Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 15. 05. 2024. 23:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ko je imao bolju scenu?
PostPosted: 27. 01. 2006. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2005. 17:49
Posts: 72
Pretpostavljam da ce svi reci slovenija.
Dakle cisto pitam, slovenija, hrvatska, srbija...ali ne sada nego onda 80-tih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
po meni srbi,mada ni slovenci nisu zaostajali. bar ja tako mislim


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 08. 10. 2005. 04:22
Posts: 719
Location: Red Forest Of Belgrade
serbia


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 20:23 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
kada se gleda kompletne scena bez premca je slovenija i to zbog geografskog polozaja jer su bili najblizi evropi i hrpa bendova je dolazila kod njih.

Imali su extra bendova Quod Massarce, Polska Malca...sjajne fanzine, hrpa ljudi je bila na sceni....

Hrvatska je scena isto bila jaka. U Zgarebu je bilo mnogo koncerata. Uvijek dobro posjećeni. Hrpa fanzina.

Srpska scena je bila pretrpana dobrim bendovima i fanzinima.

I u BiH nije bilo loše. Pogotovo pred rat kad su i u Sarajevo počeli dolaziti bendovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 01. 2006. 00:01 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Momentalno najbolju scenu ima definitivno Hrvatska...
i vecinu stavri sto sam sluso su jako kvalitetni... imaju milion onih punk bendova.. ma ima svega.
u Srbiji je takoder dobro al nisam toliko upucen u njiovu scenu!
al Najvise me raduje da u Bosni postaje sve bolje!
STIZEMO VAS PICKE!

Slovence ne racunam... jer
Quote:
kada se gleda kompletne scena bez premca je slovenija i to zbog geografskog polozaja jer su bili najblizi evropi i hrpa bendova je dolazila kod njih.
!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 01. 2006. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Pocetci - Slovenija, sredinom do kasnih 80-tih je u Srbiji bilo najvise bendova jer se novi val najvise odrazio na njih, dok za vrijeme rata pa bi se usudio reci i do sada u Hrvatskoj ima i najvise bendova i najkvalitetniju muziku.
Makedonija je uvijek bila zadnja na listi, a trenutno BiH moze da prestigne Sloveniju iako je situacija jos uvijek ista - strani bendovi dolaze najvise u Ljubljanu, ali najveci potencijal za buducnsot je u BiH definitivno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 01. 2006. 00:57 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
boli slovence imaju love... al kad za koju godinu budemo imali festival ispred piramide sunca u visokom,pred 20.000 ljudi i samo ce da svira hardcore/punk! e pa onda cemo vidjet ko je na prvom mjestu....




ich bin pjan


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 01. 2006. 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
Bad::Brain wrote:
boli slovence imaju love... al kad za koju godinu budemo imali festival ispred piramide sunca u visokom,pred 20.000 ljudi i samo ce da svira hardcore/punk! e pa onda cemo vidjet ko je na prvom mjestu....



:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 01. 2006. 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 08. 10. 2005. 04:22
Posts: 719
Location: Red Forest Of Belgrade
eto ja vam zhelim metallicu ispred piramide pa da dodjem u posetu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 06:51 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2005. 17:49
Posts: 72
hari puter wrote:
nikad mi susjede necemo stici jer ovdje nema toliko publike, tako je uvijek bilo. gdje ima publike ima i bendova koji i nastaju iz te publike, gdje ima raje koja to slusa moze se dovesti neka jaka grupa


Ovo je vec pametnije, nisam nesto siguran u tu vasu bosansku scenu, znam da se polako razvija, ali tesko je reci da ce dostici scenu, Ljubljansku, ili Pulsku, kao i Novosadsku iz 80-tih a pogotovo iz devedesetih...Pominjete bf, ali on nije imao neku punk scenu bas toliko izrazenu, neko rece da je imao novi talas to da, ali punk, sem undergrounda nista posebno sve do devedesetih, dok je punk bio udarni u NS-u kao i u manjim gradovima srbije i vojvodine uglavnom, takva je situacija i sada uglavnom, i mislim da se to nece promeniti mnogo mnogo narednih godina, a za BiH sve najbolje ali ipak mislim da nece to proci bas najbolje, nije to muzika za to podrucje najpogodnije, ali svaka cast izuzetcima....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Whitesnake wrote:
hari puter wrote:
nikad mi susjede necemo stici jer ovdje nema toliko publike, tako je uvijek bilo. gdje ima publike ima i bendova koji i nastaju iz te publike, gdje ima raje koja to slusa moze se dovesti neka jaka grupa


Ovo je vec pametnije, nisam nesto siguran u tu vasu bosansku scenu, znam da se polako razvija, ali tesko je reci da ce dostici scenu, Ljubljansku, ili Pulsku, kao i Novosadsku iz 80-tih a pogotovo iz devedesetih...Pominjete bf, ali on nije imao neku punk scenu bas toliko izrazenu, neko rece da je imao novi talas to da, ali punk, sem undergrounda nista posebno sve do devedesetih, dok je punk bio udarni u NS-u kao i u manjim gradovima srbije i vojvodine uglavnom, takva je situacija i sada uglavnom, i mislim da se to nece promeniti mnogo mnogo narednih godina, a za BiH sve najbolje ali ipak mislim da nece to proci bas najbolje, nije to muzika za to podrucje najpogodnije, ali svaka cast izuzetcima....


bez para nema koncerata!
+bez koncerata djeca nemogu vidjeti sta im se svidja!
+djeca kad neznaju sta im se svidja pocinju da furaju ono sto masa fura tj. hiphop,narodnjake i sl.
--------------------------------------------------------------------------------------------
=scene nema. odnosno, ima ali jako mala!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 12:48 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
HUNTER wrote:
eto ja vam zhelim metallicu ispred piramide pa da dodjem u posetu...


r ajd oladi malo s patriotizmom sviju ti...da nebi sad o istoriji opet srali.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 08. 10. 2005. 04:22
Posts: 719
Location: Red Forest Of Belgrade
jebesh patriotizam,ja sam bash prijateljski raspolozhen...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eki to velis ko da je to neprijateljski raspolozeno nama :P ozbiljno, ako je pank scena u pitanju, niko nikad nije mogo ni prismrdit Slovencima, bar toliko je fakta, u ono doba kad je to bilo bitno, jebo kasnije


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2006. 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Whitesnake wrote:
hari puter wrote:
nikad mi susjede necemo stici jer ovdje nema toliko publike, tako je uvijek bilo. gdje ima publike ima i bendova koji i nastaju iz te publike, gdje ima raje koja to slusa moze se dovesti neka jaka grupa


Ovo je vec pametnije, nisam nesto siguran u tu vasu bosansku scenu, znam da se polako razvija, ali tesko je reci da ce dostici scenu, Ljubljansku, ili Pulsku, kao i Novosadsku iz 80-tih a pogotovo iz devedesetih...Pominjete bf, ali on nije imao neku punk scenu bas toliko izrazenu, neko rece da je imao novi talas to da, ali punk, sem undergrounda nista posebno sve do devedesetih, dok je punk bio udarni u NS-u kao i u manjim gradovima srbije i vojvodine uglavnom, takva je situacija i sada uglavnom, i mislim da se to nece promeniti mnogo mnogo narednih godina, a za BiH sve najbolje ali ipak mislim da nece to proci bas najbolje, nije to muzika za to podrucje najpogodnije, ali svaka cast izuzetcima....


BH= Death Metal/HC/urbano sranje kantri


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2006. 13:58 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
ev i od mene

cisto posteno, srbija ima najvecu scenu, ali to nije tema, tema je ko ima bolju. bosna - onako, hrvatska ima dobrih bendova - sve se to culo, slovenci -lako im je sa parama.

sve u svemu trenutno mi je najjaci bend USUD, ono prestigli su mi doskorasnji psychoparadox, sto ce ti reci da preferiram hrvatsku :)

al kad sve saberes, dodas, oduzmes, sve je ovo isto, svaki BH bend ima ravog i u HR i u Sr i obratno, kako god da promijesas. niko nis nije postigo jos uvijek . . .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 02. 2006. 19:27 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2005. 17:49
Posts: 72
sve u svemu trenutno mi je najjaci bend USUD, ono prestigli su mi doskorasnji psychoparadox, sto ce ti reci da preferiram hrvatsku :)

:?: :!: :?: psychoparadox, ja koliko poznajem te ljude, i da ih ne poznajem svejedno, mislim da nikada nisu ni voleli a kamoli svirali, punk...ili to ja sad nesto umisljam, ili si ti negde pogresio?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group