Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 10:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: velika čistka!
PostPosted: 01. 09. 2006. 01:37 
Offline

Joined: 01. 09. 2006. 00:49
Posts: 2
slušam punk i rock odkad kontam muziku.
volim također prvi hard rock...odlične improvizacije.

sada...nakon više 30 godina od aktivne punk muzike imamo ovakvu situaciju:
komercijalizacija u glazbi je uzela toliko maha da se uopće više ne vodi računa o stilu,kompoziciji,svjetonazoru i najvažnije o značenju jedne pjesme.

Sex Pistolsi su prorekli ovakav tijek glazbene industrijej oš prije 30 godina u pjesmi The Great Rock And Roll Swindle...živa istina.
Bandovi s karizmom kao što su politički motivirani bili The Clash ne postoji...s iskonskom namjerom protiv daljnjeg bogaćenja bogatih a daljnjeg siromašenja siromašnih.
Sada se mladeži nameće muzika koju bogate televizijske kuće žele...mladež ima lažne ideale...pogotovo punk koji je toliko godina izražavao bunt a kojeg i danas izražava samo je skriven.
Pred ljudima stoji veliki paravan koji im priječi pogled na velike daljine.
Svi vi koji niste poslušali dobri stari rock i punk...preporučujem ga njega prvo poslušate i dobro proučite tekstove, kompoziciju, značenje!
Zašto?
Jer iz tog vremena (rane 60´ do kasnih 70´) potječu: najutjecajniji bandovi na rock/punk/metal povijest općenito.
Iz tog vremena su najbolji gitaristi u povijesti....najbolji bubnjari također...
a zašto to? zato jer su znali što su htjeli predstaviti publici...bili su ljudi koji su putem glazbe prenosili poruku generacijama....

preporuke:
The Who-jedan od najutjecajnijih rock sastava, najviše utjecaja imali na punk 70´tih...zovu ih još i kumovima punka, imaju prvu rock operu famozni Tommy, bubnjar Keith Moon utjecao na sve bubnjare današnjice.

Led Zeppelin-nema riječi koje mogu opisati ovaj sastav, možda i prvi heavy metal sastav, Jimmy Page (zar je potrebno dalje govoriti), John Henry Bohnam (najbolja pjesma s solo bubnjevima, i sigurno jedan od najboljih bubnjara u povijesti), njihove pjesme kombiniraju nekad blues, mitologiju, britanski srednjovjekovni folk,latinske,orijentalne pjesme. Sigurno jedan od najbokjih bandova.

Deep Purple-utemeljitelji hard rocka (dalje da ne pričam)

Sex Pistols-jedno od prvih imena punka. Ideal. Tekstovi.
The Clash-također
The Buzzcocks-mješavina.stil.

napišite svoje najdraže bandove, njihov značaj u sveopćoj kulturi, o čemu pjevaju. što kod njih volite!
neka ovo bude mala anketa!
hvala svima. :arrow:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 09. 2006. 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ma kakvi sex pistolsi...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 09. 2006. 18:39 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
od panka što sam čuo u zadnje vrijeme valjaju senza replica iz bg(raštimani hardkorpank s emotivnim žnskim voxom i textualnom brijom ala unutrašnji bunt!) i bosanci ue, @narho mix recimo nule i antitudea s tim da su im textovi direktniji i realniji i u skladu s trenutnom situacijom.m/f voxovi.
eto.of topik al jebiga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 04:59 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
uf kad je oftopic evo i mene drago mi je da ti se UE dopao iako ja ne sviram vise sa njima ,da lici Nula i antitude ? pa ja bas nisam nasao neku slicnost niti su mi se navedeni dopadali , ali jebiga kod UE je svaka pjesma drugacija pa tako da ih (uops skoro napisao nas dzizdzi midzi patetika al ko ih jebe :D ) je tesko porediti sa necim jos pogotovo sad malo mjenjali stvar jebiga na moju zalost usporili su ih , uglavnom sa ZIVOT PISE DRAME nastavljam naravno brze i brutalnije he ,he (pa cu vjerovatno i to uskoro staviti na net).

e sad da bas ne odem u of topic sex pistolsi ne znam ko ih ozbiljan moze slusati uglavnom su mi vise bend za nafuravanje klinaca , jesu oni proslavili "punk" kao muzicki pravac , ali u isto vreme su postali ono sto pank ne bi trebao biti robna marka , odnosno dio rnr industrije i isu oni nista prorekli nego su i oni sami bili rnr prevara. clash je bas bio motivaran kad je potpisao ugovor za CBS necu sad citirati Crass :D ,

od benova koji nesto znace meni preporuke :Amebix , Black Flag , Conflict , Minor Threat , Harum Scarum , HHIG , Tragedy , Skitsystem , Neurosis .. toliko


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 13:33 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
a ti si pjevao?
nije da je doslovno mix nule i antitude (morao sam i neki svoj ex-bnd ubaciti hehe) ali mi je to ta brija.
zašto nisi s njima više?
imaš koju fotku za postat?
gdje se mož čuti ŽPD?šta derete?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Mo ok za Nulu i Antitude ,
Bio sam gitarista u UE , nisam vise sa njima zbog sukoba sa pjevacem njegovog tripanja da smo "losi" poslje svake svirke , mislim sukob izmedju mene i njega je trajao jos od kada smo snimili probu i kad sam je zakacio na net jer je po njemu to los snimak mada za uvjete u kojim je snimljen odlican , njegov problem je bio sto je htio napraviti bend koji bi se svakom dopadao ne , samo punkerima , sto ima kompeks nize vrijednosti te je poslje svake svirek se tripao da smo losi ovaki onakvi te da ne zeli krlja bend (naravno to nije bilo istina jer smo uvijek imali dobru atmosferu na koncertima i dobro smo svirali, vrhunac sukoba je bio poslje koncerta protesnog koncerta u Sarajevu , kada je poceo srati da ispadamo te da sam ja "kriv "za to da smo generalno losi,u sustini uzas i preseravanje , te mi je kad smo se vratili u Bl ,bez konsildovanja sa drugima odlucio da visene trebam svirati u UE i doveo druge pred srsen cin , uzas jer je on izgleda shvatio kao svoje vlasnistvo , ne znam sviroa sam u dosta bendova ali nikad nisam sacirao sa covijekom koji toliko tezak/autoritaran i iskompleksiran kao Robija(vokal ) , najgore sto mi je to rekao nakon sto sam se cuo sa Smolom iz Pozege za ZK i vec sam iscimao covijeka da nas premjesti umjesto subote u petak ali jebat ga
,uglavnom UE sviraju jos imam slike koji ti mogu i mejlom poslati i divx snimku koncerta u Sarajevu , imam i divx hc bl i mp3 (antistatik rahela )
ferari ) mogu ti poslati postom (posto jos uvijek imam dial up ) samo mi ostavi adresu i mejl na pp , pozdav

e da Zivot Pise Drame hm ne znam sa cim u ex yu da poredim (sviramo i jedno stavr pd UE -sistem i moc ) , ali evo ovako zvuci otprilike kao jedan mj drug je rekao kao bosanski tragedy samo malo prljaviji vise kao skitsystem , i naravno pjesme se isto na nasem
ustvari snimecemo probu uskoro pa kad je zakacim na net sam procijeni , bend postoji nekih mjesec dana zasad imma 6 stvari uvjezbanih , jos nekih 4 -5 pa cemo moci izaci svirati .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 09. 2006. 15:28 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
imaš pm.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2006. 23:28 
Offline

Joined: 28. 11. 2006. 23:08
Posts: 3
sex pistolsi su jače sranje,bez uvrede...osobno više preferiram Dead kennedyse...buzzcocks-supač:)the clash-okej,nije loše


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2006. 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ma dobri su meni buzzcocks za opustanje... a clash legende naravno.
al nista od toga ni ne stignem slusati koliko ima boljih bendova...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 12. 2006. 23:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ja volim SEX PISTOLS, naravno, ne shvacam ih toliko ozbiljno ko kad sam bio klinac, al ih i dalje smatram jednim od boljih bendova. never mind the bollocks je totalna erupcija, a i sve ostalo, men jos uvijek dobro za ponekad cut. iako su bili u biti boy band, ne mogu ih ignorirati i ne zelim. preporucam i PUBLIC IMAGE LTD, bend koji je bio ful ispred svog vremena, a osnovo ga truli joca iz SP.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2006. 01:49 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ma neam pojma, jbg i sam prije gotivio, dok sam mislio da je punk samo nabiti sto vecu krestu na glavu i popiti sto vise piva... jbg jesu oni na neki nacin zacetnici, ali kao sto ti kazes, ta boy bend filozofija malcolm mcklarena mi nikako ne pase :wink:
nego, jesil vidio sad u jutarnjem listu sto je bio feljton o clashu 4 dana zaredom?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2006. 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nisam to skuzio o clashu, heh. neg, cisto muzicki men su pistolsi medju najboljim od tog starog punka, te njihove stvari jednostavno pucaju od energije. ne znam zast im ne bi to prizno, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2006. 02:37 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ma bila u novinama bioagrafija o strummeru, 4 dana zaredom. sto se tice sex pistolsa, ako hocu neku cistu punk rock energiju radije sebi pustim iggy popa ili gg allina pa pizdim po kuci :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2006. 02:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
iggy popa i ja volim, svaka cast! gg mi i nije bas nest, bolje onda satan panonski, ha ha.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2006. 02:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
hehe satan panonski,budala na balkanski nacin :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group