Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 09:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
definitivno najjači band koji se pojavio početkom 80-tih,ako ne u svijetu,onda bar u skandinaviji.Band koji je bio tolko jebeno dobar,i ispred svog vremena da se kao i večina takvih nažalost brebrzo raspao-već 1983.No bilo kako bilo-Ko nezna kakva je to muzika-trebao bi provjeriti-U svakom slučaju-poetika Dischargea,muzika brža,Vokal mračan i jako agresivan za to doba,A gitare da ne govorim-čista motorna pila-sa prštečim zvukom-što se do tad nije moglo čuti nigdje prije-bar ne na takav način-iako su Disorder kojih godinu dana profurali taj neki mračniji sound i gitare ala "beton"-ovo je ipak bilo posebno-
prvi cracked cop skulls nisam vadio iz gramofona bar 10 godina-a i dan danas ga poslušam-kao i drugi ep koji je lošijeg zvuka ali vuče na grind/crust-prejebeno-inače oficijelno su izdali samo ta dva ep-a sa 4+4 stvari,te neke live snimke ispred koncerta sa Dischargeom 1982 godine..kao i neke demo tapeove sa Anti cimexom.
Kolki je utjecaj band ostavio na scenu nije potrebno ni spominjat-obradili su ih većina Crust bandova,dosta hardcore bandova tipa ratos de porao,pa čak i dosta Techno(čitaj hardcore teechno izvođača)-poput Dj Motherfucker sa rotterdam recordsa koji je obradio Leader of the fuckin gheto-Disclose su obradili dosta dobro armed revolution;a bome sam i ja obradio u grind verziji :D -NAJJAČI SU-s obzirom na tako malo diskografiju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 10:25 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Njih sam furo jedno vrijeme... pravo jak bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
meni mozd i najbolji svedski bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
meni mozd i najbolji svedski bend.

Šveđani su bili jebeno jaki-neznam jesi slušao DTAL-demo 1982-koji su zvukom dosta slični Shitlickersima-možda drugi naj band nakon njih-no opet imali su Disarm;anti Cimexe..pun kurac toga dobroga-baš kao i finci bastardse,Kaos,Appendix,te prvi skandinavski hc band uopče -naravno Rattus-osnovane krajem 1977...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
dobar je svedski HC, vise pod utjecajem DISCHARGE, dok mi je finski vise na DISORDER, ako me kuzis, oboje prevolim, DISORDER skolu mozd cak i vise, al SHITLICKERS, taj minimalizam a ta efektnost, to je bas umjetnost :) mozda i dobro da nisu vise snimili pod tim imenom. DTAL nisam sluso, ako cemo iskreno bilo je na stotine slicnih bendova tamo, heh, ako je nest extra trebob cut, al u biti uvijek se nesto propusta ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
dobar je svedski HC, vise pod utjecajem DISCHARGE, dok mi je finski vise na DISORDER, ako me kuzis, oboje prevolim, DISORDER skolu mozd cak i vise, al SHITLICKERS, taj minimalizam a ta efektnost, to je bas umjetnost :) mozda i dobro da nisu vise snimili pod tim imenom. DTAL nisam sluso, ako cemo iskreno bilo je na stotine slicnih bendova tamo, heh, ako je nest extra trebob cut, al u biti uvijek se nesto propusta ;)

da,bilo je toga dosta-no ,da priznam iskreno-plako sam od sreće kad sam čuo DTAL-jel sam rekao-pa jebote -"ovo je rame uz rame sa Cracked cop skulls ep-jem"-Men su osobno najjače notornije stvari od KAAOS-npr Nattikasaja Kommunist ili NUke-Te promjene ritma,mračni sound-jebena brzina-Predobro-baš kao što veliš-to je energija-a i energija je vid umjetnosti :) (bar ona vidljiva:wink)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SHITLICKERS
PostPosted: 11. 06. 2007. 22:56 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
heh he, to kod KAAOS i ja volim, bice da ce mi ti DTAL pasati, potrazim.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group