Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: PLASTIC BERTRAND
PostPosted: 04. 07. 2007. 10:20 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
evo jučer sam baš čuo njegovu udarnu himnu 80-tih Major tom-koja doduše totalno odudara od ranih punk i pop punk uradaka u svom onako elektro-new wave ritmu-pa me to ponukalo da otvorim topic i o ovom velikanu punk rocka francuskog govornog područja-točnije belgije...inače prvi album je po meni rame uz rame uz najbolje trenutke buzzcocksa ili rezillosa,ako ne i bolji-a 1979 joe strummer je izjavio da mu je AN 1 prvi album grupe/PB-a definitivno nešto najbolje što je čuo u to vrijeme,a još k tome nije niti iz britanije niti iz amerike,dovoljno je popično i himnično da bi sadržavalo strukturu pop pjesme i dovoljno brzo i žestoko da bi kompariralo tada žešćim punk bandovima što je dakako jedinstvena kombinacija,a uz to PB je rabio za punk zahvalne instrumente poput saxa i klavijatura koji su rabili kasnije mnogi bandovi poput outcasts ili x-ray spex i time upotpunjavali svoj šupli troakordni zvuk,a da time nimalo ne gube na energiji..što je u ovom slučaju samo veliki plus...prvi album sadrži par velikih himni poput pogon pogon,pogo pogo,dance dance,le petit toltilard i definitivno jedan od najpjevnijih punk hitova svih vremena ca plane pour moi,koju je dj zvone ramone u močvari na punk rock city-u svaki put uredno puštao-što je za svaku pohvalu...kasnije početkom 80-tih PB prelazi na neoromantic style,a još malo kasnije na electro-flexi pop,da bi u drugoj polovici osamdesetih sve skupa dobilo još komercijalniji prizvuk-tako da je PB i pratnja brijem nastupili na tadašnjem EUROSONGU 1987 -ako se ne varam-ne za belgiju već za luxemburg...no unatoč komercijalizaciji-ovaj band /izvođač definitivno mora biti hvale vrijedan poštovanja


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group