mlade da nauce ove stare da mi ne moramo plaćati njihove greške i da zasluzujemo bolji zivot, bolje uslove i bolju drzavu.

Ima tu jos razloga dosta, ako te zanima upitaj broto :mrgreen:


@core, to je na slici kao neki samoproglaseni cazinski ratni komandant u sluzbi stranke a kako sam ja vidio po komentarima mojih sugrađana nije im se bas svidjelo pa su ga i priupitali borci gdje je bio komandant kad ga ne znaju, u kojoj je stranci kada on ima para za billboard a oni koji su se borili nemaju. A i jest debil i meni, ako već glumi Bošnjaka onda bi seljak trebao znati šta su Otomani uradili Bosnjanima ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 02. 10. 2013. 20:06 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
_LOKI_ wrote:
Bosnjak, ateista, bosanski bez izjasnjavanja o entitetu.
Ne quotajte me sa pitanjima, zasto i kako, ne odgovaram i ne zelim da se raspravljam.

Samo da Lopezu kazem, ako nakon treceg puta dodju i ne budes otvorio, mozes biti krivicno gonjen + novcana kazna pa jbg makar zbog love budi pametan :mrgreen:



jada ti meni je vec neko 2 put zvonio izjutra (10 sati XD) nije mi se dalo ustajat kontam cigani more


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 03. 10. 2013. 00:34 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Azrael661 wrote:
_LOKI_ wrote:
Bosnjak, ateista, bosanski bez izjasnjavanja o entitetu.
Ne quotajte me sa pitanjima, zasto i kako, ne odgovaram i ne zelim da se raspravljam.

Samo da Lopezu kazem, ako nakon treceg puta dodju i ne budes otvorio, mozes biti krivicno gonjen + novcana kazna pa jbg makar zbog love budi pametan :mrgreen:



jada ti meni je vec neko 2 put zvonio izjutra (10 sati XD) nije mi se dalo ustajat kontam cigani more

Koliko sam skontao, ostave neku napomenu, papir da su bili i da ce doci iduci put tad i tad, tako da je vrlo moguce da su gancinjosi :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 03. 10. 2013. 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
dobro je onda, nije bilo nikakvih papira :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 07. 10. 2013. 13:38 
Offline
User avatar

Joined: 15. 01. 2010. 16:49
Posts: 5
Zar sam ja jedini koji je stavio metal kao religiju? Jebote, mislio sam da će nas biti više. :twisted: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 07. 10. 2013. 14:19 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
I Kemica je stavio hevi metal


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 08. 10. 2013. 00:03 
Offline

Joined: 31. 05. 2011. 13:40
Posts: 551
Zdaga wrote:
Zar sam ja jedini koji je stavio metal kao religiju? Jebote, mislio sam da će nas biti više. :twisted: :mrgreen:


Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 08. 10. 2013. 11:27 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
bravo :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 09. 10. 2013. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 15. 01. 2010. 16:49
Posts: 5
Hahaha, samo naprijed! :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 09. 10. 2013. 22:12 
Offline

Joined: 31. 05. 2011. 13:40
Posts: 551
Doduše ovo je samo slika MOG testnog koji sam dobio za vježbanje, a kao religiju sam stavio ateizam :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 10. 10. 2013. 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
vjeroispovijest: HEVI METAL


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 36 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group