Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Overflow - novi album
PostPosted: 17. 03. 2006. 14:17 
Offline

Joined: 27. 02. 2006. 15:57
Posts: 3
Anubis records, za kojeg su Overflow izdali albume «Extremely perverted fantasies of disordered mind» i «Unbreastfed 69», najavljuje izdanje novog albuma u travnju.

«LIVE – at … parties» traje više od sat vremena, a uz nove pjesme, na albumu se nalazi desetak pjesama iz ranijeg razdoblja banda koje su teško dostupne ili čiji je zvuk u prošlim produkcijama bio vrlo upitne kvalitete. Produkciju novog albuma potpisuje mladi i perspektivni producent Pedericco Rashiid.

Overflow iza sebe imaju četiri albuma, tri 7' singla, nekoliko glazbenih spotova, nekoliko kompilacija sa bandovima poput NoMeansNo, NOFX i Bambix, više od tisuću koncerata po Hrvatskoj, Sloveniji, Francuskoj, Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj, Danskoj, Makedoniji, Švicarskoj....

Koncertne promocije novog albuma trebale bi početi u travnju i svakako će biti najzanimljivije onima koji cijene žive nastupe jer su oni oduvijek bili najjača strana banda.

Do tada Overflow su pripremili web stranicu http://www.overflow-tv.com
na kojoj možete slušati glazbu, a posebice uživati u video spotovima od kojih su neki bili zabranjeni za javno prikazivanje, pa evo prilike da vidite i zašto.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2006. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Ne znam zasto, ali nikad im nisam dao neku veliku sansu u svom cd playeru, tj kasetofonu u to vrijeme.
Mozda zato sto su ih u Heroini trpali non stop pa su mi dokurcili prije nego sam mogao sam da procjenim kakvi su.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2006. 15:45 
Offline

Joined: 27. 02. 2006. 15:57
Posts: 3
Bar su Overflow uvijek bili skromni i nezavisni u pravom smislu riječi.
Nisu se gurali po medijima, većinom su odbijali novinare. Njima ne treba nikakva posebna furka, kad su jako dobri u onome čemu rade. Uz to imaju svoj stil, a i sviraju od svoje 4-5 godine i to svaki po par instrumenata. Meni su zato bili i ostali legende.

Zamisli neki drugi hrvatski band na njihovom mjestu npr. Ramirez - da znaju tak svirati i da su imali toliko inozemnih koncerata kao Overflow, već bi cijela Hrvatska bila preplavljena s jumbo plakatima i ostalim p.r. sranjima koje bi platili njihovi roditelji i netalentirani vanabi menađeri.

Talent i umijeće se ne mogu kupiti publicitetom i novcem, ali se nažalost kod površnih zemljana mogu nadomjestiti istim.

Poslušaj Overflow radi glazbe - ostalo ionako nije bitno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2006. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Vidis jedino sto im u biti zamjeram je sto su im tekstovi na engleskom. Vjerujem da bi dosta bolje prosli da nije tako. Ali to je njihova odluka...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 03. 2006. 17:30 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
overflow su sa pjevanjem na engleskom prosli puno bolje nego da su pjevali na hrvatskom - ako gledas popularnost u hrvatskoj, status tipa hladno pivo nikad nisu zeljeli, a bili su i ostali kult bend, a niti jedan drugi hrvatski bend (izuzev analene, koja takodjer pjeva na engleskom i the bambi molesters, koji ne pjevaju) nije imao toliko koncerata i izdanja van hrvatske (ne racunajuci sloveniju). a jezik je tu bio bitan faktor.

prvi potvrdjeni koncert je u pauku, 13.05. gdje promoviraju album (sa debelim precjednikom, koji takodjer promovira novi album) a obzirom na to koliko zadnjih mjeseci vjezbaju nema sumnje da ce biti imalo losiji no prije par godina. ja jedva cekam.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2006. 04:25 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Mislim da je bolje da bendovi pjevaju svojim jezicima ,nego na losem engleskom ,ako nista zato sto se mogu bolje izraziti i nekako mi iskrenije zvuci


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2006. 00:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
slažem se sagrozniumom al overflow da su pjevali na hrvatskom ne bi ništa postigli.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group