Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 05. 2024. 01:27

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: ANTISOCIAL
PostPosted: 13. 06. 2007. 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Neznam jel prati neko malo raritetniji OI-HC-punk ranijih 80-tih.Inače meni ovo skroz odlična grupa-jedna od boljih u pravcu iako imaju relativno malu diskografiju-No baš mi je stigao Official Hooligan ep iz 1982-orginal i to samo za 10 eura-i još k tome je izgreban-i fino pucketa na igli :) -prejebeno,tako da je zvuk orginalno Prljav-Inače izdali su još i CD-koji sadrži i neke stvari sa Offical hooligan ep-a-Battle scared Skinheads-fenomenalne brze stvari tipa Union Jack,Anti War,te jedna od najbržih i najbjesnijih oi stvari uopče-Now we wonna have some fun...U svakom slučaju šteta što su se raspali 84-te,bili su pun kurac bolji od bandova tipa Business ili Combat 84 npr...-Inače bili su dobri prijatelji sa Ianom Stuartom,i često su koncertirali sa Skrewdriverom,No unatoč tome-ogradili su se od WP poetike-S kojom zaista nemaju nikakve veze,a to se vidi uglavnom iz tekstova koji ne potiču rasnu mržnju...Prejeben b(r)and


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 23. 06. 2007. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
predobar bend, samo što ja nažalost imam samo Battle Scarred Skinheads ... slažem se da su bolji od combat 84, barem meni lično bolje sjedaju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 30. 07. 2007. 23:58 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Sredinom 90-tih Captain Oi! je poceo sa izdavanjem limitiranih CD kompilacija
"Oi! the Rarities" na kojima se naslo gomila manje poznatih bendova.
Imam samo prva 2 CD, a valjda ih je izaslo ukupno 5.
Svakako vrijedna investicija za sve one koji vole Oi! punk, jer za kupovinu
ovakvih vinila treba i vremena i novca.
Evo link za Vol.1 ako nekoga zanima:
http://rapidshare.com/files/46010858/Oi ... 1.rar.html
Anti Social su nalaze i na Vol.2 i jedini su bend koji je zastupljeni na oba CD.
Inace sam prvi put cuo Anti Social sa odlicne "Total Anarchy" kompilacije.
Tu su bile dvije pjesme od njih; zarazna "Screw U" i jos jedna pjesma sa "Made in England" EP-ija.
Taj EP je po meni njihovo najbolje izdanje, mozbit zbog toga sto sam tu plocu najvise slusao i jedina njihova ploca koju posjedujem, mada je i "Official Hooligan" opasno dobro izdanje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 31. 07. 2007. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Nije los bend! Imam "Oi! the Rarities" vol.2 i ima pravo dobrih bendova za koje se ne cuje bas cesto! Squatsi su mi uz Anti Social tu vrh mada su svi bendovi predobri!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 31. 07. 2007. 15:05 
Offline

Joined: 27. 07. 2007. 13:45
Posts: 14
Location: Zagreb
Ma bend je jeben, ja isto imam sam onaj Batlle scarred... od njih, volio bih čuti i druge stvari al nisu baš rejectsi ili 4skins da ih mogu skinut bilo gdje. A ove oi! raritete i singlove možete skinut s http://www.borninthebasement.net , svi bendovi s tih rariteta su odlični kao i antisocial


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 31. 07. 2007. 17:43 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Ok-nisu svi bandovi gore baš nepoznati ili preraritetni,no u svakom slučaju svi su manje više odličan oi-a od poznatijih su gore definitivno Red Alert,Crux,Condemned 84,Antisocial (ok oni su srednje poznati),zatim su tu i meni osobno najbrži oi pankeri 80-tih Special Dutiees-za oi glazbu jako brz bend...ok nisu im sve brze no imaju podosta bržih,uglavnom dosta više bržih nego Antisocial.Mislim da su još od poznatijih na ostalim kompilacijama zastupljeni čak i Blitz,te poznati Combat 84.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 31. 07. 2007. 22:00 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Ma kakvi da su danas imena ovih bendova toliko raritetna. Pogotovo ne kao 90-tih kad su ovi bendovi u ekspanziji punka trebali biti predstavljeni novoj publici i kad se na internetu nije moglo naci bas mnogo materijala o ovim bendovima, a pogotova njihova muzika.
I u domacim fazninima 80-tih se moglo citati o nekim od ovih bendova; koji su tada bili skroz nepoznati, bili su lokalnog karakter i imali tek poneki singl.
Ti bendovi su poslije uglavnom i prestali sa radom.
U 90-tim ovi bendovi ponovo sviraju i prave turneje po Evropi u USA.
Vecini bendova je kasnije objavljen i CD sa jos raritretnijim matrijalom (demo, live i ostalim snimcima) u nedostatku iskljucivo studijskog materijala. Tako je danas uopste tesko govoriti o nekom raritnom UK punku (pogotovo Oi! punku) mada se jos uvijek moze naci takvih bendova.
Medutim gledajuci ove bendove kroz njihova vinilna izdanja (a predpostavljam da su izdavaci koji su obicno i skupljaci vinila gledali tako) onda su to danas veci rariteti nego ikada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 08:38 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Habi wrote:
Ma kakvi da su danas imena ovih bendova toliko raritetna. Pogotovo ne kao 90-tih kad su ovi bendovi u ekspanziji punka trebali biti predstavljeni novoj publici i kad se na internetu nije moglo naci bas mnogo materijala o ovim bendovima, a pogotova njihova muzika.
I u domacim fazninima 80-tih se moglo citati o nekim od ovih bendova; koji su tada bili skroz nepoznati, bili su lokalnog karakter i imali tek poneki singl.
Ti bendovi su poslije uglavnom i prestali sa radom.
U 90-tim ovi bendovi ponovo sviraju i prave turneje po Evropi u USA.
Vecini bendova je kasnije objavljen i CD sa jos raritretnijim matrijalom (demo, live i ostalim snimcima) u nedostatku iskljucivo studijskog materijala. Tako je danas uopste tesko govoriti o nekom raritnom UK punku (pogotovo Oi! punku) mada se jos uvijek moze naci takvih bendova.
Medutim gledajuci ove bendove kroz njihova vinilna izdanja (a predpostavljam da su izdavaci koji su obicno i skupljaci vinila gledali tako) onda su to danas veci rariteti nego ikada.


Da,to su uglavnom bili rariteti zbog svoje smanjene dostupnosti široj publici...evo i liste malo starijeg punk rocka i OI-a...a tu na ovom popisu se definitivno nađe raritetnijih bandova od kojih mnogi zaista vrijede pažnje.
http://www.punk77.co.uk/linkpage/punkbands.htm


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 11:53 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Pozega Panker wrote:
Habi wrote:
Ma kakvi da su danas imena ovih bendova toliko raritetna. Pogotovo ne kao 90-tih kad su ovi bendovi u ekspanziji punka trebali biti predstavljeni novoj publici i kad se na internetu nije moglo naci bas mnogo materijala o ovim bendovima, a pogotova njihova muzika.
I u domacim fazninima 80-tih se moglo citati o nekim od ovih bendova; koji su tada bili skroz nepoznati, bili su lokalnog karakter i imali tek poneki singl.
Ti bendovi su poslije uglavnom i prestali sa radom.
U 90-tim ovi bendovi ponovo sviraju i prave turneje po Evropi u USA.
Vecini bendova je kasnije objavljen i CD sa jos raritretnijim matrijalom (demo, live i ostalim snimcima) u nedostatku iskljucivo studijskog materijala. Tako je danas uopste tesko govoriti o nekom raritnom UK punku (pogotovo Oi! punku) mada se jos uvijek moze naci takvih bendova.
Medutim gledajuci ove bendove kroz njihova vinilna izdanja (a predpostavljam da su
izdavaci koji su obicno i skupljaci vinila gledali tako) onda su to danas veci rariteti nego ikada.


Da,to su uglavnom bili rariteti zbog svoje smanjene dostupnosti široj publici...evo i liste malo starijeg punk rocka i OI-a...a tu na ovom popisu se definitivno nađe raritetnijih bandova od kojih mnogi zaista vrijede pažnje.
http://www.punk77.co.uk/linkpage/punkbands.htm



Ova stranica je dosta informativna iako je relativno novijeg datuma.
Jedino mi fali zaseban link samo sa irskim punk bendovima, jer su mi oni prava bomba.
Bila je davno jedna odlicna finska stranica koju koja se bavila UK punkom, ali neznam
dali jos uvijek radi.
Inace su neki od ovih manjih bendova objavljena na mnostvu "kill by death" i "break the rules" i slicnim kompilacijskim LP i EP plocama koje su mislim dostigle prilicno velike tiraze.
Sto opet ne iznenaduje jer '77 punk sada svi kupuju, a ne samo punkeri.
Evo KBD link sa dosta dobrih bendova i muzike:
http://www.kbdrecords.com/2006/09/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Da,Irski bandovi su zaista odlični,kao i sjeverno Irski od kojih su svakako najpoznatiji SLF,Outcasts i Rudi.A što se tiče Kill By death mp3 starnice itd...Odličan site sa hrpom "rariteta" za skinut,iako su uglavnom zastupljeni Amrički Hc i punk rock bandovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 12:16 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Pozega Panker wrote:
Da,Irski bandovi su zaista odlični,kao i sjeverno Irski od kojih su svakako najpoznatiji SLF,Outcasts i Rudi.A što se tiče Kill By death mp3 starnice itd...Odličan site sa hrpom "rariteta" za skinut,iako su uglavnom zastupljeni Amrički Hc i punk rock bandovi.


Evo ti onda dobar link
http://www.irishrock.org/ipnw/a.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 16:28 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Habi wrote:
Pozega Panker wrote:
Da,Irski bandovi su zaista odlični,kao i sjeverno Irski od kojih su svakako najpoznatiji SLF,Outcasts i Rudi.A što se tiče Kill By death mp3 starnice itd...Odličan site sa hrpom "rariteta" za skinut,iako su uglavnom zastupljeni Amrički Hc i punk rock bandovi.


Evo ti onda dobar link
http://www.irishrock.org/ipnw/a.html

Odličan site sa puno slikica,informacija itd...očito sam se prevario kad sam mislio da u Irskoj djeluje tek oko 20-tak poznatijih punk i new wave grupa....vidim da je popis itekako veći...eh sad bar imam šta za proučavat i skidat(naravno ako se nađe heheh)....btw-što se tiče U2-a oni me ful podsjećaju na Prljavo Kazalište-bili neki gitaristički protestni punkwave,da bi na kraju prešli na totalne "šlagere"-treba napomenuti i povezanost U2 sa deathrock i goth rock scenom,prije svega u vidu Virgin Prunesa...meni osobno dobri October,Boy,war...dalje banana-iako je komercijalni Joshua Tree u biti dosta kvalitetan mainstream pop rock album bio sredinom 80-tih...no što se mene tiče ja njihove faze obavezno gledam odvojeno...E da,nisam napomenuo da su i Undertones-također iz Irske-imali velik hit 70-tih teenage Kicks.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 18:27 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Kao i na vecini drugih stranica koje se bave starim punk bendovima
ima dosta bendova koji mozda i nisu punk, ali su ti bendovi ipak
rezultatat desavanja ciji je uzrok bila pojava punka.
Za neke ljude ti pro-punk/wawe/art... bendovi jesu pravi punk. Opet razumljivo jer njihova muzika jeste bila inovativna i sasvim dugacija od stereotipnog r'n'r koji se svirao ranije.
A mozda se neki od ovih bendova nikada nebi ni usudili zasvirati da se nije desio punk.
Svakako treba da su tu, da bi se bolje sagledalo i razumjelo to vrijeme i transformacija tadasnje muzike.
A neki su bendovi su uz to vise nego zanimljivi. Iako sam ja sretan sto se nisam lozio puno na te bendove kad sam poceo slusati punk, vec sam vise prostora dao Parafima, Discharge, Blitz, Kaaos...
R'n'R bez punka je k'o mrtav konj pa nek prica sta ko hoce!! :lol:
Prvi album Undertones je po meni mozda i najbolji pop (punk) album.
Bez obzira koliko se nekome svidjali ili ne, melodije su fantasticne.
Samo onaj riff od Teenage Kicks!! huuh!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Habi wrote:
Kao i na vecini drugih stranica koje se bave starim punk bendovima
ima dosta bendova koji mozda i nisu punk, ali su ti bendovi ipak
rezultatat desavanja ciji je uzrok bila pojava punka.
Za neke ljude ti pro-punk/wawe/art... bendovi jesu pravi punk. Opet razumljivo jer njihova muzika jeste bila inovativna i sasvim dugacija od stereotipnog r'n'r koji se svirao ranije.
A mozda se neki od ovih bendova nikada nebi ni usudili zasvirati da se nije desio punk.
Svakako treba da su tu, da bi se bolje sagledalo i razumjelo to vrijeme i transformacija tadasnje muzike.
A neki su bendovi su uz to vise nego zanimljivi. Iako sam ja sretan sto se nisam lozio puno na te bendove kad sam poceo slusati punk, vec sam vise prostora dao Parafima, Discharge, Blitz, Kaaos...
R'n'R bez punka je k'o mrtav konj pa nek prica sta ko hoce!! :lol:
Prvi album Undertones je po meni mozda i najbolji pop (punk) album.
Bez obzira koliko se nekome svidjali ili ne, melodije su fantasticne.
Samo onaj riff od Teenage Kicks!! huuh!!

a u biti sasvim sigurno spada u top 5 najjačih pop punk pjesama-no ipak po meni kraljevi britanskog pop punka ostaju Buzzcocks ...zatim tu su i odlični Rezzilos itd....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ANTISOCIAL
PostPosted: 01. 08. 2007. 23:16 
Offline

Joined: 05. 07. 2007. 10:49
Posts: 25
Pozega Panker wrote:
Habi wrote:
Kao i na vecini drugih stranica koje se bave starim punk bendovima
ima dosta bendova koji mozda i nisu punk, ali su ti bendovi ipak
rezultatat desavanja ciji je uzrok bila pojava punka.
Za neke ljude ti pro-punk/wawe/art... bendovi jesu pravi punk. Opet razumljivo jer njihova muzika jeste bila inovativna i sasvim dugacija od stereotipnog r'n'r koji se svirao ranije.
A mozda se neki od ovih bendova nikada nebi ni usudili zasvirati da se nije desio punk.
Svakako treba da su tu, da bi se bolje sagledalo i razumjelo to vrijeme i transformacija tadasnje muzike.
A neki su bendovi su uz to vise nego zanimljivi. Iako sam ja sretan sto se nisam lozio puno na te bendove kad sam poceo slusati punk, vec sam vise prostora dao Parafima, Discharge, Blitz, Kaaos...
R'n'R bez punka je k'o mrtav konj pa nek prica sta ko hoce!! :lol:
Prvi album Undertones je po meni mozda i najbolji pop (punk) album.
Bez obzira koliko se nekome svidjali ili ne, melodije su fantasticne.
Samo onaj riff od Teenage Kicks!! huuh!!

a u biti sasvim sigurno spada u top 5 najjačih pop punk pjesama-no ipak po meni kraljevi britanskog pop punka ostaju Buzzcocks ...zatim tu su i odlični Rezzilos itd....


Ma da, razliciti ukusi.... :D
Sve su to odlicni bendovi
Zadnjih godina vise slusa nesto tvrdi pop punk ili cisti raw 77 i ostali punk hc.
Mada moram priznati da sam se nekada opasno lozio na muziku Buzzcocksa, a i uzivo prije koju godinu su zvucali momacki.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group