Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 16:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 13. 10. 2013. 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Image

:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 00:43 
Offline

Joined: 13. 04. 2009. 22:10
Posts: 31
^^ Tacnije autor slike je zaboravio historiju ili je nikada nije ni poznavao. Ljudi su stupali u tu vojnu jedinicu iz potrebe da se naoruzaju, jer u to vrijeme je na hiljade njihovih golorukih sunarodnjaka likvidirano. Naravno Nijemci tu nisu bili u ulozi humanitaraca da samo podijele oruzje, nego su imali namjeru tu vojnu jedinicu koristiti u svoje ciljeve. Da tim ljudima nije bio isti cilj kao i Nijemcima pokazuje i ovaj odlomak: "Poznata je kao jedina jedinica SS koja je digla pobunu protiv Nijemaca i nacističkog režima, nakon što je poslana u Francusku. Tom prilikom je ubijeno osam njemačkih oficira. Oni koji su pobjegli pokušali su se pridružiti francuskom Pokretu otpora, ali su ubrzo uhvaćeni i pogubljeni.".

https://lh6.googleusercontent.com/-tjjf ... 000003.jpg

Image
Image
"Srpski četnici kolju. Izvor: B. Latus – M. Dželebdžić, Četnički pokret Draže Mihailovića 1941-1945, Beograd 1979., str. 24."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 11:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Nisam je ja ni napravio već našao ali mi bila smiješna jer kad sam došao malo na odmor u Bosnu svi oko mene spominju dobre Bošnjane i to pa mi se činila prigodnom :mrgreen: Upoznat sam ja sa historijom, nije losa knjiga od Zije Sulejmanpasica o 13 SS Handzar diviziji pa koga zanima neka baci oko. Neki cak idu tako daleko da smatraju kako su upravo oni vodili prvu antifasisticku akciju u Francuskoj.

Što se tiče tih pokolja u Podrinju i uzduz Drine zna se da su veliki antifašistički borci četnici ubijali teško naoružane seljake, žene i djecu koji su sebe smatrali Hrvatima ili Muslimanima. Koliko sam ja upratio ubili su ih gotovo stotinu hiljada a dragi naš kralj je uspio da im prisvoji titulu antifašista od Amerike do Australije. Najveći drug našeg naroda i narodnosti je zabranio bilo kakvo spominjanje ovih prelijepih antifašistickih oslobađanja nejači od života. U Srebrenici su u zadnjem ratu opet malo osvježili pamćenje i pokazati svoj antifašistluk. Ustaše i četnici, isto sranje a drugo pakovanje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 12:18 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
rasprave na temu četnika,ustaša i drugih ekstremističkih grupacija na ovoj temi kao i na čitavom forumu nisu i neće biti dozvoljene.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Nisu ovo rasprave jer se ne raspravljamo već razgovaramo a i nisu svađe s toga ne vidim zašto je problem oko razgovora o historijskim činjenicama. Nije ovo komunizam da se zabranjuje svaka riječ, i ne vrijeđamo nikoga s toga ne vidim u čemu je problem. Registrovan si i na RS metal forum pa ne vidim baš da se oglašavaš kada se glorifikuju četnici, šprdaju na račun Srebrenice i bošnjačkih žrtava. Kad budemo srali i jeli govna te vrijeđali ( ja neću ) onda ti lockaj topic i nas banuj a dotad mislim da nemas potrebe da reagujes na bilo šta a ne vjerujem baš da tebi teško pada razotkrivanje fašista i sranje po istima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
na ovom forumu je još 2005. godine ustanovljena nulta tolerancija prema već pomenutim komentarima jer isti uvijek vode ka objašnjavanju i prepucavavanju kojem nije mjesto na muzičkom forumu.
kako sam ja jedan od najstarijih aktivnih članova i usput globalni moderator reći ću ti da ovaj forum niti je rs-metal,niti je državna prćija da se njim zajebava kako ko stigne i DA,zabranjivaće se svaka riječ koja vodi ka mržnji i potpucavanju.
takođe,moja registracija na rs-metalu nije tvoja briga.imaš svoj nalog i komentariši šta ti je volja.

ako ćete pričati o ustašama i četnicima,nađite se na kafi ili na nekom drugom forumu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 14. 10. 2013. 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Prvo da bi se prepucavali mora biti clanova suprotnih uvjerenja, ovdje osim nas par nema nikoga i svi redom mrzimo fašiste. Ako se pojavi neko ko pravda fašiste jebana će mu biti gospođa majka i bit će banovan a mi ćemo znati ko je on i kakav je zapravo.

Ako je ovo samo muzički forum zašto postoje podforumi poput Offtopica, Generalnih rasprava itd ... ?

To što si ti jedan od starijih uopće ovdje i mod nikakve veze nema s tim što ti hoćeš da zabraniš nama razgovor o historijskim činjenicama naše i susjednih zemalja. Ko se ljuti što govorimo protiv četnika, ustaša, bošnjačko - muslimanskih fašista neka jede govna i zaboli me neka stvar hoće li se uzrujavati oko toga. Takvima nije onda ni mjesto ovdje.

Zadnja stvar na svijetu mi je da prepucavam i svađam s tobom jer znam ko si i kakve stavove zastupaš i i nemam ništa protiv tebe a to za RSMF sam ti samo htio reći ako misliš biti pošten onda kada si tamo napiši koju kada vidiš šta pišu a ne samo ovdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 15. 10. 2013. 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
uz duzno postovanje vama dvojici, al sve je ok bilo dok niste poceli pricat o tome sta se smije pricat a sta ne smije. tako da nikakve "zabranjene rijeci" do tada nisu dovele do sukoba, nego vase spominjanje zabrana i ostalog. ko prosipa mrznju treba bit banovan, al osnove za ban apsolutno ne moze bit u raspravi/razgovoru o historiji i cinjenicama. to bi bilo provodjenje diktature i zabrana iznosenja misljenja o necem. kad ja budem moderator, svako ko ne voli sleep bit ce banovan, tj ko dovede u pitanje velicinu tog benda :DDD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 15. 10. 2013. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Ma kakav Sleep sine, haj spavaj :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 15. 10. 2013. 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
idi slusaj hipokrisi i kataklizmu, pa kad porastes i skontas sta je dobra mjuza pricat cemo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 16. 10. 2013. 10:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Svi ste vi nacionalisti da vam pravo kazem, nekih nije sramota nekih jes...al ne bi trebalo bit nikog sramota, ljudi smo.

Osim Addija, on nije nacionalist, a ni covjek :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 16. 10. 2013. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Kazi ti pravo slobodno, mene nije sramota. Ja otvoreno uvijek kazem da sam nacionalista i ne krijem to ni pred kim. Ljudi kod nas ne znaju uopće šta znači biti nacionalista već vezuju to za fašizam, nacional - šovinizam i ostale umobolne pizdarije.


Ma mene čudi da Addi nije prespavao utakmicu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 16. 10. 2013. 17:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Obezglavator wrote:

Ma mene čudi da Addi nije prespavao utakmicu :mrgreen:

cuj prespavao... ne budi kloc :lol: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 17. 10. 2013. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Ja se vratio samo da vam stavim :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 25. 10. 2013. 02:44 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
zašto nekog treba da boli kurac ko se kako izjasnio ?! zašto nekog treba bolit kurac za nečije znanje iz historije?! koji kurac su to balije, ustaše i četnici ? jesul to neki fudbaleri, muzičari ili lokalne budale pa da se vode rasprave o njima. fakat, dok se nije nakotilo ovih govana od članova niko prije nije spominjao takve teme.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Popis stoke
PostPosted: 25. 10. 2013. 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Slabo ti ide taj pokušaj glasa razuma :cry:

Zanima mene kako su se ljudi izjasnili i zasto jer studiram etnologiju, i meni tu ne postoji nikakav problem osim vas dvojice koji tu nesto skacete odmah na nas kao da smo kakvi fašisti i kao da vrijeđamo bilo koga. Mene savrseno boli kurac hoce li se neko naci uvrijeđen kada ja vrijeđam balije, ustaše i četnike. Ako neko pripada u te tri skupine onda ovaj forum nije mjesto za njega.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group