Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 07:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Jebiga, niste trebali o gramatici poceti, to je vec ubilo raspravu.

Inace, fat prezident su, pored svega recenog sa moje strane, muzicki dobar bend. Nisu izmislili mlaku (jebo toplu) vodu, ali nije ni vecina drugih.

Sto se tice melodicnog panka, zasluzeno su na vrhu u regionu uz 5/6 drugih bendova.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 18:45 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
groznium wrote:
napusi se kurcine debilcino :)


ja kad napisem da si glup stvarno to i mislim. zato i ne stavljam smajli na kraju. za razliku od ignitea koji ima misljenje iza koga zna stajati, ti postavljas rekorde u lupanju gluposti.

groznium wrote:
jeftino i providno ,


jeftino i providno sta? koji si ti faktor da dovodis u pitanje istinitost onoga sto govori neko, koga, na kraju krajeva, ili ne poznajes, ili poznajes povrsno. mozda jesi faktor u svom mikro pank svijetu no jadan ti je on...

groznium wrote:
Provjeri ti svoju gramatiku (ne pise se insistiras nego inzistiras , "btw " i " & " ne postoji na nasem jadnom jeziku kojim prica vecina ljudi nego se kaze usput , mali savjet provjeri malo svoje apostrofske znakove jer ti nisu na pravom mjestu pa se cini da ti nisu zavrsene recenice .


insistiras/inzistiras je ravnopravno u upotrebi.

btw - jesi cuo za termin tudjica koje se koriste u govoru, te koje se nakon odredjenog vremena u aktivnoj lokalnoj jezickoj upotrebi uvode u pravopis. cak i da se ne uvedu, strane rijeci imaju punopravno ucesce i upotrebu u jeziku jednako kao i npr sleng. jezik je zivo tkivo i ne razvija se ogranicavanjem nego prosirivanjem. procitaj knjigu stilistika marine katnic - bakarsic, najjace bosanske lingvistice.

& je znakovna zamjenica za "i" koja je sasvim normalna kao i svi ostali znakovi, brojke i slova koji su specificni za kompjutersku/net komunikaciju.

tvoj je jezik mozda jadan, moj nije.

vezano za apostrofske znake, tocka i zarez se pisu po zavrsenoj rijeci i bez razmaka izmedju.

ne moras na ovo odgovarati, imao sam lingvistiku na faksu pa sam na tom terenu kod kuce.

groznium wrote:
Ne mozes stavljati to pjevanje na engleskom i sviranje panka u isti kontest jer ako ces iskreno bivsa jugovina je imala jednu od boljih hc/punk scena u evropi tokom 80-ih i debela vecina tih bendova je pjevala na nasem jeziku sa sjajnim inspirisani tekstovima koji su imali uspjeha kod nas , a i u inostranstvu ,


hc pankeri 80-tih su pjevali na sh-hs-slo-mk jeziku, posebice pocetkom te dekade jer je tad broj ljudi koji su znali engleski bio JAKO MALI. pjevanje na engleskom i sviranje pank roka je ista stvar, pank nije nastao u kalesiji, poceo se svirati u britaniji/sad-u i kao takav je preuzet i sviran ovdje. ko je mogao i znao, preuzeo je i engleski. ko nije nije. neki nisu znali pa su ga opet koristili. mozda su bili smjesni, no generalno, vecina punk hc tekstova iz tog perioda zvuci smjesno i naivno, bez obzira na jezik. sto meni, osobno, nije problem.

u to koliko je ta scena bila uspjesna u europskim razmjerama necu ulaziti. ubr singl u italiji, proces split singl u finskoj, 2 stvari quod massacre na ep kompilacijama u americi, kbo! ploca u grckoj, kud idijoti ploca u njemackoj, ljubljanska hc scena sredine osamdesetih... uz rijetke koncerte par bendova van jugoslavije i nisu neko mjerilo uspjeha. svaka relativno normalna drzava (sa izuzetkom istocnog bloka) imala je minimalno isto...

groznium wrote:
Da se razumijemo nisam nikakv lokal patriota daleko od toga , ali jednostavno ne vidim smisao i smijesno mi je izigravanje americkih / engleskih hc/punk bendova kod nas a i bilo gdje


jel znas kako se poceo svirati rokenrol u bivsoj drzavi? 60-tih bi pimpek iz indeksa slusao radio luksemburg i zapisivao na papir rijeci otpjevane na stranom jeziku koje vjerovatno nije razumio ali ih je ucio napamet. ostatak benda je skidao stvari i svirali su ih po igrankama u domovima kulture. kasnije su naucili i napravili nesto svoje. crveni koralji su, npr, san francisco prepjevali na hrvatski. i svirali. nije bilo veceg izigravanja americkih i engleskih bendova od tog. a izigravali su ih jer su svirali muziku koja je tamo nastala. ista stvar se na pocetku desavala i sa punk i hc bendovima. ako ti nije jasno, jebiga, tvoj problem. neko je amerikance i engleze "izigravao" muzicki, neko muzicki i tekstualno. a jako je veliki broj bendova u tom periodu koji su maznjavali cijele pjesme amerikanaca i engleza i svirali ih prepjevane na lokalni jezik, od kbo! i kud idijota pa na dalje...

groznium wrote:
Nista ljudi pjevajte na engleskom , zivjela globalizacija :roll: :wink:


globalizacija ti je, izmedju ostalog, dala i siri i manje ogranicen pristup internetu. pa ako ti je bed, mozes odgovoriti i postom ili golubom pismonosom.

zivio!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 07. 2006. 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
izgleda da ce i ova tema biti zatvorena...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 07. 2006. 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Napusi se kurcine debilu i to ozbiljno mislim .
Quote:
bakarsic, najjace bosanske lingvistice.

koji je to bosanski jezik? i kao vecina drugih pricam srpskohrvatski ili ti hrvatskosrpski u sustini mi je nebitno ali kad si navalio, stoga mi nije potrebna jebena lingvistica "bosanskog "jezika ili ako ti se sere o tome predji na podforum književnost.
Quote:
eftino i providno sta? koji si ti faktor da dovodis u pitanje istinitost onoga sto govori neko, koga, na kraju krajeva, ili ne poznajes, ili poznajes povrsno. mozda jesi faktor u svom mikro pank svijetu no jadan ti je on...

uvijek cu reci za nas bend koji pjeva na engleskom da je jeftin i jadan ,bez obzira znao ga ili ne .
Zakacio si se ya kud idijote i kbo! osim njih je bilo kilu drugih bendova .
Usput rečenice se počinju sa velikim slovo lingvisto .
živio (nastavak slijedi kad se vratim u BL posto sad nemam vremena analizirati tvoj post )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 07. 2006. 18:56 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
groznium wrote:
koji je to bosanski jezik? i kao vecina drugih pricam srpskohrvatski ili ti hrvatskosrpski u sustini mi je nebitno ali kad si navalio, stoga mi nije potrebna jebena lingvistica "bosanskog "jezika ili ako ti se sere o tome predji na podforum književnost.


ako te zanima sto je bosanski jezik, pogledaj njegov pravopis. napisao/priredio senahid halilovic. bez obzira koliko rupa i politickih forsiranja imao pri nastanku, senahid je prilicno dobro objedinio i izbalansirao govor koji je u upotrebi u bosni i hercegovini. to ukljucuje i "srpskohrvatski ili ti hrvatskosrpski". da li se i koliko editovao zadnjih godina ne znam.

katnicka nije "jebena" lingvistica bosanskog jezika no najbolji lingvist na podrucju bosne i hercegovine. to sto ti ne treba je tvoja stvar, kao i odraz tvoje osobne i opce kulture. od nje, btw, mozes nauciti puno vise nego citajuci pank fanzine i pamflete.

"Realnost 21. vijek, a mi smo prije nove ere
Zatucani nepismeni, sebicni preko svake mjere"

inace, moglo bi bi te trebalo zanimati, obzirom da bend u kome sviras u jednom od tekstova ima ocitu frustriranost nepismenoscu.

groznium wrote:
uvijek cu reci za nas bend koji pjeva na engleskom da je jeftin i jadan ,bez obzira znao ga ili ne .


nema problema, po mogucnosti nakon toga napisi pjesmu protiv predrasuda na "srpskohrvatskom ili ti hrvatskosrpskom".

ugodan odmor i izvinjavam se ostatku druzine na offtopicu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 07. 2006. 14:24 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
"Deset godina protiv ljudskoga u meni i svima nama ubilo je navrenije ostala gorcinasama !"
Pozdrav , e stvarno smo otisli u u oftopic , dakle vreme je "pokrenut stvari ispocetka " he , he ,
Dakle izvinjavam se na psovci/uvredi koju sam ti napisao , ali ne mozes ni ti nazvati nekoga glupim samo na osnovu jednog topika samo zato sto ti se ne dopada njegovo misljenje.

Bezvezeze se prepucavamo stoga dakle jebiga ispalo je sranje , u susutini da se malo vratim na temu ipak je tema debeli precjednik , koji je sve u svemu dobar bend (ono sto mu zamjeram kao i svim drugima je moja stvar i stvar mog licnog/osobnog misljenja ),

procitaj Vujakliju :D , zezam nemam se namjeru dalje nastavljati na ovo glupo prepucavanje oko "jezickog pitanja koje je totalna glupost" ipak je najvazinije da se svi razumijemo i da nam ne treba prevodilac ,


Quote:
atnicka nije "jebena" lingvistica bosanskog jezika no najbolji lingvist na podrucju bosne i hercegovine. to sto ti ne treba je tvoja stvar, kao i odraz tvoje osobne i opce kulture. od nje, btw, mozes nauciti puno vise nego citajuci pank fanzine i pamflete

Sta ti misli sa kim pricas prvo sto nisam nafurani klinac koji se ogranicava samo na fanzine i pamflete i vidi stvari malo vise od toga , i hoce stvari pomaknuti sa mrtve tacke u svojoj sredini i u svojoj kako si napisao u svojoj jadnoj mikro punk zajednici .
Quote:
"Realnost 21. vijek, a mi smo prije nove ere
Zatucani nepismeni, sebicni preko svake mjere"

inace, moglo bi bi te trebalo zanimati, obzirom da bend u kome sviras u jednom od tekstova ima ocitu frustriranost nepismenoscu.

i ja kazem :D ne sviram vise u UE zbog gluposti clanova iste ali nebitno ,
sto se tice pismenosti mogu reci da sam najskolovaniji od cijeli hc/punk ekipe sa podrucja bl/pd i da se jedini od njih svih samostalno izdrzavam,
Quote:
ema problema, po mogucnosti nakon toga napisi pjesmu protiv predrasuda na "srpskohrvatskom ili ti hrvatskosrpskom".

ocu sa novim bendom koji nasao netom poslje mog izlaska iz UE :wink:
dakle iznjavam se na uvredama svima kao i na offtopiku .
pozdrav svima od Grozniuma


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 07. 2006. 17:05 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
hehe,sad kad je bio debeli na žk zvali su "čovjeka koji je ovu istu pjesmu pjevao s njima na prvom žk prije 10 godina" i lijepo smo pobunu oderali. a najopakije je što sam ja poznat kao neki najopakiji antimelodičar arghh.
šta imaš od obrazovanja? i ja imam neku titulicu i samoodržavam se,pa ono...respect. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 07. 2006. 18:41 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Dr panker :D he , he kako me prozvao klinac na skate takmicenju kad sam namjestao zglob nekom liku na skate takmicenju ,nemam bog zna kakvu titiulu :roll: ustvari sam visi fizoterapeut , radim u vrticu za djecu sa posebnim potrebama u bl ,
nista pankeri/ke skolujte se pa da postanemo suva "inteligencija" :wink: pozdrav !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 07. 2006. 01:56 
ev probaaa


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group